Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Klony z Říše středu: Desítka bezostyšných čínských kopií podle Auto.cz

Číňané si stále s duševním vlastnictvím v automobilové oblasti nedělají hlavu. Sestavili jsme žebříček deseti nejhorších plagiátů.
Zpět na článek
9. 9. 2015 20:35
10. 9. 2015 09:10
Avatar - Egi
9. 9. 2015 18:14
Ještě bych tam zahrnul
značku YEMA. Prakticky všechny jejich modely jsou kopiemi a dokonce je podezřívám, že i používají díly z kopírovaných aut. A myslím, že všechny modely mají podvozek a techniku ze starého Austinu Maestro

P.S. Tedy ne, že bych to nějak prožíval, ale za co jsem dostal mínus? Opravdu bych to chtěl jen vysvětlit, co je na příspěvku špatně.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Ozzman
9. 9. 2015 18:46
Re: Ještě bych tam zahrnul
Asi nějaký obdivovatel čínského automobilového průmyslu ;)
Avatar - Egi
9. 9. 2015 18:48
Re: Ještě bych tam zahrnul
i kdyby, tak já přece na čínské automobily neútočím. Jen říkám, že výčtu kopií mi chybí ještě jedna značka :-)
9. 9. 2015 21:51
Re: Ještě bych tam zahrnul
:yes:
Avatar - twistedTSD
9. 9. 2015 23:33
Re: Ještě bych tam zahrnul
Není to ta firma (neodvažuji se použít termín automobilka), co okopírovala Mazdu 5 tak brutálním způsobem, že přebrali dokonce i její oficiální fotografie a ani se neobtěžovali smazat logo netcarshow? >:D To už je fakt úlet, co všechno se v Číně uživí.

Jinak od BYDu je ještě zajímavá F8, aneb těžká inspirace u Mercedesu, ale ten se tedy narozdíl od zmíněné F0 nikdy neodvážili ukázat na evropské půdě.
Avatar - Individualita
10. 9. 2015 14:31
Re: Ještě bych tam zahrnul
Mínusáři nikdy nespí >:-[]
Avatar - Egi
10. 9. 2015 15:54
Re: Ještě bych tam zahrnul
evidentně....
Avatar - Individualita
10. 9. 2015 16:15
Re: Ještě bych tam zahrnul
Jak jsi to napsal, už tam byl >:D
Avatar - Ozzman
9. 9. 2015 18:40
Jak z nějaký hry
Teda ted sem si nainstaloval gta5 a ten land rover a rolls tak to je jako kdyby to činani opravdu vyrobili podle ty hry :))))
Rozbalit vlákno
0
9. 9. 2015 20:35
Klon
Niektoré fakt vyzerajú lepšie ako originál ....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
9. 9. 2015 22:05
este by tu mozno mohla byt
aj cinska kopia predoslej pandy ... ;-) alebo sucasneho picanta .. aj ked samozrejme nemoze tu byt vsetko.. uznavam ... tych kopii nie je ozaj malo ....

ale naprikad ten klon ayga je skutocne az na tie svetla... na foto doslova ako original od toyoty ... inak ten fejk rollsa vidim teraz prvykrat .... sranda, ktovie aka je cena
Rozbalit vlákno
2
9. 9. 2015 23:22
Re: este by tu mozno mohla byt
Fake Rollse by měl stát kolem 31 000 - 47 000 dolarů. V Číně jsem viděl na silnicích několik kopií (vykrádaček), jedno se i hodně podobalo Superbu, ale zpětně jsem o tom na internetu bohužel nic nenašel.
10. 9. 2015 09:36
Re: este by tu mozno mohla byt
Great Wall Peri se nevešel, ona to není jen kopie Pandy (zevnitř ano, zvenčí ne zcela). Předek je jiný a zadek udělali spíše ve stylu prvního Nissanu Note.
Avatar - pumpkin
9. 9. 2015 22:30
Klony útočia
Tú fejkovú X5-ku som niekoľkokrát videl aj na našich cestách. Ale hlas dávam Zotye T600. Príde mi to ako fajn irónia voči koncernu, skopírovať audinu a dať jej masku VW. :-)
Rozbalit vlákno
0
10. 9. 2015 07:45
Tak především...
jestli chcete, aby článek aspoň trochu vypovídal o realitě, tak sem hoďte snímky reálných aut z čínských silnic. Tady ty photoshop fotky jsou k ničemu.
Čínu jsem před časem navštívil a žádnou kopii ničeho jsem tam nespatřil, a to čumím po autech stále.
Číňan by se totiž styděl mít napodobeninu. Tu tam vyrábějí pouze pro evropany, protože to kupují.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Uživatel_5340709
10. 9. 2015 08:12
Není Zotye T600
spíš víc Tiguan, než Q5?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Kobler
10. 9. 2015 09:10
Proč
...proč... ech..
Proč musím klikat milionkrát na něco co by se mi vlezlo do jednoho krátkého článku... tak sem neviděl tak dvě třetiny. (Máte štěstí, že jde jenom o čínské auta. Tak jsem o moc nepřišel.)

..ale milá redakce... je to prostě únavné (Už jen vidět takový článek. Nemluvě o klikání samotném)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Individualita
10. 9. 2015 14:32
Re: Proč
Taky jsem koukal co to sakra je ;-\
22. 9. 2015 22:19
nevidím shodu - jen inspirativní modní trendy
Zadavatel řekne, chci auto podle vzoru RR a designer vyřeší luxusní auto s odlišními detaily a u tohoto auta si myslím, že přední maska je i lepší - žádné nabídnuté auto z desítky není napodobenina !!! Spíše by tady měla být anketa, které auto je hezčí ...
Rozbalit vlákno
0