Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Standardní Alfa Romeo Giulia nám nejvíce připomíná Maserati Ghibli

Loni ve Frankfurtu to byla brutální verze QV, letos v Ženevě standardní provedení se čtyřválcovými motory. Ani běžná Alfa Romeo Giulia neztratila nic ze svého kouzla.
Zpět na článek
3. 3. 2016 08:14
Kráska bez předsudků
Je to úplně jedno komu a čemu je auto podobné, každopádně Alfa neumřela a opět šokuje.
Avatar - Kobler
2. 3. 2016 22:39
Re: Super, ale kde je benzinový čtyřválec s manuálem?!!
No chtěl jsem to také napsat. Tahle Alfa se mi začíná líbit čím dál víc ale absence manuálu to je přešlap ako hrom. Nemluvě o tom že by to mohlo mít šestihrnek a manuál.

Tak nezbude, než koupit QV. (nebo doufat že později nabídku upraví)
2. 3. 2016 21:36
Super, ale kde je benzinový čtyřválec s manuálem?!!
Tak musím uznat, že po počátečních nemalých rozpacích tomu designu začínám přicházet na chuť, a dokonce se mi začíná líbít. Rozhodně tedy víc u těch civilních verzí než u té vrcholné. Co mě ale naprosto šokovalo, je nabídka benzinových čtyřválců výhradně s automatem. To jako u Alfy fakt myslí vážně?!!!! :-| ;-\ :-( :'-( 8-s
2. 3. 2016 20:16
Re: Jako že
pane Mičko, máto pro tuhle domněnku jakýkoliv podklad, nebo jen tak plácáte....? Giulia je o 35cm kratší než Ghibli a automobilka uvádí že je na zcela nově vyvinuté platformě (Giorgio). A i ta Maserati mají z Chrysleru pár plechů podlahy, jinak nic....

takže mě opravdu zajímá, jak své tvrzení podložíte.... já si naopak myslím že kromě infotaimentu a nějakých kravinek je v Giulii vše nové, vždyť i ty motory jsou kompletně nový vývoj v režii Italů....

takže?
2. 3. 2016 20:13
Re: Trochu
obávám se že V6 se nedočkáš.... v Evropě.... přitom koncern má hodně dobrý Pentastar, který když dostane rozvod multiair tak bude určitě minimálně v širší špičce mezi atmo V6.... fakt škoda, že není moc reálné že ho v Evropě koupíš....
2. 3. 2016 17:59
Re: Skladová auta a český ceník
Mám to přímo od prodejce,že auta pro ČR se už vyrábí.
2. 3. 2016 17:37
Re: Skladová auta a český ceník
Auta pro dealery v CR a SR se budou vyrabet az od kvetna.
2. 3. 2016 16:51
Skladová auta a český ceník
Český ceník bude cca do měsíce.Auta do českých showroomu jsou již ve výrobním procesu.
2. 3. 2016 14:59
Re: Jako že
Obecně QPorte a Ghibli jsou založeny na CH300. Na druhou stranu jsou oba modely dost těžký a Giulia je lehoučká...
2. 3. 2016 14:15
Re: Trochu
Interiér je úžasný! Ten bych chtěl mít ve svým ;-)
Avatar - praděda7
2. 3. 2016 14:00
Re: Výraz
Pan Mička by si měl zažádat o přidání.....aby nemusel jezdit do Ženevy v převlečení za bezdomovce..... ;-)
2. 3. 2016 13:50
Re: No
Což je prý teď super hyper IN. >:-[]
Avatar - KANKUNEN
2. 3. 2016 13:27
Re: Alfička
S tím Bussem máš pravdu. Moderní šestiválec by nežral více než foukaný čtyřválec.
Avatar - Petrolhead_CZ
2. 3. 2016 12:48
Alfička
Výborné vstupy, díky za to pánové :-)

Giulia se mi jinak moc líbí, interiér vypadá parádně, útulný obýváček. Tvary jsou perfektně uchopitelné a auto má prostě svůj jedinečný výraz, jen by to chtělo ubrat trochu té hmotnosti ze zádě, jak už tu bylo zmíněno. Ale myslím, že naživo nebude připomínek, snad jí dostaneme co nejrychleji na prodejnu, aby si ji mohl člověk sám osahat. Vysněný ideál by byla atmosférická V6, bručení a zátah ve stylu starého Bussa :yes:
Avatar - eightyfive
2. 3. 2016 12:37
Nie zle!
Som tu pred rokom plakal, ked to predstavili, ale nakoniec to nevyzera az tak zle. Prave naopak! Interier dost top, hlavne ta kombinacia z videa. Bolo by super, keby siel do vyroby aj sportwagon, ako pri 159, sedan je bohuzial pre mna nepouzitelny >:D
Avatar - CoureSportivo
2. 3. 2016 11:24
Re: Jako že
Čo viem tak stredná čast platformy u ghibli pochádza z Chrysleru ( asi 300) a zvyšok je od väčšieho Quattroporte. U Alfy asi tiež.
Avatar - Stejsn
2. 3. 2016 10:44
Výraz
zepředu vypadá jako nasraná koala, které spadlo něco na hlavu :-)

Alfa, ne Mička ;-)
Avatar - Dinar
2. 3. 2016 10:25
Re: Trochu
Pravda, model se dá hodnotit až po pár letech, já se držím celoživotně zásady, nikdy auto z prvního roku výroby, ale jinak bych se úplně nebál, úroveň spolehlilvosti je dnes prakticky stejná napříč značkami, a jestli tam za rok dají šestiválec, určitě julču do výběru zahrnu.
2. 3. 2016 10:19
Těsný interiér,
aspoň mi to tak podle videa přijde, ikdyž u sportovního sedanu to asi zas tak úplně nevadí.
2. 3. 2016 10:04
Re: Trochu
uz aby bola v predaji, marketing je u alfy tragicky bohuzial. Nastastie to auto je na pohlad krasne a ten interier je podla mna TOP.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:53
Re: Jako že
No, teď koukám na všechny rozměry Ghibli a je fakt o dost větší. To musím uznat.
Avatar - Honza Mička
2. 3. 2016 09:49
Re: Jako že
Giulia je konkurent trojkového BMW, Ghibli je ekvivalent pětky nebo éčka. Ale ten základ bude stejný, a když půjdeme do hloubky, je to v podstatě Chrysler.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:41
Re: Trochu
Nejsi v těch výpočtech na alfu moc rychlý? ;-)
Avatar - KANKUNEN
2. 3. 2016 09:39
Re: Trochu
Hodnotit toto auto se bude dát nejdříve po pěti letech od zahájení výroby, to znamená rok 2022. Napřed budeš kupovat pouze zajíce v pytli.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:36
Re: Jako že
No dokud neuvidím rozměry, tak si dovolím pochybovat. Navíc vyplývá to i z logiky věci, alfa si ve stavu v jakém se nachází může těžko dovolit masivní investice. Takže předpokládám pouze zkrácený rozvor, nebo něco podobného.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 09:33
Re: Trochu
Alfy, které vždycky nijak extra nevynikaly interiérem, tak video přináší trochu šok - takhle by se to mělo dělat /tedy pokud to nebude vrzat ;-) / .
Avatar - Honza Mička
2. 3. 2016 09:32
Re: Jako že
Dobrý den,

Giulia je o číslo menší než Ghibli ;-)
Avatar - Dinar
2. 3. 2016 09:28
Trochu
utopená kola a mírně větší přední převis, ale jako celek pohledné auto, opravdu ne extaticky krásné, jen pohledné. Na druhou stranu, to úplně stačí. Každopádně mi video znova potvrdilo dojem z fotek, tedy to, že interier je opravdu parádní, třikrát škoda, že julča zatím nemá šestiválec.
Ale hlavně, už ji začněte prodávat, alfa zatím pořád pluje v zapomnění...
Avatar - Blue Sun
2. 3. 2016 09:08
No
Nemůžu si pomoci, ale tvar zadního nárazníku dělá Giulii opticky "těžkou na zadek". Jak štíhlá holka s velkou zadnicí.
Avatar - CoureSportivo
2. 3. 2016 09:05
nádhera..
čim sa viač na ňu pozerám tak je krajšia. A to som zvedaví na živo, v Arese ( Muzeum Alfy) som videl pred pol rokom QV a bola úchvatna. Veľmi sa teším na návštevu Ženevy. :-)
Avatar - Uživatel_5340709
2. 3. 2016 08:57
Jako že
převlečené Ghibli nám nejvíce připomíná Ghibli?