Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo Giulia: Mohou za zpoždění modelu špatné výsledky crashtestů?

Zahraniční servery zveřejnily informace, že by důvody, proč se Alfa Romeo Giulia stále ještě neprodává, mohly být jiné, než jaké uvádí koncern FCA. Vedení společnosti je však popírá.
Zpět na článek
8. 2. 2016 15:31
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
8. 2. 2016 14:39
8. 2. 2016 14:49
8. 2. 2016 17:24
8. 2. 2016 17:25
8. 2. 2016 18:24
8. 2. 2016 15:20
8. 2. 2016 15:45
8. 2. 2016 16:03
8. 2. 2016 17:40
8. 2. 2016 19:20
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
Avatar - KANKUNEN
8. 2. 2016 13:59
Já tomu moc nevěřím,
to jako zlikvidovali ten jeden prototyp co měli.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Romeo
8. 2. 2016 14:09
Re: Já tomu moc nevěřím,
...no ale v Alfe v poslednej dobe deju veci.....zial takto zle skonci...veeeeelika skoda :no:
8. 2. 2016 14:18
Re: Já tomu moc nevěřím,
Neboj, Alfa už končí 30 let a furt jede >:D
Díkybohu :yes:

Škoda Lančky... :-(
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
8. 2. 2016 15:31
Re: Já tomu moc nevěřím,
Jede?

Skor preziva...
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 14:42
Re: Já tomu moc nevěřím,
Kdyby jen v Alfě, v celé FCA. Spolek klaunů >:D čínani už se těší jak to časem levně nasajou
8. 2. 2016 14:16
Není šprochu?
Není šprochu? Znáte to?
Neznáme. Buď se dělá nějaká seriózní novinařina, nebo bulvár. Ten se vyznačuje:
- otazníky na konci nadpisů
- obraty jako "mohlo by, objevily se informace" atd
- neuvedení zdroje, popř. obecným obkecáním zdroje

Jako:
Nadpis: "Má celbrita XY homosexuální poměr?"
článek - objevily se informace, že XY je hulibrk
dodatek - neřeknem, odkud to máme, ale není to jen lecjaký zdroj, ale festovní homokláda z prostředí gay klubů

...no a podle logiky .."Není šprochu"...je XY bukanýr jak Brno a už mu to nikdo neodpáře... >:D >:D >:D

čímž neříkám, že to nemusí být pravda (s XY ani s Alfou :-) ). Ale prostě takhle je to divný.

Jinak auto je to moc hezký a informace by to byla přinejmenším zajímavá ...:)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - KANKUNEN
8. 2. 2016 14:19
Re: Není šprochu?
Na obranu redakce, o Alfě nejde nic seriózního napsat. Možná jednou, asi apod. je jediné co ještě drží značku při životě.
8. 2. 2016 14:25
Re: Není šprochu?
Já to nemyslel jako nějak ve zlým. Prostě mi ten článek strašně těma obratama a tak připomněl Blesk, co čte furt děda. :-)
Avatar - Barrichello
8. 2. 2016 14:43
Re: Není šprochu?
Alfa bude. výhledově, do nazimy >:D >:D >:D
Předseda Mrázek vlastní rukou, ehmmmm pardon Serjoža Makaron >:D
8. 2. 2016 15:57
Re: Není šprochu?
co prispevek, to nejaka zminka o teplejch.
Ze ty mas hochu nejakej traumatizujici zazitek z tabora, ze to furt musis plakatovat v diskuzich na automobilovym serveru...
8. 2. 2016 16:56
Re: Není šprochu?
>:D >:D >:D
...je to tak. Ale neptej se na věci, který nechceš vědět... >:D
Avatar - Emel
8. 2. 2016 17:30
Re: Není šprochu?
Na druhou stranu - je tu citace zdroje, což jsou zahraniční media ([odkaz] ). Je tu fakt, že uvedení Giulie má zpoždění - zřejmě několik měsíců, ale oficiálně vlastně nevím... a Alfa tím sama otvírá dveře pro různé spekulace. Vysvětlení zpoždění ze strany FCA nepříznivým vývojem na čínském trhu moc neberu, to je taková uni výmluva.
8. 2. 2016 14:39
nesmysl
jestli si někdo myslí, že pokud dnes nevyhověla ve všech testech a že se to nějak předělá za pár měsíců, tak neví zhola nic o konstrukci vozidel. To by byl zcela zásadní krok do konstrukce a výroby, to není jen tak někde přidat na tloušťce plechu a někde přidat prolis. Ten zásah by byl takový, že by to byl návrat k prototypu a by byli tam, kde před rokem a půl !!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - praděda7
8. 2. 2016 14:49
Re: nesmysl
Je to kachna. Nárazové testy se provádějí již ve stádiu komponentů, subassemblies a kompletních karoserií, tak je nemožné, aby smontovaný vůz měl nějaké závažné nedostatky. :-!
Avatar - TeeJay
8. 2. 2016 17:24
Re: nesmysl
Jasně, je to krajně nepravděpodobné, ba dokonce nemožné. Zejména potom, co se při crashtestu zlomila Alfa 147 v době, kdy byly všechny ostatní auta tuhé jako skála. ;-)
8. 2. 2016 17:25
Re: nesmysl
Vzhledem k tomu, ze nektere vozy maji zavazne nedostatky jeste v okamziku, kdy jiz prodavany model koupi EuroNCAP a posle ho proti zdi, tak evidentne to mozne je. :-! Vysledky crash testu jak v EU tak v USA ukazuji, ze zdaleka ne vzdy se povede problemy odchytit vcas.
Avatar - praděda7
8. 2. 2016 18:24
Re: nesmysl
Závažné nedostatky si většinou vymýšlí NCAP, aby posílili potřebu své existence... >:-[]
Avatar - martin.filak
8. 2. 2016 14:53
spekulace
I tento článek je jen spekulace jako mnoho podobných. Proč to vůbec vypouštíte do světa? Jen abyste něco vydali a mohli si odškrtnout vydaný článek? Raději nic než toto... Navíc se jedná o informaci asi stejně věrohodnou jako: "Došly gumičky... posunout výrobu!"
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ja Prvni 123
8. 2. 2016 16:22
Re: spekulace
Zadání zní ještě o důrazněji: vydaný dehonestující článek... splněno.

A už zase je dieselgate trochu méně na očích...

;-)
8. 2. 2016 15:14
Prostě jen kecy
Celá karoserie se dnes navrhuje, modeluje a zkouší na počítačích, včetně virtuálních crashtestů. Je proto nemožné, aby při skutečných zkouškách došlo k nějakým zásadním nedostatkům. Jinak souhlas, toto je opravdu článek na úrovni novinářské žumpy! 8-s :no:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - TeeJay
8. 2. 2016 17:26
Re: Prostě jen kecy
Už jsem psal nahoře dědovi - Alfa 147 ukázala, že to možné je. >:D Myslím, že dodavatelé FCA nemají nic lepšího na starosti, než šířit nepravdivé zprávy o svém chlebodárci. >:D
8. 2. 2016 17:27
Re: Prostě jen kecy
Kdyby virtualni crash testy mely opravdu vypovidajici hodnotu, tak by si EuroNCAP usetril spoustu penez a usili hazenim aut proti zdi. Jenze na pocitaci lze namodelovat urcite predpoklady, ale realita je az ta betonova zed.
Avatar - praděda7
8. 2. 2016 18:27
Re: Prostě jen kecy
....něčím se NCAP živit musí, že? Jak by dopadl, kdyby náhodou za rok neobjevili jedno vadné auto, že? :-!
Avatar - TeeJay
8. 2. 2016 21:50
Re: Prostě jen kecy
Jedno? Tak 147 byla epická, stejně jako Y, co začala hořet (koncern Fiat, náhoda...) o tom žádná, ale bylo toho dost - Q7, Duster, TT, Compass, i3, Mazda 2, Celerio, Corsa, Mini, Citan... Mám pokračovat? Všem to určitě v počítači vycházelo fajn. :-) :yes:
Avatar - praděda7
9. 2. 2016 09:56
Re: Prostě jen kecy
Nenapadlo tě, že tyto krpy nemusely mít nic společného s výpočty, ale že to byly lidské chyby ve výrobě a nebo v montáži? :-!
8. 2. 2016 20:52
Re: Prostě jen kecy
To jo ale to vis jak to Makarone 10x predelaval, ze se mu to nelibilo. Ted se to nelibi nikomu, jenom jemu a ucetnimu oddeleni, tam ale az do doby nez udelali ty zkousky
Avatar - 3_diamanty
8. 2. 2016 15:20
este
nejake 4 mesiace a dva tyzdne a uplynie uz rok od predstavenia giulie.... uz to s nou ozaj dost natahuju ..... spociatku som si aj myslel ze je to tak nejak "planovane" ... ale teraz uz zacinam mat o giuliu ozaj velke obavy ci ju vobec niekedy aj uvidime v predaji .... a keby slo len o giuliu... aj o velkom SUV sa tiez hovori uz nejaky ten piatok a zatial kde nic tu nic a nezda sa mi zeby najblizsie mesiace nieco zmenili .... obavam sa ze cela alfa je na tom akosi divne... ale snad to nie je s nou az take zle ako to vyzera .... uz raz predsa musi prist aj nejaka ta zmena k lepsiemu ... a alfa by si ju dozaista zasluzila viac ako ktokolvek iny
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 15:45
Re: este
Prototypy SUV uz davno jazdia a vyvoj je v konecnej faze. Ak chces za kazdu cenu prispiet nejakym blabolom a bodkami, tak aspon k veci.
8. 2. 2016 15:32
hlavní zpráva na Seznamu
a už to máme jako hlavní zprávu na Seznamu ....není to nějaký divný ?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 15:46
Re: hlavní zpráva na Seznamu
Je.. kto neplati novinarov, vynutia si nieco sami.. :no:

EDIT: Sledujem palce.. niekto palcovaci ma 3 rozne ucty, nevidim to prvykrat :D
Avatar - Blue Sun
9. 2. 2016 07:12
Re: hlavní zpráva na Seznamu
Řekl bych, že prostě jen píšeš takové kraviny, až ti palce dalo více lidí nezávisle na sobě.
Avatar - Avanti
9. 2. 2016 09:56
Re: hlavní zpráva na Seznamu
Amen
Avatar - Ja Prvni 123
8. 2. 2016 16:25
No... a kdyby - tak co?
Bylo by dobře, že to řeší před uvedením auta na trh... a ne až po něm.

To by taky šlo: a svézt to na ty dodavatele... no, co když můžou za sypající se motory tak co by nemohli moct za praskající sváry?

;-)

Ale jinak je to strašná ptákovina....
Rozbalit vlákno
2
8. 2. 2016 17:15
Re: No... a kdyby - tak co?
Jo, ten článek je slátanina, a´t už je odkudkoliv. Nicméně průtahy kolem uvedení nového modelu Alfy jsou už mooooc dlouhé a jen to Giulii i Alfě škodí. Ještě pár zpráv podobného ražení a i ti, co se těšili na nový model půjdou jinam...
Avatar - Ja Prvni 123
8. 2. 2016 17:30
Re: No... a kdyby - tak co?
To je fakt.
:-(

Mně na tom vadí to, že si podobné zprávy novináři užívají...
8. 2. 2016 17:39
Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Možná by nebylo špatné se trochu kouknout do nedávné historie na vizuálně povedená auta, která měla konkurovat tomu nejlepšímu a porovnat to s ekonomickým výsledkem prodeje ... a možná by bylo i načase si připustit pravdu, že v segmentu 750 tis Kč + je poněkud těsno a podívat se, co by se dalo udělat pro segment do 250 tis Kč ...
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Emel
8. 2. 2016 17:42
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
No střední prémii se daří jako nikdy dřív...
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 17:43
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Ano, urobit z Alfy lowcost bez akejkolvek tradicie, historie, technologie, emocie. BraVWo! :no:
8. 2. 2016 18:24
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Proč by to jako měl být lowcost? Proč musí všechna auta od (kdysi) slavných značek stát 2 roční průměrné platy v ČR ? Proč musí být všechna levná auta nehezká ?
Avatar - Blue Sun
9. 2. 2016 07:14
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Že by technologická omezení?
Není těžké udělat líbivé tvary. Je nemožné udělat líbivé tvary levně.
Avatar - Individualita
8. 2. 2016 18:18
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Na to je Fiat...
8. 2. 2016 19:25
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
A jaký máš na mysli? Vše od 500 až po 500XXXXXXL je dost drahé, tj. zbývá ti v podstatě jen Panda. Punto a Bravo jsou opravdu "out of fashion" ;-)

Vlastně mě napadá ještě jedno a to nové TIPO >:D
9. 2. 2016 11:38
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Drahe? nebud smiesny, odpoveda cenam konkurencie. Akurat okrem malej 500ky, vacsie verzie kopiruju trh.
9. 2. 2016 20:07
Re: Asi by se měli chlapci zamyslet ....
Směšný? Zkus si to srovnat s konkurencí, např:

F500L 1.4 95k Lounge + výbava - cena po slevě 409k Kč
C3 Picasso 1.4 95k VTI Feel Edition - cena po slevě 347k Kč

Rozdíl je 60tis Kč, což v téhle třídě není zrovna málo ;-)
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 17:40
este
Auto.cz, este kolko bulvarnych blbosti budete chrlit a chrlit, aby ste si nejak obtreli usta o Alfu? Je toto potrebne? V tomto tyzdni nic nove od VAG, preto si obtrieme usta o Talianov? Preco nie. :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
8. 2. 2016 18:44
Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nikdy n
kdybych vyhrál superjacpot nebo eurojackpot, vzal bych golfovou hůl a celou bych jí rozmlátil a nechal jí sešrovtovat, nebo bych jí dal kamarádovi, Alfu už nikdy, doufám a modlím se že se mi podaří jí prodat a tomu debilovy co mi jí prodal bych nejradši rozbil hubu
Rozbalit vlákno
5
8. 2. 2016 18:54
Re: Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nik
Jenom technickou připomínku. Nevím odkud lidé berou tu představu, že golfovou holí se dá něco rozmlátit. Násada hole je tenkostěnná ocelová trubička, která by se při první ráně do něčeho tvrdého hned zlomila.
Avatar - flyboyeda
8. 2. 2016 19:14
Re: Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nik
[odkaz]
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 19:12
Re: Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nik
Si troll, alebo nam aj popises podrobnosti? Rad si precitam.
8. 2. 2016 22:53
Re: Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nik
A jaky model mas?
Avatar - flyboyeda
9. 2. 2016 07:35
Re: Já Alfu Romeo mám a už bych si tak nespolehlivý auto nik
Hádej
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
8. 2. 2016 19:20
Musim sa zastat redakcie
Ide sice o prevzaty clanok, ale povodny zdroj si to asi nevycucal z palca.

Formulacie pouzite v clanku su bezne, ak chce redakcia chranit zdroj, pripadne je zdrojov viacero, redakcia im veri, a sklada mozaiku z dostupnych info.

Ci to je aj tento pripad, tazko povedat. Fakt je, ze redakcia ma posramotenu povest a tak si, myslim, ze v tomto pripade bohuzial, zlizne kritiku nepravom.

Je to cele o tom, nakolko citatelia mediu veria.
Rozbalit vlákno
0
8. 2. 2016 19:38
Samé kecy......
Už nejenom dealeři Alfy Romeo ví, kdy se modely a verze Giulia objeví v jejich showroomech a bude to určitě do prázdnin, auta už jsou na výrobních linkách.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Avanti
8. 2. 2016 20:31
Re: Samé kecy......
Je to tak.. Rovnako aj dokladne modernizovana Giulietta, ktora sa predstavi 24.2.2016.
8. 2. 2016 23:27
Re: Samé kecy......
Pane bože, ať Giu konečně dopřejí nízká a široká světla, nic jiného toto jinak nádherné auto po designové stránce nepotřebuje! (A ať taky vrátí ke špičkové motorizaci manuální převodovku! 8-s)