Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo S90 bude standardně vybaveno bezpilotním řízením

Prestižní švédský sedan bude patřit k jedněm z prvních automobilů, disponujících standardně poloautonomním jízdním systémem. Jak vnímají novou techniku zákazníci?
Zpět na článek
7. 1. 2016 16:51
8. 1. 2016 15:10
Avatar - Uživatel_5340709
7. 1. 2016 15:30
Najet na dálnici,
zapnout automat, třeba když jedu na dovolenou, nebo zrovna nechci řídit, zvláště když houstne provoz, si celkem dovedu představit. Auto samo pojede v pruhu, bude brzdit a přidávat podle toho jak bude dojíždět ostatní, možná bude umět i manévrovat mezi pruhy.
Docela by mě zajímalo, jak mají vyřešené krizové situace, kdy jiný řidič udělá chybu, např. vás přehlédne. S řidičem je to krizovka, klakson, vyhýbací manévr někdy až na trávu ke svodidlům, .......... fuj ale nakonec to dobře dopadlo. Setřeš pot a jedeš dál. Jak třeba tohle chce řešit autonomní systém?
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
7. 1. 2016 15:37
Re: Najet na dálnici,
tak ako pises.... prave tu vidim problem... a co ked zbadas olejovu skvrnu ( alebo jamu ) .... ak riadi auto clovek ... tak ten ak si ju vcas vsimne tak sa jej dokaze bezpecne vyhnut ... autonomne riadenie ale neviem ako zareaguje... "vidi" vobec tieto veci? asi nie .. alebo ked pride burka a husty dazd... pripadne hmla.... ked uz ani clovek nevidi pomaly na cestu tak co uz potom zmoze autonomne riadenie?

moze to byt fajn vec kdesi na idealnej rovnej kvalitnej a slnkom zaliatej ceste bez nejakej hustej dopravy a s pekne vyznacenymi pruhmi .. ale neviem si predstavit po nasich cestach takuto finticku pouzit ani len na par metrov jazdy .. to by nedopadlo asi dobre
Avatar - praděda7
7. 1. 2016 18:22
Re: Najet na dálnici,
...jak řešit? Autonomní systém řidiče co udělal chybu "sejme" a bude vymalováno.... ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
7. 1. 2016 20:13
Re: Najet na dálnici,
A nebo tak. :-|
Avatar - Aoyagi
8. 1. 2016 11:07
Re: Najet na dálnici,
No jo, to se řeší hodně, např. [odkaz]
7. 1. 2016 15:34
To je fotka z herny ?
Papundekl s volantem a displejem. No, zdál se to docelá dobrý nápad, ale nevím, komu se bude chtít celou cestu trnout, jestli to neselže a ještě za to zodpovídat . Co třeba takové WC v autě pod každou sedačkou ? To zatím nikoho nenapadlo.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
7. 1. 2016 15:52
Re: To je fotka z herny ?
tomu sa dnes vravi volvo... ;-)
Avatar - praděda7
7. 1. 2016 18:34
Re: To je fotka z herny ?
No, je to přece jasné, mechanicky si už automobilky díky tlaku ekofašistů ani "nepinknou", tak ze zoufalství, jak udržet zájem zákazníků o jejich výrobky, vymýšlejí krom povinných kurvítek také různé elektronické gadgety, kterými se chtějí odlišit od konkurence anebo se ji alespon snaží vyrovnat. Že auto hovnno jede je dnes nepodstatné. Důležité je, že pojede samo.....a kam chce...třeba do ř.ti .... ;-)
Avatar - Aoyagi
8. 1. 2016 11:03
Re: To je fotka z herny ?
To je ale aspoň praktický nápad.
Avatar - boost.
7. 1. 2016 15:39
Xzibit & Pimp My Ride
se vrací. Velké TV a herní konzole už z výroby!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ozzman
8. 1. 2016 08:54
Re: Xzibit & Pimp My Ride
Náhodou je to super ne?? Jedeš na dovolenou, nebaví tě už řídit, najedeš na dálnici, zapneš autopilota a mezitím paříš nějakou gamesu..... třeba Need Ford Speed, nebo ColinMcrae Rally..... volant tam už máš, nemusíš ho ani dokupovat >:-[] >:-[]
7. 1. 2016 16:41
Přelom v dopravě
U osobních aut spíš zajímavost, ale v nákladní + veřejné dopravě to bude znamenat přelom a až začne fungovat plně autonomní řízení, dopravci ušetří miliardy na platech a povinných přestávkách řidičů. Dával jsem tomu tak 20 let, ale mám pocit, že vše postupuje kupředu mnohem rychleji a možná to bude fungovat už za deset.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - praděda7
7. 1. 2016 18:39
Re: Přelom v dopravě
No, když postaví pro ty autonomní kamiony autonomní silnice, tak to bude v pořádku.... ;-)
7. 1. 2016 19:29
Re: Přelom v dopravě
Proč jen zajímavost? Pokud na to nebudeš muset dohlížet, tak by to mohl být konec řízení v opilosti/ pod vlivem. Pokud tedy lidé v takovém stavu nebudou mít hloupé nápady, jako odřídit si to sám.
Avatar - Ozzman
8. 1. 2016 08:54
Re: Přelom v dopravě
Jakože budou >:-[]
8. 1. 2016 09:14
Re: Přelom v dopravě
Právě. Blbost nezná mezí. Nicméně tohle by byl pro mne důvod, proč si za to připlatit (pokud bych tedy mohl sedět na sedadle řidiče; a někde tohle fungovat nebude - autonomní nebo ne, budeš muset být střízlivý). A kdybych se tomu naučil opravdu věřit, tak abych mohl pracovat za jízdy.
Avatar - Ozzman
8. 1. 2016 10:49
Re: Přelom v dopravě
Určitě by to bylo super mít auto, které tě doveze, když jsi opilý, nebo unavený z cesty, ale přesně jak píšeš, taky bych tomu asi nevěřil a musel se to naučit. Já osobně mam problém usnout i v autě, který řídí někdo jiný, než já :-)
7. 1. 2016 16:51
Co kdyby...
... té S90 raději nadělili benzinový a naftový 6-ti válec místo toho playstationu a bezpilotního řízeni ;-)
Rozbalit vlákno
0
7. 1. 2016 17:42
automaty na kolesach
skoda ze uz to nebudu auta ale "automaty na kolesach" tisice vodicov a vsetko kolo toho pride o robotu a nikoho to netrapi ...... toto nie je technologia ale nova era aby ludi nahradili roboty a niektory ludia si to ani neuvedomuju :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
3
7. 1. 2016 22:03
Re: automaty na kolesach
Doba jde dopředu.. my si dnes vytváříme roboty, aby nám ulehčovali práci. Za chvíli je budeme stavět aby tu práci dělali za nás. Potom se budeme množit už pouze v laboratořích, abychom zjistili že tělo je přežitek a zbyde z nás jenom mozek v robotím těle, následně místo mozku bude harddisk s uloženou lidskou myšlenkou. No a nakonec už jenom myšlenka a ještě o kus dál už pouhá energie.. to je prostě vývoj..
Avatar - Individualita
8. 1. 2016 09:19
Re: automaty na kolesach
Taky fandím sci-fi, ale takhle daleko určitě nedojdeme ;-)
8. 1. 2016 11:25
Re: automaty na kolesach
bodaj by .... mi nie ale automobilky maju bohuzial inu vyziu
7. 1. 2016 23:37
Zaprdění češi
Já nevím samá negace. V Nevadě jezdí autonomní kamiony už pár let. Doprava a hlavně silnice jsou v USA úplně jiné než u nás. Vzdálenosti taky. Skandinávie to samý. Že v čechách je hustej provoz, špatní řidiči a ještě horší silnice samozřejmě zbytek světa zajímat nemusí. ;-)
Rozbalit vlákno
2
8. 1. 2016 06:40
Re: Zaprdění češi
Ale nepovídej, chceš nám tu naznačit něco o tom, jak v Nevadě skončili s prací řidiči kamionů a o tom, jak v liduprádném státu je klid na silnicích?
Tyhle týpky mám ze všeho nejraději >:-[] :yes:
8. 1. 2016 10:11
Re: Zaprdění češi
není to týpek, ale chalan a jak to tak vypadá, rozumí tomu úplně nejvíc >:D ;-)
8. 1. 2016 15:10
píšusové
Ještě jsem zapomněl na negramotné zamindrákované diskutující na webu. Si o tom něco zjistěte, šulibrci. V testovacím provozu tam za posledních pár let najezdili tisíce kilometrů. Některý státy už legislativně umožnili provoz autonomních trucků. A už jsou i některé registrované. Viz Daimler v Nevadě.
Rozbalit vlákno
0