Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Je na sněhu lepší Octavia 4x4, nebo 4x2? Rozdíly popisují piloti týmu Škoda Motorsport (+video)

Pohon všech kol už dneska není výsadou pouze terénních aut. Jezdci týmu Škoda Motorsport vám v praxi předvedou výhody obou hnaných náprav.
Zpět na článek
6. 2. 2016 18:12
7. 2. 2016 14:23
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
6. 2. 2016 18:22
6. 2. 2016 18:24
6. 2. 2016 18:56
6. 2. 2016 21:50
6. 2. 2016 23:19
7. 2. 2016 22:37
7. 2. 2016 23:15
11. 2. 2016 09:21
6. 2. 2016 19:51
6. 2. 2016 20:18
6. 2. 2016 23:07
6. 2. 2016 23:09
6. 2. 2016 23:13
8. 2. 2016 07:41
8. 2. 2016 10:10
7. 2. 2016 00:24
6. 2. 2016 20:38
6. 2. 2016 20:41
6. 2. 2016 21:10
6. 2. 2016 21:48
6. 2. 2016 21:51
6. 2. 2016 21:53
6. 2. 2016 21:55
6. 2. 2016 22:00
6. 2. 2016 22:04
6. 2. 2016 22:09
6. 2. 2016 21:57
6. 2. 2016 22:01
9. 2. 2016 08:03
6. 2. 2016 18:12
yeti
Nakonec měl Kopecký největší radost z Yetiho s řetězama na zadku >:D
Rozbalit vlákno
9
6. 2. 2016 20:59
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
jj
NEJLEPŠÍ NA SNĚHU je:
1) dvě tuny NEJLEPŠÍho z NEJLEPŠÍCH 4x4 AWD [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] poctivě vyvážený a perfektně přilepený k zemi
2) potom BMW xDrive 4x4 s dvěma pytlema CEMENTU v KUFRU ovšem >:D
potom dlooooooouho nic a až potom ...
3) ta rakovinotvorná dízlpopelnice [odkaz] z BOLESLAVI s pitomím UBOHÝM HALDEXEM >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D :no:
PS: jak je ten krám s těžkým motorem v předním kufru nedotáčivej coooo >:D a ti mrkací Kenové, kapánek zahřátý hej?? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D Ta angličtina je vážně úchylná. Větší hnus sem vod nich zatím neviděl !!
6. 2. 2016 21:50
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
Pruser je, kdyz nejlepsimu z nejlepsich dojdou v mrazu po dvaceti kilometrech baterky a rakovinotvorna dizlpopelnice jede dal kopec nekopec celych tisic kilometru.
Ale jo, Tesla dobry, na nakupy do Lidlu (teda pokud mas Lidl kousek od baraku!)... Muzes si dat rohliky a pivo v akci hned do dvou kufru! Jinak urcite trefis, nekdo s velkym vkusem dal do interieru displej velikosti platna z biografu bratri Cadiku. Zadny cmoud z vyfuku a co je ti do lidi, ktery chcipaj na bordel z hnedouhelne elektrarny, ktera na pohon jednoho takoveho krapu vyexpeduje do ovzdusi nasobne vic svinstva nez ta dizlpopelnice. Osobne si teda myslim, ze na jezdeni kolem baraku je lepsi kolo nez tenhle predrazeny strep a dal s tim stejne nemuzes. Tady v Rakousku jich je celkem dost, ctyri myslim. Maji to na jezdeni ze Salzburgu do hor. Nez si zalyzujes, mas nabito na cestu domu. Nesmis si ale zlomit v prubehu dne nohu, protoze nez se ta komicka plecka nabije, tak ti to blbe sroste.
6. 2. 2016 22:06
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
>:D >:D jo to višžejo ty hnědouhelnej čmoude [odkaz] [odkaz] [odkaz] >:D >:D
6. 2. 2016 22:23
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
>:D "cestou udrzoval konstantni rychlost 35,4km/h" to jako myslis vazne timhle argumentovat? >:D Skoda, ze nejel v zime, myslim, ze kluci v Tesle vsadili na teorii Globalniho oteplovani ;-) No ale jestli se snizi slunecni aktivita a nastane nova doba ledova, tak bude mit Teslostroj dojezd do padesati kilometru ve dne a petatricet v noci.
6. 2. 2016 22:44
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
co blbneš ty pako, těch 800km bylo pro ilustraci do tvý vylízaný palice, jak moc se z toho dá vyždímat. Jinak samozřejmě těch standartních 400km včetně zimy protože baterie u TESLY je klimatizovaná mě bohatě stačí na celotýdenní ježdění do práce a zpět. No a když zajedu zrejt kopce do Alp dělám běžně pauzu na voběd u superchargeru v německu. A představsi že plná je zadára >:D jo a hele čechu prosímtě NEZÁVIĎ >:D >:D >:D
6. 2. 2016 22:55
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
Proc a co bych mel zavidet? Auto na baterky jsem mel uz jako dite ;-) No a jestli umi nejlepsi z nejlepsich max dojezd pri konstatni rychlosti 35km/h, tak to je vrchol trapnosti >:D Co kdyby takhle zkusili jet 20km/h? To by to mohlo dojet aspon z Prahy do Berouna, ne? >:D stejne si myslim, ze tahle trapnokara, pardon - nejlepsi z nejlepsich, je jen budouci reklamou na nejakou ultravelkou uhlopricku telky od Samsungu, jinak by tam nikdo nemohl dat tak idiotsky hnusnej displej na palubku. Davaj k tomu 3D brejle? >:D Kdyz uz to nic neujede, tak by se v tom aspon dalo koukat na nejakej fullHD bijak...
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
7. 2. 2016 14:23
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
Zavidiet nemusis.

Tvoj problem je, ze si stratil uz aj len zakladnu schopnost homo sapiens aspirovat na cokolovek, co je len trosku nadpriemerne.
7. 2. 2016 18:17
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
Shledone klid, muj debilni komentar byl jen studii chovani autora jednech z nejdebilnejsich komentaru vubec. Nic vic za tim nehledej... Je fakt, ze osobne vidim elektromobilitu spis jako mestskou a primestskou alternativu a zatim vidim v Tesle jen slepou ulicku, ale kdo vi kam se posunou technologie za par let. Ted je dle meho nazoru Tesla jistou formou snobstvi a ciste modni zalezitost. Argumentovat u auta za tri mice, ze mas plnou zadara mi prijde fakt smesny :-)
7. 2. 2016 07:32
Re: NEJLEPŠÍ NA SNĚHU JE :
Uklidni se s tím svým afektovaným projevem... Nauč se pravopis, slušnýmu chování, rozšiř si rozhledy a pak budeš v diskuzi vítán.
6. 2. 2016 18:22
skoda
hnuj pro xindl. cervena na hrebikach a terenak s retezama >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - leone
6. 2. 2016 18:24
otázka ?
... otázkou spíše je, kdo a s jak velkou "demencí" tuto otázku může vůbec položit !!!!!!
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2016 18:56
Brzda
2:35 kdyby Skodovka mela klasickou rucni brzdu tak by to v teto rychlosti zvladl bez najezdu do zaveje.
Rozbalit vlákno
7
6. 2. 2016 21:19
Re: Brzda
a jakou podle tebe má ruční brzdu ta octavia v které jede? ;-)
Avatar - Emel
6. 2. 2016 21:50
Re: Brzda
Neboř mu jeho spravedlivé rozhořčení nějakými fakty... ;-)
6. 2. 2016 23:16
Re: Brzda
já jen že už jsem si pomalu začal myslet, že klasická ruční brzda je ta elektrická >:-[]
6. 2. 2016 23:19
Re: Brzda
Popravde nevim. Ocekavam stejny elektronicky nesmysl jaky najdes v Golfu + Passatu + Superbu. Nebo spis jsem ocekaval. Ted si uvedomuji vlastni chybu, potom ale jeji nepouziti srazi cele video jeste niz nez za co jsem ho bral doted.
7. 2. 2016 22:37
Re: Brzda
no ona sice ručku má, ale s ESP ti je stejně prd platná. Když auto tak jedině s vypínatelným ESP jinak je to na***.
Avatar - Emel
7. 2. 2016 23:15
Re: Brzda
Hm hm. Jako když chceš vypínatelný ESP, tak to není u nových koncernových kompaktů problém. Ale zataženou ručku ESP stejně nepřebije, auto jde do smyku stejně a ESP s tím nic neudělá. Na ruční brzdu ABS neplatí...
11. 2. 2016 09:21
Re: Brzda
Není problém? A máš nějakej námět jak to řešit? Už jsem nad tím přemýšlel jestli by šel udělat vypínač na pojistku ABS, jenže to vyřadíš i ABS a nevím co tomu pak řekne palubní počítač jestli nehodí auto do nouzáku. Když u auta s ESP použiješ ruční brzdu tak udělá všechno možný jen ne to co po něm chceš. ;-\
Avatar - rohYpnol
6. 2. 2016 19:22
Co to je probůh za otázku??
Je na sněhu lepší Octavia 4x4, nebo 4x2?

To je otázka z první pomocné?? Opravdu to myslí autor vážně 8-s 8-s ?

To je asi stejná otázka jako jestli uvidím v noci víc když si zapnu světla... >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jenik3
6. 2. 2016 19:51
na snehu?
Kde ten snih budeme brat? Silnice jsou maximalne mokre, ale bile...
Jako hra na zasnezene louce, proc ne.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 20:09
takhle to vypadá krásně
Takhle na videu to vypadá krásně, ale v reálu drtivá většina lidí neobjíždí překážku tak, že přišlápne plyn a precizně pracuje s volantem. Naopak křečovitě dupnou na brzdu a koukají co se bude dít... ti lepší možná před nárazem brzdu uvolní a ještě se snaží někam uhnout. Ale že by pracovali s plynem a tedy vůbec nějak byli schopni využít 4x4? To těžko. Spíš se o dost dřív roztřískají díky tomu že jim 4×4 při rozjezdu namluví že "vono to dneska zase tak moc neklouže".

Co mi na 4x4 jako řidiči s malým ročním nájezdem na sněhu hodně nevyhovuje a mám z toho v problémových situacích strach, je náročnost na přesné řízení. S předohrabkou prostě vím že mě po sešlápnutí plynu táhne tam kde mám natočené kola...

Ano jsem z té skupiny lidí která střídá 4x4 i 4x2 a říkám že 4x4 patří na sněhu do ruky především zkušenějším a uvědomělejším řidičům. Než jsem já určitě.
Rozbalit vlákno
165
6. 2. 2016 20:20
Re: takhle to vypadá krásně
googlit: předohrab z principu funkce po sešlápnutí plynu jede akorát rovně a je mu úplně fuk kam směřujou kola
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 20:21
Re: takhle to vypadá krásně
No ty si hlava.
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 20:24
Re: takhle to vypadá krásně
No to keby si ju ty pri soferovani pouzival, tak si na 4-kolku nebudes stazovat, ale budes rad, ze ti dikaze pomoct, ked je to potrebne. :-!
Edit: Jasneeee, palcekuj, ine ti ten oriesok medzi usami neumoznuje. >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
6. 2. 2016 20:34
Re: takhle to vypadá krásně
Dokáže pomoc tak možná při vyjeti z parkoviště. Na bezpečnost nemá vliv žádný. Bohužel spousta řidičů olympiády se domnívá že je 4x4 udrží na cestě. (nic proti tobě a - není ode mne) :-)
6. 2. 2016 21:02
Re: takhle to vypadá krásně
Pokud se budem bavit o plnohodnotný čtyřkolce audi (tzn. torsen), tak ten samozřejmě pozitivní vliv ma bezpečnost má, zlepšuje jízdní vlastnosti jako takové, ne jenom když potřebuju vyjet kopec. Jiná věc samozřejmě je že dobrej hardware vyžaduje i dobrej sw, a s tím problém určitě je.
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 21:39
Re: takhle to vypadá krásně
[odkaz] :-)
6. 2. 2016 21:42
Re: takhle to vypadá krásně
? Googlit umíme všichni, co nám tím básník chce říci? ;-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:45
Re: takhle to vypadá krásně
komu cest, tomu slava. :-!
V tomto pripade hadam Autoforu za asi najhodnotnejsi clanok, aky sa u nich objavil. :-)
A jeho autorom musel byt tam prihlaseny diskuter - neviem, kto iny by nieco podobne dokazal zosmolit. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 21:58
Re: takhle to vypadá krásně
Co přesně se ti až tak nezdá? :-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:59
Re: takhle to vypadá krásně
???
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:01
Re: takhle to vypadá krásně
Na tom článku? :-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:06
Re: takhle to vypadá krásně
ved praveze ten clanok je GUT.
A vypada to tak, ze ten autor je fakt ze Pan Autor ! :-! ( mrkol si tam aj do diskusie ? )
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:11
Re: takhle to vypadá krásně
Tak to sorry - a ne tam čtu články diskutuju tady :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 21:56
Re: takhle to vypadá krásně
Občas si to nemyslim - v naší poslední diskuzi si všechny vygooglený články odmít ;-)
6. 2. 2016 22:01
Re: takhle to vypadá krásně
Na tom se nic nezměnilo ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:02
Re: takhle to vypadá krásně
Jasně že ne = když všechny tvrděj něco jinýho než ty >:-[]
6. 2. 2016 22:10
Re: takhle to vypadá krásně
No to ať si klidně tvrděj, jsou to jen vygooglený články na internetu ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:14
Re: takhle to vypadá krásně
Hlavně sou to články k tématu - z oborovejch magazínů :-)

A to samý je v těch tištěnejch - dodnes uloženejch v knihovnách ;-)

Zkus vygooglit aspoň pár článků ve prospěch svejch tvrzení >:-[]
6. 2. 2016 22:28
Re: takhle to vypadá krásně
Články k tématu to jsou, to jim nikdo nebere. Co jim chybí je ta relevance, článek si prostě může napsat kdo chce jak chce, internet snese všechno.

Auto.cz blesk.cz a autoforum jsou opravdu oborové magazíny jak vyšité ;-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:49
Re: takhle to vypadá krásně
V tomhle případě ale píšou to samý co Auto Moto und Sport - naopak ty si nedokázal za celou 534 příspěvků a měsíc a půl trvající diskuzi najít jedinej text pro svý tvrzení >:-[]

Těch proti tobě je tam docela dost a zdaleka ne jen z autoblesku.cz :-)

Autoforum je docela slušnej automagazín :-!
6. 2. 2016 22:58
Re: takhle to vypadá krásně
já jsem taky žádnej text na internetu nikde nehledal, nemám proto jedinej důvod, nepsal jsem žádný svoje teze nebo tvrzení, pouze jsem popisoval skutečnost :yes:
Že ty věříš jenom tomu co napíšou na blesku není můj problém :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:02
Re: takhle to vypadá krásně
Skutečnost je to co řekneš ty? ;-)

A co jsou ty články z odbornejch neměckejch českejch nebo anglickejch magazínů - který včetně autoblesku.cz - který ty odmítáš a zpochybňuješ? :-)

Možná bys měl začít hledat - na internetu nebo v knihovně jak sem ti doporučil Tohle spiknutí Syndikátu novinářů proti Xonikovi je totiž fakt velký :yes: >:D >:-[]
6. 2. 2016 23:15
Re: takhle to vypadá krásně
Návštěvu odborných knihoven jsem ti skutečně doporučil abys konečně poznal svět faktů a přestal žít v mediálních bublinách který novináři obecně vytvářejí.

Jak jsem ti napsal už skotrát, o mě vůbec nejde, já neprezentuju žádnou nějakou mojí domněnku, takže proti mě nemá kdo bojovat :-) a o tom že jsou novináři líný jako všichni ostatní, a pouze přebírají tiskové zprávy (takže se pak jeden a ten samej text objeví napříč x webů) netřeba asi polemizovat. ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:19
Re: takhle to vypadá krásně
Návštěvu odborné knihovny jsem doporučil já tobě - tos zapomněl nebo to tim opakovánim pokoušíš zakrejt nebo co? >:D

Fajn = všechny články k tématu - jak na webu tak v tištěnejch médiích - řikaj A a ty jen řikáš B :-)

Taky řikáš že Pavel Bém v době kdy jeho volební motto byl tunel Blanka nebyl členem ODS. Podle všeho byl - i když řikáš B ;-)
6. 2. 2016 23:48
Re: takhle to vypadá krásně
Tys mi doporučil tvojí "odbornou" knihovnu, což v tvých očích znamená svázané výtisky časopisů, aneb stejné texty co jsou tady na webu. Já ti doporučil skutečnou knihovnu ;-)

A že neumíš číst jsme si tu už ověřili mnohokrát, nic takového jsem nikdy nikde nenapsal ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:06
Re: takhle to vypadá krásně
Vytáčet se umíš skoro jako tvuj oblíbenec Bém :-)

Už ti došlo že v roce 2002 byl členem ODS? ;-)

Já ti doporučil dobový tištěný automagazíny - a že je najdeš v knihovně - a že v nich najdeš to samý co v odkazech, který si všechny odmítl

Ty si pro svý tvrzení za měsíc a půl nenašel jedinej materiál = furt jen tvrdíš že všichni píšou blbosti, jen ty máš pravdu :yes: :-)

Co je v tvý hlavě knihovna? Když ne knihovna? ;-)
7. 2. 2016 00:13
Re: takhle to vypadá krásně
Já jsem naprosto v klidu a jenom se dobře bavím :-) Bém jako takovej je mi celkem ukradenej, jen se směju tomu že ty jsi typická obět mediálních bublin a příběhů, a budeš klidně papouškovat že Blanka je akce Béma, i když se o tom rozhodlo 10 let předtím než se poprvé koplo.
Takže už ti došlo že v roce 1996 nebyl Bém primátorem za ODS? ;)

Ano sám jsi teď potvrdil má slova, co v tvých očích znamená odborná literatura ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:18
Re: takhle to vypadá krásně
Snažíš se bejt manipulátor s faktama jako Bém? ;-)

Už sem to napsal ale aby se ti hůř kličkovalo: Trasu Blanka přestože byla cenově i vedenim trasy výrazně horší než Dana protlačili politici ODS navzdory protestum odborný veřejnosti. Úmyslně právě protože je nejdražší. Roky potom tuhle stavbu tou dobou na xy-tym místě seznamu dopravních staveb Bém protlačil jako prioritní a začal její stavbu

Čert vem ty prachy ale to vedení trasy se nám nejspší eště vymstí ;-\

Bohužel nebyla jen nejdražší ale i vede blbou trasou = budou nutný další doplňkový stavby za miliardy :-|

Tohle jsme už probrali prodiskutovali - což ti nebrání napsat to co si napsal :yes: :-)

Tak co je ta tvá knihovna? :-)
7. 2. 2016 00:32
Re: takhle to vypadá krásně
Já vím že ty nemáš rád konfrontaci s faktama, ale bohužel ;-)

Snažíš se utíkat hezky od tématu, nejdřív za to mohl Bém, když zjistíš že v tý době ještě ani nebyl v ods tak za to může ods jako taková (s faktem že to měli nastarost socani jsem tě ani nezatěžoval), když zjistíš že to nebylo politické rozhodnutí ale návrh odborníků tak se samozřejmě snažíš to popřít a řekneš že to bylo uplacený atd. Když už ani to nefuguje a nevíš jak ty všechny útržky spojit, vymyslíš si že to Bém vytáhnul jako odložený projekt, a to z důvodů financí! První úplnej nesmysl, Blanka se systematicky připravovala pořád (především za tebou hloupě připomenutého Kasla) a Bém jen pokračoval dál, a to druhý je taky ukázka neznalosti poměrů - v průměru vyšla Blanka na pár miliard ročně, můžu tě ubezpečit že Praha má takový rozpočet že pokud někdo hledá cesty jak to ukrást, Blanka by byla i vzhledem ke své mediálnosti opravdu špatná volba.

A ty ani nevíš co je knihovna? I když chápu, evidentně si jí nikdy neviděl, tobě totiž narozdíl od ostatních stačí google a kiosek s časopisama. Ale nevadí, určitě to dopříště napravíš viď? ;-) ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:40
Re: takhle to vypadá krásně
Tobě tak moc nejde čtení psanýho textu - bacha dá se zpětně dohledat! :-)

To s tim Bémem a rokem 96 kdy byl ještě na Praze 6 a ne primátor = ty si fakt manipulátor fakty jedna radost :yes:
Eště že to píšu tak blbuvzdorně a hlavně se dá zpětně dohledat co jsme napsali - což se pak může trochu vymstít jako tobě se zálohama na Veyron, že? ;-)

To musí většinou docela fungovat ne? :-)

Já tě do knihovny kde jsou i ty časopisy poslal. Ty tvrdíš že máš na mysli jinou - jen zase neumíš odpovědět jakou = jen úmyslně překrucuješ a překrucuješ.. ;-)
7. 2. 2016 00:47
Re: takhle to vypadá krásně
Kež by sis to dohledal, kdo ti to má psát všechno stokrát dokola ;-)

Hochu, fakta fakta fakta... Jestli z nějakýho důvodu nemáš rád Béma nebo některý politický strany, tak je to tvůj zcela legitimní názor a nemáš potřebu nikomu nic vysvětlovat. Pokud se ale snažíš to podpořit argumentem kterej neexisuje, musíš počítat s rizikem že ti to někdo zboří jako domeček z karet - což se ti v tomto případě stalo už dokonce dvakrát :no: Že se na to nevykašleš, ani stokrát zopakovaná lež se pravdou nestane, a nic tim nezměníš. Přitom o ekonomice jsi překvapivě psal rozumný věci.

Odborná literatura nejsou časopisy, odborná literatura jsou publikace, knihy, skripta a pod.
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:54
Re: takhle to vypadá krásně
Výjímeně vyvinutá schopnost zapírat - i když ho chytnou s rukou v kurníku :yes: :-)

Zjevně si nepochopil že velký levárny typu Blanka nejsou o politikovi nebo politický straně - ale jen o tý levárně a jejích dopadech pro nás. Ostatně čítankový tunely typu 1. městská banka dělali Bém s Paroubkem ruku v ruce = v tom je to pravolevě nastejno ;-)

Je mi fuk jestli špatnou trasu vnitřního okruhu protlačil jakopravicovej Bém nebo jakolevicovej Paroubek = byla to chyba a hrubá, která bude mít následky hlavně do budoucna. Nicméně konkrétně tahle megalevárna s trasou a násobkem ceny vnitřního okruhu jde na vrub ODS a primátora Béma

Domek z karet [odkaz] je výbornej seriál to mi nikdo nevezme :yes: >:-[]

To neni překvapivě - mám oba rodiče ekonomy :-)

Jo v knihovně bejvaj knihy - co takhle radši objasnit tvý slova o knihovně kam jsem tě poslal? ;-)
7. 2. 2016 01:32
Re: takhle to vypadá krásně
Neponaučitelnej, ale už si zvykám. ;)

Takže znova - Blanku vybrala komise odborníků v roce 1996. Takže žádnej Bém, žádnej Paroubek, ti až v roce 2002 přišli k hotovému projektu v pokročilé fázi příprav realizace, na které se zdatně podepsal primátor Kasl. Takže tvrzení že si někdo v roce 2002 a později něco protlačoval je lež, nic než lež, bylo to dávno rozhodnuté. :no:

Takže pokud nám chceš stále tvrdit že v roce 2002 Bém ovlivnil rozhodnutí z roku 1996, bravo, svou absurditu jsi povýšil na nový level.

Ty dokonce víš že jsou v knihovně knihy? No super, tak si je někdy taky zkus přečíst, získáš seriozní rozhled i v jiných oborech, a nebudeš muset argumentovat článkama z blesku ;-) A nebo po vzoru rodičů doplnit rodinu o někoho kdo tomu rozumí, a navede tě správným směrem.
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 02:09
Re: takhle to vypadá krásně
Neuvěřitelnej manipulátor co nikdy nepřizná pravdu ale už si zvykám :-)

Béma a genezi Blanky jsme probrali předůkladně - a ty stejně vytvoříš takovejhle paskvil >:-[]

Ne nechci - chci tvrdit to co sem napsal! ;-)

Jj knihovna = knihy :-)
A teď to cos myslel kni***u když sem tě tam přečíst si že tam píšou o Veyronu a Phaetonu to samý co všude jinde - možná i v tom Blesku - dáš to? Konečně? ;-)
7. 2. 2016 12:48
Re: takhle to vypadá krásně
Chápu že s manipulátorama máš problém, protože ty jsi jejich typická obět, co si bez jakýkoliv znalosti něco přečte v novinách, vemeš to za svý, papouškuješ to dál a odmítáš přijmout fakta, protože boří tvojí převzatou verzi, a jelikož žádnou jinou nemáš, tak se za ní slepě biješ, i když tím ty fakta nijak nezměníš.

