Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Automobil je jenom přechodné módní řešení. Mysleli si ještě v roce 1903...

Řada lidí si dnes život bez auta nedovede představit. Málokdo ale ví, že ještě sedmnáct let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem jim veřejnost tak zářnou budoucnost netipovala.
Zpět na článek
Avatar - Dylan McKay
14. 3. 2016 16:51
Co mi to jenom připomíná?
Aha! Pohled zdejších dieselfans na elektromobily! >:-[]
Rozbalit vlákno
8
14. 3. 2016 17:37
Re: Co mi to jenom připomíná?
JJ, napadlo mě to taky.

Ale nemyslim si, že někdo z nich nevěří, že za 120 let bude diesel minulostí...tak zase nepřeháněj.

Btw sám víš, že elektromobily byly už před sto rukama. A nebýt masivních státních subvencí a úlev, pořád by ještě živořily na okraji

...sám jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál. Podle mě přijde jejich rozmach v městských aglomeracích. Na druhou stranu u náklaďáků je to asi dost utopie...navíc nabíjení zdarma a úbytek prachů z šíleně zdaněného fosilního paliva začne některý země jednou nevyhnutelně sejřit. Jak říkám, uvidíme. Jak vidno ze článku, pronášet nějaké předpovědi je ošidné. Za 113 let může bejt člověk za idi0ta...:)
15. 3. 2016 11:04
Re: Co mi to jenom připomíná?
Tak kritický pohled zdejších dieselfans na elektromobily se netýká jejich budoucnosti, ale současnosti. Takže je asi docela oprávněný

Ale článek mi připomíná hlavně tyto stránky, kde je toho ještě víc:

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]
Re: Co mi to jenom připomíná?
Absolútne debilný pohľad. Bez súčasnosti nebude budúcnosť.
Vraj: Elektromobily sú drahé, nemajú dojazd, nie sú dosť ekologické, nekupujte ich! Počkajte až budú konkurencieschopné.
A ako budú konkurencieschopné, keď sa nebudú kupovať a vyvíjať ďalej? Naopak, treba ich podporovať. Súčasné trendy sú len zarábať a zarábať a neísť do rizík. Preto kapú automobilové značky, preto namiesto pekných a zaujímavých modelov stále viac kupujeme šmejdy s programovanou životnosťou, preto kupujeme rôzne autá za rôznu cenu ale zložené z rovnakých dielov, atď...
Celý svet je skrátka na hlavu a ľudia sa tvária, že je to normálne a má to tak byť...
15. 3. 2016 13:59
Re: Co mi to jenom připomíná?
Nesmysl. Elektromobily jsou dávno vyvinuté, nejezdí jen proto, že do nich nejsou baterky. Přesněji řečeno evoluce baterek je zoufale pomalá a kvalitní "revoluční" ještě nikdo nevynalezl. A tím že si předražený elektromobil koupím a budu se potýkat s jeho neschopnostmi se zcela nové baterky stejně nevynaleznou.
Takže jestli elektromobily někdo opravdu chce jen tak sponzorovat je věcí každého soudruha, já to dělat nebudu. Je to příliš drahá sranda a navíc si dost cením svého času než abych strávil půlku života u nabíječek
Re: Co mi to jenom připomíná?
Ešte keby si vedel o čom pletieš...
Vývoj batérií nie je nijak pomalý, iba nejaké tie desaťročia spal, čakáš, že luskneš prstami a hurá, vývoj je hotový? Potom máš o ňom veľmi naivnú predstavu. Buď o tom nič nevieš, alebo zámerne klameš - napríklad Tesla práve predstavila baterku do svojich áut s kapacitou 100 kWh a tým pádom reálny dojazd nad 500 km. Vývoj batérii a príbuzných zariadení prebieha na mnohých miestach sveta na plné obrátky.
Najviac kritiky smeruje proti dotáciám na nákup a rôznej forme štátnej podpory, čo je hlavným motorom podpory vývoja - pretože pre jednotlivcov sú skrátka ešte nedostupné - aj to už prestáva byť pravdou, cenu modelov Tesla často prevyšujú ceny luxusných vozidiel ktoré jej výkonov, výbavy a ostatných kvalít nemusia dosahovať...
16. 3. 2016 06:03
Re: Co mi to jenom připomíná?
Ty považuješ pouhých 100 kWh za něco úžasného ? U elektromobilu za víc než 100 tis.euro ?
Baterky se dnes řeší především kvantitou. Myslet si že 600 kg baterek v autě je vrchol vývoje považuju za zoufalství.
Re: Co mi to jenom připomíná?
A tiež pohľad benzínfans na diesle...
Avatar - Barry Lyndon
15. 3. 2016 12:47
Re: Co mi to jenom připomíná?
Diesel je daněmi zapříčiněný omyl. Pomocí daní/dotací lze prosadit prakticky cokoliv....