Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën Cactus M: Novodobé Méhari se ukáže ve Frankfurtu

Citroën ve Frankfurtu představí nový koncept na základech Cactusu. Jmenuje se Cactus M a odkazuje na legendární Méhari.
Zpět na článek
2. 9. 2015 17:30
3. 9. 2015 16:22
Avatar - Ada je zase tady
2. 9. 2015 17:10
Nepoučitelní
Je známá věc, že lidé si předek auta asociují s lidskou tváří. Proto všechny vozy, které mají více světel (odděleně umístěných) se většinou lidem nelíbí, protože asociují tvář hmyzu, nebo nějaké zrůdy. Netýká se to jen této francouzské značky, ale také třeba japonského rendlíku Joke, a .j. Jenže tito výrobci raději neochvějně kráčí vstříc svému zániku, který (byť třeba z malé části) závisí i na tom, kolik svých výrobků prodají. Ale komu není rady, tomu není pomoci. :no:
Rozbalit vlákno
8
2. 9. 2015 17:15
Re: Nepoučitelní
Ten horní pruh si můžeš asociovat třeba s obočím, když na to přijde.
Avatar - Pekelná Micinka
2. 9. 2015 17:24
Re: Nepoučitelní
Do jisté míry máš pravdu, ale je to klišé. Respektive, je potřeba se na to povznést a né kažédmu to sedí. Já také trochu váhám, když nový Citroën potkám.
Avatar - Misanick
2. 9. 2015 20:59
Re: Nepoučitelní
"Proto všechny vozy, které mají více světel (odděleně umístěných) se většinou lidem nelíbí" - třeba BMW nebo Mercedes?
2. 9. 2015 21:30
Re: Nepoučitelní
S těmi světly nemáš tak úplně pravdu. Existuje - jak v historii, tak v současnosti - dost úspěšných a oblíbených aut s více než dvěma světly odděleně umístěnými.

Třeba Jaguary MK II, MK X, S type, XJ 1961-1987 a mnoho dalších, Škoda Yeti první gen., Renault Alpine A 110, Renault 8 S nebo Gordini, Škoda 110 R coupé.

Takových aut budou desítky, nechce se mi je tady vypisovat.
Avatar - Pekelná Micinka
2. 9. 2015 22:59
Re: Nepoučitelní
To je pravda, nechci Adovi nic podsouvat, ale řekl bych, že měl na mysli spíš vertikální uspořádání a to ještě takové, kde není jasně dominantní jedno světlo. U Jaguaru nic takového nenajdeš snad s vyjímkou SS/Mark IV, ale i tam je spíše jasné, která světla jsou hrají prim.
Avatar - Ada je zase tady
3. 9. 2015 08:42
Re: Nepoučitelní
Tak nějak. Jenomže to ti, kteří hodnotí příspěvek jen podle toho, kdo ho napsal, stejně nikdy nepochopí.. :-!
3. 9. 2015 10:49
Re: Nepoučitelní
Nehodnotím příspěvek podle toho, kdo ho napsal, ale podle toho, co obsahuje.

Pochybuji, že zrovna ty by jsi měl být odborníkem na to, co jsem já schopen pochopit a co ne.

Pokud se ve svém příspěvku nevyjádříš dostatečně přesně, nemůžeš se divit. Potom nezbývá, než počkat, dokud ti Pekelná Micinka nepodá pomocnou ruku a vyjádří se za tebe přesně.

Přesto k vlastnímu výrazu resp. ztvárnění a uspořádání světel u Catusu musí říct, že tento design nepatří k mým oblíbeným a také i pochybuji, že bych na něj časem změnil názor.
Avatar - Pekelná Micinka
2. 9. 2015 17:26
Kryšote, vpřed!
No bez toho dřeva v bílé s hnědými air panely, zde asi celými dveřmi, by to mohlo být docela pěkné plážové vozítko.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Individualita
2. 9. 2015 17:43
Re: Kryšote, vpřed!
To ano, ale kolik zákazníků si tohle skutečně koupí?
Avatar - Pekelná Micinka
2. 9. 2015 17:51
Re: Kryšote, vpřed!
Záleží, jaký by sériový model byl. A také na tom, kde by se prodával. Je trochu škoda, že Citroën není na US trhu, tedy myslím, že není. Ale taková Florida, California, Hawaii... V Norsku, a to i jižním(!), tomu moc šance nedávám. ;-)
2. 9. 2015 22:01
Re: Kryšote, vpřed!
No ani Čechy asi nebudou cílovka, nicméně je to zajímavý počin :yes:
Avatar - Individualita
3. 9. 2015 08:30
Re: Kryšote, vpřed!
No právě. Tahle "plážová" vozítka se mi vždycky líbila, ale potom si zase hned uvědomím, kde a proč by vlastně mohla jezdit ;-\
Avatar - maros
2. 9. 2015 17:30
za mě, jenom
>:D
Rozbalit vlákno
5
Re: za mě, jenom
Copak, zbabelce, más strach napsat to co bys chtel? >:D
Avatar - Karen_
2. 9. 2015 18:17
Re: za mě, jenom
to víš Gilgite, každý nemá příspěvky 18+ jako Ty >:D
2. 9. 2015 21:59
Re: za mě, jenom
Maroš nikdy nic inteligentního k autům PSA nenapsal ;-)
3. 9. 2015 07:46
Re: za mě, jenom
Tohle je jeho nejlepsi prispevek >:D
Avatar - Ji/Ri
3. 9. 2015 16:21
Re: za mě, jenom
...dneska se ale vyšvihl, klučina střapatá >:D
Avatar - del42sa
2. 9. 2015 19:35
Cactus M - střecha
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hph… />
[odkaz]
Rozbalit vlákno
2
Avatar - pumpkin
2. 9. 2015 20:14
Re: Cactus M - střecha
:yes:
Prečo to tu nie je v galérii? Strecha/stan [odkaz] a má to aj štupeľ v podlahe :-) [odkaz]
2. 9. 2015 22:02
Re: Cactus M - střecha
Asi kluci z auto.cz málo Googlili >:D :yes:
2. 9. 2015 19:49
Plážové vozítko
Jako auto k ježdění na pláž a zpátky domů by to mohlo být s 4x4 super, ale na cokoliv jiného nikdy.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
2. 9. 2015 21:29
Cit pro detail
Jedno svetlo z japonske motorky a pod nim světlo z japonskeho auta z roku 88
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ji/Ri
3. 9. 2015 16:22
Super
To je prostě krása! Má to něco, co u vw nikdy nepoberou.... esprit. Tohle je vymazlené do detailu :yes:
Rozbalit vlákno
0