Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kenworth, Peterbilt a další: Galerie hvězd amerických dálnic

Globalizace pomalu stírá rozdíly mezi severoamerickou, evropskou a asijskou produkcí osobních automobilů, ale v případě nákladních vozidel je situace poněkud odlišná.
Zpět na článek
28. 3. 2016 11:46
28. 3. 2016 13:35
28. 3. 2016 15:16
28. 3. 2016 16:17
28. 3. 2016 16:47
28. 3. 2016 21:22
29. 3. 2016 16:42
29. 3. 2016 09:34
29. 3. 2016 16:34
29. 3. 2016 21:20
29. 3. 2016 16:27
28. 3. 2016 23:48
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
Avatar - Barrichello
28. 3. 2016 11:46
Nádhera
prostě králové amerických dálnic, zejména tradiční Conventionaly od Peterbiltu, Kenworthu a pak moderní Internationaly (Navistar) sou opravodvé lahůdky. V čr těžká exotika ale i tak je tu pár borců co jsou nadšenci a podnikají s tím, většinou vozí kontejnery nebo je to přeprava nadměrných nákladů
Rozbalit vlákno
18
Avatar - Pekelná Micinka
28. 3. 2016 13:31
Re: Nádhera
No z klasických trucků v galerii se mi nejvíc líbí ten černý Kenworth. Peterbilt s "čínskými" světly už není to ono. Ovšem ten International Lonestar, to je snad první aerodynamicky tvarovanej truck, co se mi líbí. Vypadá jako retro do 40. let. Ostatní ukazujou jak to většinou dopadá, viz ty Freightlinery. To je takový zaoblený nic. Mack aspoň zajímavě využil to písmeno do tvaru masky. Ale chybí tam nějaké logo, třeba ten pejsek na kdyby byl na placce. Jako to měl Jag, leaper a badge.
28. 3. 2016 13:35
Re: Nádhera
Hm...má to něco do sebe. Tohle voní romantikou a nekonečnýma prériema, Monumental Valley a motorestama s krásnejma servírkama a hambáčema jako kolo od vozu.
Evropský kamioňáctví smrdí prochcanejma parkovištěma, uštvanejma bezohlednejma zoufalcema spěchajícíma nikam, s dluhama na krku, ve čtrnáct dní stejnejch trenkách a s parohama, že Větrník vod hajnýho Robátka by záviděl. >:D

Ale v tom Lone Star pěkně pianko sám na sebe z NY do LA, to může bejt jiná káva!
28. 3. 2016 15:16
Re: Nádhera
Jestli si to trochu neidealizujes >:D
28. 3. 2016 16:17
Re: Nádhera
Jasně že jo. Teda ty emerický...

O těch evropských jsem myslím v obraze. >:-[]

jinak znáš to: Vezmi dvě naprosto identické krabičky zápalek a o jedné ti řeknu, že je americká...atd :-(
Avatar - Barrichello
28. 3. 2016 16:33
Re: Nádhera
Jojo, tak žádnej med to není, ale určitě víc romantika jak tady. Ostatně jde si o tom dohledat dokumenty a pořady.
28. 3. 2016 16:47
Re: Nádhera
Twoe třeba "Joy Ride" >:D >:D >:D
28. 3. 2016 21:22
Re: Nádhera
V USA je trucking trochu iný, aj keď ani tu to nieje práca pre každého. Sám sa tým už nejakých pár rokov živím, aj keď momentálne už iba na lokalnych trasách takže som doma každý deň. V Európe by som ale jazdiť nechcel, keďže to čo spomína fostek je pomerne reálna situácia. V USA má vodič na cestách pomerne slušný komfort, truck stopy sú dosť nahusto a vybavené vsšetkým čo vodič na dlhých cestách potrebuje. Na priemernom truck stope zaparkuje v pohode od 100 do 250 kamiónov a je tam všetko od obchodu, pračovne, spŕch, či reštaurácie až po kino, kaplnku a videl som dokonca aj dentalnu ambulanciu pre vodičov. Keď som jazdil po štátoch sprchoval som sa denne, niekedy dokonca dvakrát denne, keďže pri každom natankovaní som mal sprchu zdarma. Samozrejmosťou sú na väčších truck stopoch servisy či full service umývačky truckov, kde vám trucka vyleštia vnútri aj vonku. Ak človek jazdí pre väčšiu firmu, jeho jedinou starosťou je jazda, tankovanie a prehliadka trucka pred a po jazde. Všetko ostatné robí servis, takže je nemysliteľné aby ste videli vodiča ako si mení koleso tak ako je to bežné v európe.
Avatar - Barrichello
29. 3. 2016 09:16
Re: Nádhera
Tak tak, ten komfort a prostory pro řidiče sou tam někde jinde, zas sou dleší trasy pro ty dálkové ne ale zas výkonější stroje, víc pohodlí a tak trochu víc romantika.
29. 3. 2016 16:42
Re: Nádhera
romantika to ano, ale hlavne v odlahlejsich castiach ameriky. Taky new York nieje romantika ani nahodou a ludi tam posielaju za trest.:)
Cele vychodne pobrezie je prehustene, takze clovek ma co robit aby sa sustredil na cestu. Pri metropolach sa zvyknu tvori dopravne zapchy aj uprostred noci a v rannej spicke to uz je niekedy poriadny zahul. 8 pasov v jednom smere na dialnici a skus sa prebit z jedneho kraja na druhy. Ale zapad- to je ine kafe. Utah, Arizona - keby sa mi zjavil na krajnici Winnetou na koni ani by som sa necudoval.
Avatar - Barrichello
30. 3. 2016 08:59
Re: Nádhera
Tak jasně, myslel sem ten západ a zajímavou krajinu, přecpaná města východaumoc romantická nejsou no
29. 3. 2016 09:34
Re: Nádhera
Jsem rád, že mi mou romantickou představu alespoň z části potvrdil někdo s reálnou zkušeností. :yes:
Díky
Avatar - wakantanka
29. 3. 2016 10:41
Re: Nádhera
Ohromná výhoda v štátoch je to, že nemáš žiadny tachograf, len log book ktorý si vyplĺňaš sám. A povinné prestávky sú tiež o niečom inom ako u nás. Alebo sa mýlim?
29. 3. 2016 16:34
Re: Nádhera
bejvavalo. Male firmy este bezia na log bookoch ale vsetko vacsie ma instalovane pocitace, kde sa automaticky zaznamenava vsetko. Vratane povinnej prestavky, ktora je jedna 30 minutova kazdych 8 hodin. Ale je jedno kedy si ju vodic vyberie. Pracovat mozes 14 hodin denne, 11 z toho moze byt samotna jazda. Ale aj ti mali dopravcovia musia prechadzat vahami, ktore su na kazdej hranici medzi jednotlivymi statmi takze treba trochu ponamahat mozog, ked sa chce podvadzat s casom. Ale da sa to, iba to zaberie dost casu a riziko je tam stale. Niekedy som v tom bol dost dobry ale uz ma to preslo a jazdim za lepsie prachy a bez podvodov.
Avatar - wakantanka
29. 3. 2016 20:46
Re: Nádhera
Tak vieš ako to zvyčajne býva, mladej iniciativní blbec >:D a tak jazdíš vymýšľaš a potom prídeš na to, že sa to neoplatí. Držím ti palce a želám veľa beznehodových a pohodových kilometrov, teda míľ. >:D Mať tak o 20 rokov menej už som tam tiež >:D
29. 3. 2016 21:20
Re: Nádhera
tak tak, ked som mal o 20 rokov menej tak som tu prisiel :-)
Avatar - wakantanka
29. 3. 2016 10:38
Re: Nádhera
tak v EU za tým môžeš ťahať len krátky náves, alebo už spomenutý nadrozmer. Zaujímavé je, že často vidím Rusov, ktorí aj do EU v pohode jazdia s Amerikami a ťahajú štandardné 13,5 m návesy. Nejak tá kontrola na hraniciach EU očividne nefunguje.
29. 3. 2016 16:27
Re: Nádhera
no vidis, a v amerike je standard 16 metrov pre naves a 18 pre celu supravu. Ale na vyhradenych dialniciach vozime aj 24 metrove supravy - tahac + 3 navesy. Potom je tam uz za mnou taky maly vlacik. Hodim si na tempomate 110 a ide sa.
neregistrovaný "Sheldon Cooper"
28. 3. 2016 23:48
Legenda Peterbilt 281
Asi jediny kamion, ktory si zahral hlavnu ulohu vo filme.
Rozbalit vlákno
2
30. 3. 2016 08:13
Re: Legenda Peterbilt 281
Asi po milionte: Odkazy davej ne jako https, ale jen http, jinak nepujdou otevrit.
23. 10. 2017 11:09
Re: Legenda Peterbilt 281
Vyser se na nej, na krotena! :no: