Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shooting Brake – Kobra 11

Ostré stuttgartské kombi lze používat vždy a všude, ze všeho nejlépe se však cítí při rychlé jízdě na dálnici.
Zpět na článek
Avatar - Magister
18. 9. 2015 12:05
Spotřeba
Více než rok jezdím denně s GLA 45 AMG. Mám najeto 16 000, z toho 80 % po městě. Myslím si, že je zdím svižně. Proto nechápu, kde berete ta čísla o spotřebě. Tankuju u OMV a jezdím průměrně za 10 litrů.

Když pojedu i mimo město, takk třeba úsek Ostrava - Luhačovice bez problémů za 8,5. Do Chorvatska s naloženým autem 150 po dálnici taky za 10. Tak by mě zajímalo jak s tím u těch testů jezdíte...

Co se zvuku týká, zákazník si může vybrat perfektní laděný performance výfuk a nebo být bez toho. Měli byste to pochválit, tady nejsou žádná šidítka, ale poctivé železo.
20. 9. 2015 18:30
Re: Dôvody prečo nakúpiť CLA 45AMG sú dva...
Anebo 8x Dacia Logan MCV!

Boze muj, to je uvazovani nekde z materske skolky...
Avatar - CHerokee
20. 9. 2015 12:09
Re: Spotreba
Nejsem si jistý, zda prodejci v případě Magistra jezdí služebně v AMG. Spíše asi ne. Takže jsi trefil kozla. A i já mám do prodejců čehokoliv dost daleko.
Avatar - CHerokee
19. 9. 2015 10:16
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
CLA v Německu vyhrálo před 2 lety cenu pro design roku. ;-)
Avatar - JohnST
18. 9. 2015 23:21
Spotreba
Ludia vacsinou o spotrebe klamu. Kupia si auto, ktore ma velku spotrebu, lebo fyziku neosidis a potom si upravuju spotrebu, aby si to vnutorne ospravedlnili. >:-[] >:-[]
18. 9. 2015 15:19
Re: Downsizing at its best
Nojo downsizing neznamena nizsi spotrebu.
Na druhou stranu mi ukaz atmosfericky motor v nizsi stredni 360-380 koni + 450Nm ... to totiz tak nejak drive nebylo... :-!
Podivej, ono to totiz frci jako CLS 63 AMG... [odkaz]
Avatar - iudex
18. 9. 2015 13:55
Re: Downsizing at its best
No ja by som moc redaktorovi neveril, už v minulosti tu vyvstala otázka o jeho štýle jazdy. Na spritmonitore má A45 AMG priemer 11,16 litra, teda celkový priemer u pomerne reprezentatívnej vzorky majiteľov je nižší, ako mal Foking "pri klidné jízdě".
Avatar - Michal Fokt
18. 9. 2015 12:38
Re: Spotřeba
Jezdíme tak, abychom auto po všech stránkách vyzkoušeli, tedy trochu jinak, než většina majitelů, navíc s nezajetými vozy, takže se realita bude trochu rozcházet. Že po dálnici jedete za 8,5 věřím, jak píšu, já odečetl 8,3 (kolik proměřuje, nevím) a věřím i tomu, že by se dalo při troše snahy jezdit za 10. Počítám, že GLA asi nebude svádět tolik, jako CLA.

Jistě, je dobré, že tu možnost volby je, nicméně by zájemce měl vědět, že jeho zvuk může být nepříjemný. "Perfektní laděný performance" výfuk si představuji jinak, konkrétně tak, že má patřičný zvuk, když je to žádoucí a ne když to rozhodně není vhodné. Laděný performance výfuk by také měl zlepšovat parametry motoru, což, obávám se, nečiní. Ale třeba se ke mně tato informace jen nedostala.
Avatar - fOE
18. 9. 2015 12:04
Downsizing at its best
" Při klidné a vcelku plynulé jízdě po městě a blízkém okolí jsem měl velké problémy se dostat pod 12 litrů, svižnější svezení pak znamená zhruba 16-18 litrů. Při předpisové jízdě po dálnici ale počítejte se snesitelnými 8,3 litry minimálně omadevadesátioktanového benzinu na 100 km. "

Vskutku "krasne" hodnoty, nedovedu si predstavit ze by 35i(40i) s 8hp jezdilo za vic. 8-s
Avatar - wakantanka
18. 9. 2015 11:29
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
Chlapci, a sedeli či viezli ste sa v tom niektorí? Ja zrejme na rozdiel od vás dvoch áno a rozhodne som nemal pocit stiesnenosti. Dokonca aj za seba som si v pohode sadol. Aj keď je pravda že to nebol Shootingbrake ale len obyč. CLA. A Topper, čo sa toho tabletu týka, ten mi vôbec neprekážal. Grafika v pohode, v dosahu pravej ruky, na očiach ... v aute tejto triedy a veľkosti pohoda. Jasne ani jedna verzia A-čka nie je majster sveta vo vzdušnosti interiéru, alebo objemu bat. priestoru, ale očividné je, že množstvo aj európskych zákazníkov vie doceniť iné jeho kvality a prednosti. A čo sa tohto konkrétneho AMG týka, za tie peniaze by som si zrejme vybral niečo iné, s tým súhlas.
Avatar - CHerokee
20. 9. 2015 16:29
Re: Spotřeba
Já jsem hlavně Harleyář. Současná politika Mercedesu, kdy zmizely atmosféry a jde se stále do menších motorů se mi vůbec nelíbí. Stejně jako mě nenadchlo AMG GT.
19. 9. 2015 20:14
Re: Spotreba
Auto so 400 hp si kupuje nas Barik a potom nas presviedca , ze to berie len o kusok viac ako dizel >:D >:-[] a chodi pomaly preto, ze sa neponahla, nie kvoli tomu viru co vznikne v nadrzi :-!
Avatar - Magister
19. 9. 2015 10:34
Re: Spotřeba
No právě. Tohle autíčko, na to, co umí právě mile překvapilo že moc nežere. Tež při 130 točí nějakých 1600 otáček.
Avatar - CHerokee
19. 9. 2015 19:50
Re: Spotreba
No tak ano, pokud je pupek světa měřítkem, tak pak ano. Ale 9 000 000 Čechů tam nebydlí.
Avatar - Magister
19. 9. 2015 17:38
Re: Spotreba
Zvládne. Jen je rozdíl, zda s tím jezdíš denně, jako já....pak i u 80 % cest po městě jsem po 16 000 km +- kolem 10 litrů. A pak samo si někdo koupí Áčko a má ho jen na víkendy, to pak jezdí jinak. Právě proto jsem se ozval...když tady tester napíše, že pod 12 má problém a že jezdí za 16 - 18. Jet za 16 - 18 musí být umění...to tak po dálnici a poříd mezi 200 - 250 nebo nesmyslně vytáčet motor pomocí pádel. Je mi jasné, že se na tom novináři vyřádí, když se jim dostane do ruk takové auto....že mu dávají kapky, ale nemají to pak vydávat jako běžnou spotřebu.
Avatar - Ham.
19. 9. 2015 13:05
Re: Spotreba
