Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Je libo Mini sedan? Nějak takto by mohlo vypadat

Rodinu „Miníků“ by mohla doplnit varianta sedan. Alespoň podle návrhů grafiků by to nebyl krok vedle.
Zpět na článek
3. 5. 2016 19:14
.........a v apatyce nekoupí
Původní Issigonisovo Mini bylo levné auto pro lidi, ale mělo tvarovou logiku, která ctila účel. Mini od BMW jsou jeho karikatury pro snoby, které na původním tvaru jen parazitují. Když to vidím na silnici, tak mám podobný pocit, jako když v televizi ukazují, vandaly.poničené pomníky na hřbitově. Tohle si fakt může koupit jen trdlo bez znalosti historie a s absenci dobrého vkusu.
30. 4. 2016 20:23
Re: To je na potrestání
Tak s R50 jsem měl tu čest ve všech verzích se svézt a nejvíc se mi líbila verze Cooper 1.6 85kW. Malá, lehká a jednoduchá motokára se slušným atmo motorem. Moooc se mi to s ním na okruhu v Sosnové (i mimo něj) líbilo ;-) Tak nějak po Cooperu R50 pokukuji jako po autě na hraní, je sice až druhý po P205 GTi, ale kdo ví, třeba dostane přednost ;-)
Avatar - wakantanka
30. 4. 2016 19:02
Re: To je na potrestání
Ja ti neviem. Ze bolo agilne to suhlas. Ale male bolo tak vo vnutri,jednoduche ani zdaleka a ze nebolo lacne sa zhodneme. :-)
30. 4. 2016 17:17
Re: Theo se maximálně inspiroval u Saabu!
No tak uvidíme, co ještě Mini vyplodí. Nicméně od původního knedlíku je to už hodně daleko ;-)
Avatar - praděda7
30. 4. 2016 11:24
Re: Theo se maximálně inspiroval u Saabu!
Ano, R55 Clubman je maximum, co se dá ještě tolerovat.
Boje moj, to je hnoj...
Tento paskvil robil niekto absolútne bez citu, bez vkusu a bez rozumu... Bojím sa, že je to hnusné až tak, že to začnú vyrábať... :no:
30. 4. 2016 10:20
Re: Theo se maximálně inspiroval u Saabu!
Tak nabalili na to už Clubman - původní R55 vypadá skvěle, nová F54 je děs. A to ještě nemluvím o F55 5D :no: Countryman, Paceman a Coupé R58 také ne. Roadster R59 se mi ale líbí ;-)
Avatar - praděda7
30. 4. 2016 09:07
Re: Theo se maximálně inspiroval u Saabu!
Sir Alec položil základy Maxi, ale ten vůz byl úplně jiný koncept. O čem je řeč tady, je něco, co se snaží "nabalit" na originální koncept Mini. A to je velký rozdíl.
Avatar - Bubáq
29. 4. 2016 20:14
Theo se maximálně inspiroval u Saabu!
Na rozdíl od výše diskutujících si nemyslím, že jde o zavrženíhodnou myšlenku. Někteří dokonce zapomněli, a nebo nevědí, že sir Alec připravil nejen Mini, ale také položil základy modelu Maxi!
Horší v tomhle případě ale je, že Theo se neinspiroval modelem Maxi, který měl své specifické kouzlo, ale - kdo ví proč - sáhnul pro inspiraci k Saabu (9-5 poslední generace). A to je myslím chyba... Posuďte sami: [odkaz]
29. 4. 2016 20:07
Re: To je na potrestání
No tak zrovna R50 bylo malé, jednoduché, agilní auto. Jen levné opravdu nebylo ;-)
Avatar - wakantanka
29. 4. 2016 19:54
Re: To je na potrestání
Tu myslienku na male jednoduche agilne a lcna auto zabili uz prvou reinkarnaciou pod taktovkou BMW.
Avatar - maxi!
29. 4. 2016 18:54
Re: To je na potrestání
uplne zabili tu zakladnu myslienku toho genia Sira Aleca Issigonise
:*)
29. 4. 2016 18:13
Re: To je na potrestání
No tak to už udělala dost dobře 3G F55 a je její nejhnusnější klon 5d. :no: Nejhezčí byla podle mě novodobá 1G R50/53 ;-)
Avatar - praděda7
29. 4. 2016 16:20
To je na potrestání
Další studie na téma "jak zku.vit Mini"... ;-\
29. 4. 2016 16:06
odpad
Teda že si redakce zapatlá svůj web takovou neumělou kreací, kdy kdosi vzal posledního saaba 9-5 odzoomoval ho, prskl na něj mini čumák a uříz kus kufru, to mě fakt překvapuje.

chybí tu blicí smajlík.