Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Jízdní dojmy: Kia Sportage – Dvě tváře novinky ze Žiliny

Sportage přijíždí ve své čtvrté generaci. Vůbec poprvé je toto SUV dostupné ve sportovně laděné verzi GT Line. Nabídne vskutku sportovní zážitky? Novinku jsme poprvé řídili v Barceloně.
Zpět na článek
28. 1. 2016 17:59
28. 1. 2016 18:09
28. 1. 2016 18:14
28. 1. 2016 18:59
28. 1. 2016 20:43
28. 1. 2016 20:12
29. 1. 2016 10:15
29. 1. 2016 11:30
28. 1. 2016 18:37
28. 1. 2016 20:13
28. 1. 2016 20:38
29. 1. 2016 09:55
29. 1. 2016 10:24
29. 1. 2016 11:46
29. 1. 2016 11:51
30. 1. 2016 11:16
28. 1. 2016 18:47
28. 1. 2016 19:25
29. 1. 2016 02:31
29. 1. 2016 07:17
29. 1. 2016 07:46
29. 1. 2016 10:05
29. 1. 2016 17:44
29. 1. 2016 19:36
28. 1. 2016 17:59
Design
Design dle mého vkusu teda nic moc. ;-\
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Googelit
28. 1. 2016 18:09
Re: Design
celé je to takové nic moc ;-\
28. 1. 2016 18:14
Re: Design
Jop. Radoby Cayenne po korejsku >:D
28. 1. 2016 18:59
Re: Design
Mě zase napadl Macan. Alespoň nejsem sám koho ta podobnost s Porsche trkla :-)
28. 1. 2016 20:43
Re: Design
To je fakt k Macanu má ještě blíž ;-)
Avatar - Jaros71
28. 1. 2016 20:12
Re: Design
Taky nejsem nadšen..
Snad se dá zvyknout , ale jiná SUV vypadají lépe , nový Tiguan i Tuscon..
Interier se ale povedl..na korejce dost slušné.
Vadí mi však vzadu malé okno..zase nebude nic moc vidět.. :no: a ty blinkry v zadním nárazníku?
Fuj..
Žádný zázrak není ani zavazadelník , třeba nový Tiguan ho má o víc než 100 l větší a má tunel na lyže!
Světlá výška taky nic moc..uvidíme koho to osloví?
29. 1. 2016 10:15
Re: Design
Za blinkry v zadním nárazníku bych designéry nechal pověsit za koule do průvanu. Díky jejich pozici si jich člověk v rychlosti všimne hodně špatně. Obzvlášť když jsou zatentované silnice a blinkry kvůli špíně prakticky nejdou vidět.
29. 1. 2016 20:23
Re: Design
Desing nic moc??? Tak počkej až to auto uvidis na živo! Protože podle me je to daleko nejpovedenejsi design že vsech momentálních SUV. Tuson není špatný, ale vedle Sportage vypadá jako levnější bracha. A to samé platí o zpracování a materiálech uvnitř auta. Stare Yeti vedle nového Spartage dnes uz vypadá až komicky.
29. 1. 2016 11:30
Re: Design
I kdyby byl technicky dokonalý, tak design je pro mě tak odpudivý, že ani velmi dobrá ceny by mě nepřesvědčila. Je to jak nějaká čínská levná garážová napodobenina.
29. 1. 2016 20:26
Re: Design
Evidentně tomu rozumis! To se hned pozná... >:D >:D
28. 1. 2016 18:37
No
Tak u minulé generace jsem se divil,proč si někdo koupí zvlněnou sesterskou ix 35,když je na trhu krásný Sportage,tak teď se asi budu divit,proč si někdo koupí nový Sportage,když je tu nový Tucson ;-\
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Jaros71
28. 1. 2016 20:13
Re: No
Bohužel musím souhlasit..KIA má lepší jen interier..design se povedl víc Tusconu.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 20:38
Re: No
a vidis... ix35 sa pritom velmi dobre predavala.... na nejednom velkom trhu ( nemecko ) lepsie ako sportage ;-) ... ono dizajn je hodne subjektivny... ja tiez nechapem uspechu niektorych aut a ich dizajnu/nedizajnu ale nezmenim to ...... sportage ma velmi dobre nasliapnute k dalsim uspechom... a aj bohatsia klientela uz dnes kludne moze navsitivit aj showroom kie... a mozno bude prekvapena co tam najde ..... vobec by som sa nedivil keby sportage uz tahal zakaznikov aj od evoque-u ... RAVky, tiguanu, CRV a mozno aj Q3ky .... a tak podobne.... ;-) ... co v minulosti nebolo az tak celkom bezne a realne... ;-) .. konkurencii pritomnost noveho sportagu na trhu fakt nezavidim .... silnejsieho konkurenta si hadam ani zelat nemohli
29. 1. 2016 09:55
Re: No
Dizajn není subjektivní, to vkus ano.
29. 1. 2016 10:24
Re: No
Evoque. >:D Ty jsi komik.
29. 1. 2016 11:46
Re: No
a nebola jednoducho i35 lacnejšia? Lebo argument suv za malé prachy je dosť silný krása nekrása.
29. 1. 2016 11:51
Re: No
Konkurence se tak může akorát smát, tak jako já se směji nad těmito plky :-) Jak neustále opakovaně píšeš u jiné značky, že je to "napuchnutá ropucha", tak tohle mě baví.
30. 1. 2016 11:16
Re: No
To nemyslis vazne :-))). Kto si kupil crv, rav4 alebo nebodaj evoque o toto tu ani nezavadi :-)))

Toto bol asi tvoj najlepsi vtip :-)
Avatar - chalan66
28. 1. 2016 18:47
Fúúúj !
:no: 8-s Ten predok je strašný GRC !!! Ostatné v pohode, ale trn predok ako keby ho tam buchli z nejakej KIA PICANTO !! Przdí to celé auto ! Predošlá generácia je aj teraz pekná a dokonca krajšia , ako tento dizajnový paškvil !
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:26
Re: Fúúúj !
Opravdu hnusné SUV..

Konkurence obavy mít nemusí..toto se moc prodávat nebude.

KIA není SUBARU , které se kupuje srdcem a má fanoušky po světě.
Taky umí skvěle 4*4..co umí KIA?
A cena je dost vysoká na korejce!
Avatar - Bubáq
28. 1. 2016 19:05
Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
Mě se ten předek vysloveně líbí, jsem jím nadšen!
A ještě více oceňuji: dostatek tlačítek a tedy přímého přístupu k mnoha funkcím výbavy, multilink vzadu, nešetření izolací hluku, komfortní naladění podvozku, absenci start-stopu, správně vysoko umístěný displej infotainmentu, správně vysoko umístěný sedák sedadla vzadu. Kolik jiných - a prémiových- vozů může o takovémto moderním a velmi rozumném přístupu konstruktérů, manažerů produktu a manažerů importéra jen snít! Bravo!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - lamal
28. 1. 2016 19:23
Re: Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
po technickej stranke im nebude co vycitat, bravo by som nekrical vyzera otrasne... v novom Tuscone som sa viezol fullka v kozi 2.0drdi a automat a vyzera i jazdi prijemne, dizajnovo o moc krajsie auto
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 19:39
Re: Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
je to podla mna spravny smer.. len ten velky dizajnovy skok nie kazdy prijme hned s usmevom ... ale prejde rok dva a uz to nikto riesit nebude... uvidis ;-) .. vid juke... to tu bolo reci aky je to dizajnovy zjav .. a pozrime sa ako mu to skvele funguje ... dnesni zakaznici taketo "obludky" uz doslova vyhladavaju.... vid lexus toyoty a podobne... nuda sa dnes uz nenosi ... v mode su uz odvazne a nezavisle tvary :yes:
Avatar - Bubáq
29. 1. 2016 07:32
Re: Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
Juke ponechám stranou, to už musí být nějaká skrytá úchylka, aby někdo dobrovolně jezdil takovým anti-designem... něco jako když si někdo pořídí domů pitbula... aby mě na každém kroku (kilometru) provázela taková nevzhlednost, na to holt musí být kachní žaludek ;-)
Ale zpět ke Sportage: pozorně jsem sledoval diskuzi nejen zde na ACZ; hlasy veřejnosti říkají, že předchozí řešení předku, kdy světlomety byly napojeny na masku chladiče, bylo designově čistější, pohlednější. Můj názor je, že to bylo řešení jakoby nakreslené dětskou rukou: trochu naivní, dost laciné a korejsky usměvavé. Naproti tomu tygří nos a přesun světlometů na horní hranu přední stěny (nejen u Sportage,!) je designem podporujícím velmi sebevědomý výraz, dospělý a nezaměnitelný. Rozhodně jej nemohu označit za "obludku", je to propracované, elegantní a sebevědomé řešení.
Nechci jen stát proti mínění většiny, ale trošku mě škádlí pocit, že bych neměl nechat designery Kie napospas takovému odsouzení ;-) . Nová Sportage si zastání rozhodně zaslouží...
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 11:19
Re: Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
ono koniec koncov stejne najdolezitejsie bude to ako sportage vo svete prijmu zakaznici a nie to kto tu co napise alebo co povie kamos kamosovi...

ja verim ze tento dizajn ma buducnost a je to uz ovela modernejsie a viac 3D .... viac zivocisne.. viac atraktivne ako predosly model.... mne to na SUVeckach sedi.... proste je to smer ktory uz budu nasledovat aj ostatni.... dnes uz kia nedobieha... dnes uz ini dobiehaju korejcov... bavime sa o dizajne samozrejme... tu uz dnes korejci ukazuju smer.... odvaha elegancia moderna dynamika... ich auta su skratka v tomto smere u mna dokonale.. ci uz i10 cadenza genesis alebo sportage.... kazde s nich sa mi paci a ma pre mna nieco osobitne a ocarujuce.... nieco co ma moc pritahuje...

dakujem za nazor.... samozrejme vsetko nemoze byt dokonale... a pacit kazdemu sa ziadne auto nemoze.... aj predosly sportage bol mnohymi povazovany za obludu ... a dnes tito isti tvrdia ze je nadherny... a takisto dopadne aj novy sportage.. opat vidim prvotne negativne ohlasy .. a to mnohi to auto este ani nevideli .... ale prejde rok dva ... a ludom to potom dojde ze realita je niekde inde ako ich fantazie a bude to zase dizajonvy kral segmentu uvidis ;-) sportage/tucson dnes skratka ukazujuju a urcuju smer ... :yes:
29. 1. 2016 11:52
Re: Krásný vůz s nečekaně vstřícnými řešeními!
pridávam sa k tebe aj mne sa nová páči (nielen dizajnovo, ale celkovo sú hodnotenia ok), má taký sebavedomý suv nabubralý dojem, jak sa na suv patrí. Vidím, že sme v menšine, ale neva. Hin sa ukáže. PS. aj keď ja suv len cez moju mŕtvolu, dúfam, že manželka neplácne 2 muchy jednou ranou.
Avatar - lamal
28. 1. 2016 19:25
tigrí nos
Tam mas tigri nos... opat sa potvrduje, ze to je fail, vyzera hlavne predok otrasne, vdaka super cool tigriemu nosu, KIA konecne nasla svoju identitu, bravó :no:

som zvedavy do kedy im to vydrzi , zlaty hyundai
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:30
Re: tigrí nos
TAK HYUNDAI SE PODAŘIL S TUSCONEM PĚKNÝ DESIGNOVÝ SKOK..IX35 BYLA TAKY HNUSNÁ..JEN BYLA LEVNÁ.

Tuscon je jasně povedenější než Sportage , jen v něm je nic moc interier , to umí němci mnohem lépe.. a ceny korejců se blíží japoncům i němcům?
Děsné.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 19:37
tak sa nam to konecne rozbehlo
na tie jazdne dojmy som uz cakal ... a musim povedat ze obidve verzie na fotkach maju nieco do seba... zase az tak velky vizualny rozdiel medzi "beznou" verziou a GT line nevidim... menej je niekedy viac a tentokrat mi tu kocky ladu ani velmi nechybaju.... ta kremova hneda je moc pekna a sportage v nej posobi hodne elegantne aj v "beznej" verzii :yes:

s tou "modnou" bielou je to uz raz tak ..... na cherokee mi biela vobec nesedi... alebo ani na soule.... ale sportagu ozaj moc sekne ... biely u mna zatial asi vedie...

hyundai tucson vyzera ale predsa len elegantnejsie a konzervativnejsie... kia zase extrovertnejsie a odvaznejsie ... podla mna si z tychto korejcov kazdy vyberie... kazdy ma nieco do seba .... a ani v interieri by som nepovedal ze tucson a sportage su surodenci.... klobuk dole ako rozdielne tie dve auta posobia po kazdej stranke a pritom su si blizsie ako nikdy predtym ....

mna mrzi ze v zaklade uz sportage asi nebude mat plnohodnotnu rezervu.... lepiaca sada je sice na oko pekna moderna ficura ale v praxi somarina.... skoda.... toto riesenie sa mi nepaci... hoci by to aj zobralo par litrov z kufra.... plnohodnotna rezerva ta veru mohla byt... ach jaj ...

celkovo som ale pozitivne naladeny..... myslim ze na novy svetovy bestseller maju v kii zadelano viac nez slusne.... uz sa tesim kedy ho zbadam v reale ... snad mi ten usmev vydrzi ;-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Jaros71
28. 1. 2016 20:16
Re: tak sa nam to konecne rozbehlo
Myslím, že auto se tak nějak nepovedlo..design je divný.
Souhlas , rezerva tam měla být..
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 20:18
Re: tak sa nam to konecne rozbehlo
vdaka za nazor ... ja ocakavam naopak... velky uspech... tak uvidime ;-) :yes:

uz coskoro budeme mudrejsi co sa nepovedlo a co sa povedlo .. trh rozhodne

neviem ako je to s tou rezervou na beton... ale cital som niekde ze uz je tam len lepiaca sada.... to je skoda... zvlast ked ide o SUV ;-\
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:33
Re: tak sa nam to konecne rozbehlo
Rezerva má být v každém SUV standart !

Jsem zvědav na korejské sousedy až vyběhne nové SUV od Škody..

Nový Tiguan jim dá dost do těla , Škodovka jim zavaří , a pokud se probere OPEL a konečně vyběhne nová Antara , ve stylu Mokky..bude po korejcích >:D
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2016 19:49
Vesnický Macan
Jestliže Tucson má takovou tu uhlazenost a jemnost skloubenou s citem pro detail, kterou kdysi hýřily Audi, tak Sportage má jasný rukopis Kia, zcela nezaměnitelné linie Sportage, a navíc k tomu všemu přidává tu důraznost a naléhavost designu, sportovní šmrnc a průbojnost, kterou si nese Porsche Macan.

Takže za design, klobouk dole :yes: :yes: :yes: Říct o Sportage že je jako Macan není urážkou, ale nejvyšší možnou poctou.

Korejský tandem se stal prvotřídním třídním premiantem. Není co dodat, Korejci už nedohání zbytek, ale určují pravidla hry - přinejmenším v designu :-!
Rozbalit vlákno
9
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2016 20:09
Re: Vesnický Macan
odvaha sportagu rozhodne nechyba... ale kto chce byt na spici nemoze zvejkat jeden a ten isty styl xy rokov ..... a kia uz nie je ziadny novacik a otloukanek ... ta znacka uz dospela.... dnes je to uz sebavedoma a dynamicka znacka... moderna znacka.... jedna z najrychlejsie sa rozvijajucich znaciek na svete ... a podla mna jej dizajn to presne vystihuje.... je moderny... emocionalny... neraz avantgardny a extrovertny....a nikto na svete si ziadnu kiu s nicim inym nepomyli ...

mas dobry pohlad... a to nepisem preto ze ide o kiu... sam vies dobre ze ti to nepisem uz prvy krat :-) .. bez ohladu na znacku vzdy to skvele odhadnes :yes: tvoje nazory su vzdy ... no proste hodne trefne
Avatar - Verny_2013
28. 1. 2016 22:36
Re: Vesnický Macan
No na mě to působí spíš jako taková korejská amerika a nikoliv Macan. Jak se mi předchozí gen. Sportage líbila tak tohle designově prostě zprasili. Sportage ztratila své kouzlo. Tady se ta designová evoluce aspoň za mě hrubě nepovedla. ( Mluvím o vnějším designu ). Kokpit se mi celkem zamlouvá, uvidíme ale jak bude působit naživo, materiály kvalita zpracování.
28. 1. 2016 22:41
Re: Vesnický Macan
Máš v tom dost velkej hokej. V nadpisu máš Vesnický Macan a dále ho v textu k němu přirovnáváš a nakonec napíšeš, že Korejci určující pravidla hry v designu >:D
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2016 22:56
Re: Vesnický Macan
Hokej máš leda tak ty. Ano, Korejci určují pravidla hry v designu co se mainstreamu týká.
28. 1. 2016 23:12
Re: Vesnický Macan
Pokud považuješ za určování hry obšlehnuti designu jiného auta, tak potom jo. Jen místo mainstreamu správně napiš lowend >:D
28. 1. 2016 23:14
Re: Vesnický Macan
Mohu smele rict, ze se mi Sportage libi a po dukladne prohlidce musim uznat, ze je pri osobnim kontaktu Sportage zaslape Tucsona do zeme. Zvenku je Sportage asi jen zajimavejsi, ale dojem z interieru, kvalita materialu a pocit je u Sportage o veliky kus lepsi nez v lacine vyhlizejicim Tucsonu. Takze po vyzkouseni obou vozu :yes: pro Sportage. Nicmene Tiguan... Novy Tiguan je proste jednoznacne dospelejsi a jak je u VW zvykem, maji dalsi etalon segmentu v mainstreamu. Ale korejci u techto dvou SUV prijemne prekvapili!
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 08:55
Re: Vesnický Macan
aj mne pride sportage odvaznejsi a stylovejsi ako tucson ( zvlast v pakete GT line ) .... podla mna obe auta su moc pekne ale kazde tym svojim sposobom .... tucson je uhladenejsi elegantnejsi.. kia trosku akoby viac extravagantna a napaditejsia .... podla mna si kazdy vyberie ... kto nechce moc svietit pojde do hyundaia... kto ma rad pohlady okoloiducich a nechce zapadnut v dave ( ja to mam v lanceri rad ) .. pojde kludne do kie... ;-)

novy tiguan sa mi paci .. pisal som to ... prave tiguan a sportage vidim ako dvoch velkych vzajomnych konkurentoch ... a nielen u nas ale aj v globale v eu a vo svete.... je to celkom zaujimava konfrontacia dvoch svetov... aj dizajnovych aj kulturnych.... a pritom su si tie dve auta hodne blizke... blizsie ako mnohi ini rivali
Avatar - dal
29. 1. 2016 09:04
Re: Vesnický Macan
Měl by si přestat hulit!
Avatar - Romeo
29. 1. 2016 10:17
Re: Vesnický Macan
...ako Macan?...ja tam vidim Macana v tom ze to ma 4 kolesa......priatelu to fakt myslis vazne.....alebo? :no:
28. 1. 2016 23:16
Exteriér a interiér
Dovolím si tvrdiť, že interiér novej Sportage sa môže porovnávať s prémiovými značkami. Čo sa do použitých materiálov týka a samozrejme vysokou kvalitou spracovania. Treba si to ísť omrknúť k predajcovi a presvedčiť sa sám. Tak isto sa treba na nej zviesť a hneď bude každému jasné o čom to celé je - blahodarné ticho a pohodová jazda.... :yes:
Cx novej je na hodnote 0,33 oproti predchodcovi ktorý mal 0,35 - výsledok lepšia aerodynamika , nižšia spotreba a menej hluku k čomu prispelo množstvo tlmiacich materiálov. Ako hovorím - treba si to iba vyskúšať. Osobne som na nej jazdil (1,6TGDI DCT7 a 2,0 CRDI + nový AT6) aj v podmienkach kašovitého snehu s posypom (asi makadamu, alebo čo to tam kydajú SVK cestári) a v porovnaní s konkurenciou bola new KIA Sportage najlepšie odhlučnená. Nebudem radšej menovať konkurenčné vozidlá v ktorých som sa miestami cítil ako gulôčka v komunistickej detskej PVC hrkálke :-). Exteriér treba hodnotiť až potom keď budete fyzicky stáť pri aute nakoľko fotky nemajú priveľkú výpovednú hodnotu. Je ale isté, že tento dizajn je jedinečný a nezameniteľný s inými modelmi. A čo je iné to sa dnes ráta, lebo nezapadáte do šedého priemeru. Apropo keď si dnes postavíme vedľa seba niektoré Hyundai-e, zdajú sa mi akosi všetky rovnaké - ale to je iba môj názor. Moje odporúčanie - treba sa presvedčiť na vlastnej koži a potom písať hodnotenia a názory. ;-)
Rozbalit vlákno
3
29. 1. 2016 06:59
Re: Exteriér a interiér
Tvůj nick důvěryhodnosti rozhodně nepřidá. Právě fyzická zkušenost s Tucsonem mě dodala imunity proti těmto přespříliš pozitivním vyjádřením. A porovnání s konkurencí a vyjádření k němu tě spíš posouvá někam mezi prodejce ;-)
29. 1. 2016 11:57
Re: Exteriér a interiér
už tam chýba len ponuka výhodného financovania bez navýšenia
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 08:19
Re: Exteriér a interiér
no ja som to uz spominal... vobec by som sa nedivil keby to auto bralo zakaznikov Q3-ke alebo evoque-u ci inym "stylovym" SUVeckam .... ozaj novy sportage vyzera moc atraktivne... napadne... nezamenitelne.... dnes sa uz kie mozu porovnavat aj s tymi najlepsimi ( nova optima, sorento ci cadenza uz tiez znesu porovnanie s kymkolvek ) ....

