Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejikoničtější japonské auto? Podle Britů Nissan Skyline

Komunita "imporťáků" v Británii rozhodla, že největší ikonou japonského automobilového průmyslu je, možná poněkud překvapivě, Nissan Skyline.
Zpět na článek
10. 4. 2016 15:51
10. 4. 2016 16:19
10. 4. 2016 15:39
jsem konsternovan
ona to neni octavia VRS?
asi je to tim ze neni japonska.
Rozbalit vlákno
5
10. 4. 2016 16:42
Re: jsem konsternovan
Na takovou káru se japonci nezmůžou >:-[] >:-[] >:-[]

A teď nasaju :no: od škodařů i od japončíků(dvě ze tří nejsilnějších skupin na webu) , tudíž to bude rekord. :-)
10. 4. 2016 17:33
Re: jsem konsternovan
Nějak jsi zapomněl na bavoristy.To je hodně silná a agresivní internetová komunita,jak jim někdo šáhne na ikonickou X6,tak v nich hned bouchnou saze. >:D
10. 4. 2016 18:11
Re: jsem konsternovan
Tak do toho jdu! podle mě je X6 jedno z nejstupidnějších aut a kupujou si ho lidi, ktrří chtějí oslnit a vůbec netuší, že tím dávají jednoznačně najevo, že nerozumí vůbec autům a jací jsou snobští.
Avatar - speedfred
10. 4. 2016 21:58
Re: jsem konsternovan
tak ja mám rád baworáky,ale X6 sa mi nepáči. Ako to jazdí to je už vec druhá. A čo potom taký M-B GLE číslo sa volá tá obluda
11. 4. 2016 00:14
Re: jsem konsternovan
Pokud by se ikonicnost merila podle vyskytu ve zdejsich diskuzich, aniz by vuz souvisel s clankem, octavia, potazmo skodovky, by zcela jiste vyhraly, to je fakt.
Avatar - pelikoš
10. 4. 2016 15:51
ano
naprostý souhlas :yes:
Rozbalit vlákno
0
10. 4. 2016 16:19
No já myslím
že dost dobrý jsou (nesmějte se) japonský teréňáky. o kterých nebyla ve čánku ani zmínka.
Šedé dovozy...pěkný termín. Co to jako je?

Jinak pro mě není z japonských sporťáků ikonický nic, ale dobrý některý jsou. Ikonický je slný slovo.
Ikonický je třeba 300SL.
Ikonický je Roayle.
Ikonický je F40.
Ikonická je Miura.
Ikonická je Corvette.
Ikonickej je Discovery.
Ikonickej je VW Brouk nebo Mini.

Ale ikonickej japonec....hm...
Rozbalit vlákno
6
10. 4. 2016 16:30
Re: No já myslím
Ikonické Mini? >:D
10. 4. 2016 16:39
Re: No já myslím
No v kontextu automobilového průmyslu. Myslím jako první MIni. Stejně jako Kačena nebo T.
S těma japoncema ale měním stanoviko. Třeba WRX a pro spoustu lidí GTR jistě snesou toto označení. Unáhlil jsem se

Ikonická je DS.
Ikonický je Mustang.
Ikonická je 911.
Ikonické je Quattro S1.

A asi je ikonický i NSX a nejen proto, že ho spoluvyvíjel Ayrton.
10. 4. 2016 18:33
Re: No já myslím
Asi si nepochopil zmysel tej ankety. Myslim ze promile z tych ludi by si chcelo kupit DS, mini, 911,mustanga a pod, ale vacsina by chcela aspon na chvilu vlastnit sky alebo supru.
10. 4. 2016 19:12
Re: No já myslím
Bla bla, promile, bla bla, by chtělo, bla bla... :-!
10. 4. 2016 19:43
Re: No já myslím
Sedy dovozy jsou prodeje mimo ofiko zastoupeni/dovozce v ty dany zemi. Jinak pokud uvadis Disco, rozhodne bych tam dal Land Cruisera. Nebo Miatu.
Avatar - Ozzman
11. 4. 2016 08:01
Re: No já myslím
Souhlasím s MX5, to je opravdu ikonické auto, definuje vlastně celou kategorii lehkých roadsterů. Land Cruiser může být, ale myslim, že v této kategorii je to buď Jeep, nebo nějaký Range, pravděpodobně Defender.
10. 4. 2016 18:40
Prekvapive len pre neznalych
Sky a supra su auta, ktore predbehli dobu. Vacsina aut mimo japonska v tej dobe nestihala ani technicky ani vykonovo.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Enthusiastic.driver
11. 4. 2016 10:09
Re: Prekvapive len pre neznalych
I když jsou obojí skvělá auta, zas to nepřehánějme. Výkonově samozřejmě stíhalo kde co. To, že výkon Supry nebo godzilly šel zvedat o desítky až stovky koní, aniž bys musel otočit první stránku katalogu HKS, je druhá věc.

Nicméně, Godzilla je hrubě řečeno lidovější verzí toho, co Porsche 959 pár let před R32 přineslo těm nejbohatším. Ano, byl to velmi pokrokový a efektivní stroj, nicméně průkopník dle mého názoru ne. Na Supře nic "předbíhajícího dobu" není - kultovní se stala hlavně díky zmíněné schopnosti ždímat a snášet neuvěřitelné výkony.
Avatar - xjara
11. 4. 2016 10:18
nevim co redaktora tak zaskocilo
Neprijde mi na tom naprosto nic divneho.
Sti nebo evo jsou super auta, ale kdyz se rekne japonsko (ohledne aut) tak prvni tri jsou pro me prave skyline, supra a s2000
Rozbalit vlákno
0