Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Firmy od státu dostanou 80 milionů na nákup elektromobilů

Ministerstvo obchodu a průmyslu podpoří prodeje elektroaut. Firmy na nákup takového vozu mohou dostat dotaci až ve výši 70 % jeho ceny.
Zpět na článek
12. 3. 2016 14:44
12. 3. 2016 14:44
12. 3. 2016 16:12
12. 3. 2016 16:26
12. 3. 2016 16:48
12. 3. 2016 23:10
13. 3. 2016 10:39
13. 3. 2016 20:04
12. 3. 2016 19:22
12. 3. 2016 20:55
12. 3. 2016 21:16
13. 3. 2016 20:27
13. 3. 2016 21:16
12. 3. 2016 14:57
12. 3. 2016 16:17
12. 3. 2016 20:04
13. 3. 2016 00:42
13. 3. 2016 09:10
13. 3. 2016 10:40
13. 3. 2016 16:39
13. 3. 2016 20:09
13. 3. 2016 09:50
13. 3. 2016 14:24
13. 3. 2016 18:20
13. 3. 2016 15:58
13. 3. 2016 22:44
13. 3. 2016 22:47
13. 3. 2016 23:28
14. 3. 2016 06:41
12. 3. 2016 14:44
...
Ze bych konecne koupil toho Zoeho? :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - CHerokee
12. 3. 2016 14:44
Hnus
Když chtějí podpořit firmy, tak mají snížit daně a ne jim dotovat nesmylná auta! To je zase ekofašistický zblitek!

Tohle je teda hnus. Já jsem současné vládní strany nevolil a volit nebudu. Nelíbí se mi, jak nakládají i s mými penězi. Na řadu podstatných věcí nejsou peníze, cesty neumí dát dopořádku, všude korupce, i ministr financí krade (Čapí hnízdo)....a rozhazují za blbosti.
Rozbalit vlákno
12
12. 3. 2016 16:12
Re: Hnus
hele nepsal jsi v diskuzi o Tesle X a ted cituji

"jestli na sebe něco vydělalo, tak to je automobilový průmysl a pak zákazníci - dálnice, paliva, opravy. Benzín a nafta jsou základem trhu všude na světě."

to si krapet protireci s tim co pises tady, kdys si nasebe teda ten automobilovej prumysl vydelal jak pises, tak jakto ze silnice a dalnice jsou v CR takove nedomrdle? je zajimave ze ti vadi 80 mega pro par firem na EV, ale nevadi ti 12 miliard rocne na dotacich pro rozvoj fosilnich paliv v CR?

jsi fakt vtipnej jak nadavas na neco co nestoji ani za rec a prehlizis mnohanasobne vetsi svinstvo, asi jen proto ze to co ti vadi je Ev a co ti nevadi je benzina nafta >:D
Avatar - CHerokee
12. 3. 2016 16:26
Re: Hnus
Jaké dotace na fosilní paliva? Jestli jsou na něco doatce, tak na rušení kotlů na fosilní paliva. Co mi vadí, je dotování ostravsko karvinských dolů - viz včera ve zprávách. Ale ropu stát nedotuje, naopak z té nejvíce kasíruje.

A nevím, co je na tom vtipného. Ať nevymýšlejí hlouposti - chtějí-li podpořit firmy, ať nedotují elektrická auta firmám, neuvádějí v činost další díru na finance - EET, ale raději sníží daně.
12. 3. 2016 16:48
Re: Hnus
aha no je videt ze se zajimas jen o toi co ti naservirujou ve spravach >:D ale ze se Cepru odpousti dane a snizuji emisni povolenky a prevadi dalsi statni majetek na sanaci jistych zavazku, a firmam/podnikum/soukromnikum kteri se nejak podileji na "biopalivech" vyplaceji dotace je podle tebe co? ale tak hlavne ze se ve zpravach propira nejakej * babis s jeho podvodem za 50 mega, pritom on toho ma nasvedomi za par desitek az stovek miliard ktere tuhle ekonomiku budou bolet daleko vic :-!

to kotlikovne je alespon z emisnich povolenek a jde o tak smesnou sumu

a doly, to je fraska pro politicke bodiky a velak rosada pro obecenstvo ktere jasa nebo bruci, mnohem levneji by vyslo stat kdyby vsechny propustene "horniky" do konce zivota zivil nebo v dane oblasti rozvijel jine podnikani ktere by mohlo ty lidi alespon z casti zamestnat
Avatar - CHerokee
12. 3. 2016 23:10
Re: Hnus
Vidíš tady se shodneme. Souhlas...Babiš - zelená nafta a ta *** z řepky v palivech to je velký podvod. Taky proto tankuju 100 oktan, kde to není. Kritizoval jsme to na facebooku - na diskusích o politice nesčetněkrát. Je zarážející, že Grosse sejmul asi milion - za který pořídil byt a neuměl vysvětlit, kde ho vzal. Babiš toho získal nepočítaně neférově - teď Čapí hnízdo je doslova podvod a nic. Smutné, pro agenty StB zákony neplatí stále jak vidno.

Souhlas...a přitom si ČSSD neuvědomuje, že ti hornící je stejně volit nebudou - volí komunisty nebo fašisty. A nejvíce mě dojalo, že pro ně vytvoří místa v Nošovicích přes Hyundai.... horníci v životě nedělali 8 hodin v kuse a už vůbec ne za ty peníze, které jim Korejci nabídnou. To je úplně neprůchodné.
13. 3. 2016 10:39
Re: Hnus
a tobe nevadi ze Cepro inkasovalo z nasich dani ktere jsme zaplatili pri nakupu benzinu prave od Cepra skoro 4 miliardy aby asanovali nejake dluhy a dotovali ztratovej provoz svejch 3 rafinerek? lidi resi nejakou Ceskou postu kam rocne leti ani ne miliarda a pritomz amestnava kolik 20 tisic lidi? ale neresi Cepro kam rocne leti skoro 4 miliardy a zamestnava asi 1000 lidi se neresej, maj tusim 17 obrich skladu ktere se vyuzivaj ani ne z 1 tretiny a misto toho se benzin a nafta uskladnuje nekde v Nemecku za silene prachy a navic u firmy co krachla a ted je problem to odnich dostat

dobrovolne vpodstate platis spotredni dan na benzinu a nafte (u nafty navic oproti benzinu zvyhodnena spotrebni dan) aby se z tech penez nasledne dotoval podnik ktery neumi hospodarit a mohl ti i nadale dodavat ten benzin a naftu

ja v elektrine proste vidim mnohem lepsiho hospodare kde zaprve to "palivo" si muzu vyrobit sam, a zadruhe statu z nej odvadim na ty podvody tak malo ze se me s tim zije mnohem lepe nez u benzinu kde vim ze z kazdeho litru jim proste odvadim nejakych 14-16 korun na tyhle jejich cachry v miliardach
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 20:04
Re: Hnus
Jak jsem psal, tankuju 100 oktanový a ten se k nám dováží :-). Vysoké daně platím a volím pravici, aby byly nižší. Elektřinu vyrobit je problém...a rozhodně to není ekologické. Nejsme zastánce zničené krajiny osázené větrníky (které zabíjejí ptactvo) a soláry.
12. 3. 2016 20:55
Re: Hnus
hele prosím Tě čerokyj víš o tom že jsidebílek :-)
12. 3. 2016 19:22
Re: Hnus
Souhlasím. Stát je nejhorší možný hospodář.
12. 3. 2016 20:55
Re: Hnus
Na Čapím hnízdě nikdo nic "neukradl", náplň dotace na rozjezd rekreačního zařízení + vznik pracovních míst byla splněna a funguje to.
12. 3. 2016 21:16
Re: Hnus
Opravdu služba lidem ... díky bohu >:D

- dvoulůžkový pokoj 5500 Kč (děti do 3 let na pokoji zdarma)
- rodinné apartmá 8000 Kč

Ceny mimo sezónu (od 1.11. do 31.3.)

- dvoulůžkový pokoj 4400 Kč (děti do 3 let na pokoji zdarma)
- rodinné apartmá 6500 Kč

Jaký to má jako smysl?
Dotaci chápu jako peněžní prostředek pro někoho kdo ho nemá a nebo je to věc pro všeobecnou veřejnost. Klidně ze svých danní zaplatím mladýmu klukovi po vyučení truhlářskou dílnu, knihovnu,školku a nebo třeba sportovní areál, ale proč bych měl sakra platit nejbohatšímu člověku v zemi jeho podnikatelské aktivitu, která je určená pro bohaté lidi ?
13. 3. 2016 20:27
Re: Hnus
Cílem té dotace je vznik nových pracovních míst. U někoho, kdo začíná je velká pravděpodobnost, že to nedokáže a dotace bude promarněna ... ale nijak neobhajuji dotace, jak jsem tady už psal, dotace pouze umožňují bohatým získat víc na úkor zbytku populace.
13. 3. 2016 21:16
Re: Hnus
V této konkrétní kauze ale jde o to, že dotace byla čerpána z fondu určeného pro malé a střední podnikatele a to Bureš rozhodně není. Proto teď najednou mlží o tajemném utajovaném investorovi, když před několika dny tvrdil, že hnízdo je jeho.
12. 3. 2016 14:57
70% ????
Dobry den,
protoze bych si jednou chtel elektroauto poridit, tak me informace o 70% dotaci na auto nadchla. Bohuzel si myslim, ze to neni pravda a tento nesmysl pise kdektery denik.

Jestli umim dobre cist, tak se NEJEDNA o 70% ceny auta, ale 70% uznatelnych nakladu na auto. Coz je dost velky rozdil pokud se podivate na tabulku uznatelnych nakladu na osobni vozy.

[odkaz]

Hned jsem si vyzkousel vypocitat vysi dotace a opravte me, zda spatne pocitam.
1) VW e-up se vsim co jde. 659.100,- s DPH, tj. 544.711,- bez DPH
2) jsem v tabulce (viz vyse) v kategorii 2
3) a ZDE je to podstatne. Zpusobile vydaje na tuto kategorii jsou 180.000,-
4) jsem ten nejmensi podnik na svete a dotanu tedy 70%, tj. 126.000,-
5) auto me tedy stoji cca 419.000,- coz je cena auta s najezdem do 10.000 km na mobile.de a nemusim tu delat kotrmelce kolem dotaci, lepit nekam cedule ze me dotuje EU, atd. atd.

Pocitam spatne? Pokud ne, tak prosim autora clanku at si to opravi, protoze z megabomby proplaceni 70% hodnoty vozu je opet fraška.
Rozbalit vlákno
3
12. 3. 2016 16:17
Re: 70% ????
Počítáte dobře.

Akorát jste zapomněl na studii proveditelnosti, ta se proplácí celá až do výše 350 tisíc Kč.
12. 3. 2016 20:04
Re: 70% ????
Kdyby někdo potřeboval studii proveditelnosti nákupu elektromobilu, tak mu ji za těch třistapadesát tisíc rád zpracuju. Bude to stačit na jedné straně A4 ?
12. 3. 2016 16:19
Re: 70% ????
Dobrý den,

podle všeho máte pravdu. Zmínku v článku od ČTK jsem opravil.

Díky za upozornění!
12. 3. 2016 15:42
Kde urobili súdruhovia chybu ?
Stále počúvame tie úžasné bláboly o "výhodách" elektroaút ..... už už sa iné ani nebudú vyrábať .... a zrazu potrebujú masívne dotácie ...

Kde urobili elektrosúdruhovia chybu ?
Rozbalit vlákno
1
12. 3. 2016 16:15
Re: Kde urobili súdruhovia chybu ?
nikde, tu chybu nedelaji elektrosoudruzi, tu chybu delaji jen zakonodarci kteri sami sobe prihravaj kazdou chvili malou domu, a tohle nebude vyjimka :-) je uplne jedno na co to je dotace, porad je to jen "vezmeme penize lidem a prerozdelime je jinym lidem kteri nas pak budou volit" :-) dotace je jen vetsi kobliha kterou ti predtim "legalne" sebrali aby ti ji pak mohli s velkou slavou "dat"
Avatar - flyboyeda
12. 3. 2016 16:19
Na P i č o v i n y se peníze vždycky najdou
;-)
Rozbalit vlákno
4
12. 3. 2016 20:48
Re: Na P i č o v i n y se peníze vždycky najdou
Tak to je naprosto přesný vyjádření a když to není konkurenceschopné, dáme na to dotaci >:D :yes:
12. 3. 2016 22:32
Re: Na P i č o v i n y se peníze vždycky najdou
A vyhlásime, že kto je proti ... tak je proti ľudstvu .... :'-(
12. 3. 2016 23:29
Re: Na P i č o v i n y se peníze vždycky najdou
Pozor, za tohle prohlášení tu dostaneš palce dolu >:D

Btw to je ekoterorismus v praxi. Pro sluníčkáře rajská hudba, dotacemi kupředu, zpátky ni krok ;-)
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 09:04
Re: Na P i č o v i n y se peníze vždycky najdou
To nemá se sluníčkáři nic společného. Já jsem opak měsíčkářů, mám rád Havla a nejsem fanda Zemana a rozhodně mi vadí deformace trhu a živení takto luxusního a neužitečného projektu. Takže i člen "Lumpenkavárny" může být petrolhead. >:D
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 19:05
Ověřím si to
Pokud by to bylo tak, jak se píše, tak bych toho využil. Jen aby BMW i3 nebrali jako luxusní auto...
Rozbalit vlákno
22
12. 3. 2016 19:24
Re: Ověřím si to
Takže člověk vlastnící porsche a prius dostane peníze od státu na nákup nového BMW ... skvělé, budu na to myslet při podávání daňového přiznání.
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 19:31
Re: Ověřím si to
Ten nick ti sedí ;-)

Dotace asi nikdo na nic nechce. Doslechl jsem se, že stát musí rozdat 20-30 miliard korun, jinak je bude muset vrátit. Nikdy jsem o nic nežádal. Kdyby mi ale někdo dal 70% na něco, co chci, tak je mi názor kolegy esenbe u zádele ;-)
12. 3. 2016 21:08
Re: Ověřím si to
Pochopil jsi mě špatně. Mě vůbec nevadí, že je někdo bohatší ( ať už jde o majetek či jiné ) než druhý. Považuji to dokonce za jeden ze základů společnosti - tedy možnost dosáhnout něčeho lepšího než ostatní. Poukazuji spíš tím na to, jak je systém dotací nespravedlivý a neefektivní. Tvé konkrétní osoby se to nijak netýká, je to pouze názorný příklad.
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 21:25
Re: Ověřím si to
Já tě chápu a neřeším to. Jen tady poslední měsíce přemýšlím o elektromobilu a tenhle článek mě zaujal. Jen jsme to asi nikdo, ani redakce, nepochopili. Těžko mi dá někdo auto za 300, když stojí mega...
12. 3. 2016 21:32
Re: Ověřím si to
Do té tabulky jsem koukal.
Jenže to je ten příklad jak to vlastně dopadne. Možná něco urve třeba někdo jako pošta,reklamnka apod. ale většinu toho si nakoupí podnikatelé pro své soukromé účely.
Tudíž se to mine účinkem. Kdyby spíš dali plošné zvýhodnění na elektromobily v podobě třeba nějakých daňových úlev ( třeba typicky taxi ), tak bych to chápal.

Cíl je snížení emisí a ekologie dopravy nikoliv umožnit slevu soukromým osobám placenou z veřejných peněz.

Jinak ten tvůj priusový park jsem bral celou dobu jen jako každodení doplněk k 911 v garáži. Bláznivá doba ve které to žijeme :-)
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 21:42
Re: Ověřím si to
Zrovna dnes jsem v Německu opět jezdil v Renaultu Zoe. Pokud jsi nikdy nevyzkoušel elektroauto, tak kašli na předsudky a zkus ho. Já v něm zjistil, že vlastně zvuk motoru nepotřebuju. Zoe při mojí běžné potřebě vydrží jedno nabití i týden. Lepší Eauta jistě i víc. A moje reklama by takovému autu slušela ;-)
12. 3. 2016 19:32
Re: Ověřím si to
Nezáviď. Můžeš si ho koupit klidně taky. A Porsche s Priusem si kup taky, ať je od tebe pokoj.
12. 3. 2016 21:10
Re: Ověřím si to
upřímě, to porsche mu závidím :-)
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 21:22
Re: Ověřím si to
Já už ho nemám ;-)
12. 3. 2016 21:29
Re: Ověřím si to
Hmm, lepší se rozvést, než prodat poršáka. :-!
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 21:31
Re: Ověřím si to
Já ho právě prodal, abych se nerozvedl >:D
12. 3. 2016 21:39
Re: Ověřím si to
To jsem sice jen tak střelil, ale jak vidím, tak trefa. :-)

Uklidním Tě, osobně znám dva a jednoho z vyprávění, kde stejné nebo podobné okolnosti způsobily pro - okolí zcela nepochopitelný - prodej milované poršky. Proto také moje noticka o rozvodu. >:D
Avatar - Dylan McKay
12. 3. 2016 21:44
Re: Ověřím si to
Při cestách se usmívalo hodně (jistě upřímných) děvčat... ;-)
12. 3. 2016 21:46
Re: Ověřím si to
...ovšem pouze pokud jede v autě pouze řidič. :-)
Avatar - Dylan McKay
13. 3. 2016 07:05
Re: Ověřím si to
Tak se mi o tom dokonce v noci zdálo! Seděli jsme velká parta u velkého plastového stolu na plastových židlích a byl tam i Babiš! Tak jsem mu říkal, že bych využil tu jejich dotaci na elektromobily, ale on "o tom nič nevieďal"... Pak mě naše obvodní lékařka začala hladit po noze, ale to už nepatří sem. ;-)

PS: ropa poletí rychle dolů, protože se jí budou snažit vytěžit všechnu. Norsko nebude jediné- [odkaz]
14. 3. 2016 09:18
Re: Ověřím si to
V tom případě s užiji cenu padající ropy do roku 2025 jak to jen jde ( GC8 STI ) a potom koupím elektromobil. Vnuci se pak budou ve škole chlubit, kterak má děda v garáži modrou bestii z dávných legend a já budu spokojeně jezdit elektromobilem, abych pak o půl 2 ráno vyklouzl z postele a postrašil okolní sousedy, doufajíc, že nedostanu pokutu nějakou ekopokutu.
12. 3. 2016 20:57
Re: Ověřím si to
Jste se právě probudil? Od toho přeci dotace jsou, aby bohatí byli bohatší a ostatní chudli.
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 09:08
Re: Ověřím si to
No ot nejsou, od toho jsou často u nás. A pak, když na to EU dohlédne, tak je vracíme nebo dostaneme pokuty (viz agent Bureš a Čapí hnízdo)
13. 3. 2016 15:18
Re: Ověřím si to
Pan Babiš dostal pokutu, nebo vrací dotaci? O tom nevím. Čapí hnízdo funguje, pracovní místa vznikla, účel dotace naplněn, v čem je problém?
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 20:07
Re: Ověřím si to
Pokuta 6 miliónů... všude jinde by za to musel odstoupit. Gross nedokázal milion a musel jít. Pokud Babiš zůstane je to ostuda a další krok od demokracie, kdy si zbohatlík může dělat co chce.

[odkaz]
13. 3. 2016 00:42
Hmm,
Takže soukromník dostane hov.. . Kdo bude určovat, kategorii auta ? Zavedeme znovu přepážky N1 a budeme mít užitkovou Teslu v kategorii dodávka ? Co takhle prodávat elektro + hybridy bez DPH ( i pro soukromé osoby ) a parkování v centrech měst zdarma ? No jo, chápu že je to bezpředmětné, nevyberou se žádné peníze a nebude co přerozdělovat - v tom případě budou politici out a to je problém. Pro politiky - můžete v elektro + hybridech zdanit zpětné zrcátko to mají všechna auta, takže nepřijdete zkrátka. Děkujeme. PS - je možnost si na bezdomovce/ bílého koně registrovat auto, dostat dotaci a po vyplacení zkrachovat ? Musím peníze vracet - myslím, že to bude nevydařený podnikatelský záměr - smůla .
Rozbalit vlákno
4
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 09:10
Re: Hmm,
Hlavně v zemi, jejíž hospodářství je z velké části postaveno na automobilovém průmyslu je nesmysl dotovat něco, co tu nevyrábíme. Nehledě na to, že dotovat něco, co je takto luxusní, je úplná zvrácenost. Když už, tak dotovat rušené kotlů na vytápění spalováním fosilních paliv....to je mnohem více eco.
Avatar - praděda7
13. 3. 2016 10:40
Re: Hmm,
Pozor! Kotlíkové dotace nejsou na rušení kotlů spalujících fosilní paliva. Ty jsou na pořízení novějších kotlů, které údajně mají efektivnější spalování a rakovinu s dýchání jejich zplodin dostaneš mnohem později. ;-) Mezitím se s dotací "nabalí" úředník v Praze a na kraji spolu s výrobcem "lepších" kotlů, který je pravděpodobně příbuzný ministra, který to "kotlíkovné" protlačil. Tak to totiž v Česku funguje... ;-\
13. 3. 2016 16:39
Re: Hmm,
Jo, přesně, nové zázračné kotle, které nekouří ... + povinné "revize" a kontroloři co polezou lidem domů kontrolovat čím topí ... a zároveň oprava rakovinotvorných nehomologovaných motorů VW bude dobrovolná (v ČR), z toho by člověk zvracel. 8-s
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 20:09
Re: Hmm,
V Moravskoslezském kraji mění za plynové kotle primárně.
13. 3. 2016 06:02
Pseudoekologická chujovina
Celý princip dotací na elektromobilu je absurdní a postavený na hlavu. Pokud by elektromobilly byly skutečně schopnou alternativou ke spalovacím motorům, žádné dotace by nepotřebovaly, protože by je normálně chtěli kupovat zákazníci. Nic víc k tomu není třeba dodávat.... :-! Elektrický pohon aut může mít jakýsi význam snad jen pro malé zásobovací dodávky, operující v přelidněných centrech měst, toť vše. :-!
Rozbalit vlákno
7
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 09:12
Re: Pseudoekologická chujovina
To bychom ale u kormidla nesměli mít melouny - navrch zelené a uvnitř rudé. Ale pravici, která nebude zasahovat do tržních principů.
Avatar - praděda7
13. 3. 2016 10:45
Re: Pseudoekologická chujovina
No, pokud by výroba elektřiny byla opravdu eco a za rozumnou cenu, tak bych elektroauta jako příměstské vozítka docela bral. Samozřejmě dotace jsou no no... :-!
13. 3. 2016 11:32
Re: Pseudoekologická chujovina
ne potreba si v tom udelat poradek, protoze kdyby nebyli dotace na fosilni paliva, tak by si nikdo dobrovolne nekoupil ani to "fosilni" auto, podle mezinarodniho menoveho fondu by bez techto dotaci celosveto byl prumer za 1 litr benzinu okolo $13 a stezi by si cesky zakaznik mohl dovolit jezdit s autem co basti treb 6-8 litru za cca 3 stovky za litr benzinu/nafty
Avatar - praděda7
13. 3. 2016 13:01
Re: Pseudoekologická chujovina
Zdá se, že pořádek by jsi si v tom měl udělat ty sám. Kdyby nebylo dotací, tak by neexistoval ani ten pos.aný IMF...a to by bylo dobře....:-!
13. 3. 2016 14:10
Re: Pseudoekologická chujovina
ano asi bylo, a misto nej by vznikla jiste jina instituce ktera by to ovladala tak jak tak ;-) alespon ale kazdorocne vypisuji zpravu kde popisuji tyhle "celosvetove" cachry s financema nas vsech

vzdy tu bude nekdo kdo chce vsechno ovladat
13. 3. 2016 18:02
Re: Pseudoekologická chujovina
Prosimte a muzes mne prostackovi vysvetlit, kdo mi ten benzin plati?? Oni se vsichni muzou pretrhnout aby mi dali 11,5 dolaru za kazdej litr... Jo kluci z perskyho zalivu zbohatli na produkci pomerancu. Nebo nas stat kterej rejzuje na spotrebni dani? A nevypadla ti z teto rovnice ta fosilni paliva z nichz se u nas vyrabi tva oblibena energie?? Takze v cem je rozdil? Nebo bychom mohli diskutovat o tom, kolik nas stal temelin, kterej jsme si koupili za statni aby nam nasledne prodaval elektriku draz nez do nemecka ci rakouska. Jak a proc muze stat dotovat NEVEREJNE NABIJECKY???
13. 3. 2016 18:29
Re: Pseudoekologická chujovina
takze prostacku, za kazdy litr ktery si koupis na benzince odvedes nasemu milemu statu 14-16 korun, na ruznych pobidkach a dotacich urcite firmy sanuji sve dluhy nebo i tezbu a vyrobu paliv z ropy a zastituji to pracovnima mistama (asi sis vsiml ze rozpocty zemi se tak nejak propadaj do minusu, jo s virtualnima financema se daj delat divi)

ne nevypdal me z toho, a nevypadla z toho ani IMF, sak umis cist tak si to precti sam, maj to tam krasne popsane jak to prelejvani financi funguje ;-) a za pomoci tech fosilnich paliv se vyrabi i elektrina co je potreba k vyrobe dalsich fosilnich paliv, kazdy litr benzinu nebo nafty znamena cca 1.6kWh elektriny, a sam si jiste spocitas pri jake spotrebe fosilniho auta se vyplati jezdit jiz primo na tu elektrinu a ne s jeji pomoci vyrabet benzin, naftu a dalsi fosilni paliva

ano temelin je a bude bezedna dira na finance, ja osobne jsem za co nejrychlejsi doziti temelina a nasledne odstaveni a asanovani, elektrina by pak mohla zlevnit
13. 3. 2016 08:49
Zrůdnost dotací
Jakákoliv podpora komerčního subjektu dotacemi je zrůdnost, a to se netýká jen eldktromobilů zde. Komerční subjekt, který nevyjde bez dotací nemá na trhu co pohledávat a jenom křiví trh.
Pochopil bych, že stát podpoří elektromobily do veřejné správy, neziskovek apod., ale do komerční sféry NE!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CHerokee
13. 3. 2016 09:13
Re: Zrůdnost dotací
Naprostý souhlas. Nicméně vládne levice a ta chce co nejvíc zasahovat lidem do života a určovat, co si mají myslet, dělat, kupovat atp.
13. 3. 2016 09:50
Neuveritelne
Takze si to shrnme... Kluci se zamysleli a rekli si. Kazdy rok se zadluzujeme o 80+miliard, zdravotnictvi jde do haje, v decaku je vetsina deti proto, ze rodice nemaji na bydleni... Ale tady pepuv syn si jako cviceni ve skole sepsal projekt na dotaci na elektromobil a nabijeci stanici u nas na dvorku. Pojdme na to vypsat dotacni program. Ano, u nas nema elektromobilita smysl, protoze mame vetsinu energie z uhli, ale mit emobil je prece cool. Serem na deti, dame na to 80 mega z verejnych penez! Jupi!!!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - praděda7
13. 3. 2016 10:50
Re: Neuveritelne
.......zapomněl jsi dodat, že to zadlužení má hodně společného se snahou vyhrát další volby...lůze a státním zaměstnancům je nějaké zadlužení u zádele...... ;-)
13. 3. 2016 14:24
Na hlavu
Všem je jasné, že el.mobily v současné podobě (dojezd, cena) jsou "nepoužitelné" nehledě na ekologické dopady vis Singapur [odkaz] .
Rozbalit vlákno
1
13. 3. 2016 18:20
Re: Na hlavu
autoforum jen slepe papouskuje neco co se jiz davno resi a vlastne neplati a bude to mit pro daneho urednika jeste serednou dohru (v singapuru maj na tohle celkem ostre zakony), ale o tom radsi autoforum nenapise, protoze by si znicili reputaci elektrohateru >:D

ciste prakticky pokud by to bylo jak to pise autoforum, tak by museli doplacet vsichni v Singapuru co pouzivaji elektrinu treba i v domacnosti, pritom Ev jsou v singapuru celkem oblibene a je tam na ne dotace az 15k singapurskych dolaru

ne-blbcum dojde hned ze spotreba 44kWh na 100km je totalni nesmysl, a blbci to jen dal papouskujou a myslej si jakou uzasnost tim nevyvolaj
13. 3. 2016 15:58
Elektronesmysl
Plnohodnotná elektroauta v našem teplotním pásmu jsou absolutní nesmysl. Ted bude navíc podporován schizofrenní vládou, lidmi, z nichž mnozí by si měli doplnit vzdělání, či raději skončit v nějakém ústavu. Pokud posádka vozu více jak půl roku využívá klasicky pohon i k vytápění vozu, zvyšuje tak celkovou využitou energii paliva k hodnotám, kde se elektropohon nemůže nikdy dostat. Takže to dopadne tak, že se do elektroaut bude montovat přídavné naftové vytápění, čímž se celý ten nesmysl umocní.
Rozbalit vlákno
0
13. 3. 2016 22:44
Blee
No skvělý. Prachatí podnikatelé dostanou nové elektromobily. Mně miliony nikdo nedá =( a když si chci koupit auto, musím i s manželkou víc jak půlroku šetřit, abysme pak mohli jet do Áček, prodat tam starej model a odjet s něčím lepším. Spravedlnost
Rozbalit vlákno
1
13. 3. 2016 22:47
Re: Blee
Tak podnikej. Nikdo ti nebrání.
13. 3. 2016 23:28
Eko darebáci
Oblbují pod záminkou čistého ovzduší, přitom jim jde jak vyvést peníze daňových poplatníků do svých kapes.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dylan McKay
14. 3. 2016 06:41
Dotace
Začal jsem podnikat v novém oboru a moje kolegyně zjišťovala jak je to s dotacemi. Nic, bez šance. Musel bych být na pracáku a pak se teprve rozhodnout podnikat. Tím by byl nárok na dotaci. Třeba 70.000 korun na vybavení kanceláře.
Jakmile bych ale založil neziskovku, třeba na pomoc uprchlíkům, mohl bych žádat o dotaci třeba 5.000.000 korun!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barry Lyndon
15. 3. 2016 12:38
se tomu Agrofertu divím, že má zapotřebí takové příštipkařen
50 mil na Čapí hnízdo, 80 mil na elektromobily.... Co bude příště? 20 mil na rekonstrukce WC při závodních jídelnách?

Dotace by měly být zakázány ústavním zákonem, jinak tu z toho marastu nevybřednete...
Rozbalit vlákno
0