Jsem rád že se alespoň čísla tě donutili ustoupit, a že je jasné že rozhodnutí v roce 1996 nemohli učinit lidé v roce 2002. :yes:

S kni***u se pořád točíš v kruhu, pořád to stejný dokola - jedna zpráva rozkopírovaná a převzatá do x variant. Pokud chceš relevantní informace navštiv archív vw.
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 13:15
Re: takhle to vypadá krásně
Proč takhle šikovnej manipulátor ztrácí čas na autoblesk.cz :-)

Okecat celkem přesvědčivě že všechny zdroje na světě napsaly to samý ale jsou to kecy zatimco ty nemůžeš pro svý tvrzení najít jedinou podporu ale přesto ty a jen ty máš pravdu = to je výkon :yes: :yes: :yes:

Oba víme jaká je geneze Blanky = bylo to takhle promyšlený už dopředu? ;-)

Kdo tu jednu zprávu napsal náhodou nevíš? :-)
7. 2. 2016 13:24
Re: takhle to vypadá krásně
Abych mohl korigovat tvoje mediální bludy přece ;-)

Pořád píšeš zdroje a přitom mluvíš akorát o časopisech z kiosku nebo jejich elektronické verzi. Jestli myslíš že někoho ve VW trápí co si myslí novinář autobildu o phaetonu, tak tě ubezpečuju že to mají težce na háku, a novinář je zajimá ve chvíli kdy ho pozvou na tiskovku se najíst, vrazí mu tiskovku kterou pak předatluje a všichni jsou spokojený. Jenom ty ne ;-)

Pokud jsme se tedy dostali do stavu kdy mi nebudeš tvrdil že Blanku si vybral Bém, tak považuji tuto debatu za úspěšně ukončenou :-)

Zprávy distribují tiskové kanceláře (čtk, reuters a stovky dalších), kdo stojí na počátku se dá obtížně vystopovat.
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 13:40
Re: takhle to vypadá krásně
Neskutečný :yes: :yes: >:D

Jak to bylo s Blankou a Bémem sem ti vysvětlil v druhym příspěvku debaty = nevzlád by ses toho držet? ;-)
9. 2. 2016 15:04
Re: takhle to vypadá krásně
Jak to bylo skutečně jsem ti vysvětlil už v září, ale evidentně u tebe je potřeba se držet osvědčeného - opakování matka moudrosti ;-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
9. 2. 2016 18:16
Re: takhle to vypadá krásně
Bajky ti jdou - ta o Phaetonu taky nebyla špatná :yes: :-)

To jak dlouho trvalo než ti došlo že 2 generace Phaetonu může znamenat 3 u konkurence byla zase hezká ukázka inteligence ;-)
13. 2. 2016 21:15
Re: takhle to vypadá krásně
No jo když si vytvoříš svojí životní bublinu, potom se ti veškerá realita zdá jako pohádka ;-)

Akorát s podivem že při relativně dobrých znalostech ekonomie neovládáš její základní aparát - matematiku a neumíš si spočítat že 14 let jsou 2 životní cykly modelu. ;-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:07
Re: takhle to vypadá krásně
Ale ved joooo, vela soferov jazdi doslova ako paraolympionici, resp. polovodici >:-[]
Tak ale vies - ten dobry pocit ze to tam maju a ze im to dokaze pomoct... ;-)
To by chcelo, aby mali k tomu nejaky vztah a mali moznost to trenovat, najlepsie pod nejakym odbornym dohladom...lenze...skoda reci. ;-\
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 21:18
Re: takhle to vypadá krásně
Vůbec nejde o nějaké řidičské mistrovství, ale o rozum. V rukou rozumného řidiče má 4x4 vliv na bezpečnost v každé zatáčce. Jestli pro 4x4 je v dané zatáčce limitní rychlost na sněhu řekněme 60 km/h, tak pro předohrab bude sotva 50 km/h. A jestliže v normálním provozu pojedou tuto zatáčku obě auta rychlostí 40km/h, tak rezerva prvního auta je 20km/h, bezpečnostní rezerva druhého je jenom 10 km/h. A to může být zcela zásadní bezpečnostní prvek, první řidič má v zatáčce možnost i poměrně velké korekce dráhy při výskytu nečekané překážky, druhý řidič jde prakticky okamžitě do nedotáčivého smyku.
6. 2. 2016 21:30
Re: takhle to vypadá krásně
..vela zalezi od toho aku 4x4 jazdis,aku vahu so sebou tahas a co mas vpredu za motor..
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 21:30
Re: takhle to vypadá krásně
Opět úvaha ve smyslu že někdo při výskytu nečekané překážky zachová chladnou hlavu a nebude nic dělat s plynem nebo ve tvém případu s rezervou 10kmh ho snad ještě přišlápne?

To je ale úplná blbost. Většina lidi nejezdí denně rallye a v problémech dá naopak přednost zastavení. Dá pryč nohu z plynu a co hůř ještě větší množství lidi drbne do brzdy nebo jí naopak úplně křečovitě sešlápne, případně sešlápne i spojku a nastává guláš ve kterém je úplně jedno jestli máš nebo ne 4×4.

A k té nedotáčivosti. Hádej co se stane na sněhu v předohrabu když na tvém modelovém příkladu dáš pryč nohu z plynu... zkoušel už jsi to někdy?
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 21:47
Re: takhle to vypadá krásně
Je řada situací, kdy ti brzdění nepomůže a musíš se vyhnout. Když ti 5 metrů před autem vkročí do dráhy chodec, tak i když pojedeš 30 km/h tak to neubrzdíš a jediná šance je vyhýbací manévr, když máš rezervu proti limitu auta, tak jej zvládneš, když ji nemáš, tak nemáš šanci a 4x4 ti tu rezervu nabízí. Záleží jenom na řidiči zda a jak ji využije. Ogier ji využije na to, že projede na uzavřené trati zatáčku daleko rychleji než s předohrabem, rozumný řidič v běžném provozu na to, že má rezervu na nečekané situace.
6. 2. 2016 22:10
Re: takhle to vypadá krásně
Takže ty 5 m před chodce nebudeš brzdit a slapnes na plyn a vyhnes se chodci.? Pasivně vedená 4x4 není o nic bezpečnější než jakékoliv jiné auto. Prosím pochop to. 8-s
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 22:18
Re: takhle to vypadá krásně
Ano, jestliže vidím, že mi náhle skočí do dráhy chodec tak na brzdy půjdu jenom tehdy když nebudu mít žádné místo vlevo ani vpravo (třeba jede autobus v protisměru). Pokud nějaké místo mám (a to v praxi je většina případů), tak je vždy lepší se vyhnout, protože brzděním změním jenom to že jej místo 50 km/h rychlostí přejedu 49 km/h. Vyhýbací manévr skončí buď tak, že skončím mimo silnici nebo vyhýbací manévr zvládnu na silnici (to v případě, že mám rezervu vůči limitu auta), pořád lepší než nabrat chodce.
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:23
Re: takhle to vypadá krásně
Asi takhle nějak [odkaz] :-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:35
Re: takhle to vypadá krásně
pekne tam poobracal tie citrony >:-[]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:50
Re: takhle to vypadá krásně
Myslim že to byla skvělá reakce - i když podle příspěvků je tady spousta lepších řidičů >:-[]
6. 2. 2016 22:49
Re: takhle to vypadá krásně
Pořád to nechápeš. Dobře. Uděláš vyhybaci manévr (bez plynu) v čem je 4x4 v tomto případě bezpečnější?
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:02
Re: takhle to vypadá krásně
Bez plynu jej musím udělat u fwd, tam by plyn znamenal zhoršení nedotáčivého smyku, u awd mám naopak možnost plyn přidat a stočit tak auto ještě víc do oblouku, tedy utáhnou stopu. Na tom videu je to dost názorně ukázáno třeba v té jízdě mezi kuželi, jestli to z toho nechápeš, tak ti to asi lépe nevysvětlím.
6. 2. 2016 23:07
Re: takhle to vypadá krásně
Jasně chápu, ale uděláš to?Máš na to koule, reflex,zkušenosti ? V zatáčce že které letis ven přidat plyn? Myslím že ne.
Avatar - Ham.
7. 2. 2016 00:16
Re: takhle to vypadá krásně
To je stejná otázka jako když se mě zeptáš jestli u RWD při začínajícím přetáčivém smyku dám kontra. Mám na to koule? Zkušenosti? Když chci zatočit doleva mám kroutit volantem doprava? Já myslím, že lidé kteří mají něco odjeto, vyzkoušené různé pohony a občas si zajedou třeba do Mostu zkusit si něco na uzavřené dráze se takto neptají, protože jim to nepřijde jako nějaká raketová věda.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2016 21:39
Re: takhle to vypadá krásně
Promiň... ale v tom se právě mýlíš... i s předohrabem přidání plynu pomůže... teda s vyjímkou mokrýho ledu - ale tam už je i 4x4 k ničemu... pomůžou jen hřebíky.
6. 2. 2016 22:51
Re: takhle to vypadá krásně
hele, nechci ti brat iluzi, ale i pri tom uhybani asi tezko budes slapat na plyn. a kdyz nahodou jo, tak moznost manevrovani oprati plachticimu autu (tzn. jedes bez plynu na neutral) se zhorsuje. jedno jestli 4x4 nebo jedna hnana naprava... ja teda aktivne jezdim 4x4 a predokolku. vyhodou 4x4 je samozrejme trakce - nekam vyjet, dobre se rozjet, nezapadnout v sebemensi kopicce snehu, prejezdy z pruhu do pruhu na dalnici pod plynem a vyblbnout se v zatackach. jakmile ti skoci do cesty chodec, tak na uhnuti musis pustit plyn, na zabrzdeni brzdu. 4x4 je ti k nicemu.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 22:15
Re: takhle to vypadá krásně
Chceš mi naznačit že třeba jedeš levotočivou zatáčkou, na limitu předokolky a po náhlém vstupu chodce z pravé strany do vozovky ty šlápneš na plyn a strhneš to ještě více doleva? No tak to potom smekám klobouček za odvahu Já bych před chodcem teda dával nohu z plynu instinktivně.

Navíc jsem někde četl že chodec se vždy objíždí zezadu, protože v případě nouze má ten nebožák tendenci se ještě více rozutíkat vpřed aby co nejrychleji opustil přechod.
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:24
Re: takhle to vypadá krásně
ZLE !
Kolega pisal o prejazde zatackou 40, kde by mala FWD limitnu prejazdovu rychlost 50 a AWD 60. Ty mu tu podsuvas limitnu rychlsost ktorou by on v tej zatacke isiel...PRECO ?
Poväcsina z ludi, ktori mame AWD-cka vieme ake mame moznosti a schopnosti a mame rezervy, ktore v pripade takejto krizovej situacie vieme vyuzit.
Techniku jazdy ti takto od PC popisovat nebudem, lebo ani neviem, ake AWD to ty presne mas - na akom principe funguje a ako je naladeny jeho soft. - toto vsetko hra rolu pri tom, ako je s nim spravne zaobchadzat v pripade, ze sa do krizovej situacie dostanes.
Ad Chodec - ZLE ! poväcsina chodcov praveze ostane v panike- v strese a skamenie priamo na mieste a len sa diva na prichodzie auto, ze co ono urobi !
V pripade ze je miesto v prstismere, da sa ist tam. Poza chodca - poväcsinou znamena chodnik... - no a tam poväcsinou zvyknu byt dalsi chodci... 8-s
Ale to je tiez individualne, kazda situacia si ziada vzdy spravne vyhodnotenie a reakciu.
No a toto je dobre mat natrenovane, lebo rozmyslat, ze ako sa mi este zachova v krizovej situacii moj pohon AWD... 8-s - to je fakt na průůůůůůůůßer... :-!
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 22:49
Re: takhle to vypadá krásně
PČR: Pane řidiči, mohl by jste nám vysvětlil jakto že je vaše brzdná dráha až 200m za přechodem?

TY: No skočil do toho přechodu nenadále, tak jsem strhl volant před něj a přišlápl plyn abych se mu vyhnul.

PČR: OK, můžete jít, je vidět že jste zkušený AWD řidič a dělal jste co jste mohl.

BLESK druhý den: řidič šmelcnul na přechodu chodce, vůbec nebrzdil, měl AWD
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:53
Re: takhle to vypadá krásně
tak je to s tebou horsie, nez som si myslel... 8-s
Dobru noc.
Ak chces, zajtra popis co mas za karu, ja ti napisem moj nazor na to, ako by si sa s nou mohol lepsie zžiť. ;-)
Nech o tebe na autoblesku nemusim citat podobne clanky >:-[]
7. 2. 2016 12:27
Re: takhle to vypadá krásně
Ono 40 km/h je nějakých 11 m/s. Pokud se chodec objeví 5 metrů před autem, tak nemáš ani půl vteřiny. Přitom reakce na vizuální podnět pod 200 ms nepůjde, i když budeš 100 % soustředěný, budeš to čekat a chodec bude skvěle vidět.
Avatar - AUDIRS6
7. 2. 2016 12:42
Re: takhle to vypadá krásně
nezmyselnu situaciu o chodcovi 5m pred autom som neuviedol ja, ale RADEK1.
Nepoznam zatacku, v ktorej by sa mi bol schopny zjavit chodec 5m pred autom. To by mi tam musel spadnut z neba a tomu by som uz ja nijako nepomohol... :-!
Do kazdej zatacky treba ist tak, aby si bol schopny v nej reagovat na nejaku nepredvidatelnu prekazku ( velky kamen cerstvo ulomeny zo svahu... )
Ale myslim, ze tebe taketo veci vysvetlovat netreba, len reagujes na nespravneho. ;-)
7. 2. 2016 14:18
Re: takhle to vypadá krásně
Pozor....! Tu bachorku tady pustil do éteru Ham, když obhajoval své reflexy a 4x4!! Já ne..!! Neprekrucuj skutečnosti!! Za to máš mé první -
Avatar - AUDIRS6
7. 2. 2016 14:22
Re: takhle to vypadá krásně
aha, tak potom sorry.
Ja som sa cudoval, ze preco _MT_ reaguje na "mojich" 5m, pozrel som na koho som reagoval ja - vidim "tvojich" 5m - pozrel som sa zle... :*) - a uz to bolo...
Ale dufam ze chapes moj prispevok a moju logiku. Duuuufam... ;-)
7. 2. 2016 14:58
Re: takhle to vypadá krásně
Jasan vše zapomenuto. :-)
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2016 21:42
Re: takhle to vypadá krásně
asi tak...
;-)
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 22:44
Re: takhle to vypadá krásně
Já nemohu ani naznačovat.
Nikde jsem nepsal, že u předokolky na limitu máš v zatáčce přidávat plyn. V každé autoškole se učí, že u předokolky musíš plyn ubrat a auto se buď srovná do požadovaného směru nebo dokonce může přejít do přetáčivého smyku (záleží na povrchu, na tom jak "prudké" bylo ubrání plynu a na nastavení auta) a pak musí být řidič připraven dát kontra. Na špatném povrchu, sníh, led, bláto je v případě problémů u předokolky nejlepší bleskově odpojit pohonný řetězec od kol, tedy okamžitě vyšlápnout spojku a korigovat auto volantem. A samozřejmě nejhrubší chyba je v takové zatáčce brzdit, protože to znamená toho chodce bezpečně smést a ještě skončit s autem po tečně venku ze zatáčky.
6. 2. 2016 23:00
Re: takhle to vypadá krásně
ale no tak, treba zabrzdis, uloha nezni, ze jsi v situaci, kdy to nejsi schopen ubrzdit. no a co udelas se 4x4, aby ses vyhnul? odpojis pohon, tzn. vyslapnes neutral. tam pak kola prenaseji jen bocni sily a jejichz maximum v danych podminkach neni snizeno vektorem sily ve smeru kol danym pridanim plynu. samozrejme 4x4 pri pridani plynu reaguje lepe nez auta s jednou hnanou napravou, na druhou stranu pausalne rici, ze v dane zatacce ma 4x4 limit vyse nez 4x2 je blbost bez udani dalsich skutecnosti - co kdyz tu zatacku nejedu pod plynem, ale plachtim skrz ni? atd...
6. 2. 2016 23:04
Re: takhle to vypadá krásně
Ano to se snažím táty Hamovi vysvětlit.
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:20
Re: takhle to vypadá krásně
Celý článek a diskuze je o jízdě na sněhu. Jestli má 4x2 stejný limit v zatáčkách jako 4x4 tak se nemáme o čem bavit. Prostě nemá a nemohu použít jiný příklad než to WRC, proč by sebou kluci tahali metráky zbytečného železa na realizaci 4x4 aby nakonec byli v zatáčce stejně rychlí jako 4x2? Takže znovu, na sněhu, na ledu, na mokru je v zatáčce 4x4 rychlejší. Na suchém rovném asfaltu může být pomalejší protože auto sebou táhne kila navíc. Jestliže v nasněžené, mokré nebo zledovatělé zatáčce jedu se 4x4 stejně rychle jako s předohrabem, tak mám prostě vyšší bezpečnostní rezervu, protože v případě potřeby zvládnu utažení stopy přidáním plynu, u fwd toto odpadá, protože přidání plynu naopak znamená otevření stopy a nedotáčivý smyk. Je lhostejné jestli před takovým manévrem jedu bez plynu, lechtám plyn nebo pod plynem.
7. 2. 2016 00:05
Re: takhle to vypadá krásně
hele, ja se stebou nebudu hadat o prinosech 4x4. mam oboji v ruznych provedenich a pokladam 4x4 za plnohodnotne auto, zatimco jakekoliv 4x2 za auto neplnohodnotne (tzn. druhe a dalsi auto do rodiny ;-) ). s tim pridanim plynu v zatacce nemas pravdu. vyvazena 4x4 po pridani plynu v zatacce se sune bokem ven. zadne utazeni stopy se nekona. to muze nastat pouze v pripade, ze jsem nedosahl limitu adheze a zaroven mam jeste nejakou serepeticku (napr. xds), ktera vali vetsi silu na vnejsi kola. tohle mam treba ve svem passatu 4x2 a jestlize nejedu v zatacce na limitu adheze, kdykoliv po pridani plynu utahuju stopu. je to krasne patrne, kdyz na to presednes z neceho, co to nema. v me 4x4 toto neni a pri pridani plynu v zatacce se zadne utazeni stopy samozrejme nekona. takze jestli chces v kritickych situacich utahovat stopu v zatacce (a nemas xds, apod.) zapomen na pridavani plynu. ten musis naopak odlehcit (a pripadne utahnout volantem) lhostejno jestli mas 4x4 nebo ne. samozrejme je zcela zrejme, ze s ctyrkolkou muzu v zatacce (pokud nejsem na limitu) pridavat plyn vice, aniz bych se na limit dostal, protoze se mi (+- rovnomerne) tato sila roznese na vsechna ctyri kola, ktera se stale pohybuji v oblasti pod limitem adheze. zatimco silnejsi pridani u predokolky zpusobi, ze vsechna sila motoru jde na predek a zatimco zadek by klidne mohl jeste nejakou dodatecnou silu prenaset, v predu prelezu adhezni limit a mam utrum (nedotacivy smyk). jenze zase kazda zatacka je jina, obvykle zavodnici jedou pul zatacky v deceleraci, druhou pulku pak v akceleraci (tam muze mit 4x4 navrch, normalni ridici pribrzdi pred zatackou a pak v lehke deceleraci nebo akceleraci, nic, co by diskvalifikovalo auta s jednou hannou napravou z bezpecneho provozu - zalezi hlavne na konkretnim tvaru zatacky, apod.), ale to samozrejme neni pravidlo. abych to shrnul, tvuj priklad s chodcem neni podle me moc vhodny, pri plachteni a deceleraci jsme si rovni, to, ze ma 4x4 navrch v trakci z ni jeste nedela celkove bezpecnejsi auto v kritickych situacich, jedno lidove moudro pravi, ze tam kde zapadne 4x2, vytahne te traktor. tam kde 4x4, cekas do jara.
Avatar - Ham.
7. 2. 2016 00:31
Re: takhle to vypadá krásně
Ale bože, celou dobu mluvím, že AWD využívám k vyšší bezpečnosti, několikrát jsem opakoval, že jedu zatáčku pod limitem, znova pod limitem, tedy jak píšeš nedosahuji limitu adheze (nejsem Ogier), takže mám rezervu na přidání plynu a stočení auta. A 4x4 které jezdím jsou na horším povrchu (sníh, led) po přidání plynu všechny mírně přetáčivé (A6 prostě trvale posílá víc na zadek, Tiguan manželky nevím jak to dělá, ale haldex v poslední generaci je po přidání plynu také mírně přetáčivý, dtto poslední generace Octavie 4x4, zkoušel jsem i minulou generaci Outbacku v Mostě na kropené dráze a po přidání se také lehce přetáčel jestli je to díky xds nebo kvůli haldexu nevím, to ale není podstatné). Pokud je někdo bezmozek a v běžném provozu jede s AWD zatáčku na limitu tak samozřejmě skončí špatně, protože nemá žádnou rezervu a po přidání plynu skonči v kotrmelcích. Ale to skončí i ten Ogier když to přežene. To je nevýhoda AWD, že bezmozek se rozmázne v zatáčce ve vyšší rychlosti než s FWD. Ale kdo AWD používá s rozmyslem, tak mu to bezpečnost zvyšuje, protože při stejné rychlosti průjezdu (pod limitem zatáčky) má prostě o něco vyšší bezpečnostní rezervu, ten kdo tuto možnost využívá pro maximalizaci rychlosti trvale, tak riskuje nebo je Ogier (ten také riskuje, ale umí to).
7. 2. 2016 00:46
Re: takhle to vypadá krásně
on i ten tiguan se chova mirne pretacive po pridani plynu (toho jsem jezdi 4 roky) predstavuju si to tak, ze z principu veci predni kola v zatacce opisuji vetsi kruh, tedy zadni kola mensi a tudiz se celkove toci pomaleji. at uz svorny torsen nebo haldex proste davaji v takovem momente "duraz" na zadek (torsen tam zene vetsi silu, haldex to premosti, cimz nuti zadni kola jet stejnou rychlosti jako predni a defacto tam take nazene vetsi silu)

k tomu vsemu, cos psal - s awd jsou nektere manevry oproti 4x2 mene riskantni ano. riziko se ale tezko zhodnocuje a subjektivne jsem ochoten tolerovat stejnou miru rizika u awd jako u 4x2. takze prizpusobim jizdu podle auta. ano, diky 4x4 jsem na urcitem typu terenu vykonnejsi (rychlejsi), ale to neznamena, ze jsem si tim zvysil bzpecnost.

neda se dnes ani rici, ze by awd pro totalni antiridice zvysovalo bezpecnost - u nekoho ano, ale u nekoho naopak ten bezoroblemovy odpich ze zasnezene krizovatky vyvola pocit bezproblemove jizdy a pak nedobrzdi.

chapu tvuj pohled, ale v obecne rovine si myslim (awd vede k vyssi bezpecnosti), ze to neplati, resp. neda se to jakkoliv zjistit (protoze lidi).
Avatar - Ham.
7. 2. 2016 01:18
Re: takhle to vypadá krásně
S tím souhlas, to co jsi napsal platí obecně, ne jen pro AWD, každý systém/pohon/el. pomocník v autě buď umíš používat a pak ti pomůže nebo to neumíš a pak ti nepomůže nebo někdy dokonce i ublíží.
7. 2. 2016 09:56
Re: takhle to vypadá krásně
souhlas
7. 2. 2016 13:09
Re: takhle to vypadá krásně
V takové situaci se spojky chovají jinak. Ať už je viskózní, nebo elektronicky řízená lamelová. Ta spojka totiž bude přední nápravu, která je, jak píšeš, rychlejší, brzdit. A to u aut s motorem vpředu, pokud vím, spíš vede k posílení nedotáčivosti. Auto s Haldexem se stočí díky přibrzdění kol, což mají snad všechna auta skupiny VW s 5. generací (v poslední generaci modelů to mají i předokolky, o generaci zpět to byla výsada rychlých modelů). U Audi u modelů s motorem podél si můžeš dozadu připlatit za aktivní diferenciál, kdy pak auto nemusí vzadu používat brzdy a umí "vektorovat" i brzdnou sílu motoru.
7. 2. 2016 14:27
Re: takhle to vypadá krásně
no, jestli brzdim predni vuci zadni naprave nebo pridavam na zadni vuci predni naprave jsou dva popisy identickeho jevu. porad se tu bavime ale o situaci, kdy vsechna ctyri kola zabiraji, jen pri spojkovani zadku posilam vice sily na ten zadek na ukor predku. mam prakticke zkusenosti s passatem b5.5 (torsen), sharan a tiguan (vse 4x4). a vsechna tato auta jsou v zatacce pod plynem lehce pretaciva (s velmi podobnym charakterem chovani) pritom jedenkrat torsen, dvakrat haldex 4. gen. ze by tam byla funkce brzdeni kol nevim - jestli treba nemyslis xds, apod. patou generaci jsem nejel (kolegove to maj, az nekde napadne snih, budu to muset zkusit),
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2016 21:49
Re: takhle to vypadá krásně
že by to bylo třeba proto, že 4 hnaná kola přenesou na silnici více výkonu než 2?
Nevím... školy nemám... jen mě to tak napadlo.

:-!

Je to rozšířený blud - a velmi nebezpečný.
Při normální jízdě není 4x4 o nic "rychlejší"... a pomáhá skutečně je vyjet tam,kam se už dvoukolka nedostane.
K nezaplacení i při vyjíždění z parkoviště přes nahrnutý sníh... a tak.

Pro normální ježdění je nebezpečná proto, že u předokolky je očekávatelná reakce auta... vím dopředu, co to auto udělá.
U 4kolky nikterakolivěrak...
Avatar - white label
7. 2. 2016 22:24
Re: takhle to vypadá krásně
U každé koncepce by si měl člověk aspoň jednou někde (v bezpečí) vyzkoušet, jak se jeho auto chová na limitu. Nebo chceš tvrdit, že u fwd je to úplně zbytečné?
Avatar - Ham.
7. 2. 2016 22:44
Re: takhle to vypadá krásně
Nikde netvrdím, že je 4x4 při normální jízdě rychlejší, pouze má při této normální jízdě větší rezervy na sněhu, ledu, mokru, blátu atd. právě proto, že všechna kola přenáší výkon a tudíž zbývá více trakce pro přenos bočních sil. U jedné hnané nápravy na kluzkém povrchu se u hnaných kol trakce rychle spotřebuje na přenos podélných sil (protože pro stejnou rychlost jich musí přenést cca dvakrát více než u AWD) a tudíž jim nezbývá trakce na přenos bočních sil.
AWD je stejně předvídatelné jako FWD. A nakonec i RWD je předvídatelné, pouze jako jediné trvá jeho zvládnutí nejdéle protože logika točení volantem proti začínajícímu smyku mnoha lidem dělá problémy, ale pokud se to naučí, tak i FWD je normálně předvídatelná. Samozřejmě existují modely aut ve všech typech pohonu (AWD, RWD, FWD), které jsou nevyzpytatelné díky nepříliš zvládnuté konstrukci a odladění podvozku a ty pak předvidatelné být nemusí, třeba FWD s velkým batohem za zadní nápravou může například překvapit náhlou přetáčivostí a to je pak daleko nebezpečnější než vlastní systém použitého pohonu.
8. 2. 2016 09:00
Re: takhle to vypadá krásně
JaPrvni, Ham: Podle mě teda při normální jízdě je 4x4 citelně rychlejší, pokud se bavíme o reálném provozu na sněhu. Rychlejší je už v tom, že s ní můžu předjíždět i tam kde bych si s dvoukolkou netrouf. Rychlejší jsou výjezdy ze zatáček, rychlejší jsou rozjezdy z křižovatky - opět pomůže tam kdy bych s dvoukolkou hůře stíhal třeba zařazení do proudu. Další plus je výrazně lepší držení stopy v nahrabaném sněhu - taky můžu jet rychleji nebo bezpečněji předjet. Příkladů se najde hromada
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 23:06
Re: takhle to vypadá krásně
Tak to bylo možná u felicice s tou spojkou. Pokud máš v autě ESP tak mu tím bleskovým odpojením pohonného řetězce od kol sebereš možnost korekcí prostřednictvím přidání plynu.
6. 2. 2016 23:10
Re: takhle to vypadá krásně
esp plyn nepridava, esp pouze pribrzdujenezavisle jednotliva kola.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 23:20
Re: takhle to vypadá krásně
Není pravda. Právě že v případě přetáčivého smyku dojde nejprve k zabrzdění vnějšího předního kola a pokud to nezabere tak k přidání plynu.
6. 2. 2016 23:43
Re: takhle to vypadá krásně
ale to je hloupost jak mraky.
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:21
Re: takhle to vypadá krásně
No jestli ti ESP přidává plyn, tak to auto raději prodej. >:-[]
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 23:26
Re: takhle to vypadá krásně
Pokud ti tak ESP nefunguje, tak ho máš buď hodně starý, nebo rozbitý.

Kuk třeba na první odkaz co vyhodí google na dotaz "esp" [odkaz] ;-)
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:33
Re: takhle to vypadá krásně
Víc pro tebe nemohu udělat
[odkaz]

ESP přibrzďuje selektivně jednotlivá kola aby srovnal auto a když je potřeba tak naopak ubírá kroutící moment motoru (aby se motor nepral s brzdami) tedy naopak plyn ubírá.
6. 2. 2016 23:44
Re: takhle to vypadá krásně
presne tak.
Avatar - Ham.
7. 2. 2016 00:00
Re: takhle to vypadá krásně
Na druhou stranu ESP, které by samo přidávalo plyn by byla docela legrace, u FWD by to počínající nedotáčivost ještě zhoršilo a auta by končila po tečně venku ze zatáčky a u RDW by to byla taškařice nejvyššího řádu, zadek který by začínal ujíždět by tě po přidání plynu ESP předjel jako blesk. Jako nápad na nějakou kaskadérskou show možná docela dobrý. >:-[]
7. 2. 2016 00:07
Re: takhle to vypadá krásně
to by se ale nejmenovalo esp spis eip (instability) >:-[]
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:35
Re: takhle to vypadá krásně
Ty to vies, ja to viem, moji znami to (poväcsinou) vedia...
Lenze vzdy to je o tom, ze sa najde niekto, kto fakt patri do tej skupiny "nevodic" a ten moze mat pod zadkom aj pásové vozidlo a problem bude mat vzdy. >:D
Lenze o aktivnej bezpecnosti vdaka pohonu 4x4 tu moc ludi pocut nechce - vid tie :no: co som dostal v minulom prispevku... :-!

To je tu fakt 5 d€mentov ???? 8-s >:-[] :-! :-O
6. 2. 2016 22:03
Re: takhle to vypadá krásně
To co píšeš je možná pravda, ale troufám si říct, že většina řidičů projíždí zatáčku bez plynu. Takže ta tvoje teorie je na...
Asi málokdo když dostane smyk v zatáčce slapne na plyn, aby ho Quattro dostalo ven. Takže znovu 4x4 není bezpečnější. Jediný správný systém pohonu je rwd. ;-)
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 22:12
Re: takhle to vypadá krásně
Na ..... je možná spíše tvoje teorie, že všichni řidiči jsou neumětelové.
Zkus o jediném správném pohonu rwd přesvědčit třeba jezdce WRC.
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:14
Re: takhle to vypadá krásně
>:-[] :yes:
Nevysvetlis, neda sa... :-!
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 22:38
Re: takhle to vypadá krásně
A vracíme se na začátek mého příspěvku, kde cituji: "říkám že 4x4 patří na sněhu do ruky především zkušenějším a uvědomělejším řidičům. " děkuji že jste to potvrdili, pochlubili jste se že k nim patříte, prohlásili o všech ostatních že jsou neumětelové a teď už je čas jít spát >:-[]
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:43
Re: takhle to vypadá krásně
aaaaaaach jaaaaaj... 8-s
Ale asi mas pravdu - chod sa vyspat, rano mudrejsie vecera. ;-)
Ked si to zajtra precitas (aj ten moj dalsi prispevok), mozno pochopis...
Zbytocne to proste hrotis, pritom stacilo by fakt trosku chciet - naucit sa ako sa to tvoje AWD-cko sprava a potrenovat a potom by si nas tu takto "nesudil" :-!
6. 2. 2016 22:53
Re: takhle to vypadá krásně
Jezdec Wrc a ty (my) je dost daleko od sebe. Jezdec Wrc projíždí zatáčky pod plynem (tam má 4x4 opodstatnění)
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:09
Re: takhle to vypadá krásně
Jezdec WRC a já je velký rozdíl, ale využívat můžeme stejné principy, pouze k jinému účelu. Ogier jede zatáčku na limitu 100 km/h v powerslide všech kol. Já jedu zatáčku 60 a když se vyskytne problém a potřebuji utáhnout stopu, tak vím, že když půjdu na plyn, tak tu zatáčku dokáži utáhnout. Takže Ogier ten princip awd používá k rychlosti, já k vetší bezpečnosti, protože jedu pod limitem auta a když je potřeba, tak prostě tu rezervu použiji.
6. 2. 2016 23:13
Re: takhle to vypadá krásně
No nejde to.Marketing (patrně koncernovy) tě zpracoval. Dobrou ;-)
Avatar - Ham.
6. 2. 2016 23:24
Re: takhle to vypadá krásně
Když dojdou argumenty, každá hloupost dobrá.
6. 2. 2016 22:12
Re: takhle to vypadá krásně
Plnohodnotná čtyřkolka pomůže takže bezpečnější rozhodně je. Jestli jí někdo umí nebo neumí použít je věc jiná.
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:14
Re: takhle to vypadá krásně
AMEN ! :yes:
7. 2. 2016 00:20
Re: takhle to vypadá krásně
To jsou teda hlody.
Mám několik aut. Nejvíce času trávím ve čtyřkolkách. Z toho, co jsi tu Radku napsal, usuzuji, že jsi s čtyřkolkou nenajel buď vůbec nic, nebo jsi ji neměl možnost proklepnout v náročnější situaci.
Ham. to tady napsal dobře.
Když to napíšu já ze své zkušenosti. Rozhodit čtyřkolku, vyžaduje být buď bez řidičského citu, nebo bez pudu sebezáchovy. To auto se furt rovná. Žádné dveřma napřed. Jak se říká, jede jako po kolejích. Dovedu s ním být pekelně rychlý. V zimě není vůbec o čem.
Rwd je v zimě úplně marné, to je dobré nechat v garáži a fwd se zase pěkně nadře, jestli ten zasněžný kopec vůbec vyjedu. A když tu mluvím o sněhu, tak to opravdu není o tom, jak zpívá Nohavica v Ladovské zimě v Praze.
Průjezdy zatáčkama jsou úplně jinde. V jiných rychlostech, v jiné pohodě. Nesrovnatelné.

A že je pro někoho 4x4 zbytečné? Pro mě je zbytečné nechávat auto pod kopcem, byť by se to stalo jen párkrát do roka.
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:22
Re: takhle to vypadá krásně
To jsou teda hlody - jossalito má několik aut >:-[]
7. 2. 2016 00:28
Re: takhle to vypadá krásně
A několik motorek.
Jen loď si musím půjčovat. :-!
7. 2. 2016 14:51
Re: takhle to vypadá krásně
ale prdlajz, rozhodit ctyrkolku jde uplne stejne dobre jako kterekoliv jine auto. v drtive vetsine pripadu ta auta rozhazujes treba necitlivym brzdenim v kombinaci s natocenim volantu. v dnesni dobe elektronickych serepeticek necitlivym pridanim plynu jen tak nerozhodis ani auta s jednou hannou napravou. samozrejme kdyz se dostanes na snih/led/travu/bahno poskyuje ti 4x4 vyrazne lepsi trakci a je s ni mnohem vetsi zabava. dnesni kopce casto zdolas i s jednou hananou napravou, ale se ctyrkolkou tam klidne muzes zastavit a nemas strach, ze se nerozjedes. proste 4x4 je dokonalejsi system pohonu, ale rozhodit jde uplne stejne snadno jako kterekoliv 4x2 - blbe zatoc volantem ve vysoke rychlosti a budes koukat tu melu ;-)
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 09:13
Re: takhle to vypadá krásně
To sou zas hlody boha, RWd je v zimě marné, jasně.

Ono to chce umět s tím jezdit že, a přizpůsobit rychlost podmínkám. Jezdil sem s tím v lednu po zpadlým vesnicích, neposoleno, jen prohrnutý pluhem enbo míst yjen projeté auty a jezdil sem úplně normálně. A když sem chtěl blbnout, jezdil sem to smykem.

jediné co je v zimě na ho*no je FWD který furt drží, drží až se urve a než se půměrný řidič vzapmatuje, seš v druhým autě nebo ve zdi >:D
8. 2. 2016 09:24
Re: takhle to vypadá krásně
Barichello: jestli máš jako měřítko schopností auta že zdolá prohrnutou cestu mezi dvěma vesnicemi tak jsi laťku moc vysoko nenasadil
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 09:33
Re: takhle to vypadá krásně
Jestli chceš jezdit polnačkou kde je návatej sníh z polí a 20-30cm sněhu, kup si Defender, Wrangler rubicon, Uaz nebo něco v tom stylu.

Na to je ti osobák 4x4, v deritvé většině dneska s haldexem na dvě věci.

Na zbytek stačí to RWD klidně.
8. 2. 2016 09:36
Re: takhle to vypadá krásně
Ale jistě že RWD stačí, pokud se smíříš s jeho mizernou akcelerací a omezenou průjezdností v horších podmínkách. Třeba mi osobně by to ale dost vadilo
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 09:58
Re: takhle to vypadá krásně
Moje RWD s 300+ HP nikdy mzernou akcelerací netrpěla >:D A polnačkou nejezdím, jak říkám projede to i nesolenou zasněženou silnici protažnou traktorem s plhem případně projetou jen auty kde bylo cca 7-8 cm sněhu.

AWD v CTS je vlatně taky zadokolka, pokud kola naprokluzují, jede to jako RWD.
8. 2. 2016 10:05
Re: takhle to vypadá krásně
Tak to gratuluji, máš asi naprosto vyjímečné auto. Já za čtrnáct zim co jezdím se čtyřkolkou ještě nepotkal ani jednu dvoukolku, ať RWD nebo FWD, která by na sněhu byla schopná čtyřkolce alespoň náznakem stačit. Nikdy.

PS. a mluvím celou dobu o normálních silnicích, žádné polňačky
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 10:10
Re: takhle to vypadá krásně
Tak pokud byldíš na horách....tady v nížinách žádný sníh už přes 14 dní není a v sobotu sem krásně drandil s FWD na letnákách. 11 stupnů venku >:D

A to kdo komu stačí závisí spíš na tom co máš pod kapotou a ne na 4x4 nebo 4x2 >:D
Vono jako 150 HP 4x4 vs 300HP 4x2x většinou není o čem >:D
8. 2. 2016 10:19
Re: takhle to vypadá krásně
Pod kapotou mám 170 HP ale na sněhu obvykle nevyužiju ani ty. I ta čtyřkolka s nimi klidně třeba ve stodvaceti prohrábne taže se musí koně trochu krotit. Chtěl bych vidět v té chvíli tvých 300PS v RWD.

Jinak bydlím taky v nížině ale na hory blízko. Letos jsem se na sněhu povozil sice jen čtyřikrát ale i to stálo za to. Ale pokud ty máš na autě letňáky, jsi ve špatné diskuzi. Tady se bavíme o zimních podmínkách
Avatar - AUDIRS6
8. 2. 2016 10:22
Re: takhle to vypadá krásně
tak tomu hovorim diskusna poprava !!!!
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] :yes:
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 11:59
Re: takhle to vypadá krásně
Krásná poprava jj.

Bez 4x4 ani ránu vid. Venku 10-15 stupnů celej listopad prosinec a ted v únoru už pár dnů taky. Bez zimáků taky ani ránu, realita Yeti a spol se plouží po okresce 70 a já sem je předjížděl s FWD na letních 110 >:D >:D

Kolik AWD je dneska permamentní 4kolka a kolik sou haldexy apod. >:D
8. 2. 2016 12:23
Re: takhle to vypadá krásně
Tak rozhodnutí jestli bude čučet ve městě nebo pojede na hory je samozřejmě věcí každého soudruha. Já po sněhu a zmrzlém jel naposledy včera, ale připouštím že kdybych zůstal doma tak mi ty letňáky taky postačí. I když dva týdny zpátky jsmě měli nachumelené i v nížině.

Mimochodem zažil jsem i zimu a není to až tak dávno, kdy byl sníh pět měsíců v kuse téměř všude. To byla pecka

Takže jestli se AWD vyplatí je otázka preferencí. Za sebe musím říct, že mě celoroční ježdění v AWD v ničem nehendikepuje. V létě cestovní tempo stejně omezuje především okolní provoz, míra překročení předpisů a přítomnost policejních hlídek. Samotný pohon čtyř kol vůbec.

A v zimě nebo za horších podmínek se karta obrací o 180°, tam je přímo radost sledovat ten rozdíl jak to frčí a ostatním ne. Schopnost vyjet zasněžený kopec je pak už jen taková třešnička na dortu. Mi to za tu radost stojí určitě

PS: proč se ptáš na počty fulltime a Haldexů ?
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 12:46
Re: takhle to vypadá krásně
V létě sebou oba vozíme zbytečných 50-100 kg železa, protože pokud nejedeš totálně na hraně, nepřipojí se to v létě ani jednou a akorát to má větší spotřebu. A protože zima už skoro není, je to v zimě to samý jak v létě vyjma pár dní >:D

protože mezi tím jestli něco jede a má hnaný pořád obě nápravy nebo jestli jenom něco připojí, když začne jedna prokluzovat je dost rozdíl
8. 2. 2016 12:59
Re: takhle to vypadá krásně
Berichello: V odpojování mají Haldexy samozřejmě nevýhodu, ale když nastanou horší podmínky i ten Haldex přijde zatraceně vhod.

Ale opakuju, vše je věc osobních preferencí. Lidi si hromadně kupujou mastodontní SUV co mají nadváhu několik stovek kg a nepřináší to celkem žádné výhody. A je jim to taky fuk.

Prostě někdo si radši udělá radost na suchém asfaltu, jiný zase na sněhu. A obojí je jen na pár dní v roce. Ani na tom asfaltu nemůžeš využívat 300 PS trvale dle libosti, řidičák máš jen jeden.

Jen mi prostě přijde mimo mísu obhajovat mizerné schopnosti RWD na sněhu tvrzením, že stejně žádný sníh není.
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 13:03
Re: takhle to vypadá krásně
Povím ti tajemství - sou jisté okresky, kde sem za 12 let ještě neviděl policajta měřit >:D

Kdo jezdí 70 v obci či městě a 200 na dálnici to má asi složitější, ale těch 110-140 jde na okresce jezdit úplně v pohodě a vyblbnu se 6x tolik jak na dálnici >:D
8. 2. 2016 13:11
Re: takhle to vypadá krásně
Barrichelo: Tak 110-140 jedu po okresce i při normální cestovní jízdě z bodu A do B, a na to i těch 170 PS bohatě stačí.

Ale ještě jednou, je to o osobních preferencích. Připouštím, že někteří lidi v "blbnutí" na okreskách třeba smysl vidí. Nakonec i výrobci dělají některé modely speciálně pro tyhle účely.

Nicméně jsme mimo, téma diskuze se týká sněhu
8. 2. 2016 16:24
Re: takhle to vypadá krásně
hele, haldex minimálně od nějaké čtvrté generace (ale možná už i dřív) nejezdí nikdy zcela rozpojen a připojuje zadní kola preventivně. Takže pokud mohu přispět se svou troškou do mlýna, zlepšuje to každý rozjezd i v létě, poznáš to na opotřebení pneumatik (sjíždějí se přední i zadní prakticky rovnoměrně, dohromady výrazně více vydrží).
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 19:41
Re: takhle to vypadá krásně
A co když je to zadokolka a připojuje přední kola? >:D
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 11:53
Re: takhle to vypadá krásně
Zimní podmínky, které jsou mimo hory 20 dnů v roce >:D >:D Na to se fakt 4x4 vyplatí.
Já to koupil (AWD) jen proto, že RWD nebylo k sehnání, jinak mě to nikdy nelákalo. S 400HP Jaguarem, 350 HP 300C 5,7 sem normálně v zimě jezdil, stejně jako třeba s 200 HP FWD Sebringem.
8. 2. 2016 12:43
Re: takhle to vypadá krásně
Čekal jsem, že se ozve nějaký Pepík, který neví, jak vypadá sníh.

Popíšu ti situaci, kterou řeším několikrát do roka. Dost lyžuji a nejen to, jezdím proto po horách a ne vždy do středisek, do kterých vede suchý asfalt i tehdy, když jsou kolem cesty dvoumetrové závěje.

Pod pojmem sníh, si představ silnici s cca 10 cm uježděnou vrstvou sněhu, do toho nasněženého tak 10-20 cm prašanu a stoupání kolem 12%. Bez posypu.
Jestli tohle chceš (umíš) zdolat se zadokolkou, tak se na tebe někdy přijedu osobně podívat.
Já s čtyřkolkou na takové cestě nemám problém, tyhle podmínky jsou sice limitní, ale zdolám je. A to nemám ani řetězy a nemám ani Defendera či Nivu. Ta na tohle totiž není ještě potřeba. Na tohle mnohým stačí dokonce i ten Haldex na zvýšeném podvozku.

Zkus si někdy představit, že ne každý funguje v Praze jako ty, kde sníh napadne párkrát do roka a když už tam těch 5 cm je, tak se to rovná dopravnímu kolapsu. :-!
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 12:55
Re: takhle to vypadá krásně
Já nejezdím jen v Praze, tam bych asi těžko našel ty neprosolené silničky, že. Tam je neprosolený leda úsek 300 metrů odněkud z hlavní do slepý uličky někde na konci....

A když byl sníh, tak bylo solidně nasněženo i ve středních či jižních čechách něbo někde na českolipsku a liberecku.
Ale hlavní problém je ten, že takhle nasněženo bylo za posledních 10 let asi tak 3 roky a to ještě vždycky tak 3 týdny v roce >:D
8. 2. 2016 12:59
Re: takhle to vypadá krásně
Zase posuzuješ pouze ze svého velice omezeného rozhledu.
Já, mnou výše popsané, řeším každou zimu několikrát. A ke své spokojenosti, tohle dokážu vyřešit. :-!

Ty se tady klidně ukájej myšlenou, jak to zrovna ty nepotřebuješ.
Střední a Jižní Čechy.. co to jsou za kopce? >:D
7. 2. 2016 13:20
Re: takhle to vypadá krásně
Proč bych projížděl zatáčku bez plynu?
9. 2. 2016 08:16
Re: takhle to vypadá krásně
Hm, mě by zajímalo fyzikální vysvětlení, proč si myslíte, že 4x4 má v zatáčce limitní rychlost vyšší, než 4x2. Vždyť to nedává smysl. Limit nastane pro oba v podstatě stejně. A nějaké ujíždění smyku se 4x4 ;) To je k smíchu.
9. 2. 2016 09:01
Re: takhle to vypadá krásně
Limitní rychlost 4x4 asi nemá vyšší, ale při podlimitní rychlosti určitě dokáže mnohem účinněji akcelerovat
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 21:19
Re: takhle to vypadá krásně
A co když chce člověk prostě jenom snadno ovladatelné auto a na trénování nemá čas?
7. 2. 2016 13:32
Re: takhle to vypadá krásně
Tak by měl přestat řídit. Trénink je třeba, i ve snadno ovladatelných autech.
7. 2. 2016 14:41
Re: takhle to vypadá krásně
ale no tak, to by nas zbylo na silnici v cele cr par stovek (coz neni spatna predstava ;-). sice si take myslim, ze ridicak by mel byt trochu vice vysada, resp. znamka jiste dovednosti, a ne doklad, ze uz mi bylo osmnact a naucil jsem se zpameti dopravni znacky.
7. 2. 2016 15:51
Re: takhle to vypadá krásně
Že by se něco mělo, ještě neznamená, že se tím většina řídí.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 21:11
Re: takhle to vypadá krásně
Ale já si na 4-kolku nestěžuji, to jsi mě pochopil špatně, mám jí rád, jenže žiju v nížině kde se sněhu dočkám dvakrát do roka, takže nemám jak nabrat řidičskou praxi abych si v ní připadal bezpečněji než v předohrabu.

Odzkoušené mám fakticky jen to že poté co auto dovedu do smyku tak se mi z něj lépe dostává s předohrabem. Prostě dám kontra, šlápnu na plyn a jede to jen za předními koly. Ve čtyřkolce když to s volantem přeženu tak se rázem točím na druhou stranu... to že to je tím že jsem i po letech se čtyřkolkou na sněhu jako panic nepopírám.
6. 2. 2016 21:32
Re: takhle to vypadá krásně
Tak ono už samotný uvažování že čtyřkolka je jenom na sníh není správný, byť chápu že v posledních letech s masivním nástupem haldexů a podobných řešení se to tak obecně vžilo.
A pak by mě docela zajímalo o jakým smyku píšeš - u předohrabu ti klasicky ulítne předek a jde po tečně ven, tam žádný kontra nepomůže, právě naopak...
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 22:02
Re: takhle to vypadá krásně
Když tě odstředivá síla donutí k tomu, že po tečně začínáš opouštět očekávanou dráhu tak ať už jedeš v předohrabu nebo čtyřkolce tak dáš nohu z plynu z čehož se naopak dostaneš rázem do přetáčivého smyku.... a to je ta chvíle ze které se umím snadněji dostat s předohrabem. V předohrabu dám kontra a sešlápnu zpátky plyn a pak mám hódně času to dál nadávkovat. Se čtyřkolkou díky nedostatku řidičské praxe nebo díky naprostému nepochopení elektroniky (cože to po ní vlastně chcu) se zpravidla přetočím na druhou stranu.

//edit: a aby bylo jasno, bavím se tady o cvičení na zmrzlé ploše o velikosti fotbalového hřiště. Na cestě se snad do podobné situace kdy autem jedu bokem nikdy nedostanu...
6. 2. 2016 22:07
Re: takhle to vypadá krásně
Pokud letíš předkem ven a sundáš nohu z plynu tak se teda rozhodně do přetáčivýho smyku nedostaneš. ;-)

Pravda že z přetáčivého smyku se kontrem samozřejmě dostaneš i předohrabem, čtyřkolkou také v pohodě, problém je že právě předohrabka se nejčastěji dostává dík své konstrukci do nedotáčivého smyku, a tam bohužel nejde dělat nic, kdežto se čtyřkolkou ano.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 22:32
Re: takhle to vypadá krásně
Ale dostaneš, to už teda odzkoušené mám i na suchu. Vjeď do zatáčky rychleji než je zdrávo a zrychluj v ní tak jako by sis chtěl odzkoušet kdy dojde k nedotáčivosti. No a teď je ta správná chvíle. Stačí bez brzdění sundat rychle nohu z plynu. Motor přibrzdí přední nápravu, zadek letí setrvačností dál a začneš se přetáčet... to je to o čem mluvím a co v případě nenadálé překážky na cestě uděláš instinktivně, teda pokud nedupneš na brzdu a nezavřeš oči.

