Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropské Automobily roku: Lancia Delta (1980)

Odvodit ze sedm let starého auta úspěšný soutěžní speciál, který prakticky vymaže konkurenci a sbírá tituly jeden po druhém? Lancia to dokázala! Delta se i dobře prodávala, vzniklo jich přes 525 tisíc...
Zpět na článek
15. 2. 2016 20:59
Avatar - Stejsn
15. 2. 2016 19:26
Chybí zmínka o Polonezu
jeho karoserie je odmítnutý projekt původně určený právě pro Deltu, obě auta jsou si také tvarově (nikoliv rozměrově) podobná. No, aspoň je to teda rozšířená legenda, co je na ní pravdy nevím, ale kamaráda co má tři delty tím pravidelně dráždím ;-)
Rozbalit vlákno
3
15. 2. 2016 19:56
Re: Chybí zmínka o Polonezu
Ano, podobná si jsou a Polonez je práce Giugiarova a Waltera de Silvy. Potud fakta viz [odkaz] Legenda je hezká věc... :-)
Avatar - Ja Prvni 123
15. 2. 2016 22:17
Re: Chybí zmínka o Polonezu
Hmm, myslím, že je to překroucený... Polonez je převlečenej Fiat 125 = klasická koncepce motor podél a hnaná zadní náprava, dokoce ještě na listových perech.
Ani časově to nevyychází: Polonez se vyvíjel 1974/75 , takže by tu Deltu museli odmítnout před tím - 1973? A to mi přijde od uvedení Delty fakt dost daleko.

Tahle legenda mohla vzniknout tím, že existovala závodní verze Poloneza, kterou ale poháněl motor z Ferrari Dino, ten samej motor, co běžel i v Lancii Stratos.

A to je asi jediný bod, kde se v historii potkaly.
Myslím.
Úplně jistě to taky nevím.
;-)
Avatar - Stejsn
15. 2. 2016 22:40
Re: Chybí zmínka o Polonezu
Ono je fuk jak to vzniklo, ale za ten ksicht při otázce "tak co dělá polonez integrale?" to stojí :yes:
15. 2. 2016 20:59
Škoda Lancie
At všechny korejský pekáče a debilní crossovery a podobnej silniční plevel schvátí peklo a místo nich chci zpátky Lancii. :-!

Tahle automobilka byla vždy strašně nedoceněná. Podle mě. Kdo nezná detailně ty auta, těžko to pochopí. Ach jo. :-( :-( :-(
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ja Prvni 123
15. 2. 2016 22:20
Re: Škoda Lancie
Zlatá slova... ale já pořád věřím, že se jednou vrátí.

Možná spíš doufám.

;-)
15. 2. 2016 23:28
Re: Škoda Lancie
Mně se vždycky moc líbila nejen ta hranatá, ale i zaoblená Delta II. generace. Ta už je ale dnes naprosto zapomenutá a stěží se vidí i v Itálii, stejně jako její neméně úhledná sestra Dedra.. :-(
Avatar - sendador
16. 2. 2016 07:47
Re: Škoda Lancie
Když jsem byl malej, jedna Dedra stala ve vedlejsi ulici a chodil jsem ji porad okukovat, necim me fascinovala. Dodnes je to krasne auto, naopak naslednicka Lybra sla vzhledem uplne mimo muj vkus.
18. 2. 2016 22:42
Re: Škoda Lancie
Jedna Lancie Delta 2. generace k nám jezdí na servis ;-) Kolikrát si hlavně u italských aut říkám, jak dobře na svůj věk vypadají :-)
Avatar - euro89
18. 2. 2016 17:41
Legenda s velkým L
Víc netřeba dodávat. :-)
Rozbalit vlákno
0