Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Samořízená auta mohou být na silnicích za pět let, řekl šéf FCA

Firmy vyvíjející samořízená auta si často stěžují na bezpečnostní regule, které jim brání tyto vozy účinně testovat. Sergio Marchionne předpokládá, že se vozy objeví na silnicích za pěti let.
Zpět na článek
7. 5. 2016 10:41
Tak nam to hlavne netahejte do Evropy
... Zajimalo by me, kolik lidi to doopravdy chce... Ja rikam NE.
Avatar - Achernar9
7. 5. 2016 14:54
Nesmysl...
Tady se pořád jen mluví a uvažuje o bezpečnosti a plynulosti provozu. To je sice pravda ale já když sedám do auta, nechcu se prostě jen sterilně přesunout z bodu A do bodu B. Mě ježdění baví a chcu si jízdu užít a prožít a to můžu jedině s volantem v rukách, s pedálama, popř. stále ještě i s řazením. Sednout v garáži do auta a rozbalit noviny, to je na dvě věci ! Naštěstí je to hudba vzdálené budoucnosti a tím pádem to jde mimo mně. :yes: Tady uváděných 5 let je náznak nějakýho začátku. Masivní rozšíření je několika násobně dál.
(Taky nevím, kdo by mně donutil si to koupit.) >:D
7. 5. 2016 11:10
Sergio
Radši představte všechny ty slibované Alfy.
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 10:46
Re: Tak nam to hlavne netahejte do Evropy
+1 :-! :yes:
7. 5. 2016 12:03
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Do mého jednoduchého života taková paranoia prostě nepatří .... Já se prostě takových věcí nebojím.
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 11:24
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
veduci, akoze nic proti nikomu a nicomu, tiez som za pokrok, ale...:
Pokial tie vozy bude mozne hacknut zvonku, tak si proste v prd€li - hcker urobi tuk-tuk enter a tvoj autonomny voz si to moze naprdiet v 150ke do steny, pod kamion, z priehrady - podla jeho nalady. :-!
Dokazali hacknut uz aj Teslu a komplet ju dialkovo ovladat - chces byt takehoto auta pasazier ? Airbagy off, central ON - a mozes sa pomodlit a pripravit na stretnutie s Najvyssim... :-!

A to hovorim hoooodne proti "nasim", ktori su v autonomnych vozoch momentalne najdalej - A7y a A8y uz krizuju Nemecko v 130+ rychlostiach, pocas ktorych sami riesia krizovatky, objehacie manevre...proste vsetko a testovaci jazdci to len kontroluju a usmievaju sa nad dobrou funkcnostou a spolahlivostou...
7. 5. 2016 13:45
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
MÁLO PALCŮ DOLŮ, PŘIDEJTE VY NESCHOPÁCI !!! >:D >:D >:D
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 11:56
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Vobec neide o to aky dolezity / nedolezity si. Pokial bude mat hacker len prazdnu penazenku, tak ti len napise na displej error - pay 500€ and your car will be all right a vybavene... >:-[]
Proste pochop, ze je x, milion sposobov, ako to vyuzit / zneuzit. Nedavno tu dal niekto este lepsi priklad: vdaka tomu, ze kazde auto niekomu patri a nasi "predstaveni" toto vsetko vedia, bude pre nich jednoduche nejakou "nahodnou zavadou" zariadit, aby sa napr. nekonala nejaka masova demonstracia, alebo podobne vtakoviny.
Len sa zarad a zamysli nad tym, ze kto a ako by ti mohol pomocou nefunkcneho, vtipkujuceho, alebo naßrateho auta povedzme ze len "pokazil deň"... :-!
7. 5. 2016 11:48
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Podle mě to při neskokovém zavedení bude mít přesně opačný efekt než by si všichni přáli, protože podle všech videí mi to přijde totálně nepoužitelné pro zlepšení bezpečnosti a plynulosti. Jelikož to potřebuje na odbočení pul hodiny a ještě to jede rychlostí traktoru!! Takže každý, kdo si bude řídit sám bude během pár vteřin vytočený a bude to chtít za každou cenu okamžitě předjet. To je ještě otázka jestli se to vážně dokáže SAMO dostat z místa A do místa B bez zásahu řidiče, protože tahle tabulka:" autorevue.cz/…cenych-zasahu-do -rizeni-to-je-realita- autonomnich-vozu "tvrdí, že je to dost katastrofa >:D
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 12:55
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
a tebe by mal niekto ubrat kyslik, potom konekt do netu a obciansky ( teda ak ho máš >:-[] )
:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
7. 5. 2016 12:41
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
jj
Spousta správně uvědomnělých občanu České Republiky CHCE AUTOPILOTA !! [odkaz] [odkaz] a proto si objednali [odkaz] už asi 1000 ks [odkaz] konečně pokrokově schopných automobilů [odkaz] MÁME RADOST Z VÁS ;-)
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D :yes:
PS: SEBRAT PAPÍRY VŠEM MLADÝM NADRŽENÝM 3SMĚNNÝM TEPLOMILŮM S VÝUČÁKEM CO SE Z JARA OBZVLÁŠŤ V PÁTEK RÁDI LEPÍ NA VEJFUK !! >:D
7. 5. 2016 13:26
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Normální jsem a mě se, když někdo napíše SZ, zobrazí upozornění. Není mi nic do soukromých zpráv někoho jiného a proto o nich ani nechci vědět. Nevidím jediný důvod to míchat do běžné diskuze.

No, možná můžeš mít i pravdu, že jsem asi trochu přecitlivělej. Prostě to tak mám.
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 13:18
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Si normalny ? tu som ho na to len upozornil, lebo som dlhsie videl, ze si ju este neprecital.
Teda o tebe som mal vyssiu mienku... :-|
Nechapem o co ti ide... :-!
7. 5. 2016 13:15
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Klidně si SZ piš komu chceš co hrdlo ráčí.

Neobtěžuj s tím ale v normální diskuzi. Není to vůči ostatním diskutérům slušné. Alespoň podle mého názoru.
7. 5. 2016 12:07
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Nejde o hodnotu... Jde o veci, ke kterym mas vztah...
7. 5. 2016 12:04
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Nevykradli ... U mě by toho moc nenašli :-)
7. 5. 2016 12:03
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Uplne staci, ze budou vedet, ze nejsi doma, manzelka taky ne... No a tak se trochu vic projedes, aby meli dost casu vybilit ti barak... Uz te nekdy vykradli? To je ku.rva neprijemna vec...
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 11:59
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Tak vies ako, nie kazdy moze mat Vorsprung durch Technik, ze... :-)
Zajdi si niekedy do Germánie, a pockaj na nejaku tu A7, kde piloti mozu hrat za jazdy mariáš, lebo tie naše plechovice proste fakcia a fakcia dobre. :-) Teda pokial ich niekto nehackne... 8-s
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 12:11
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
mas SZ, tak citaj... >:-[] :yes:
7. 5. 2016 11:50
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
No tahle argumentace se používá dost často, ale upřímně řečeno si myslím, že spíše pravděpodobná je nějaká závada, což se může stát i u normálního auta. Nějakého zlého hackera, který by mě chtěl zabít pomocí auta se nějak nebojím, tak důležitý panáček zase nejsem :-)
7. 5. 2016 11:18
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Já se k nim hlásím. Podle mého by to přispělo k bezpečnosti přetíženého provozu na hlavních tazích i ve velkých městech, nehledě na možnost automatického parkování vozu někde, kde nebude překážet. Také si myslím, že hromadná a dálková doprava by takový systém měla využívat ...
7. 5. 2016 11:11
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Bohužel, obávám se, že takových lidí je dost. ;-\
Avatar - AUDIRS6
7. 5. 2016 13:57
Re: AUTOPILOT KONEČNĚ V ZABRŽDĚNÝ EVROPĚ !! A ČECHÁCH
Tak som si urobil test na tebe:
Pozeram tvoju aktivitu, raz 0:10 sekund, potom 0:33 sekund... a tiez sa nepozres do praveho horneho rohu a necitas - koli takymto pripadom potom upozornujem tu... ;-)
Takze uz sa prosim ta necuduj, jovan ? ;-)