Jo pokud máš trvalé AWD a hmotnost rozdělenou 50:50 tak to bude asi jiné povídání. K takovému autu jsem se ale ještě nedostal .
6. 2. 2016 22:53
Re: takhle to vypadá krásně
Zajimavá hypotetická situace. Pokud budeš mít hodně vytočený motor a velký brzdný moment, dále špatné zadní gumy, dlouhý převis a pár metráků v kufru tak teoreticky i reálná situace, v praxi to ale funguje jinak - pokud seš na limutu nedotáčivosti, auto je postaveny tak že tě zadek nemá jak předběhnout, utrhnul bys ho naopak kdyby právě brzdil - klasická jízda přes ručku, ovšem za předpokladu že auto bude vhodně postaveno.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 23:15
Re: takhle to vypadá krásně
Už jsem z toho úplně jelen. Normálně to tak funguje mám odzkoušeno jak sněhu tak na suchu. O kus výše nahoře Ham dokonce tvrdí že se to učí v autoškole a ty tvrdíš že je to jen zajímavá hypotéza která ti na papíře nevychází. A co s tím mají mít společného zadní gumy?
6. 2. 2016 23:18
Re: takhle to vypadá krásně
To není papír ale fyzika ;-) A to co psal o tý autoškole se samozřejmě učí, ale né když se bavíme o tom že ses na hraně nedotáčivého smyku! ;-) Gumy? No co asi, když je budeš mít sjetý jak prase, tak opět roste možnost že se ten tvůj hypotetický nedotáčivo-přetáčivý smyk může stát, protože ten zadek prostě uklouzne sám o sobě.
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 23:34
Re: takhle to vypadá krásně
Jak uklouzne? Zadní gumy se normálně odvalují dál, nic je nebrzdí a u předokolky překvapivě ani nepohání. V té chvíli prudkého ubrání plynu, přibrzďuje pouze přední náprava.
6. 2. 2016 23:42
Re: takhle to vypadá krásně
Uklouze protože budou sjetý ty gumy, na to ses ptal ;-) A zbytek jak jsem psal - není důvod proč by měla prudce brzdit, to už jsme u toho že musíš mít vytočenej motor nebo diesel, a pak že pokud je auto na limitu nedotáčivosti, tak auto stojí vzhledem k setrvačným silám tak, že zadek kde přímo za předkem, a nemůže ho tedy předběhnout.
7. 2. 2016 00:32
Re: takhle to vypadá krásně
ale no tak, googlit popisuje zcela realnou situaci. ne vzdy to prudke ubrani plynu tim pretacivym smykem konci (to zalezi na spouste dalsich faktoru - zejmena konstrukce vozu - octavia I se svym batohem vzadu a tezkym dieselem pod kapotou bude na toto urcite vyrazne citlivejsi nez petidverova astra g s miniaturnim previsem vzadu a lehkym maloobjemovym benzinem pod kapotou) ale ze dostane auto dvojity kopanec vpredu (ubrani a prechod do brzdeni motorem) je fakt a verim googlitovi, ze se svym autem realne umi takto navodit pretacivy smyk.
7. 2. 2016 00:38
Re: takhle to vypadá krásně
Ano, jaké faktory jsou pro to předpoklad se shodujeme. Pokud se ovšem bavíme o tom že jsme na hraně nedotáčivosti, tak to prostě nefunguje. Pokud se budem bavit obecně, pak to nastat může.
7. 2. 2016 08:35
Re: takhle to vypadá krásně
ale on mluvi o nedotacivem smyku, v kterem je proto, ze s predokolkou v zatacce drti plyn. po jeho ubrani se logicky mohou predni kola "chytit" a jeste ve spojeni s deceleraci dostava ta zad kopanec do boku, ktery muze presahnout adhezni limit zadni napravy. ostatne neni zadnym tajemstvim nevyzpytatelne chovani O1, ktera se umela dostat do pretacivho smyku velmi snadno a rucni brzda v tom nehrala zadnou ulohu. takze i pokud se bavime obcne, nastat to muze. ;-)
7. 2. 2016 12:55
Re: takhle to vypadá krásně
Nemluvili jsme o tom že je v nedotáčivém smyku kvůli drcení plnynu ale že je obecně v nedotáčivém smyku. Pak mám auto srovnané přímo ve směru kterým chce po tečně opustit silnici a i když zaseknu předek, tak právě proto že zadek je srovnanej přímo za ním, nemá jak ho přeběhnout. Že to teoreticky možné je, když tam nasázím x proměnných (a O1 je naprosto splňuje) jsem připouštěl hned, ale že by se z každého nedotáčivého smyku stal ubráním plynu přetáčivý to opravdu ani omylem.
7. 2. 2016 13:41
Re: takhle to vypadá krásně
Možná sis toho nevšiml, ale opravdu psal o zrychlování v zatáčce k limitu a pak puštění plynu.
7. 2. 2016 14:04
Re: takhle to vypadá krásně
No dyť právě.
7. 2. 2016 08:49
Re: takhle to vypadá krásně
Xonik: Fakt neviem ci sa len tvaris, alebo to myslis vazne. Co pise Googlit 22:32 je realita, ziadna hypoteza a cudujem sa ze sa cudujes. Plateny diskuter?
7. 2. 2016 12:56
Re: takhle to vypadá krásně
Něco k věci? :-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 13:07
Re: takhle to vypadá krásně
Nezkoušels slalom? Kličkovaná ti de dost dobře :-)
7. 2. 2016 13:13
Re: takhle to vypadá krásně
Že bych jako pochytil i já něco od tebe? :-)
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 13:18
Re: takhle to vypadá krásně
Xonik? Ten se vždycky len tvári :-)

Když ho chytneš s rukou v kurníku, budeš to mít vyfocený i natočený - stejně to zkusí okecat a tak přesvědčivě že začneš věřit na skřítky a kaz fotomateriálu u digitálního foťáku apod. >:-[]

Skvělej okecávač :yes: >:D
7. 2. 2016 13:29
Re: takhle to vypadá krásně
Škoda že zrovna ty máš tu smůlu a vždy na mě narazíš když načapám já tebe viď? A to ti pak není ani plaforma auto.cz dost široká jak kličkuješ mezi tématama hlavně abys to zamluvil ;-)

Ale chápu že krále v počtu klikačů tady nezískáš tím že se budeš věcně věnovat tématům(o kterých navíc většinou stejně nic nevíš), takže takhle metoda je účinnější. Ale neboj, to můj cíl není, takže tě budu stírat jenom tam kde se mi připleteš do cesty, takže titul klikače máš jistej i letos ;-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 13:34
Re: takhle to vypadá krásně
Teď narazil bufes a nemyslim že to je vyloženě smůla = je to docela poučný >:-[]

Loňskej král byl IPA/Gilgit - s dost slušnym náskokem = ale i to druhý místo mě skoro vyděsilo :-)

To si fakt nemyslim >:-[]
7. 2. 2016 13:56
Re: takhle to vypadá krásně
A to máš vlastně pravdu, tys byl druhej... Tak zas o to větší motivaci máš pro letos :yes:
7. 2. 2016 22:42
Re: takhle to vypadá krásně
To máš pravdu, ale právě proto je v autě ručka, aby sis auto postavil tak jak potřebuješ ;-) Teda v normálních autech je ručka. Nový popelnice ji už dost často nemaj.
7. 2. 2016 22:41
Re: takhle to vypadá krásně
No čoveče já se teď vylízal před pár týdny z krizový situace díky vypnutýmu ASR (ESP naštěstí ještě nemám) ruční brzdě a plynu. Auto mi nedalo přednost a už jsem si myslel, že jsem v něm. V poslední chvíli jsem zatáhnul za ručku (abych ho vzal aspoň bokem a ne čelem) a přidal plyn. Světe div se povedlo se mi tomu blbovi ladným smykem vyhnout. Mít nějakou novou popelnici plnou elektronických asistentů, tak mám auto rozmlácený.
7. 2. 2016 22:52
Re: takhle to vypadá krásně
no a pak ses cely propoceny vzbudil...
Avatar - white label
8. 2. 2016 00:29
Re: takhle to vypadá krásně
"Auto mi nedalo přednost a už jsem si myslel, že jsem v něm. V poslední chvíli jsem zatáhnul za ručku (abych ho vzal aspoň bokem a ne čelem)"
Máš snad vrozené sebevražedné sklony, nebo si jenon masochista??? :-O 8-s
8. 2. 2016 09:18
Re: takhle to vypadá krásně
Hoši to že něco nechápete neznamená, že to nemůže fungovat >:-[] Jinak pro tvoji informaci rozmlátit předek auta je mnohem fatálnější rána, než řešit ometenej bok. Pokud bych to nevybral a trefil ho tak o sebe víceméně jen plácneme.
6. 2. 2016 20:15
Je dobře, že se nezapomíná
na Škodovku!
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2016 20:18
RE
A priste mile deti probereme, zda je lepsi Skodovka s volantem, nebo skodovka bez volantu. Jiz nyni ale muzete namahat hlavicky, ktera z odpovedi je ta spravna. A jako vyhru ziskavate zajazd do Kezmarskych zlabov.

Sponsored by Skoda-simply clever.
Rozbalit vlákno
6
6. 2. 2016 23:07
Re: RE
no, to jsem zvedav jak to dopadne. preci jen, kdyz daji treba stometrovou rovnou trasu na porovnani, tak dojdou k zaveru, ze skodovka je stejne dobra i bez volantu ;-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 23:13
Re: RE
fiha ?! :-O
nejaky novy model citronu ? >:-[] ;-)
Avatar - Blue Sun
8. 2. 2016 07:41
Re: RE
Auto s joystickama zkoušel Mercedes, ne?
Avatar - AUDIRS6
8. 2. 2016 10:10
Re: RE
was only a joke ;-)
btw.: asi s tymi "citronmi" uplne prestanem srandovat - chudaci maju dost svojich problemov a ani Hamuno uz nieje ku mne taky protivny... ;-)
7. 2. 2016 00:24
Re: RE
se zakuckas a sponcis ve smyku. volant je tezko prekonatelny vynalez pro auta, kazdy, kdo se o to snazil, tak pohorel. na druhou stranu priznam, ze kdyz mi bylo 10 a drzel jsem poprve v ruce analogovy joystick a mastil jsem nejake zavody na pc, byl jsem si absolutne jisty, ze joystick misto volantu, brzdy a plynu je blizka budoucnost. dneska chapu, jak naivne detska to byla predstava. co uz chapu mene je skutecnost, ze muze mit dostatecnou pravomoc idi@t, ktery to (byt do prototypu) realne protlaci...
Avatar - Googlit
6. 2. 2016 20:19
Ještě k té angličtině
Ještě k té angličtině... nic tak směšného jsem již dlouho neslyšel. I japonské karaoke vedle toho zní lépe, i Robert Rosenberg má vedle nich výslovnost jako rodilý mluvčí.
Rozbalit vlákno
7
6. 2. 2016 20:36
Re: Ještě k té angličtině
double
6. 2. 2016 23:17
Re: Ještě k té angličtině
vid... take jsem v zivote neslysel vyraz: "four by four" ve smyslu 4x4. ale to muze byt moje neznalost, preci jen jsem v anglictine studoval pouze pul roku a to jeste elektrotechniku a mezilidske vztahy (tedy se studentkami ;-) )
7. 2. 2016 13:46
Re: Ještě k té angličtině
Four by four se používá. A to jak v odkazu na pohon všech kol, tak třeba u dřevěných trámků (4x4, typicky palce).
7. 2. 2016 14:42
Re: Ještě k té angličtině
no vidis, tak se zase neco dozvim... ja to treba znam ve vyznamu "jeden za druhym" - one by one.
7. 2. 2016 15:16
Re: Ještě k té angličtině
Neboli po jednom, jednotlivě. Tady to spíš znamená čtyři na čtyři, když to vezmeš doslovně. Jak bys třeba uvedl rozměry místnosti? X by Y. Na by mohlo svádět k on, ale to má jiný význam, používá se to (one on one, jeden na jednoho) třeba v soutěžích nebo při výuce (poměr studentů na učitele). V češtině by to byl zřejmě ekvivalent výrazu čtyři krát čtyři (všimni si, že krát používáme i u těch místností nebo trámků, tedy rozměrů).
7. 2. 2016 15:40
Re: Ještě k té angličtině
no, ja jsme od kluku ze skoly znal 4x4 vzdycky jako four wheel drive. to one by one je jasny - po jednom, jednotlive, hezky cesky se ale pouziva jeden za druhym, ze? ... to uz jsem se naucil zase pri sportovni terminologii, kdyz jsem delal lyzarsky instruktorak ;-).. kdybych popisoval rozmery mistnosti, tak bych asi volil "to" urcite ne "on", ale jestli se to tak da pouzit nevim. maslim, ze matematickemu popisu "x times y" v pripade mistnosti by kazdy rozumel. to uz je zase pocit. s thdejsi pritelkyni (americanka) jsme to tak daleko nedotahli, ze bychom spolcne vybirali byt, takze mam samozrejme znacne mezery ve vzdelani ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
8. 2. 2016 17:23
Re: Ještě k té angličtině
ano... je to běžná formy vyjádření toho, že auto má náhon na všechny 4.

I proto se Fiat Sedici jmenuje Sedici... je to italsky 16... tedy 4x4.

Four wheel drive je hodně rozšířený v Americe... v Evropě je běžná forma 4x4.
6. 2. 2016 20:38
:)
[odkaz]

[odkaz]
Rozbalit vlákno
11
6. 2. 2016 20:41
Re: :)
To bylo esperanto >:-[]
Kdyby to raději řekl česky.
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:10
Re: :)
na to prve som sa vladal divat pol minutu >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]

to druhe som uz pretrpel do konca >:D hlavne ze je to funny a super >:D :yes:
Avatar - speedfred
6. 2. 2016 21:48
Re: :)
to druhe som uz pretrpel do konca hlavne ze je to funny a super

pretrpel si to kvôli tej babe,beťár jeden
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:51
Re: :)
>:D >:-[] >:D >:-[] :yes:

mam slabost na bloncky :-) Tato bola sice trochu "plochá" ale OK >:D
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 21:53
Re: :)
Co tahle? [odkaz] Tu bych si docela dal :-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 21:55
Re: :)
Prestan, lebo to skonci tym odkazom, co si mi daval vtedy..... >:-[]
Tato je ale tiez akasi vychrtlá >:-[] A na mna aj moc mladučká ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:00
Re: :)
Kolik ti je? Na mě je spíš už na hraně stará >:D

Je to herečka Amy Smart [odkaz] :yes: :-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 22:04
Re: :)
76-ka ???? :-O :-O :-O :-O
Tak ale ta fotka je potom bud aspon 10 rokov stara ( co si dal predtym ) alebo ju brutalne vyretusovali !
76-ka by bola a***aaad >:-[] ale nesmie byt taka ploská >:-[]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 22:09
Re: :)
Tahle je loňská [odkaz] furt eště by to šlo ;-)

Amy je prostě kost - pro mě už od [odkaz] což je film z roku 2002 :-)
Avatar - speedfred
6. 2. 2016 21:57
Re: :)
týýý brďo,tá má nohy až po zem!
Avatar - rokyta.p
6. 2. 2016 22:51
haldex vs torsen
Video je moc pěkné co se týče formy. Panenský sníh, chirurgicky vyleštěná auta (všimněte si že podběhy a prahy nejsou vůbec zafujané). Chtělo by se říci, PR přímo na jedničku. Bohužel přišlo poněkud pozdě. Nevím jak u vás, ale u nás už letos sníh zřejmě nebude. Lépe by se na to koukalo třeba o Vánocích.

Základní otázka, zda je na sněhu lepší 4x4 nebo 4x2 je snad jasná. To je jak by se mě někdo ptal, zda se mi líp létá s Piperem32 nebo s L200 Morava. Navíc lepší je v testu vždy to, na čem má automobilka větší vývar. Dovolím si 4x4 ale rozdělit. Je úplně něco jiného haldex a torsen!

První má výhodu v tom, že je to hmotnostně velmi lehké řešení, které má navíc minimální odporové ztráty během roku, kdy je 99% času nepoužívané. Jeho výhody vidím pro ty, kteří bydlí na horách, tak těch pár dní v roce pro vyjíždění do zmrzlého kopce v přímém směru – paráda. Zadek prostě při výraznějším prokluzu předku potlačí, to je však vše. Pro běžnou jízdu přínos necítím třeba Passat B7 se mi z pohledu řidiče řídil dalko lépe v zimě jako klasická předokolka. U té oplastované country verze s 4Motion jedete jak na houbě, bez kontaktu, bez zpětné vazby. Dálniční namrzlé oblouky jsem třeba projížděl daleko pomaleji, protože jsem nevěděl co to udělá, nic jsem necítěl, bál se kdy a jak se připojí zadek a jak to celé ovlivní. Věřím že po dělším soužití s autem by to bylo o něco lepší, ale po pravdě mě to neoslovilo.

Kdežto Audi A6 s quattrem, tam jsem před každou zasněženou zatáčkou přidal co to šlo a vletěl do ní jak namydlený blesk. Není pravda že čtyřkolka nejde do smyku, právě že jde a jak. Asi i tím, že se člověk nebojí a dělá blbosti (brzdí se v podstatě stejně). Její výhoda je v tom, že v krkolomné situaci dvěřma napřed stačí proplynovat a to auto se okamžitě srovná a vytáhne to, kupodivu okamžitě. Kdežto dvoukolka by to nezvládla a ještě by potřebovala 5-6 délek auta na srovnání, kdy se bambelá ze strany na stranu. Takže 4x4 je v zimě super, ale v haldexu přínos pro bezpečnost osobně nevidím.
Rozbalit vlákno
19
6. 2. 2016 23:06
Re: haldex vs torsen
většina 4kolek snih letos snad ještě nezazila a uz nezazije.
tak proc celej rok s sebou tahat 100 kilo navíc??
navíc kdyz jedes na hory, stejne jedes v kolone jako snek bez ohledu jesli mas 2-4-6 kolku
6. 2. 2016 23:22
Re: haldex vs torsen
Pokud máš plnohodnotnou čtyřkolku, tak ti pomáhá pořád, ne jen na sněhu, takže tam je opodstatnění jasné, u haldexu skutečně záleží na každém do jaké míry se mu to vyplatí...
6. 2. 2016 23:28
Re: haldex vs torsen
i na suchu? jak? nejsem zavodnik a nemam 300 koni, ale jen něco malo přes polovinu.
6. 2. 2016 23:35
Re: haldex vs torsen
No jasně, funguje právě pořád. A narozdíl od haldexu k tomu nepotřebuje výkon, svého času se dal torsen sehnat s 90ti koňovým tdi.
Auto má lepší jízdní vlastnosti pořád, na suchu na mokru, v kopci, na rovině, v malý i velký rychlosti, prostě pořád.
Rozhodně netvrdím že se bez toho nedá žít a že to každý nutně potřebuje, to vůbec, ale když uź to máš tak to alespoň slouží.
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:43
Re: haldex vs torsen
Zpětně začínám ledacos chápat :yes: :-)
6. 2. 2016 23:44
Re: haldex vs torsen
Hurá :yes: :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:44
Re: haldex vs torsen
Ty zjevně stále ne >:-[]
6. 2. 2016 23:49
Re: haldex vs torsen
Tebe těžko pochopit ;-)
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 23:44
Re: haldex vs torsen
myslis, ze by bol gepard najrychlejsie suchozemske zviera, keby mal miesto 2 labiek len nepohanane kolieska ? >:D >:D >:D >:D
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:46
Re: haldex vs torsen
Myslim že najrychlejsie suchozemske zviera má 2 křídla a létá rychlostí 389 km/h = gepard si se svym 400 metrovym overboostem ani neškrtne >:-[]
Avatar - AUDIRS6
6. 2. 2016 23:49
Re: haldex vs torsen
suchozemske ??? teda take, ktore sa pohybuje po zemi ? :-O
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2016 00:03
Re: haldex vs torsen
Tady je zrovna na suchý zemi [odkaz] ;-)

Mě pobavil Xonik že 4kolka má lepší jízdní vlastnosti pořád - v jakýkoli rychlosti, na rovině - prostě pořád :-)

Jinak ten gepardí overboost je famózní - o tom žádná ;-)
7. 2. 2016 05:32
Re: haldex vs torsen
topten: na suchu například čtyřkolka zlepšuje stabilitu auta ve vyjetých kolejích nebo při bočním větru. Osobně vyzkoušeno s přesvědčivým výsledkem.
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2016 23:33
Re: haldex vs torsen
Pořád? :yes: >:D >:D >:D >:-[]
6. 2. 2016 23:21
Re: haldex vs torsen
Tak haldex má teda odpory výrazně větší než minimální (celou dobu se točí poloosy, kardanka atd. + hmotnost systému), ale jinak naprosto souhlas. :yes:
7. 2. 2016 05:36
Re: haldex vs torsen
rokyta.p: Když tvrdíš že Haldex je hmotnostně příznivé řešení, máš vůbec srovnání jaký je rozdíl mezi hmotností Haldexu a Torsenu ?
6. 2. 2016 23:04
a neni lepsi mit poradny zimni gumy?
ja mam ted na jednom aute 8mm a OK, na druhym 5mm a na snehu to je skoro neovladatelny a jezdim se sevřenou pr*eli.
největší problém při jizde s kopce a při brzdeni. v cem by mi v tehle situacích pomohla 4 kolka?
když jsem v servisu rikal, ze 5mm budu menit, rekli mi, ze spousta lidi jezdi na daleko horsich a jestli na aute nejsem vylozene zavislej, at to necham bejt. takze vzhledem k tomu, ze jsem panem svého casu a mam 8mm auto, nechal jsem to bejt, ale za letošní zimu skoro bez snehu jsem uz par problematicejch situaci mel.
tak ještě jednou. v cem by mi nejak vyrazne pomohla 4kolka při brzdeni??
Rozbalit vlákno
4
7. 2. 2016 05:31
Re: a neni lepsi mit poradny zimni gumy?
topten: čtyřkolka ti zlepší brzdění tím, že líp udržuje stabilitu auta a pomáhá rovnoměrnějšímu odvalování kol na hranici smyku - tj. oddaluje zásah ABS. Ovšem týká se to pouze trvalých čtyřkolek kde jsou všechna kola trvale připojena k pohonnému řetězci. Případné samosvory účinek ještě zvýší.

Samozřejmě haldexové nahrážky brzdění nezlepší, u nich se zadek s ubráním plynu odpojuje.
7. 2. 2016 08:45
Re: a neni lepsi mit poradny zimni gumy?
doba kdy se na snehu brzdilo jenom motorem je davno pryc. to bys musel jezdit jako slimak a to mi nejak nejde s tema rychlejma prujezdama zatáček bokem... při brzdeni motorem ti navíc hrozi, ze když napr. levy kola pojedou na ledu a pravy na snehu, zacnou se ti levy tocit rychleji nez pravy bez ohledu na všechny samosvory, coz zrovna moc OK neni.

bydlim v kopcich, kde i v tehle zimách bez snehu cas od casu snih napadne a co vidim, tak ctyrkolky kupujou proto, aby vyjeli kopec, nebo protože ji ma soused. aby rychleji projel zatáčku, tak to pak mozna nejakej mladej teoretik s golfef 4x4.

ja jsem s dvojkolkou nikdy problém vyjet nemel. to me vede k domence, ze se ctyrkolkou jezdi s horsima gumama, coz me před několika lety potvrdili i v servisu. a logicky ctyrkolka s horsima gumama brzdi hur, nez dvojkolka s lepsima gumama.

takze v cem mi pomuze ctyrkolka v typicky situaci - jedu s kopce dolu, blizi se zatáčka, ja brzdim, ale nic, snazim se najet na kraj kde je ještě neujety snih, ale zadna velka změna a zatáčka se rychle blizi. jak si pomuzes se ctrykolkou? slapnes na plyn a zatáčku projedes bokem? kopec nekonci a za první zatáčkou je další zatáčka...

ja nezpochybňuju lepsi jizdni vlastnosti ctyrkolky, ale zpochybnuju realnej smysl ctrykolky pro typickyho ridice v ceskych podmínkách.
7. 2. 2016 16:33
Re: a neni lepsi mit poradny zimni gumy?
topten: Možná sis špatně přečetl co píšu tak to radši zopakuju -při brzdění čtyřkolka oddaluje zásah ABS, z čehiž vyplývá, že nemluvím o brzdění pouze motorem. Vždycky jde o spolupráci motoru a brzd.
Ten přínos je podobný jako když zasněžený kopec sjiždíš na neutrál jen s brzdama, anebo dáš kvalt a brzdíš zároveň i motorem. Spolupráce motoru a brzd je plynulejší, kola se míň blokují a trvalá čtyřkolka tohle posouvá na ještě vyšší level.

Tvá typická situace může mít řešení v podřazení a intenzívnějším brzdění motorem. Opravdu to funguje, hlavně při sjíždění prudkých kopců. Pokud ale rychlost přeženeš hodně, zachrání to už jen pojišťovna

A souhlasím že pro každého čtyřkolka smysl mít nemusí. Hlavně asi pomalejší a defenzívnější řidiči ji využijou zřídka, třeba jen v tom prudkém kopci. Naopak ti co rádi jezdí svižně a chtějí aby auto dobře akcelerovalo i na sněhu, hlavně pro předjíždění nebo ve výjezdech ze zatáček si ji rádi pořídí. Třetí skupina jsou ti co sníh nepotkají jak je rok dlouhý, ale to neřešíme.

Samozřejmě čtyřkolka nemá přínos jen na sněhu a blátě, poznat jde i na vodě a dokonce i na suchém asfaltu třeba ve vyjetých kolejích
Avatar - AnGeor
8. 2. 2016 18:52
Re: a neni lepsi mit poradny zimni gumy?
z5 do toho kopce pak pojedes az na jare? 8-s
Avatar - Ada je zase tady
7. 2. 2016 03:05
to je zase v alejích nablito
Copak? Zdejší uhrovatí mládenci mají problém? :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2016 22:10
A co třeba: vyjede na zasněženej kopec lépe rolba nebo moped
To by mě zajímalo!

:-!
Rozbalit vlákno
0
8. 2. 2016 08:39
pneumatiky s hrotmi
Nema cervena specialne zimne pneumatiky s hrotmi a modra iba obycajne pneumatiky?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - AnGeor
8. 2. 2016 16:22
Re: pneumatiky s hrotmi
podle vseho ano :no:
Avatar - Ja Prvni 123
8. 2. 2016 17:19
Re: pneumatiky s hrotmi
Takže zase podvod?
No.. do stylu "koncernu" by to zapadalo...

:-(
Avatar - Hammunasakra
9. 2. 2016 00:04
Re: pneumatiky s hrotmi
Nojo = neskutečný :yes: >:D >:-[]
9. 2. 2016 08:03
Špatná otázka
Otázka měla znít, pokud pojedu 100 km/h na sněhu, zastavím dřív se 4x4 nebo 2x4? To by bylo lidí, co by se najednou odkopalo...
Rozbalit vlákno
1
9. 2. 2016 09:00
Re: Špatná otázka
100 kmh je už poměrně velká rychlost na účinnější brzdění motorem, ale pokud by otázka zněla které auto bude brzdit lépe při sjíždění prudkého kopce tak bych si jednoznačně vsadil na 4x4.

Ale i při té větší rychlosti se 4x4 bude chovat lépe, minimálně díky lepší stabilitě z důvodu plynulejší spolupráce brzdného účinku brzd a motoru