Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Seriál: Evropské Automobily roku. Opel Omega A (1987): Prostorná a aerodynamická!

8 komentářů

Anonym
kdy Opel měl opravdu hodně, hodně našlápnuto a kdo by čekal, jaký to vezme konce na přelomu tisíciletí. Teď se z toho těžce hrabe.
JInak v případě Omegy pak byla suprová i B-éčková generace.
A pak dlouho nic....
Myslím, že Opel by mohl jméno Omega po pár letech oživit.
Avatar - speedfred
speedfred
to bola doba kedysi na konci 90rokov. Moj prvý automat bol v tejto "ačkovej" Omege s nejakým benzínom 2.0l. Neskutočne priestranné a pohodlné auto.
gil54
Dovolím si nesouhlasit. Podle mě, jestli měl Opel někdy našlápnuto, tak ještě tak v době Commodora A, Diplomata, Admirala A a B, Kapitäna A a B, Ascony A a B, Kadetta B a C a Recorda do r. 1977 - tedy z poloviny šedesátých let do začátku osmdesátých. Céčkový Kadett docela dobře řádil i na závodech.

Prostě tehdy ještě poctivé železo se zadním náhonem, (dokonce i V8 - v Diplomatu) ve své době víc než konkurenceschopné. Potom už začal nestíhat, resp. konkurence ho začala předbíhat.

Ale to je jen můj osobní názor.
msifa
Před skoro 20 lety jsem tento vůz měl půjčený skoro půl roku od kamaráda. Byla to neskutečná a pohodlná loď. Jen byl problém s dynamikou - pod kapotou tepal naftový motor 2,3 litru bez turba s výkonem necelých 55 kw. Při potřebě zrychlit ve stoupání (i mírném) byla proti tomuto kolosu i škoda favorit sprintér.
Avatar - pumpkin
pumpkin
Tak o tej 6-dverovej rodinnej limuzíne som teda nevedel. 😲 Zaujímavé čítanie, vďaka za článok Sleeper. :yes:
Sleeper
Ta sanitka je taky fajn, ne? 😉
Avatar - pumpkin
pumpkin
Hej, potom už len pohrebák...
Arese
Konec 80. a 90. léta byla zlatá doba evropského automobilismu - technická i estetická úroveň aut již byla velmi dobrá, ale motory ještě nebyly tak sešněrovány absurdními předpisy EU (do EU2 se emise ještě daly plnit bez omezení jejich temperamentu). A zadokolku si člověk mohl pořídit třeba i u toho Opela, a ne jen u prémiových značek. Proč už to dnes nejde? 😢 😢 😢 :no: