Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Odpoledne na čerpací stanici: Že by došel benzin, se ještě nestalo

Na čerpací stanici musí každou chvíli každý, kdo řídí auto se spalovacím motorem. Ač to vypadá, že obsluha „pumpy“ jen kasíruje řidiče, zdání klame. Jak jsme si sami vyzkoušeli, má toho na práci mnohem více.
Zpět na článek
31. 10. 2015 17:25
31. 10. 2015 18:31
31. 10. 2015 20:28
31. 10. 2015 20:45
31. 10. 2015 23:59
Avatar - eLzyx
31. 10. 2015 16:49
obsluhu při tankování využívají zejména ženy
... využívám to i já, muž, a to u služebního dieselového auta. Proč? Nafta mi smrdí, ten puch co ulpí na rukou je děsný. Mám pocit, že to prosmrdí i přes rukavice. A proto jezdím se služebákem na Shell.
Zato tankování mého benzinového "miláčka" je téměř sváteční činnost (jednou za půlrok), takže tam se rád obsloužím sám.
Rozbalit vlákno
19
31. 10. 2015 17:22
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Já bych to nesnesl, nechat si posluhovat. Musel bych se hanbou propadnout.
31. 10. 2015 17:25
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Nevim jeslti to myslis vazne, kazdopadne v cene benzinu je to vic nez zahrnuty...
31. 10. 2015 17:34
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Je to myšleno naprosto vážně. Já jim říkám: nechte to být, mám svoje ruce.
Avatar - ladsla
31. 10. 2015 23:21
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
v ceně benzínu to určitě zahrnuto není - každý franšízant ti přizná že ho prodej phm už dávno neuživí. v českých podmínkách je targetem prodat právě prémiové palivo. Třeba v Itálii si můžeš vybrat - samoobsluha za totemovou cenu nebo mírně dražší s obsluhou. Nezatracuju to - nechce se mi patlat se s mastnou pistolí od nafty která navíc ani nejde zajistit pro natankování do plna a musíš to furt držet, což je zrovna v Itálii spíš standard.....výhodou je, že samoobsluha má u sebe platební terminál a nemusím tudíž stát řadu uvnitř shopu atd. Ve finále je to rychlejší.
Avatar - WinNatural
31. 10. 2015 17:29
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Taky mi to přijde zvláštní a když beru u Shell, tak toho jejich venkovního pracovníka už z dálky odháním. Ale asi je to tím, že beru pouze benzín, který mi voní, do obou aut nebo do Harleye. Smradu z nafty se tedy alespoň na benzince vyhnu.
Avatar - demonicus
31. 10. 2015 19:13
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Takže i třeba v restauraci si jídlo uvaříš sám a sám ho i servíruješ? :no:
31. 10. 2015 20:55
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
do kuchyně mně asi nepustí, nemyslíš? Je to jedno, nenechávám si otevírat dveře, nosit kufry, dolívat pití v restauraci, to jsou věci, které mi nejsou příjemné. Chápu to jako něco,
co může muž udelat pro ženu, ale ne muž pro muže. Připadal bych si zženštile.
2. 11. 2015 12:00
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Takže bys radši šel pro kufry třikrát, než bys nechal člověka, který je za to placený, dělat jeho práci a svůj vděk případně vyjádřil tím, že mu dáš něco do kapsy? Hotelový pokoj po sobě také vypucuješ, aby uklízečka neměla co dělat? (Tím samozřejmě nechci říct, že by po sobě měl člověk nechat zkázu.) Co se číšníků týče, pro mne je to otázka toho, aby nebyl příliš vlezlý a nerušil. Zrovna tahání zavazadel je jeden aspekt cestování, který si rád odpustím a rád si zaplatím za to, že se mi o ně někdo postará. Nemám problém nechat se obsluhovat a nepřipadám si zženštile. Spíš by mi nepřišlo důstojné vlézt do lobby hotelu jak soumar. Ano, když mám v ruce jednu tašku, tak nepotřebuji nosiče.

Pro mne asi jediný důvod, proč si nenechat natankovat, je strach o auto (že mi pocintá lak benzínem, zapomene zašroubovat víčko atp.). Běžná auta takhle nehlídám a je to příjemné, obzvláště, když u něj mohu přímo zaplatit. Sice se rád protáhnu, ale během tankování se to stejně moc dobře nedá. Alespoň si nemusím brát rukavice, riskovat, že se ušpiním o auto atp. Sice to možná nezní správně mužně, ale mé pracovní oblečení nejsou montérky.
Avatar - white label
2. 11. 2015 19:46
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Nepustí..., ale můžeš si uvařit doma, případně si někde zajistit ubytování s kuchyní a uvařit si sám, nebo si dát třeba jen chleba s máslem, rohlík se šunkou...
Co třeba stříhání vlasů, to bys naopak (jako muž) ustál?
2. 11. 2015 11:16
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Přesně to mě napadlo.
31. 10. 2015 20:26
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Hm, oni to jsou otroci, co? Dělají za jídlo a spí v blízké kupě sena...
Avatar - vabis
31. 10. 2015 22:02
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Na východě je třeba naprosto samozřejmé že Vám tankuje obsluha i v té nejzapadlejší vesničce. Náhodou velice příjemná věc, oděláte víčko, zajdete zaplatit a pak vám pán nebo paní natankují. Mi se to strašně líbí a tady mi to třeba chybí. Co bych zas neslesl, kdyby mi někdo umýval auto vč. skla, nešahat, to dělám zásadně sám, vyjmečně synátor. (v kartáčích jsem v doposud nebyl). Ještě by se slušelo napsat, že Shell CZ zdaleka není kvalitou paliva tak prémový jako ve zbytku Evropy.
31. 10. 2015 23:07
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
i když si taky nikdy nenechám natankovat, tak blahé paměti před dvaceti lety by jsi s tímhle přístupem snad ani nemohl jezdit. Pumpu obsluhoval pumpař/pumpařka s takovým divným klíčem bez kterého se pumpa nezpustila a natankovali ti přesně kolik jsi řekl, pistole jsi se nemohl ani dotknout ;-) Takže ono je to spíše takový návrat ke standardu, kdy je pochopitelný, že chlap v obleku by si neměl tankovat auto, jenom nás tady dvacet let přesvědčují, že za ty prachy můžeme být vlastně rádi když si můžeme palivo nacintat do nádrže sami, holt šetření na pracovní síle, které suplujeme za vlastní peníze, protože na to, že je pumpa bez obsluhy ti žádnou slevu nedají.
Avatar - vabis
1. 11. 2015 01:02
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
:yes: já ještě vzpomínám jak 91 otvírali v Jihlavě první OMV, ceny o 1/3 vyšší ale stáli tam fronty
Avatar - white label
2. 11. 2015 19:40
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Co že...??? >:D >:-[]
31. 10. 2015 18:24
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Naftu nemusím naštěstí tankovat vůbec, benzín si zásadně tankuju sám. Že by mi na auto sahal někdo jiný, bych ještě nejspíš přežil, ale vůbec netuším, co bych měl tu minutu až dvě dělat. Koukat na něj? Připadal bych si blbě, že ho kontroluju, samotnému by mi to nebylo příjemné. Snažit se o rozhovor o který se určitě snaží 20 lidí za hodinu? Jít dovnitř a koukat tam na věci i když vím, že si nic nechci koupit?
31. 10. 2015 20:31
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Já to třeba dělám tak, že čas využiji a vyřídím třeba jeden telefonát, protože za jízdy přijímám jen ty důležité. Tahle služba je pro mě velmi praktická.
Avatar - Insolito
31. 10. 2015 21:15
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Tak bys mohl zůstaň sedět v autě, ne?
Avatar - Insolito
31. 10. 2015 20:45
Re: obsluhu při tankování využívají zejména ženy
Zatím jsem obsluhu při tankování nevyužila ani jednou a ani to zatím nemám v plánu. Jen mě trochu štve, když mi obsluha sama od sebe začne mít čelní sklo, když mi ho paradoxně už několikrát spíš zamazala než umyla.
Avatar - euro89
31. 10. 2015 17:25
PR
Celý článek na mě působí jako (ne)placené PR. Jinak já už tady v Bavorsku jednou zažil, že došla na pumpě nafta. Bylo to minulou zimu v hlavní sezóně na A7 cestou z Obersdorf. Naštěstí došlo jen palivo do kamen, takže pro normální řidiče to žádná komplikace nebyla. :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ada je zase tady
31. 10. 2015 18:31
Re: PR
Čím vším nás ještě nebude redakce chtít zaslrat hlavu 8-s :no:
Avatar - Aoyagi
31. 10. 2015 20:28
Fajn reklama
Osobně odebírám benzín jen od Shellu, ale někteří ti pomahači jsou pěkní volové. Vnutí vám V-Power s tím, že je za něj víc bodů, ale že to nejde zaplatit EuroShell kartou už se nezmíní.

A jejich myčky jsou děs. Dá se vůbec po Praze najít nějaká kvalitní automatická myčka? Mytí podvozku by stačilo na trumfnutí Shellu :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Insolito
31. 10. 2015 21:02
Re: Fajn reklama
Taky tankuji u Shellu, ale zatím mi tam nic nevnucovali.

Celkem slušná automatická myčka je v Hloubětíně, kousek od Benziny, tam Vám ještě "předmyjí" auto, takže se pak tolik špínou nebrousí lak na kartáčích.
Avatar - Barrichello
2. 11. 2015 01:04
Re: Fajn reklama
u Shellu taky nic jinýho než V-Power nemá smysl. FuelSaver je obyčejný šméčko, který skončilo v testu s parametry na 95-97% stejnými co má benzín od ONO, kterej ale stojí o 4 kč méně >:D

Já když sem tam jezdil tak sem bral hlavne V-Power Nitro+
31. 10. 2015 20:45
Moje zkušenosti
Tankuju na Shellce docela dost často do služebního auta a moje zkušenosti jsou takové, že většinou přijedu, na pumpě ani noha. Obsluha na mě kouká a většinou zůstane u toho vejrání. Ne že by až tak vadilo, že mi nenatankuje, ale umýt okna bych si nechal.

Sice jak píšete nic nepožadují, ale pochopím tu obsluhu, že když vidí mladého kluka ve služební škodovce, tak asi nemůže očekávat dýško a raději si počká na nějakého manažera s audi, mercedesem nebo BMW od kterého spíše něco dostane.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Insolito
31. 10. 2015 21:09
Re: Moje zkušenosti
Je to tak. Na mne reagují obvykle podle toho, s jakým autem tam přijedu, když přijíždím s "lepším" autem, hrnou se ke mne obvykle okamžitě.

Jinak to asi bude jak, na které Shellce, zatím jsem jen na jedné neviděla "ani nohu".
31. 10. 2015 23:14
Re: Moje zkušenosti
Já na Shell jezdím výjimečně, ale obsluhu jsem tam neviděl nikdy :-) Každopádně rád bych si nechal načerpat, ale na okna mi sahat nesmí. Stejně je pořádně neumyjí a mouchy leda rozmastí po celém skle.
Avatar - Avanti
31. 10. 2015 23:59
na Shellke
sa pristavim iba vynimocne, no obsluha je niekedy velmi dotierava. :no:
Rozbalit vlákno
0