Každý to rozhodně nezvládne, spritmonitor to ukazuje jasně, průměr 11,2 neokecáš. S každým autem jde jezdit pod průměrem ostatních. To není žádný objev a vůbec o to nejde. Auto se 400hp si většina lidí nekupuje na to aby sledovali spotřebu a honili si nad ní triko a pokud to dva jedinci z 18 dělají, tak celkem úspěšně vyhodili peníze za nákup takového auta do kanálu, protože kdyby si koupili 150hp naftového chrchle tak ušetří a klidně mohou jezdit rychleji a ještě mít lepší pocit z nizoučké spotřeby. Prostě normální jezdci, kteří jedou s davem a občas si udělají radost z toho, že mají dost výkonu se budou dlouhodobě pohybovat kolem těch 11 a vůbec nejde o to, že při jedné cestě s tchyní na dušičky dosáhli 8,5.
Avatar - CHerokee
19. 9. 2015 12:26
Re: Spotreba
Já myslím, že zvládne. Pokud to auto nedostane rapl. Jen to chce zkušenost a umět zacházet s plynem. U MB mám zkušenost k normované spotřebě připočíst 2 - 2,5 litru. Takže 10 odpovídá.
Avatar - CHerokee
19. 9. 2015 11:40
Re: Spotreba
Já vidím kolem 10 litrů osm, nevím, jak ty. Ale rozhodně ne při odříkání 12, jak se píše v tomto článku.
Avatar - Magister
19. 9. 2015 10:36
Re: Spotreba
Klidně ti pošlu fotku budíků.... tohle auto na to, co umí, moc nežere. Za 10 to zvládne každý!
Avatar - miromen
18. 9. 2015 11:52
OT: Ceník nové Astry
Za mě až na vnucujici "double pakety" velice mile překvapeni.
[odkaz]
Avatar - Ham.
19. 9. 2015 20:25
Re: Spotreba
A kde tvrdím, že je Praha pupkem světa nebo měřítkem? Pouze konstatuji, že údaje redaktora o jízdě ve městě (Praze) jsou zcela reálné a pokud se tu do něj navážíte ve stylu, že neumí jezdit, tak bych vás rád viděl jak tu desítku dáváte. Argumentovat, že někde na okresce nebo malém městě či na dálnici to jde za 10 je zcela mimo mísu. A Praha není zdaleka nejhorší, stačí si projet ranní špičku třeba do Mnichova a podvečerní zpět, kde stau začíná dvacet kiláků před městem a Praha je rázem vzor plynulé dopravy.
19. 9. 2015 20:11
Re: Spotreba
Odmysli si Prahu a predstav si vacsie okresne mesto, kde chodi kazde rano kopa ludi za pracou. Na prijazdovych cestach sa plazis a poskakujes na jednotke. Sam poznam stavy ked stvorvalcovy maly benzin prelezie cez 10 na sto a to ides bez klimy a v lete. V zime si prihod 10 -15 percent - spomalenie dopravy, vacsie zapchy atd.
Avatar - CHerokee
19. 9. 2015 10:21
Re: Spotřeba
Jaké šidítko? Je tam 4válec 2,0. V každém autě nemůže být 12 válců. Mercedes jako jeden z mála tady nepoužívá kraviny alá zvuky z repráků nebo umělý přenos do kabiny. A to by měl každý novinář vyzdvihnout!

Jinak ten motor nijak zvlášť odhlučněný není, takže ho jde slyšet při vyšších otáčkách.
Avatar - Michal Fokt
18. 9. 2015 16:54
Re: Pane Fokte
Ony někdy byly? ;-)

Přece jen je rozdíl mezi suchými newsovými články a testy nebo jízdními dojmy. To druhé mi sedí přece jen trošku lépe. :-) Ale každopádně děkuji. :-)
18. 9. 2015 15:17
Pane Fokte
Nevim, kde se stala ta zmena, a v podstate mi to muze byt i jedno, ale jsem rad, ze jste se zase nasel a ze cteni vasich textu uz konecne neni otrava. :yes:
Avatar - wakantanka
18. 9. 2015 12:48
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
Lenže treba si uvedomiť, že CLA AMG nekonkuruje obyčajnému C-čku v kombíku ničím, snáď len cenou. Tento konkrétny kúsok hádam ani nemá priameho konkurenta. Ak sme už bycharení čo by človek zobral za také alebo onaké peniaze ... ten rozptyl pri tejto sume by bol ďaleko širší a každý by si podľa svojej potreby či chute vybral či už niečo iné, alebo práve tento konkrétny kúsok. Ale ako som už spomínal vyššie, mne CLA AMG nedáva zmysel za žiadne peniaze. Proste ja som taká konzerva, ak kombík tak pohodlný, ak trhač asfaltu na víkendy tak radšej A AMG alebo možno nový Ford Focus RS a ešte jeden everyday shopping car k tomu >:D
Avatar - wakantanka
18. 9. 2015 12:41
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
Ja mám čo do výšky o nejakých cca 13 cm menej ako ty, vošiel som sa tam aj dozadu celkom v pohode. Jasne na nejaké transkontinentálne cesty tam miesta nebolo, ale sadol som si pohodlne a verím že v štandardnom CLA (nie AMG podvozok) by som cestu do BA z východu dal v pohode. >:D
Avatar - boost.
18. 9. 2015 12:06
Re: Downsizing at its best
Nevím, jak je na tom s 8HP, ale v manuálu se vejdu klíďopíďo pod deset. Alpy vč. cesty tam a zpět auto zvládlo za 9.6 myslím.
Avatar - iudex
18. 9. 2015 11:20
Chybička
Malá oprava - CLA nemá 350 koní, ako sa píše v texte, ale 360 (a verzia po FL až 380k).
Avatar - CHerokee
20. 9. 2015 12:02
Re: Spotřeba
To jsou kecy, zvláště, když ten Mercedes má nejlepší parametry. BMW už je jen příjemný přežitek a budeme rádi, když příští nebude se 3 válci, jak už to u novodobého zeleného BMW bývá ;-)
Avatar - Ham.
19. 9. 2015 19:03
Re: Spotreba
Ti jezdci na spritmonitoru si nekupují A45 na víkendy, stačí se podívat na strukturu jízd, dálnice, město, v létě, v zimě, prostě klasický mix.
A slova testéra trochu překrucuješ, napsal, že ve městě má problém dostat se pod 12 litrů. Vzhledem k tomu, že tím městem určitě myslí Prahu (redakce sídlí v Praze a jistě auto používal na cesty do práce a z práce v ranní a odpolední špičce), tak 12-13 litrů po Praze v současných zácpách nemám důvod nevěřit, stačí mi absolvovat ranních 15 km za 1,5 hodiny a odpoledních 15km za podobný čas s 3.0 dieselem, který normálně jezdí klidně za 7-8 a pod 11 se nedostanu ani za prase.
Avatar - Ham.
19. 9. 2015 10:58
Re: Spotreba
No každý, na spritmonitoru to pod 10 zvládají jenom dva co si nechali amputovat obě nohy.
[odkaz]
A to je Ačko, které je na tom hmotností i aerodynamikou nejlépe.
Avatar - Magister
19. 9. 2015 10:31
Re: Spotřeba
Napsali jste "S čím se ovšem musíte smířit, je jeho apetit. Při klidné a vcelku plynulé jízdě po městě a blízkém okolí jsem měl velké problémy se dostat pod 12 litrů"

...to jsou celkem zavádějící informace. Strašení, že to moc žere. Navíc CLA má menší udávanou spotřebu než mé GLA. Ale to není důležité. 10 litrů je běžná spotřeba při ježdění 80 % město. Bez omezování.

