Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan odchází z Le Mans, nestačí na Porsche, Toyotu a Audi

Smutná zpráva pro všechny fandy motorsportu. V šampionátu WEC ani v Le Mans letos neuvidíme tovární tým Nissanu, GT-R LM Nismo je nekonkurenceschopný.
Zpět na článek
23. 12. 2015 13:55
23. 12. 2015 16:34
23. 12. 2015 20:21
23. 12. 2015 19:10
Avatar - Petrolhead_CZ
23. 12. 2015 12:50
smutná zpráva? jen logický důsledek
No konečně, děkujeme odejděte. Nepamatuju v motorsportu projekt, který by byl v posledních letech větším propadákem. V kombinaci s velkohubými prohlášeními a tím, jak se tým bil do prsou a tvrdil, že budou vyhrávat je to úplný výsměch. Bezedná jáma na peníze, mizerná koncepce a pohon, nedávná historie Nissanu s jejich alternativními hrůzami jako Delta Wing a ZEOD, to nemohlo dopadnout jinak. Divák, který zažil posměch a pískání naživo v letošním Le Mans při každém průjezdu si při vzpomínce na tuhle pitomost vždycky zaťuká na čelo, jak jen něco takového mohla tak velká značka vypustit a podporovat.

Porsche a Audi si jelo svou vlastní ligu, Toyota byla o třídu horší a Nissan byl rád, že se udržel LMP2jek. V jistých momentech a v určitých pasážích ho vykleplo i GTčko...
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Ham.
23. 12. 2015 13:07
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Jo, ale jedno prvenství jim už nikdo neodpáře, zůstanou v análech 24h Le Mans zapsáni jako největší klauni >:D .
Avatar - Petrolhead_CZ
23. 12. 2015 14:42
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Tak tak ;-)
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Jen tvý zbožný přání a toto >:D tomu nepomůže
Avatar - Petrolhead_CZ
23. 12. 2015 20:23
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Byl jsem na místě osobně a podle reakcí lidí se můžeš vsadit, že na tu hrůzu co Nissan předvedl nikdo nezapomene a budou kolovat anekdoty ještě pěkných pár let. Oni měli dokonce ve svém stánku odhalenou verzi, kde se tím Frankensteinem chlubili >:D O pár hodin později po zahájení závodu už ho nenápadně přikrývali >:D
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Já na místě nebyl, LM24 mě zajímá okrajově, ale nepřeháněl bych to, už za pár dní si na to, podle mě, nikdo na ten jejich nezdar nevzpomene, děláš z toho, s prominutím, jadernou katastrofu.
Avatar - Ham.
23. 12. 2015 23:23
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Není potřeba ničemu pomáhat, Nissan tomu "pomohl" sám a velice důkladně.
Avatar - TeeJay
23. 12. 2015 17:05
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Byl to bizar, ale počítal jsem, že se do toho zakousnou, zvlášť s ohledem na to, jak velké promo tomu dělali - absence aerodynamických omezení v přední části LMP1 a další řečičky. Jsem trošku zklamaný, čekal jsem, že zabojují. :-(
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Petrohead - já teda nikde nečetl velkohubý prohlášení o tom, že budou vyhrávat, vím jen, že tomu docela věřili. Nadávat někomu, kdo se pokusí jít "proti proudu" mi připadá projevem malosti autora tohoto příspěvku a na tom nic nemění fakt, že se ten projekt nepovedl. DeltaWing alternativní hrůzou nebyl, co si pamatuju, tak sklidil obdiv a uznání, záběry, jak bylo "sestřeleno" a pilot se do poslední chvíle snažil auto rozchodit, obletěly svět.
Z výše uvedeného příspěvku, je až moc cítit, že uznáváš jen evropská auta a zbytek je pro tebe "šunt". Tvoje škoda.
Avatar - TeeJay
23. 12. 2015 19:26
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
:yes:
Avatar - Petrolhead_CZ
23. 12. 2015 20:19
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Nissan se kasal a machroval v čele s Bowlbym jak ostatním natrhne triko a jak vyhrají Le Mans ještě před představením vozu. Kdyby se jednalo o první vlaštovku a Nissan by chtěl zkusit neotřelou koncepci pohonu i podvozku, řeknu proč ne. Oni ale mají s podobnými faily už větší historii. Ať už to byl ZEOD, který v LM odstoupil téměř okamžitě, DeltaWing, který nebyl konkurenceschopný vůbec a bylo to jen o tom dojet jakkoliv závod (sestřelení Toyotou byla spíš rána z milosti), nebo staré R89C, které bylo válcováno ve velkém konkurencí. Oni museli tušit (pokud nenajal Nissan uklízečky a knihovníky), že to auto nebude jednak pořádně fungovat a hlavně museli mít dost informací a dat na to, aby si zjistili, zda budou vůbec konkurenceschopní. Každý si ťukal na čelo ještě před závodní premiérou a oprávněně. To, co letos předvedli byl neomluvitelný propadák a všechnu tu ostudu si plně zaslouží. Vážně nevidím umění v tom, jít za každou cenu proti proudu a úplně překopat osvědčený, zajetý model a koncepci, o které se ví, že léta funguje nejlépe. Každý chce u svého auta eliminovat nedotáčivost, chytání kolejí, těžkost předku, špatnou trakci, nervozitu na nerovnostech a obrubnících, ať už u sériových či závodních aut. LMP1čka Nissanu měla všechny tyhle neduhy a Nissan musel při svých zdrojích vědět, že k tomu dojde, navíc od čeho byly testy...přesto vypustili do masových médiích masáž o tom, jaká je jejich auto revoluce. No a v Le Mans dostali zasloužený pískot, protože to co předvedli byla amatérská fušeřina, zvlášť po těch slibech a siláckých řečích.

A evropská auta u mě drtivě vedou to ano, je logické uznávat to co je na úrovni a Evropa vede ať už v produkci spotřebních/exkluzivních sériových aut, tak v motorsportu na závodních okruzích. Historicky a současně. Nikde ale nepíšu, že bych neměl oblíbené kousky např. z Japonska.
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Četl jsem pár článků, machrování je silné slovo. Když se dozvěděli, že jim nedojde ten hybrid a pojede to jen na jednu nápravu, mohli se na to vykašlat a žádný auto nestavět, určitě dobře věděli, že nemají šanci. Oni to udělali, vypili si kalich hořkosti do dna. Testování ukazovalo, že když by vše fungovalo, je to auto 100% konkurenceschopný, to je zkrátka fakt.
Co se týče DeltaWingu, jel mimo kategorii, byl to experiment, jezdil vcelku slušný časy, , takže bych o ráně z milosti vůbec nemluvil.
Jak jsem napsal, šli jinou cestou, testy dopadly dobře, vlastní závod ne, proč to dopadlo zle je jasný, bez pohonu a hybridu byli odsouzeni k porážce, fušeřina to nebyla a dodávají skvělý motory do LMP2.
Podle mě je pitomec každej, kdo rozděluje auta podle světadílů, já je dělím na ta dobrá a horší, znám *** z EU i z JPN, jen o zemi to vůbec přece není. Jinak Toyota je největší výrobce aut a evropská auta vyhrávají v Evropě, v Japonsku si často ani nešrktnou (platí to i obráceně) a ani pořádně nevíme, co vše v JPN mají a naopak, oni mají taky velkej výběr a často nevědí, že my tady nějaký auta vyrábíme. Moc nás, jako Evropu, přeceňuješ a to se týče i historie, nejsme o nic lepší ani horší, navíc si svět nedovedu představit bez GT-R, 350Z, MX5, Skyline, S2000, Subaru STI ,Mitsubishi EVO atd.atd.
Re: smutná zpráva? jen logický důsledek
Presne tak. Petrolheada jsi presne vystihl.
Avatar - pelikoš
23. 12. 2015 13:55
...
nissan by se měl vrhnout na dakar (qashqai,x-trail,navara np300) a wrc (note nebo pulsar)...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
23. 12. 2015 16:34
Re: ...
note s pulsarom vo wrc? ... pride mi ze vajcoidne MPVecka tam moc nefrcia ;-) .... nissan nech radsej zapracuje na novej micre.... a spravi nieco poriadne v aj v nizsej strednej triede... ten pokus s pulsarom sa fakticky ani nerata .. to je uplne slabota predajne na chvoste segmentu v eu ( ja to auto nikde nevidim ) ... rovnako nejaka nova primera by potesila... sport teraz fakt pre nissan nie je piorita..
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: ...
Pulsar je docela dost hrůza a jako příznivec Nissanu nejsem v poslední době vůbec nadšen politikou této automobilky, mimo GT-R nic perfektního nemají, 370Z taky není extra fajn, bohužel :'-(
Avatar - Individualita
23. 12. 2015 19:10
Re: ...
Snad to vytrhne to nové zetko. Jinak souhlasím, poslední dobou je to slabé...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud