Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda6: Konec motoru 2.0 MZR-CD na českém trhu

I když na některých trzích budou žít čtyřválce 2,0 MZR-CD a 2,2 MZR-CD v ceníku Mazdy6 dál vedle sebe, na tom českém obchodní kariéra dvoulitru dospěla ke konci.
Zpět na článek
26. 11. 2008 09:59
26. 11. 2008 11:53
26. 11. 2008 12:07
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 14:26
26. 11. 2008 15:06
26. 11. 2008 15:09
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 14:19
26. 11. 2008 15:09
26. 11. 2008 15:20
26. 11. 2008 15:48
26. 11. 2008 17:36
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 23:14
26. 11. 2008 16:20
26. 11. 2008 17:37
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 20:01
27. 11. 2008 09:31
26. 11. 2008 20:06
27. 11. 2008 09:37
26. 11. 2008 23:17
neregistrovaný "exctenar"
27. 11. 2008 01:16
27. 11. 2008 09:45
27. 11. 2008 11:19
Avatar - Plautus
26. 11. 2008 09:59
Mazda
zaujímavý krok od Mazdy, keď v dnešnej dobe ide veľa automobiliek cestou znižovania objemu. Možno by nebolo od veci mať v ponuke i motor s nižším objemom, ale Mazda zrejme vie, čo robí a čo chce, i keď niektorí by možno nepohrdli ani 1.6 MZR-CD. Platí však staré známe, že objem ničím nenahradíš...a dve deci hore-dole ;-)
Momentálne počiny Mazdy sa mi dosti páčia a 6-ka s 2.2 MZR-CD motorom v liftback a kombi verzii sa mi moc zamlúvajú :yes:
Rozbalit vlákno
21
Avatar - riderhenry
26. 11. 2008 11:53
Re: Mazda
No ono ty Diesly jako takove nejsou uplne idealni vec pro ekologii apod., to by bylo ale na delsi diskuzi, nicmene se vzdycky smeju ekologickym dislum... Ekologie neni jen o CO2 a absolutni spotrebe... To je spis marketing... Jinak motor 2.2 bude asi hodne dobry, obzvlast nejsilnejsi verze pusobi papirove dost dynamicky (dalsi naftak, ktery by si me dal k veceri... ;-\ ). Akorat nemam rad, kdyz se prodava jeden motor ve trech vykonostnich variantach, ikdyz si nedovedu predstavit lepsi zpusob, jak vydelat penize... :-)
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 12:07
Re: Mazda
no ja neviem, myslis, ze ta mazda6 s 2.2 180ps Ta trhne na MX-5? Ms 1.8 nie? Ja by som si tak isty nebol :-)
diesel urcite nie je idealny pre ekologiu, ale ked ich automobilky tolko vyvijali, tak nam ich budu tlacit vsade... Dufam, ze do MX-5 sa im to nepodari >:-[] >:-[]
Avatar - Plautus
26. 11. 2008 14:26
Re: Mazda
čo sa týka dieselu v roadsteri, tak v tomto je zatiaľ Mazda dosť konzervatívna a nepodlieha ´módnym´ tlakom, čo sa cení...a potom MX-5 je pre mňa práve auto toho typu, ktoré sa s dieselom ani neoplatí obstarávať...má to byť hlavne doplnok pre krajšie dni so Slnkom nad hlavou a vetrom vo vlasoch, i keď je pravdou, že už nejaký ten čas existuje i vo verzii s pevnou skladacou strechou, ale predsa len ju vnímam ako ´koníčkovú´ záležitosť do rodiny, s ktorou človek nenajazdí viac ako 20 tis. km ročne (isto sú nič nekaziace výnimky), takže tam jednoznačne benzín... ;-)
Avatar - riderhenry
26. 11. 2008 15:06
Re: Mazda
V primce je papirove tahle dieslova Mazda rychlejsi nez moje 1.8 MX-5 po 135 000km. Ikdyz kdo vi jaka by byla realita. Maximalku ma taky vyssi...
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 15:09
Re: Mazda
ty mas 8 alebo 7.8 nie? Pochybujem, ze toto bude mat menej, tomu neverim. Hladat sa mi to ale nechce :)
Avatar - Plautus
26. 11. 2008 14:19
Re: Mazda
o ekológii nebola reč ;-) to by som si ani nedovolil tvrdiť, že diesel je ekologický...ekologický pohon je pre mňa taký, ktorý neprodukuje žiadne exhaláty znečisťujúce ovzdušie, životné prostredie...osobne neuznávam ani tie všelijaké ´green´ a ´blue´ verzie, pretože to beriem ako čisto marketingový ťah, ale o tom som sa zmieňoval niekde v inej diskusii...ale späť k Mazde a tej mojej voľbe, tá by bola taká hlavne preto, že nové modely od Mazdy sa mne osobne dosť páčia po stránke dizajnu a tiež vypracovania, a potom to spojenie s výkonným dieselom so slušnou spotrebou je pre mňa zaujímavé...viem, že by mnohí mohli oponovať, že diesel nevychádza v prevádzke o nič lacnejšie ako auto s benzínovým motorom a to hlavne pre ľudí, ktorí najazdia menej ako 20-30tis. km ročne.
Avatar - riderhenry
26. 11. 2008 15:09
Re: Mazda
Ja to spis myslel v porovnani diesel vs. benzin, co se tyce ekologie. Jasne vitezi benzin, ikdyz jeho absolutni spotreba muze byt treba dvojnasobna... Ty ekolobicke verze, to je jenom takove divadlo, stejne tak vetsina hybridu. No ale kdyz tedka nasli dalsi ropu, tak se snad neni zas tak ceho bat. Spis bych pracoval na cistote vyfukovych plynu, nez na jejich snizovani.

BTW MX-5 s platenou strechou nema v zime zadny problem. Nevim z ceho vubec plynou tyhle uvahy, ktery jsou obecne rozsirene...
Avatar - Plautus
26. 11. 2008 15:20
Re: Mazda
veď sa s Tebou nehádam, stačí sa v aute s dieselovým motorom pri ráznom zošliapnutí plynového pedálu pozrieť do spätného zrkadla a je to jasné, kto je čistejší ;-) a to sa nejedná o diesel z 80-tych alebo 90-tych rokov, ale o dnešný moderný motor...
a tiež to, že som spomenul pri MX-5 i verziu s pevnou strechou neznamená, že v zime zaznávam plátené strechy, dá sa isto jazdiť i s tým, ale predsa len ja osobne beriem roadstery a kabriolety ako sezónnu záležitosť, to je môj pohľad, ktorý nikomu nevnucujem, ale sám isto uznáš, že v zimnom období si nevychutnáš jazdu v otvorenom aute...osobne som tiež za kabriá s pevnou strechou, nielen preto, že sú dnes trendom, ale hlavne z pohľadu okolia - ľudí a bezpečnosti auta, stačí mi aj to, že mi nejaký ´dobrák´ poškriabe lak a nieto ešte to, že by mi rozrezal plátenú strechu...s tými zámernými škrabancami ma riadne vytáčajú a neviem si predstaviť, čo by to so mnou robilo, keby mi niekto skutočne prerezal to plátno...ber to ako môj pohľad, ale konkrétne MX-5 sa mi jednoznačne páči viacej s plátnom ako s hardtopom, ten vyzerá na nej trošku neprirodzene.
26. 11. 2008 15:48
Re: Mazda
No já sešlápnu plyn na podlahu a žádné saze za mnou nejsou!!! Že by DPF, ale to je jenom taková poznámka, že dnešní moderní diesely už nekouří.
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 17:36
Re: Mazda
DPF je sice fajn, ale este je spusta motorov, co ho nemaju. A bez neho necmudi len minimalny pocet dieslov. A DPF casto sposobuje pridusenost motora a cital som par clankov, ze rakovintovrne latky to este naopak zvysuje.

nie som uplne proti dieslom, ale to meranie emissi len podla CO2 je strasne nefer, to je fakt
26. 11. 2008 23:14
Re: Mazda
O to vubec nejde, ze "necmudia" - "smrdia" stale rovnako a ciastocky, ktore su naozaj nebezpecne ziadny PDF bohuzial nezastavi, pretoze su prilis male. PDF je len iluzia, ktora naviac iba zvysuje spotrebu, coz nie je zrovna ekologicke a pocas regeneracie vyrazne zabija dynamiku auta...
Co sa tyka emisii automobilov, tak hodnotit iba CO2 je dalsi dokaz nekompetentnosti a diletanstva komisii EU, ktore su iba hrackou v rukach "lobistickych" skupin
26. 11. 2008 16:20
Re: Mazda
U dnesneho moderneho naftoveho motora po slapnuti na plny plyn neuvidis v zrkadle ziaden oblak cierneho dymu. Pravda, ak to nahodou nie je daka octavka s amatersky precipovanym tdi-ckom. To sa potom nesmies divit...
neregistrovaný "babo"
26. 11. 2008 17:37
Re: Mazda
cmudili aj BMW kym tam nescali davat filter pevnych castic (a to bolo 2004 alebo 2005, ked to nasadili aj na 3.0d )
Avatar - riderhenry
26. 11. 2008 20:01
Re: Mazda
Z vlastni zkusenosti teda vim, ze i auta s PDF za sebou nechavaji kour, aniz by byly prechipovana... Ale mozna jsem jediny, ktery si toho nekdy vsiml, nevim...
Avatar - Plautus
27. 11. 2008 09:31
Re: Mazda
ale nie, isto nie si jediný, kto si to všimol, to len chlapci sa tu zase tvária, že všetci majú diesle s filtrom pevných častíc...Octávku nemám a ani po nej netúžim, ale to nie je len jej prípad, čmúdiť som videl i autá prémiových značiek /teda akože lepších ako mám ja/ vyrobené možno pred rokom, či dvoma, takže sa tu nehrajme na to, že všetko rieši len filter pevných častíc, to je akurát tak zariadenie, ktoré autu pridáva na cene a zachytáva nespálené tuhé zvyšky, ktoré v ňom jednoducho musia prehorieť, teda to, či rieši ekológiu, tak o tom sa radšej ani nebudem baviť, lebo si o tom myslím svoje a radšej od tejto témy bočím... ;-\
Avatar - riderhenry
26. 11. 2008 20:06
Re: Mazda
Taky se nehadam... ;-) Platena strecha ma sice nevyhodu toho, ze ti ji nekdo muze rozriznout a ze muzes trpet aerodynamickym hluekm, ale to je tak vsechno. Osobne roadstery a kabria s pevnou strechou rad nemam, protoze to neskutecne zvysuje hmotnost, a to jeste tak vysoko, ze to posouva teziste... Zakonite ma auto horsi jizdni vlastnosti, coz je u techto aut docela dulezita vec. Nemluvim o tom, ze i tu nejrychlejsi elektrickou strechu nenatahnes tak rychle, jako platenou, na kterou ti staci jedna ruka atd. Bezpecnost je minulosti - ochrane oblouky ma naprosta vetsina aut, na ty starsi si je muzes dokoupit a jeste se ti auto bude min kroutit... ;-)
Avatar - Plautus
27. 11. 2008 09:37
Re: Mazda
viem, o čom píšeš a chápem Ťa, ale ja by som sa aj tak nedal zlomiť na plátno ;-) asi by som obetoval ľahkosť auta na úkor väčšej tuhosti a zabezpečenia pred úmyselným poškodením...jednoducho sa mi trend CC-čiek docela zapáčil (netvrdím, že všetkým to svedčí), i napriek nevýhodám spočívajúcim v jazdných vlastnostiach napríklad oproti čistým kupátkam...ale uisťujem Ťa, že súčasnú MX-5 by som si kúpil iba s plátnom, keby sa pre ňu rozhodujem, lebo tá práve s pevnou strechou nelahodí mojim očiam :-) ale najprv domček a garáž, až potom MX-5 >:D
neregistrovaný "exctenar"
26. 11. 2008 23:17
Re: Mazda
Ekologie je věda o životním prostředí, která studuje vzájemná ovlivňování organismů s jejich prostředím a spolu navzájem....Jak motor může ovlivňovat vědu zvanou ekologie?BTW:Fandům benzínu bych zaved všchny užitkové motory na benzín a nechal je to platit, myslím náklady na výrobu čehokoliv.....a byli by nožičkama fofrem na zemi,takhle jen hloupě plácají. :-! :-! :-!
Avatar - riderhenry
27. 11. 2008 01:16
Re: Mazda
Nejsem si jisty, jestli je prinosem pro tuto diskuzi, hrat si tady se slovicky, ale dobre... Zbytku zase nerozumim... Nicmene je vedecky dokazane, ze benzinove motory maji na prirodu mnohem mensi dopad, nezli motory deslove, i kdyz se zohldeni jejich mensi spotreba. A to znamena co? Ze jde zase jen o prachy a oblbovani zakazniku.
Avatar - Plautus
27. 11. 2008 09:45
Re: Mazda
no áno, ide len o biznis...jednoducho diesel je ekonomickejší pre dlhodobé používanie...to je o tom, čo som písal, že ak sa auto veľa jazdí, tak je potrebný diesel, len z ekonomického hľadiska, o ekologickom sa preto nechcem baviť...a to práve preto, že svojou troškou do mlyna aj tak neprispejeme, to by museli vlády v krajinách celého sveta rozhodnúť o znižovaní emisií i priemyselných exhalátov...ale takto si "dobrovoľne" humplujeme životné prostredie, či s benzíňákmi, či s dízlami, menej, či viac, aj tak je to kvapka v mori, síce veľká, ale všetci na to kašlú...žiaľ, a preto sa ani nemá význam hrať na samaritána - ekológa s tým, že si budeme kupovať benzíňáky iba preto, že sú o kúsok ekologickejšie... ;-\ tiež jazdím diesel, lebo je to pre mňa ekonomickejšie, ale nezaznávam benzín, lebo každá minca má dve strany a každý si musí vedieť tú mincu obrátiť na obe strany...
Avatar - riderhenry
27. 11. 2008 11:19
Re: Mazda
Kdyz si clovek koupit diesel z ekonomickych duvodu, tak nic nenamitam! Ikdyz casto si lidi koupi diesel z ekonomickych duvodu, ale pritom neusetri ani korunu, ba naopak, protoze nezahrnuji porizovaci cenu a servis... Co se tyce te ekologicke stranky veci, tak mas absolutni pravdu! Je to jen mala cast a je to hloupe, kdyz by ve velke mire sly snizit emise prumyslu... Ja jezdim benzinem prave proto, ze me to zase bavi! Ale je par aut, kde bych zvolil diesel, i kdyz je jich i min, nez u kterych by to doporucovali novinari... ;-) Jeste na zaver bych rekl, ze dotedka se nevi, co vsechno vlastne vyfukove plyny "naftaku" zpusobuji, zjistilo se jen zatim, ze nici lidem nervovou soustavu... 8-s