Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

úsměv od ucha k uchu
Sky for everybody
| 16. 5. 2016 14:18
nelze jinak, než jen s respektem a jakousi radostí uznale pokývat hlavou. Je to pecka.
Avatar - CHerokee
úsměv od ucha k uchu
CHerokee
| 16. 5. 2016 16:03
Souhlasím!
ani ryba ani rak
sniper1719
| 16. 5. 2016 16:45
no mne se to teda nelibi. radeji bych original od HD i Jawy - oboji ma sve kouzlo. Tato splacanina je nejaka divna - ale mechanicky pekna prace.
Vzhledem k toleranci diskuteru ocekavam velke mnozstvi minus palcu - tak si to uzijte ;-)
Avatar - Dylan McKay
Retro
Dylan McKay
| 16. 5. 2016 14:18
Kluci, skvělá práce! Ještě ten vozejček PAv, z toho tam budou paf! ;-) :yes:
Smekám
ericn
| 16. 5. 2016 16:18
Pánové, to je naprostá pecka :yes:
Já všeobecné nadšení nesdílím.
gil54
| 17. 5. 2016 00:00
Nelíbí se mi ani nápad, ani vlastní motorka. Je to stejný bastard jako New Pionýr. Skoro je mi líto vynaložené práce, beru to jen jako jakýsi podivný showbike.

Jawy jsem zažil v dobách její největší slávy a své opodstatnění měla s úrovní techniky a dvoudobým motorem, dejme tomu, ve zchudlém poválečném prostředí. Po krásné a bohaté historii ustrnula, ať už z jakýchkoliv důvodů, na dalším vývojovém kroku s použitím zásadně dvoudobých motorů. Od šedesátých resp. sedmdesátých let max. tady už neměla, v této podobě, co dělat. Nebýt Ruska, východního bloku a Kuby, byl by klid daleko dřív. I když nějaké menší vývozy proběhly z leknutí i do USA, Kanady, Mexika, NSR, Austrálie, Švédska a Velké Británie, abych byl objektivní.

Nevidím důvod tuto zkostnatělou legendu opěvovat.

Já, když jsem byl tenkrát mladý kluk, ani mě nenapadlo koupit si jakoukoliv Jawu (tedy po krátkém extempore s Jawou 90 cross v mých sladkých sedmnácti). HD, tehdy dostupné, mi neseděly, BMW tu bylo jen pár, tak jsem šilhal hlavně po Nortonech, nakonec vyhrál Matchless G80.
Já všeobecné nadšení nesdílím.
Leipaer
| 17. 5. 2016 11:44
Ach, proc to ti tupci nepostavili jako H-D Matchless? Protoze to nema byt oslava nejakeho dokonaleho motocyklu, ktery si koupil nejaky ja-narcis, ktery citi potrebu sdelovat to svetu, ale je to inspirace legendou. Jawa nebyla nikdy dokonala, ani pred valkou, ani po ni, a nikdy uz nebude. Ale je to stredoevropska legenda, at chceme, nebo ne. Stejne jako treba Mini v UK, nebo Brouk v Nemecku. Tahle mimoradne povedena uprava je mimo jine o tom, cim Jawa mohla byt, kdyby nebyla udusena socializmem...
Avatar - Dinar
Já všeobecné nadšení nesdílím.
Dinar
| 17. 5. 2016 14:38
Zkostnatělá legenda, třeba jako fiat 500? Auto se zastaralou koncepcí už v době svého vzniku, a nebýt chudé Itálie...atd. atp. podobně v tvém duchu.

Tím co říkáš, popíráš celou retrovlnu, přece víme, že retro nemá žádný (z hlediska techniky) racionální základ, je to pocta něčemu, co zanechalo stopu, a to tahle Jawa zanechala. Že tu poctu někdo zhmotnil stojí za pochvalu, způsob provedení za potlesk. :yes: ;-)
Já všeobecné nadšení nesdílím.
gil54
| 17. 5. 2016 15:48
Nemám oči u sebe z žádných aut, vezoucích se na retro vlně. Některá, přiznám, jsou ale velmi povedená a plně použitelná (základní Fiat 500, normální Mini), některá mi až tak nesedla (Brouk a to ani ve druhé novodobé generaci).
Tenhle počin dal určitě hodně práce, ale mně se moc nelíbí. Je to jen můj názor. Píli, snahu a nadšení však nelze popřít, zvlášť v podmínkách, v jakých vznikal - tím myslím ne v továrně s veškerou podporou a technologiemi.

Retro vlnu nepopírám, ale je to citlivé téma, kde šlápnout vedle jde raz dva.

Konečně neříkám, že můj názor musí být ten nejsprávnější. Jen jsem přispěl do diskuze se svým osobním pocitem, který nechci nikomu vnucovat ani v nejmenším. I kdyby byl tento motocykl vyráběn a byl prodejný, nebyl by v mém hledáčku. To je celé.
Já všeobecné nadšení nesdílím.
gil54
| 17. 5. 2016 15:57
double, sorry...
JW 500 OHC
jimi
| 17. 5. 2016 08:00
Ta zadní část se trochu nevydařila, chtělo by to víc do stylu 500 OHC, to by se nestyděly ani u H&D.
Jinak tleskám za každý pokus.
(Chybí zadní stupačky...)
;-)
Jawa vs HD
ericho33
| 17. 5. 2016 18:56
Povedzme, že na nejakú show je takáto prestavba ešte ok. Aj keď...
Úplne rozumiem tomu, keď si chalani v garáži prerábali Jawu na "HD", ale ktorý súdny človek by sa dobrovoľne rozhodol z Irona urobiť Jawu????? To je ako z novej 911 chcieť urobiť staré "eR-ko"... WTF??? 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku