Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Silnice na Vysočině (nejen kolem D1) již brzy se značkou Zimní výbava

Brzy se na vybraných komunikacích v majetku kraje Vysočina objeví nové dopravní značení zimní výbava. Důvodem je potřeba správce i vlastníka komunikací udržovat bezpečnost a průjezdnost na silnicích nejen v okolí dálnice D1, uvádí se ve zprávě kraje.
Zpět na článek
12. 12. 2008 20:16
13. 12. 2008 01:24
13. 12. 2008 02:04
13. 12. 2008 13:46
13. 12. 2008 15:14
neregistrovaný "SKAJA"
13. 12. 2008 16:04
13. 12. 2008 17:43
neregistrovaný "SKAJA"
13. 12. 2008 19:15
15. 12. 2008 08:37
neregistrovaný "Hooonza"
15. 12. 2008 14:29
neregistrovaný "Kubajsu"
14. 12. 2008 12:42
neregistrovaný "Tony84"
15. 12. 2008 12:25
12. 12. 2008 20:16
zimáky
Nevim co se to pořád tak rozmazává.Já jezdim v zimě na zimních v létě na letních.Kdo je línej přezouvat nebo na to nemá tak ať nejezdí a neohrožuje sebe a hlavně ostatní.Nebo snad někdo z nás chodí v zimě v kraťasech a v létě ve vaťáku?Je to jak u blbejch
Rozbalit vlákno
9
13. 12. 2008 01:24
Re: zimáky
Klaudius na to á jinou "vizi" >:D >:-[]
13. 12. 2008 02:04
Re: zimáky
No to bych si rad poslechnul respektive precetl.
Avatar - T613
13. 12. 2008 13:46
Re: zimáky
Nepleteš si ho s jiným?
neregistrovaný "SKAJA"
13. 12. 2008 15:14
Re: zimáky
Nejde o to jestli jezdit v zimě na zimních, ale o to, co si představuješ pod pojmem "zima". Jednoznačně je nesmysl nařizovat zimní gumy striktně podle kalendáře, kterej nereflektuje aktuální situaci - proč jezdit na zimních, když je třeba 15°C a sucho a ohrožovat tím sebe i ostatní, jelikož měkký (a úzký) zimáky maj v dané situaci horší adhezi??

...správně jsi napsal, že v zimě nechodíš v kraťasech a v létě v kabátě - ale podle čeho se rozhoduješ, co na sebe hodíš?? Předpokládám, že čistě podle datumu to není, nebo snad jo?? ;-)
Avatar - Special-line
13. 12. 2008 16:04
Re: zimáky
No jo jenže kabát na sebe hodíš v pár sekundách, ale přece nemůžeš přezouvat auto jednou za tejden podle toho jak je zrovna teplo. Jak víš jaká bude teplota ráno, jestli to nebude namrzat. Jak víš že za 100 km se teplota a podmínky na silnici nezmění. Předpověď počasí ti to neřekne. A stejně, peníze který promarníš na zvýšené spotřebě a většího opotřebení zimních pneu určitě nejsou tak vysoké a bohatě vyváží zvýšenou bezpečnost. Nižší adheze? Kdo a jak často jezdí na mezi adheze? Navíc inteligentí řidič ví že na zimákách bude mít menší adhezi, tak pokede pomaleji a opatrněji. Časová ztráta? Minimální. Atd. atd. takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Je jedno jestli je nasadíš o měsíc dřív nebo později. Počasí je na podzim už nestálé takže se ti to může jen vyplatit.
neregistrovaný "SKAJA"
13. 12. 2008 17:43
Re: zimáky
OK, je to věcí názoru, ale já osobně to naše řešení "značkami" považuju za neefektivní, radši bych viděl plošné zavedení povinnosti zimních pneu, je-li silnice pokrytá sněhem či ledem - a bylo by to jednoznačný, né jak teď, kdy na čisté silnici může značka přikazovat zimáky a o kousek dál bude ležet sníh a značka tam nebude - trošku absurdní mi to připadá.

Jinak osobně mám spotřebu na zimních znatelně nižší (cca půl litru až litr), protože místo letních 225 jsou zimáky jen 205, což fakticky znamená, že mají nižší valivý odpor a tedy nižší adhezi, což není nic jinýho než přilnavost a z toho plyne delší brzdná dráha, horší držení v zatáčkách atd => kromě třech dní, kdy byl letos sníh, přinesly zimáky zatím jen sníženou bezpečnost, nic víc.

PS: Osobně mi to je celkem fuk, letos jsem přezouval až někdy v půlce listopadu a nic na tom nezměnila ani značka na D1, která je v podstatě nekontrolovatelná, jen mi trošku vadí, že zavádíme takovou ptákárnu jako značku na každým rohu, ale fakticky se tím "ošetří" jen pár úseků, narozdíl od plošného nařízení (viz rakušáci), které navíc nic nestojí ;-)
Avatar - Special-line
13. 12. 2008 19:15
Re: zimáky
Teda tys to podal tak jako kdyby ti ještě zimáky uškodily. Tak tragicky bych to neviděl. Kromě toho sněhu jsou zimáky lepší i při teplotách pod 7°C a na mokrém povrchu který je hodně často a to ani nemusí pršet, stačí když je mlha.

Jako je fakt že plošný ošetření nic nestojí, jenže kdyby to bylo natvrdo plošně od datumu do dautmu, tak zas lidi budou řvát že musí kupovat zimáky a kdyby to bylo jen na povrchu se sněhem a ledem tak by to bylo to samý, protože ten kdo jede tam kde se nesolí tak (drtivou většinou) ty zimáky stejně má a někdo na jižní moravě si je třeba stejně nekoupí protože je tam sněhu málo. Tak jak to teda udělat aby to bylo co nejefektivnější? Nejde to nijak a navíc když se nad tím člověk zamyslí že vůbec nejde o zimáky, ale o myšlení lidí za tím volantem a při provozu auta.
neregistrovaný "Hooonza"
15. 12. 2008 08:37
Re: zimáky
Ty * to měli převzít z Německa. Tam je všechno vyřešeno jednou větou v zákoně - "Výbavu vozidla je nutno přizpůsobit povětrnostním podmínkám." (§2 Abs. 3a der StVO)
neregistrovaný "Kubajsu"
15. 12. 2008 14:29
Re: zimáky
Tak to už je ale jenom tvůj problém... Můžeš mít zimáky nazutý furt, nebo je přehazovat třeba každý den... To je podle mě věc, kterou by si každý měl určit podle sebe. Ale když se objevíš na letních na sněhu kdekoliv, tak je to na sebrání řidičáku, neb seš vůl a volové nemají na silnici co dělat... A k plošnému příkazu; to už je úplná kravina, mít ho od data do data. Přece jenom je u nás silniční síť od Hřenska (cca 80 m n.m.) po Praděd (cca 1400 m n.m.) a to už je sakra teplotní rozdíl na určení jednotné doby platnosti.
neregistrovaný "Tony84"
14. 12. 2008 12:42
stupidita
opět skvělý stupidní výmysl cssd... misto aby se * domluvili na celostatni urovni a dali to jako v zahranici (od urciteho data to nejakeho data POVINNOST zimni gumy vsude) tak nemuseli vyhazovat prachy za dalsi znacky...
jo a nejlepsi bylo jak ten "ministr dopravy" za vysocinu rekl ze ta povinnost se vztahuje pouze na přijíždějící auta do kraje a že obyvatele vysočiny mají být v klidu že oni mít zimní nemusí. prostě komedie... :no:
Rozbalit vlákno
1
15. 12. 2008 12:25
Re: stupidita
Tak ako v zahranici? No neviem nakolko si informovany, ale napriklad v Rakusku je to tak ze sice je urcene kedy mas mat zimne pneumatiky (datumom od-do), ovsem len pokial na ceste panuju zimne podmienky (t.j. ujazdena suvisla vrstva snehu). Takze nic takeho, ze 10.brezna pojdes pri +20 stupnoch v zimnych len preto, ze daky blbec ti to prikazuje bez vynimky...