Co se performance výfuku týká, nechápu Vás. V době, kdy většina značek na "nejsportovnější" modely od Golfa GTI po BMW M3 dává šidítka, pouští zvuky do kabiny, tak tady sjedete poctivý sportovní výfuk, místo, abyste je za to pochválili. A na auto a 4 válec to bublá a střílí moc pěkně....a to jsem zvyklý na lepší z Harleje. Navíc, kdo to nechce, si za to nepřiplatí.
18. 9. 2015 15:23
Re: Spotřeba
Tady panum redaktorum vsechna auta zerou o nejakych 20% vic nez kdyz s tim potom jezdim ja... s tim nic nenadelas... :-!
Oni maji tisic duvodu - jako ze to neni zajety a byly spatne podminky atd atd - ale podle me bude problem spis nekde mezi sedadlem a volantem ... :-!
Avatar - iudex
18. 9. 2015 11:46
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
Presne tak, CLA nie je nijaký priestorový kráľ triedy, ale aj ja so 193 cm som sa tam usadil v pohode a nevnímal nejaký akútny nedostatok priestoru (teda vpredu, vzadu som už od pohľadu zistil, že tam radšej nie, ale to bol sedan; kombi je predsalen vzadu vzdušnejšie). Priestorovo plne zodpovedá prémiovej kompaktnej triede, je síce stiesnenejšie, ako A3 SB, ale zase priestrannejšie, ako 1er.
Avatar - 3_diamanty
18. 9. 2015 11:55
Re: OT: Ceník nové Astry
slusne ceny..... moc slusne :yes:

a teraz si pozri "lacnu" fabiu.... ;-) ...
20. 9. 2015 14:19
Re: Spotřeba
Motor za kabinou nemají jen 911. ;-)
Avatar - simon_sez
19. 9. 2015 21:07
Re: Spotřeba
mozes prosim ta napisat medzi akymi autami si sa rozhodoval, a preco si vybral prave GLA AMG? no flame
18. 9. 2015 15:24
Re: Pane Fokte
Ano, tento text se cetl pekne :-)
Avatar - Emel
18. 9. 2015 12:52
Re: OT: Ceník nové Astry
Za mě je celkem nepříjemná absence 6MT u dvou základních benzínů... jako rozumný základ vidím 1.4T 92kW Enjoy za 390... s lépe vybaveným autem se dostávám někam na 560 (silnější 1.4T, LED, parkovací asistent, vyhřívaná ergo sedadla).
Avatar - fOE
18. 9. 2015 12:18
Re: Spotřeba
Siditko je pod kapotou. Sportovni auto nema znit jen zezadu, fejkove vsechno z vyfuku, ale taky z pod kapoty. Pak je jedno kolik "poctiveho zeleza" ma clovek pod autem. Jedine auto ktere si muze dovolit carovat vsechen zvuk ze zadu je 911. ;-)
Avatar - fOE
20. 9. 2015 15:14
Re: Spotřeba
Pro mercedesare kecy, pro jineho realita.
Avatar - Magister
20. 9. 2015 12:10
Re: Spotřeba
Pošlu ti to soukromou zprávou. Tady to nemá cenu.... protože když člověk něco napíše, hned je dealer ;-) , protože místní dieslová bmw šlechta ví vše >:D
18. 9. 2015 12:11
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
CLS, A7... můžeme považovat za výstřední ale současně také harmonické
CLA nemá ani jedno.
Avatar - boost.
18. 9. 2015 12:08
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
Souhlas. 8-s
Avatar - Ham.
19. 9. 2015 11:43
Re: Spotreba
Já vidím průměr 11,2. Což odpovídá autu s takovým výkonem, ale není potřeba zde vyprávět magisterské pohádky, že "za 10 to zvládne každý".
Avatar - Michal Fokt
18. 9. 2015 11:52
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
To se neshodneme, ale já obecně mám rád výstřední design. Neshodneme se ani ohledně M-B A, ten je na tom proporčně mnohem hůř, než SB. Ale každý vnímáme design trochu jinak. ;-)
Avatar - iudex
18. 9. 2015 11:48
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
Súhlas, táto snaha našiť kufor na kupé-idný zadok CLA sa vôbec nevydarila (rovnako, či ešte viac to platí aj pre CLS).
Vtákopysk pomerne sedí. >:D
18. 9. 2015 11:38
Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Shootin
Jeden důvod bych tu měl. Katastrofální designová disharmonie karoserie.
Jak je pěkné Áčko, jak je pěkné Céčko, tak tenhle ptakopysk uprostřed je asi největší MB omyl za několik dekád. A je jedno zda je to sedan, či kombi... pardon Shooting Break, a nebo má dokonce cedulku AMG.
18. 9. 2015 11:06
Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
Kandidát na najnepraktickešie auto. Pane bože, 4,6 metra a také stiesnené, výhľad ako z tanku...to je hnus velebné pane.
20. 9. 2015 18:24
Re: Spotřeba
Tady nejde o BMW dieselovou slechtu, ale o to, ze proste neumis lhat dostatecne dlouho tak dobre, aby se na tebe neprislo, ty indiane s hvezdou na cele >:D
Avatar - Atlis
20. 9. 2015 17:43
Dôvody prečo nakúpiť CLA 45AMG sú dva...
...dva Focusy RS za cenu jedného CLA. >:D
Avatar - 3_diamanty
18. 9. 2015 11:39
Re: Není vlastně důvod, proč si Mercedes-Benz CLA 45 AMG Sho
suhlas... trosku diproporcne auto.. a na mna ako celok svojou vizazou dost neharmonicky posobi ... s tym vtakopyskom si to vystihol... mercedes to vie aj lepsie

ved klasicke Cecko proporcne nema chybu... :yes: ja nevidim jediny dovod uprednostnit CLA povedzme pred Ceckom alebo GLC za podobne peniaze
20. 9. 2015 09:05
Re: Spotreba
Predaje stagnujú, na sklade je veľa benzínových verzií, treba ppdporiť predaje. ...
Avatar - 3_diamanty
18. 9. 2015 11:35
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
mne sa dizajn CLA s predkom z Acka nelubi vobec... ani proporcie auta.... viacej sa mi paci Cecko.... ja o luxuse a kvalite CLA vobec nepochybujem a ono je to uspesne auto to vieme vsetci.... ovsem ja by som za tieto peniaze volil klasicke Cecko.... aj ked ani tam sa tomu tabletu uz nevyhneme ;-\ ... mne sa uz z tejto D3 zacinaju pomaly ale isto najviac lubit uz audiny... co by som ozaj nikdy nepovedal... lebo kedysi sa mi stare bmw aj mercedesy ozaj ze pacili...

ako pises za tie peniaze.... kludne Cecko kombik alebo nove suv GLC .... dal by som tymto autam prednost pred CLA :yes:
20. 9. 2015 06:35
Re: Spotreba
To nemá smysl, Cherokee/Magister jako prodejce musí dělat osvětu, tak ji dělá ;-)
Avatar - fOE
19. 9. 2015 20:18
Re: Spotřeba
Kdy BMW ma valcu 6 a audi valcu 5 jsou v premiove nizsi stredni s znakem AMG valce 4 proste siditko.
Avatar - 3_diamanty
18. 9. 2015 11:13
Re: Nepraktické, hoci to asi kupujúci nebude riešiť
ono je to dlzkou vacsie ako klasicke Cecko a pritom ma od neho o 14cm kratsi razvor... skutocne ma CLA trosku divne a nevyvazene proporcie........ a ten predny previs CLA je skratka "nepohladny" a skoro aj dlhsi ako ten zadny....... aj tie predne svetla z Acka sa mi akosi nelubia ... bohuzial praktickost sa dnes uz nenosi.... predpokladam inak ze toto auto ma predajny uspech prave preto ze je "neprakticke" ... a preto ze vyzera inak ako klasicke mercedesy..... nepaci sa mi ani ten "prilepeny" tablet...

za 1,8 miliona sa da skutocne kupit aj sikovnejsie auto ... a to aj priamo od mercedesu... nemusime vobec ist ku konkurencii .. klasicke Cecko v kombiku bude podla mna lepia volba ako toto CLA :yes:
20. 9. 2015 06:31
Re: Spotřeba
Cherokee takře R4 není šidítko a výfuk ano? Tak to máte v M-B dobrý pravidla >:D