suhlasim s tym ze sportage zrejme treba vidiet nazivo az potom plakat a kritizovat... mne sa na videach paci kazdym dnom viac... tuto atraktivitu a avantgardu mozem... zrovna u SUVeckach ako sportage NX200 juke alebo crossoch ako captur ci soul mi to moc sedi... tymto autam to skratka pasuje... velka papulka... masivne blatniky... poriadne kolesiska... vyrazny kukuc... ludia dnes uz nechcu skatulu typy yeti.... teda nie ze nechcu... mozno chcu ale uz su v mensine voci tym ktori chcu nieco zu zaujimavejsie ... nieco s cim viac uputaju vyniknu.. nieco s cim uz nezapadnu v dave.... a nieco co ich bude reprezentovat a vyjadrovat ich jedinecnost.... podla mna sa s novym sportagom mozes kludne vybrat uz uplne kamkolvek .... aj do kasina v monaku ci las vegas a nebudes za chudaka .. to auto skratka je uz uplne ine ako predosly model.... celkovo sa posunulo aspon o level vyssie... atraktivitou... motormi.... interierom... to je skok pomaly o dve generacie ;-)

kiu a korejcov moc ludi u nas stale este nemusi ( skor skody, vw, peugeoty a podobne ) ... takze nema vyznam tu okolie presviedcat o kvalitach tychto aut... stupajuce predaje a spokojni zakaznici vo svete ktori si tieto auta kupuju znova a znova su najlepsi dokaz ze tieto auta skratka funguju a su moc dobre... a uspesne.... ja by som dnes nevahal a siel rovno do sportagu ak by som ten melonik mal a chcel stylove SUVecko.... netreba mi ziadne superdokonale bawo ani mb... su pre mna nezuajimave nudne a nedokazu ma zdaleka tak ocarit ako mnohe ine "bezne" nepremiovky ( mazda, kia, hyundai, suzuki, toyota a podobne )

s tym hyundaiom suhlasim... su si medzi sebou viac podobne ako kie ale nie je to inak ziadna hroza.... nadalej ich dokazes v pohode odlisit .... najvacsia posoba je snad len medzi i30 a i40 ( aj to len spredu ) ... inak si ziadny model nemas sancu popliest ... u kii som vzdy chvalil tu dizajnovu odlisnost... ani jeden ich model nie je zvacsenina alebo zmensenina nejakeho ineho modelu....

vidim ze si fanda tejto znacky.... a pises rozumne a doveryhodne ... ocenujem :yes:
Avatar - praděda7
28. 1. 2016 23:20
Nový Sportage
...promarněná šance....... ;-\
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 11:29
Re: Nový Sportage
nebol by som taky negativny..... ja ocakavam naopak este lepsie predaje a prilakanie aj novych zakaznikov ( bohatsiu klientelu ) ...... ockavam ze aj v amerike to uz bude mat vacsi uspech... nie zeby sa tam sportage predaval zle ale popravde prave v amerike mal najvacsie rezervy .... kedze v europe boli jeho predaje este vyrazne lepsie ako v amerike...

pockajme aspon do konca tohto roka a bilancujme potom ...pride mi ze je to neferove odsudzovat sportage uz dopredu a pritom vieme ze to auto ma uspech uz davno geneticky vrodeny ;-) .... co som cital tak su z neho uneseni aj ti co by kedysi o kiu ani nezavadili.... je to dobra sprava ze kia dnes uz dokaze oslovit aj tych "narocnejsich" a po imidzi a style tuziacich zakaznikoch... uvidis o chvilu ho budu plne europske silnice... a potom si spomenies na to co som ti pisal ;-)
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:34
Re: Nový Sportage
Jsi velký optimista..a fanda. >:-[]
Je vidět , že z Felicie se ti to auto zdá jako Mercedes.. :-)
Avatar - praděda7
29. 1. 2016 14:39
Re: Nový Sportage
Optimista je špatně informovaný pesimista... ;-)
Avatar - praděda7
29. 1. 2016 14:54
Re: Nový Sportage
Neber to jako negativismus. Je to pouze konstatování, že Kia nevyužila příležitosti k odstranění kritizovaného stylingu C sloupku. Že by si tím nepovedeným sloupkem budovala značku? Napodobenina Yarisu? ;-)
29. 1. 2016 01:53
Kia/Hundai nebrat!
zdravim.do tohoto vozu dodáváme(a vyrábíme) klimatizační systém.Kia není jediný zákazník,dlouhodobě vyrábíme(a vyvíjíme) klimu pro např.Ford,Porsche,Aston Martin,Mercedes,atd...ovšem to co jsem měl možnost zažít u Kia/Hyundai byl brutal,maximální šetření na materiálu(trubky i hadice jsou trestuhodně subtilní),z čehož plyne skutečnost,že na heliovem testu téměř každá druhá "trubka teče"....naši vývojáři a technologové nabízeli Kia/Hyundai náš,léty osvědčený systém,který je bezproblémový,ovšem korejci(tvrdohlavá paka) si trvali na svém...výsledek je,že linka Kia/Hyundai nestíhá(makali i přes zimní slunovrat), reklamací je je hafo a kdo ví,co nás čeká dál,"medvědí služba" v pravém slova smyslu,je to maras a děs.a to mě přivádí k doměnce,kterou bych zde rád prezentoval a sice pokud někdo šetří tímto zpusobem kupříkladu na klimatizaci,je dosti dobře možné,že šetří i na mnohem zásadnějších a důležitějších komponentech a technologiích...takže mi prominte,ale dle mě je to maximální OJEB!
Rozbalit vlákno
3
29. 1. 2016 06:40
Re: Kia/Hundai nebrat!
Tohle jsou výtečný kecy ;-) . Vím o jejich fungování mnoho, vím o nebývalém tlaku na cenu, ale zatím H/K v duchu asijský tradice šetří spíš na vrchu než na běžný technice.
29. 1. 2016 08:37
Re: Kia/Hundai nebrat!
...az na tu kapotu na Tucsonu, vid? ;-) >:D
30. 1. 2016 08:52
Re: Kia/Hundai nebrat!
Jo, ta byla opravdu unikum! ;-)
29. 1. 2016 02:31
Suhlasím!
Z ho... bič neupletieš!
Rozbalit vlákno
0
29. 1. 2016 06:55
Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
...přesně v tomhle duchu se nese debata nahoře. Jenže ono to takhle nefunguje, tady nejsme u aut za 200k, kde se rvaly holky o designově superpovedenou dvěstěšestku.

Z článku jsem se nedozvěděl porovnání se sourozencem Tucsonem. Vzhledem k shareování většiny komponent není vyjma vzhledu změna žádná nebo neznatelná.

Otázky tedy jsou:
- poskakuje Kia stejně i na hladkých silnicích v rychlostech nad 120km/h i na 17" kolech?
- má Kia stejně mizerný a ultraodtlumený řízení?
- je volant stále potažen papírem s imitací koženky?
- je podvozek naladěn tak, že neposkytuje nijak přehnaný komfort, ale v zatáčkách reziguje při jakýmkoliv pokus o rychlejší jízdu? Blátivost a neschopnost kontroly pohybu karoserie, udržení požadovanýho směru a až nebezpečná kolíbavost, tyto věci mě u Tucsonu negativně překvapily. Je to tu stejný?

Nedělejme si iluze, H/K určitě zabrala s designem a nijak nevyčnívá zbytkem. Ale poskytuje právě tolik dobrých vlastností, který odpovídají základní ceně. Svůj stín nepřekročí, stejně jako to neudělá Kadjar, QQ apod.
Základní cena je cena použitý techniky, podíváte-li se na to za co připlácíte, dojde vám, že jde už jen a pouze o komfortní prvky.
Možná tím někomu hnu žlučí, ale duo H/K pro mě nic zásadního do třídy středních SUV nepřineslo. Vyjma toho, že ohyzdné ix35 nahradil mnohem pohlednější Tucson.
Rozbalit vlákno
5
29. 1. 2016 08:38
Re: Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
:yes:
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 08:43
Re: Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
niekde inde som cital ze tucson a sportage maju rozdielne naladeny podvozok.... ale ako jazdi kia to by som tiez rad vedel....
Avatar - Blue Sun
29. 1. 2016 09:07
Re: Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
Mrkni si na stejné dojmy u autorevue, pár odpovědí tam najdeš... Řízení je naprosto bez vazby. Podvozek je naladěný jinak, takže podle nich seděl líp.
Avatar - Romeo
29. 1. 2016 10:08
Re: Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
ix 35..ohyzdne? slaby vyraz......ale pekne si to popisal :yes:
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:53
Re: Jezdíme na design! Koho by zajímal zbytek?
:yes:
Pokud ohyzdná obludka Sportage bude ještě mizerně jezdit , za ty peníze to bude fakt výhra..
Nicméně proti např.hnusnému Hyundai Ix35 to není zlé... >:D
Ale víceprvek vzadu by nemusel být špatný..na jízdní test a srovnání s novým Tiguanem jsem zvědavý.
Na Tigiho Kia nemá , ale zase je levnější..i když už ne o moc.
Což bude asi její problém.
Avatar - reign88
29. 1. 2016 07:17
cena a dizajn
Novy Sportage ma dva problemy. Dizajn, ktory vyzera dobre len vo vyssich vybavach a cenu zacinajucu na 19490€ :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
29. 1. 2016 08:27
Re: cena a dizajn
ano cena zakladnu u nas je vyssia ... to som pisal uz vcera.... ale nastastie nie sme moc dolezity trh pre sportage z globalneho pohladu.... ale ja verim ze tato cena casom klesne....

co sa tyka dizajnu je to subjektivne... nazivo to auto videl este len malokto z nas ....a podla mna dizajn bude nazivo moc fajn... ludia chcu uz prave taketo auta dnes... lexus juke toyoty.. tiez su svojske a pre niekoho zvlastne ale podstatne je ze maju stale viac a viac spokojnych zakaznikov ktorym tato ich jedinecnost vyhovuje... ;-)
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 14:54
Re: cena a dizajn
Topper..Toyota se nekupuje pro design , tam je slušná cena za super kvalitu..bezporuchovost.
KIA za cenu Toyoty a vypadá hůře? Mamma mia..
29. 1. 2016 07:46
50:50 ??
Citace: "..I nadále vůz nabízí manuální sepnutí v poměru 50:50 mezi nápravy, to však funguje jen do rychlosti 40 km/h.."

50:50 je prosím poměr čeho ?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Romeo
29. 1. 2016 10:05
KIA
..ano obycajne auto,da sa suhlasit.....pre toho kto chce SUV a nema na viac,,,,alebo nechce dat.... :no:
Rozbalit vlákno
0
29. 1. 2016 17:44
facelift
Facelift prednej masky príde asi vo veľmi krátkom čase...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sumi2000
29. 1. 2016 19:36
Re: facelift
To jsem zvědav co z této žáby udělají dál.. :-!
Avatar - Katikakus
30. 1. 2016 12:14
Zadni blinkr..
Ten, prehlidne zadni blinkr Sportage, nema za volantem co delat.
Rozbalit vlákno
1
6. 4. 2016 21:50
Re: Zadni blinkr..
Akýsi si radikálny.
6. 4. 2016 21:45
Nerozumiem tomu atavizmu ...
prevzatého zo starých offroadov?
Tá smerovka dole v nárazníku je blbosť ako poleno.
Minule som skoro do neho narazil.
Čakal som blinker hore a on skoro neviditeľne blikal dole cez zašpinené "sklo"!!!
;-\ ;-\ ;-\
Rozbalit vlákno
0