Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Novinky Kia v Detroitu: Forte, Telluride a předpremiéra Nira

Jihokorejská Kia představuje na NAIAS důležitou zámořskou novinku pro letošní rok: kompaktní Forte. Velké SUV Telluride je zatím konceptem.
Zpět na článek
12. 1. 2016 17:07
12. 1. 2016 20:01
12. 1. 2016 20:41
12. 1. 2016 21:28
12. 1. 2016 17:58
12. 1. 2016 18:24
13. 1. 2016 23:07
12. 1. 2016 17:03
To jim to není blbý?
Jako ten koncept Telluride je prachsprostě okopírovaná XC 90. To bych od nich nečekal :-/
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
12. 1. 2016 17:07
Re: To jim to není blbý?
mne to skor pripomina starsi koncept od kie s nazvom cross GT ... ale ano... tvarovo by to mohlo byt aj volvo ;-)
Avatar - TeeJay
12. 1. 2016 17:31
Re: To jim to není blbý?
Nemusí být všechno Volvo, co je hranaté. ;-)

A je to mimochodem příjemně koukatelné. :yes:
Avatar - Bubáq
12. 1. 2016 17:58
Re: To jim to není blbý?
Nejprve jsem si nebyl úplně jist, zda se mi Telluride líbí, i při vědomí nahoře zmíněné podobnosti s designovým přístupem uplatněným u XC90. Ale pochopitelně nejedná se o žádné kopírování... tým kolem Petera Schreyera kopírovat opravdu nepotřebuje. Nicméně lze odvodit, že oba vozy spojuje jisté - a značná - orientace na severoamerický trh, a možná proto odrážejí mnoho společných rysů, které by měly být na tomto trhu úspěšnou podporou prodeje.
Jedna věc je ale jistá: u mě vítězí design Telluride nad designem volva. Cítím z něj více charakteru, více chlapského odhodlání. Ono při srovnání pohonu obou modelů se dělení na zženštilé volvo a chlapskou kiu přímo nabízí ;-) ...
12. 1. 2016 23:54
Re: To jim to není blbý?
Tohle opravdu Schreyer nemá zapotřebí >:-[] A pochopitelně to není kopírování, Kia může těžko kopírovat XC90 >:-[] Cítím z tebe chlapské odhodlání koupit nějakou Kiu. ;-)
Avatar - deolator
12. 1. 2016 18:02
Re: To jim to není blbý?
Je to doslova trapná kopie XC90, žádné chlapské odhodlání... :-(
Avatar - 3_diamanty
12. 1. 2016 20:51
Re: To jim to není blbý?
povedal by som skor ze ide o evoluciu a dalsiu vyvojovu etapu konceptu cross GT a jeho realnejsie priblizenie k serii do buducna ;-) .. cela predna kapota ... bok auta... aj sposob otvarania dveri ... podla mna je to skor prerobeny koncept cross GT ... ale ano... vidiet v tom volvo clovek moze... hranate tvary a masivny gril tomu nahravaju ... ale "americke auta" su uz raz take
Avatar - 3_diamanty
12. 1. 2016 17:07
super
tak niro nakoniec bude asi skor ako som cakal... ;-) ... ocakaval som premieru az v lete...

facelift forte je trosku diskutabilny..... predne svetla su az moc natiahnute ako bumerang aj ked nazivo to mozno nebude vyzerat az tak divne ako na fotkach.... predne partie modelu forte podla mna ale nebolo potrebne vobec faceliftovat ( postacil by uplne nejaky decenty facelift ako na ceede ) .. ale ok.... je to model nie pre europu a tam maju uspech ine tvary a iny dizajn ako u nas.... tak snad vedia co robia.... forte ma v amerike vcelku slusne predaje ... a hlavne rastuce predaje tak snad facelift pomoze este k lepsim vysledkom ... lebo konkurencia z japonska je predsa len predajmi inde.....

telluride je moc pekny koncept.... karoseria sa mi tvarovo paci.... vedel by som si z toho predstavit seriovku .. raz mozno bude... uvidime... velke SUV by kii v amerike len a len pomohlo.... sorento je sice moc fajn ale dnes uz mensie ako kdejaka europska X5 ci GLE a na americke pomery je sorento len bezne ( aj ked moc uspesne ) SUV ale nic prevratne....
Rozbalit vlákno
4
12. 1. 2016 20:01
Re: super
Telluride mě celkem šokoval tou maskou jako dveře od trouby, ale pak jsem si řekl: Jak jinak přinést něco nezvyklého, jiného? I ta zadní světla jsou docela mimo konfekci. Ale to ostatní je docela "tichá voda". Celek vychází dobře (i když až na druhý pohled).
Ještě otázka: Jak moc je to koncept? Ano hybridní pohon - okrajovka, dveře jako vrata na dvůr - v tak velkém autě opravdu ne. Jenže to ostatní (krom ještě interiéru) mi připadá jako použitelné do výroby tak napřesrok. Mlží? Kdy skončilo Borrego?
Avatar - 3_diamanty
12. 1. 2016 20:41
Re: super
ozaj neocakavam zeby telluride o rok o dva vstupil do vyroby.... to rozhodne nie..... je mozne ze tvary tejto kasne sa casom daju pouzit pri nejakom novom velkom SUV ale tak skoro to asi nebude.... telluride je zatial len koncept... vieme kedy prislo niro koncept a uz aj to kedy pride seriovka... su to roky cakania medzitym... aj 3 .. niekedy aj viac.... telluride moze sluzit ako isty predobraz do buducna ale co som cital kde kade tak v dohladnej dobe sa seriovka od tohto konceptu neocakava... priaznive reakce na autosalone by sice mohli urychlit rozhodnutie o vyrobe fullsize SUV od kie ale stejne skor ako za 3 roky to nevidim...

o borregu nemam moc prehlad nakolko sa o nom nikdy nikde tu na strankach moc nepisalo a aj inde je o nom dost poskromne ..... ale predpokladam ze nejaky ten rok uz je mimo hru.... inak by sme o nom predsa nieco vedeli....
12. 1. 2016 21:28
Re: super
Borrego vyjelo tuším v roce 2005 (a pak by rok 2011, jak píše Glaukos, mohl být jeho derniéra). Tak veliké SUV by se za louží asi prodávalo dobře, ale marketing možná zvažuje ohrožení prodeje velkého MPV Sedona.
13. 1. 2016 10:44
Re: super
ahoj bullocku, za mne:
je to "chlapácký" kus auta, přesně dle vkusu amíků. Myslím, že tam se bude líbit. Jinak asi máš pravdu, taky bych se nedivil kdyby to najednou bylo jako novinka2017.
Na rozdíl od tebe, já si myslím, že interiér(myslím palubku, volant..) je budoucí standard, a že ho ještě uvidíme.
Jinak přirovnávání designu k Volvu mi nevadí, vidím to spíše jako pochvalu. Volvo mi však přijde spíše jak "leštěnka" pro holky proti tomuto "zálesáku" :-)
Sportage taky všichni přirovnávají k macanu, no to je přeci ocenění, né. Btw v Čestlicích už jich pár od vánoc stojí a naživo to zase tak blízko k tomu Porsche nemá.
Avatar - Glaukos
12. 1. 2016 17:58
Boreggo
skončilo v roce 2011 nebo ne?
jen v Rusku je myslím Mohave
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Uživatel_5340709
12. 1. 2016 17:59
Rychle
"voje....at" Volvo dokud to jde. ;-\
Rozbalit vlákno
0
Avatar - praděda7
12. 1. 2016 18:24
Kia SUV
Nic jiného než snahu se přizpůsobit americkému vkusu za tím nehledejte... :-!
Rozbalit vlákno
0
13. 1. 2016 23:07
Interiér
Interiéry, čo robí KIA sú totálne na smiech... >:D Ako vážne, toto?:

[odkaz]

Jak z roku 5. Ale neni to nič osobné, naopak im práve fandím, konkurencia nikdy neuškodí, len zapracovať na interierí a vyyebať toho dizajnéra čo tam je.
Rozbalit vlákno
0