Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak na zamrzlý vůz: Babo, neraď

Když zamrzne auto, musíte změnit časové plány. Důkladné a pečlivé rozmrazení totiž netrvá chvilku. A pozor, rychlé babské rady jen uškodí!
Zpět na článek
6. 12. 2015 13:56
6. 12. 2015 14:06
6. 12. 2015 15:27
6. 12. 2015 22:59
7. 12. 2015 19:39
6. 12. 2015 16:42
6. 12. 2015 13:56
celne sklo
na celne sklo nastriekat zmes alkoholu a vody v pomere 2:1 a je po probleme ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - happy_driver
6. 12. 2015 14:06
***
Pekný reklamný článok, obsahovo sa hodí tak na koniec minulého storočia, kedy cestám kraľovali Favoritky a Feldy.... :no:
Rozbalit vlákno
3
6. 12. 2015 15:27
Re: ***
Přesně tak.V době nezávislých topení a vyhřívaných čelních skel.
Avatar - _Karel_
6. 12. 2015 22:59
Re: ***
Až bude mít 90% prodávaných aut bufíka, budeš mít pravdu.
6. 12. 2015 14:21
Čelní sklo a led
... zrovna minulý týden jsem měl tu čest při čekání sledovat jednu paní kolem 40 let, jak si ráno přikráčela ke své bílé Fabii kombi 2. gen, na čelním skle vrstva ledu a poprašku sněhu. První co udělala po nastartování, tak pustila natvrdo stěrače, účinek asi nebyl takový, jaký si představovala, tak zahájila sérii 3 masivních ostřiků čelního skla a následovalo další stírání ... poté žena vystoupila z vozu, podívala se na sklo, pak si vyslíkla kabát, nasedla do auta, znovu ostříkala sklo, zastírala a statečně odjela.

Dost mě tato situace pobavila, stěrače na tom byly asi malinko hůř, ale hlavně že se vrstvy ledu zbavila a mohla vyrazit :-! >:D
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Blue Sun
6. 12. 2015 15:11
Re: Čelní sklo a led
Být místo té Fabie jiné auto, jako bych viděl jednu mou kamarádku...
Avatar - defusiq
6. 12. 2015 15:14
Re: Čelní sklo a led
Mrazí mě po zádech už jenom když si představim, že někdo kupuje auto po takových lidech....ideálně nechat auto rozmrznout samovolně na volnoběh nebo rovnou tlačit na pilu, ať se to rychlejš zahřeje....fuj
Trochu mne to motivuje ke koupi vozu, který nikdy nemůže sloužit pouze jako přebodávač, i když oni se takoví lemplové asi najdou všude, že? :'-(
Avatar - twistedTSD
6. 12. 2015 15:31
Re: Čelní sklo a led
Ach jo, vždy když vidím takové...bytosti...nejradši bych jim vzal klíčky a zahodil do kanálu. :-(
6. 12. 2015 19:21
Re: Čelní sklo a led
A čomu okrem gumičiek ublížila, že vám to tak trhá žily? Či je to len taká prípoviedka o ženách za volantom, ktorá dvíha sebavedomie, keď sa už iné nedvihne? >:D
Avatar - twistedTSD
6. 12. 2015 22:17
Re: Čelní sklo a led
Předpokládám, že taková bystrá dáma bude mít "zábavných historek" na kontě mnohem více.
Avatar - Intercool
6. 12. 2015 15:52
Re: Čelní sklo a led
Dělám to taky tak.
Avatar - dr.biker
6. 12. 2015 17:52
Re: Čelní sklo a led
Já preventivně zakrývám čelní okno folií, na boční okna a zrcátka používám kombinaci škrabka/rozmrazovač. Je to nejrychlejší varianta pro zbavení noční námrazy z automobilu.
Kolega z práce problém řeší tak, že nasedne do Fabie s HTP motorem a čeká, až se motor běžící na volnoběh ohřeje, začne topit a povolí ledy z oken. Když je ráno větší námraza, kolega se opozdí skoro o půl hodiny. >:D
7. 12. 2015 10:31
Re: Čelní sklo a led
Nejlepší je nastartovat a jít k tomu ještě škrábat, ale jen čekat, až se ohřeje topení je strašně na dlouho.
7. 12. 2015 19:43
Re: Čelní sklo a led
Dobra blbost.
Osbne jsem s Fabii HTP/47kW nalital slusnou hromadu kilometru a zahrati tech 3 litru vody v motoru trvalo v -12 ani ne pet minut, pak uz sel z vetraku teply vzducha okno rzmrzlo behem dalsich cca 3 minut. Kdyz jsem ji nastartoval a nechal jen tak bezet na volnobeh, tak do deseti minut jsem setrel z predniho okna rozmrzlou vodu a mohl jsem jet. Behem tedoby jsem ocistil snih a ostatni okna.
Ale rejpat do Fabie je tady moda, hlavne pro ty, kteri sami maji jeste podstatne vetsi sunku, tak si to uzij, ty placale.
6. 12. 2015 15:18
Tip pro redakci
prosím redakci o další článek na téma: jak se zbavit nečistot v autě.
Ať dělám co dělám, pořád mám v autě kamínky, listí apod. Co udělat článek, nebo seriál jak na to? Děkuji
Rozbalit vlákno
9
Avatar - pumpkin
6. 12. 2015 16:45
Re: Tip pro redakci
Vo svete internetu sa povráva, že tento problém možno riešiť pomocou vysávača.
Je to ale pekná blbosť, už vozím vysávač v aute skoro mesiac a kamienky stále nezmizli. Takže jediné čo môžem odporučiť, je kúpiť si nové auto, ideálne Škodu. V inej značke ti môže ten vysávač lietať v kufri.
Avatar - Anonym
7. 12. 2015 08:33
Re: Tip pro redakci
Já bych měl taky tip pro redakci. Zavést rubriku "vychytávky Ladi Hrušky". ;-)
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:57
Re: Tip pro redakci
>:D >:D >:D :yes:
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:58
Re: Tip pro redakci
nebo Babicovy tipy. Když napadne sníh, odmetete ho smetáčkem, pokud nemáte smetáček, použijte kus kartonu nebo hadru, pokud nemáte ani to, chytněte na ulici chlupatou kočku a omette auto kočkou >:D >:D
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 11:07
Re: Tip pro redakci
Pokud nemáte kočku, stačí menší dítě >:D
6. 12. 2015 15:43
Jak na zamrzlý vůz?
webasto :-)
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Ja Prvni 123
6. 12. 2015 20:35
Re: Jak na zamrzlý vůz?
Pochopitelně... ale kolik % čtenářů téhle drbničky má v autě Webasto (nebo něco podobného)?
A to ještě výskyt tady bude nadprůměrný...
Avatar - sendador
7. 12. 2015 06:28
Re: Jak na zamrzlý vůz?
:-)
auto bez něj bych už nechtěl.
7. 12. 2015 09:30
Re: Jak na zamrzlý vůz?
na jedne ulici v "centru" Prahy kde parkuju to ma z tech asi 100-120 aut cca 10 kousku, teda u cca 10 kousku jsem si toho za ty 2 roky stacil vsimnout ze nektere z nich rano "trosicku vrcej" a majitele pak neskrabou

u noveho auta to dela investici asi jako za lepsi koberecky.... 15-20 tisic
7. 12. 2015 10:32
Re: Jak na zamrzlý vůz?
Hergot to máš nějaký hodně nóbl koberečky >:D
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 13:24
Re: Jak na zamrzlý vůz?
Za koberečky hodně, za nezávislé topení už celkem adekvátně...
7. 12. 2015 18:14
Re: Jak na zamrzlý vůz?
tak jasny, u Dacky by byli asi pozlacene a jeste vyhrivane (ty koberecky) u "premie" jses rad kdys ti v tehle cene daj aspon i nejaky normalni s logem >:D

kuprikladu u Audi A6 zakladniho modelu 1.8 TFSI za necelich 1.1 mega pokud chces "Koberečky včetně rohožek v barvě Audi - Exclusive" tak natebe vykoukne takova smesna castka Kč 54800 >:D
8. 12. 2015 09:35
Re: Jak na zamrzlý vůz?
54800?? No to mi není jasný, kterej magor si to může koupit. 8-s
8. 12. 2015 06:01
Re: Jak na zamrzlý vůz?
v piatok mi montovali do mojho bavoraka :-) mozem len odporucat
6. 12. 2015 16:33
To by člověk neřekl
Jaká je věda očistit v zimě auto. Už vidím jak nosim rozmrazovač třeba v saku. >:D žádnou tašku většinou nemám.
Rozbalit vlákno
0
6. 12. 2015 16:35
ja jsem to driv polejval horkou vodou
jednou, to bylo pod -20, jsem nejdriv zkusil nastartovat, abych to nepolejval zbytecne, a když to chytlo, nechal jsem bezet motor, pustil naplno vetraky a sel pro kbelik s horkou vodou. vodu sem na sklo vychrstnul a okamzite sklo krasne pruhledny. jenze vetrak tu vodu a paru nasal a poslal ji dovnitř do auta na sklo, kde skoro okamzite zmrzla na led a ja pak pul hodiny cekal, az se auto vyhreje a led sleze sam, protože to skrabat neslo ani nahodou...
sklo kupodivu nikdy neprasklo, i když to bylo dost drzny, ale u zadnyho dalsiho auto jsem tuhle metodu uz nepraktikoval.
dnes parkuju pod pristreskem, takze zamrzly sklo většinou neresim, kdyztak to postrikam rozmrazovacem.

po prijezdu je dobry nechat chvili otevreny všechny dveře, aby se vlhky vzduch dostal z auta pryc, protože pak namrza zevnitř.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - pumpkin
6. 12. 2015 16:49
Re: ja jsem to driv polejval horkou vodou
Ten moment, keď v polovici príspevku človek zistí, že si nerobíš srandu. >:D >:D
Avatar - eXp10it
6. 12. 2015 23:56
Re: ja jsem to driv polejval horkou vodou
Vypozoroval jsem že můj tchán s tchýní to polévání čelního skla horkou vodou dělají u svých aut celoživotně. Řádově stovky poletí desítek typů a značek aut a ještě nikdy nic neprasklo. Sám bych na to neměl koule resp. když jsem viděl poprvé scénku s kouřící rychlovarnou konvici tak jsem myslel že to sklo musí prostě explodovat jenže ne. Řekl bych že jebto tím ze při kalení během výroby dostalo sklo řádově větší kapky než poletí nějakou horkou vodou.
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 08:45
Re: ja jsem to driv polejval horkou vodou
To asi ano, ale i ty gumy a plasty okolo. No chudák auto...
7. 12. 2015 09:14
Re: ja jsem to driv polejval horkou vodou
Proboha hlavně ne vařicí vodou! Bohatě stačí vlažná. V zimě klidně i studená. I ona má totiž 10°C a na rozmrazení stačí.
Avatar - lordlord
6. 12. 2015 16:42
.
rozpohybuje horní část přimrzlého okna, ale už se neřeší zajíždění okna u bezrámových dveří při otvírání
Rozbalit vlákno
0
Avatar - woody-alien
6. 12. 2015 17:10
OT: Vkládání fotek MACZ
Mohl by se někdo z redakce, prosím, podívat, proč nejdou vkládat fotky do galerie recenzí na MACZ ? Resp. po vložení nejdou zobrazit.

Díky.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
6. 12. 2015 18:38
Super články o zimě
a venku 9 nad nulou, sluníčko >:D A jak se to panečku včera drandilo na letních gumách >:D
Rozbalit vlákno
3
Avatar - twistedTSD
6. 12. 2015 22:23
Re: Super články o zimě
Já už měl na autě i "nasněžíno" a teplotu před odjezdem mám obvykle lehce nad nulou.
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 08:47
Re: Super články o zimě
Tak nějak. Ráno vyjíždím za tmy a odpoledne už taky vlastně přijíždím za tmy. A bez slunce už je ta teplota jen těsně nad nulou i v Práglu.
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:21
Re: Super články o zimě
Já ještě ne, jen zamzrlý okna, ale ani jednou sem ještě letos neškrábal, do 10 to v pohodě roztaje samo >:D >:D
Avatar - eLzyx
6. 12. 2015 19:52
přimrzlé dveře?
nikdy se mi nestalo, že bych měl přimrzlé dveře, nebo dokonce zamrzlé zámky. Takže prostě nastoupím do auta, nastartuju a chvíli počkám než to začne topit (když parkuju na dvorku, tak jdu ještě do tepla domů). Že to škodí motoru? V čem? Že se to dlouhou dobu převaluje se "zmrzlým" olejem? Je tam tepelný výměník olej-voda, takže se olej ohřeje mnohem rychleji, jak u aut která výměník nemají. Že to škodí životnímu prostředí, protože zbytečně pálím benzin a neslouží to k pohybu? No a co?
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Stejsn
6. 12. 2015 20:09
Re: přimrzlé dveře?
No já naopak přimrzlé dveře řešil už mockrát. A nepomáhá nic, ani ten tolikrát doporučovaný glyrecin. Leda tak nitroglycerin, že bych je odstřelil.. :-( Dveře mi přimrzaly u minulého fiata i u současného peugeota, a vůbec nemusí jít o krustu na autě. Prostě auto je pokryté matnou jiskřivou námrazou v podobě jinovatky a dveře nejdou utrhnout. Jediné co pomáhá je párkrát dát do rámu dvěří pořádnou ránu pěstí.

U fiata jsem měl ještě jeden problém - zámky zamrzaly při jízdě, takže jsem někam dojel, vystoupil, bouchnul dveřma a - nic. Dveře odskočily, zámek se nezaklapnul. Pomáhalo nastříkání rozmrazovače do mechanismu.
Avatar - eLzyx
6. 12. 2015 21:24
Re: přimrzlé dveře?
mě se akorát stává, že když je kolem -15°C, tak mi přimrzne kolík ... středový u vrat 8-s Pak nemůžu vyjet ze dvora.
Nepomůže nic, než to prolít nějakou hořlavinou a zapálit.
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 08:50
Re: přimrzlé dveře?
Aha, Fiat....Peugeot ;-)
Avatar - Stejsn
7. 12. 2015 09:33
Re: přimrzlé dveře?
á, další panáček s rypáčkem nahoru...
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 10:18
Re: přimrzlé dveře?
Ale prd. Dveře a zámky nám občas zamrzaly u Š120 nebo Favorit. Od jisté doby toto neznám a rozdíl je nasnadě.
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:23
Re: přimrzlé dveře?
Mě dveře zamrzly u Jaga v roce 2013 tak, že nešly otevřít a zmrzl i kufr. Odledovával sem to půl hodiny. Zámky v poho, ale otočil si klíčem nebo otevřel do a NIC. Dveře nešly pootevřít a kufr se ani nehnul.

Jinak ostatní auta vždycky v poho
7. 12. 2015 10:38
Re: přimrzlé dveře?
To mě náhodou 306 TD startoval a fungoval bez problémů i v mínus 30. ;-)
8. 12. 2015 06:03
Re: přimrzlé dveře?
neviem, mal som 12 vlastnych aut a na ziadnom mojom mi nikdy zamky ani dvere nezamrzli :-) ale na pozicanej Fiatke veru hej :-)
6. 12. 2015 22:26
Re: přimrzlé dveře?
Když parkuješ ve dvoře, tak se ti to asi jen tak nestane. Mně se to pravidelně stávalo když jsem stál na vesnici na kopci, kde šel z pole vítr. Když sněžilo, mrzlo atd. tak se asi vlhkost dostala pod dveře a druhý den to z té strany nešlo otevřít (vyzkoušeno na obě strany auta :D).

V Praze se mi to stalo jednou a to když jsem jel docela krátkou jízdu jen s lehce roztátým sněhem. Jak to bylo všechno mokré, tak to přes noc zamrzlo, ale stačilo pár ran do rámu a bylo to v pohodě :-)
Avatar - eLzyx
6. 12. 2015 22:52
Re: přimrzlé dveře?
neparkuji jen na dvorku, občas jezdím v zimě na hory a ani tam nemívám problémy s přimrzáním dveří. Občas i musím nechat své auto na dvoře firmy, když se vracím ze služebky až další den. Auto může být pokryté vrstvičkou ledu, přesto jde bezproblémů otevřít - ani jedna ze třech vrstev těsnění dveří není přimrzlá
7. 12. 2015 09:17
Re: přimrzlé dveře?
Nám jednou na chalupě zamrzlo auto dokonale. Ze střechy sjelo několik rampouchů, svezli se po boku a do země. Tak jsme tejden nejezdili a pak se to muselo vzít pilkou a odjet do teplejších krajin. :-!
7. 12. 2015 10:36
Re: přimrzlé dveře?
Hele normálnímu motoru to neškodí. To jen některý konstruktérský perly pak trpěly vydřenejma vačkama. Při koupi auta je potřeba se holt vždy pídit po tom co ta daná motorizace vykazuje za konstrukční vady. Třeba 2,5 TDI byla v tomhle ohledu pohroma. Ten motor neuměl běžet na volnoběh, pže se prostě vinou poddimenzovanýho olejovýho čerpadla nedokázal dostatečně namazat.
6. 12. 2015 19:59
Nezapomenout na stěrače
Důležité je před nastartováním mrknout na ovladač stěračů. Mnohdy se mi stalo, že byly zanuté z minulého dne a po nastartování (resp. při otočení klíčku) se snažily stírat (samozřejmě někdy ještě přimrzlé...). Také je zajímavé, že odmlžení skel uvnitř daleko lépe dokáže studený vzduch než teplý. To vím teprve krátkou dobu (po testu v TV s odmlžením zrcadla v koupelně fénem, studený versus teplý vzduch). Také bychom měli vědět, že například v Rakousku mít nastartované auto a mezitím ometat sníh se nám může vymstít tučnou pokutou...
Rozbalit vlákno
3
7. 12. 2015 08:08
Re: Nezapomenout na stěrače
na odvlhcenie kabiny staci dat do jutovej tasky macacie-kocici stelivo,
v kupelke na zrkadlo nanes sampon a vylestit, na par dni bude pokoj a nezarosi sa
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 11:07
Re: Nezapomenout na stěrače
Ty jsi MacGyver? >:D
7. 12. 2015 16:49
Re: Nezapomenout na stěrače
Bud rad, ze nie som babis, este by si mi za radu zaplatil ;-)
6. 12. 2015 20:44
Jak na zamrzlý vůz?
Babo neraď. Poradí ti dědek. Zaparkuj auto v garáži. Pokud jí nemáš tak si jí kup. Pokud na ní nemáš, tak si jí postav. Pokud nemáš na materiál, pošli grant do EU. Pokud ti neschválí grant, požádej ministerstvo (je jich hodně zkus všechny) o dotaci. Pokud ti jí nedají uspořádej sbírku. Pokud nevybereš dost peněz začni žebrat. Pokud vybereš málo tak řekni bábě ať jde pracovat. Pokud vydělá málo řekni si známým o půjčku. Když tě odmítnou, zkus to v bance. Pokud tě vykopnou od přepážky můžeš jim nadávat. Vrátit se s kuklou nedoporučuju. Až tohle všechno uděláš, bude už jaro a garáž už nepotřebuješ.
Rozbalit vlákno
6
7. 12. 2015 08:42
Re: Jak na zamrzlý vůz?
ještě muzes nadavat, ze za komancu bylo lip
protože jsi na auto nemel
takze nejaky starosti se skrabanim v zime nebo s garazi ti byly ukradeny ...
(nekterejm byly komancema ukradeny doslova, a to nejen ty garaze ...)
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 10:25
Re: Jak na zamrzlý vůz?
Jo, za komanče nikdo neměl auta, jenom už tak v 87 byly byly v pátek ve 3-4 odpoledne kolony z Prahy ven jak kr**va >:D >:D >:D

škoda že si pamatuju, jak sme jezdili na chatu za dědou.
7. 12. 2015 11:52
Re: Jak na zamrzlý vůz?
s téma kolonama to nebylo zdaleka tak horky jako dnes
na vesnici nebylo zdaleka jedno auto v kazdy rodine, dnes je bezny 2-3.
lidi, kteří si za komancu jako produkcne aktivni dovolit auto nemohli, tak dnes jako duchodci auto maji
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 13:00
Re: Jak na zamrzlý vůz?
Jasně, 3 auta nikdo neměl, ale jedno v rodině měl skoro každej kdo ho mít chtěl, vč. důchodců co měli většinou tráboše.

Nový auto stálo 60, ojetiny tak kolem 40. Navíc tehdy si to spousta lidí uměla sama opravit.
A skládala se na to celá rodina, tátovi dala jeho máma thedá v 68 na nový 1000MB 10 tisíc, jeho otec dalších 5 a babička s dědou dalších 14 :-)
Avatar - Individualita
7. 12. 2015 08:51
Re: Jak na zamrzlý vůz?
>:D

Každopádně když máš jen byt v centru, tak poradí bába co? :-)
7. 12. 2015 09:18
Re: Jak na zamrzlý vůz?
A ten pozemek vezmu jako kde?
7. 12. 2015 10:28
To je zase článek
Když už chce redakce psát o rozmrazování auta, tak si měla pořídit nějakou solidnější fotku než toho obstarožního Mergla s popraškem. Když mám jen takhle zamrzlý auto jako na obrázku tak jásám. Na to stačí rukávem shrnout ten trošek sněhu ze skla, kolem, řidičových dveří (aby nenapadal sníh na sedačku) a může se vyrazit. Přijde mi hrozně legrační když z tepla Prahy, kde o sníh skoro nezavadí, píšou jak na zamrzlý auto. I bez předražený chemie se mi nestalo, že bych neodjel do 5 minut. Za předpokladu, že padala v noci ledovka dobře 10 minut. Stačí na to ale vždycky škrabka případně smetáček. ;-)
Rozbalit vlákno
4
7. 12. 2015 11:25
Re: To je zase článek
I v teple Prahy je párkrát za zimu na skle několik milimetrů ledu. Loni to bylo jednou dokonce cenťák. Pěkně to obalilo úplně všechno.
Avatar - Barrichello
7. 12. 2015 11:28
Re: To je zase článek
jo to bylo loni v prosinci, super ledovka. Jsme CTS odledovávali půl hodiny >:D
8. 12. 2015 06:04
Re: To je zase článek
fotky su uplne adekvatne... noveho bavoraka alebo audinu rozmrazovat nemusis, ked ma nezavisle kurenie :-)
Takze Mergl je uplne adekvatny k celemu obsahu clanku.
Avatar - eLzyx
8. 12. 2015 07:21
Re: To je zase článek
vtipné je, že takový starý mergl bude mít nezávislé topení s větší pravděpodobností, než nová Audina.
7. 12. 2015 19:48
TV BARRANDOV HADR <b class="smile01"><b>:-)</b></b>
autor článku by se měl přihlásit na tv Barrandov ,kde už jsou dva trotlové Adam Novotný a Pepa Libický u jejich super nápadů vždycky učůrávám, že někdo dokáže vymyslet takový úchylárny jako oni a ještě to dát do televize. Nečerpá autor z podobných zdrojů >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Midlosek
7. 12. 2015 21:42
PR článek, poukazující na aktuální úroveň auto.cz
Výborná hláška, která říká něco v tom smyslu, že pára z nosu nenamrzá, ale pára z pusy ano >:D .
No a já to dělám tak, že ometu kolem dveří řidiče, auto nastartuju, zapnu vyhřívání oken, rozsvítí se světla, která tím pádem také povolí. Ometu zbytek zkotroluju stěrače - oklepu námrazu, sednu zatopím si pod zadkem a do pěti minut jsem pryč ;-) .
Pravdou ale je, že zima v Praze je úplně jiná, než třeba jen o pár kilometrů dál...
Rozbalit vlákno
0