Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Tesla Roadster dorazí v roce 2019, říká automobilka. Bude větší a rychlejší

Nová generace Roadsteru vyroste na platformě Modelu 3. Bude větší, silnější, a ukáže se už v roce 2019.
Zpět na článek
19. 5. 2016 12:00
18. 5. 2016 11:35
Tak na tohle jsem zvědavej i já
protože při těch parametrech dnešních nejsilnějších tesel...

jde o to, že se 700 koňovým autem se plazit po dálnici abych dosplýval je trapný stejně jako dobíjení po cestě.

Ale sporťák, ten je i na kratší vyjížďky ve volném čase a tam tyhle problémy mizí...ale jde o to, jestli nebude někomu chybět zvuk motoru. Někomu jo, někomu ne.
Rozbalit vlákno
5
18. 5. 2016 14:47
Re: Tak na tohle jsem zvědavej i já
problem elektrickeho sportaku je v tom, ze ako klesa kapacita baterii, klesaja aj vykon auta a tak za par chvil aj z besnej i8 je len obycajny trojvalec. Niekde si dali tu pracu a maerali jazdne vykony pri plnej kapacite a potom postupne, ako kapacita klesala. Pri klasickom aute je suma fuk, kolko je paliva v nadrzi - teda pokial nie je prazdna. Prave ze praznejsia nadrz sa rovna nizsia hmotnost a lepsie vykony. Podobne pri testovani Tesly na ringu nedala ani cele kolo. Bolo treba chladit system. Po par prudkych akceleraciach na stovku bolo v skusanej Tesle citit spaleny zapach. Co by to urobilo pri plnej palbe na ringu neviem.
18. 5. 2016 14:57
Re: Tak na tohle jsem zvědavej i já
Mě v tomhle lhali, že jede dlouho stejně. až ke konci klesá. . tušil jsem, že lžou...

o trojválci na galuskách jsem psal už hodněkrát... >:D
Avatar - Googlit
18. 5. 2016 14:48
Re: Tak na tohle jsem zvědavej i já
Ač fanoušek elektromobility tak bych zrovna tady zvuk motoru postrádal. Kdo nejel v kabriu pod mostem, tunelem či úzkým koridorem ten nepochopí...
18. 5. 2016 14:56
Re: Tak na tohle jsem zvědavej i já
Já tě chápu.Chtěl jsem bejt dneska vstřícnej.
19. 5. 2016 12:02
Re: Tak na tohle jsem zvědavej i já
"jde o to, že se 700 koňovým autem se plazit po dálnici abych dosplýval je trapný stejně jako dobíjení po cestě."

takze je vlastne trapne po ceste i tankovat benzin nebo naftu? >:D
18. 5. 2016 11:44
A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
a elektro-trojka ve složení Shedon, Samanar a Kharl pořád mlči...

mám o ně strach.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 12:49
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
Ne že bych byl takový fanda do elektromobilů, ale sám jsem zvědavej na osud Tesly, jestli dostojí svým slibům - vývoj nových baterek a výroba auta pro širokou veřejnost.
Před 14ti dny byla cena akcií na 250 USD, k tomu dotace, zálohy. Musk už nyní proinvestoval něco přes 0,5- 0,6 miliardy USD a když tahle celá akce nevyjde, bude tam díra skoro 1 miliarda USD. Zatím mu ale věří spousta lidí, úřady, investoři. Nebojí se toho.
18. 5. 2016 15:44
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
No, to je otázka.
Sleduji vývoj celého projektu od začátku docela podrobně. Očekával jsem, že s tím bude spojena i jakási osvěta kolem obnovitelných zdrojů, že se rozpoutá debata o využití slunce a dalších zdrojů energie, které nevyžadují spalování, případně pro spalování používají snadno dostupný zdroj (vodík kupříkladu), Zabýval jsem se podrobně i jadernou fúzí. Dokonce jsem byl natolik pohlcen celou problematikou, že jsme s manželkou postavili pasivní dům a spotřebu energií pokrýváme zhruba mezi 63 – 70% .
Nebudu se nijak izolovat od všeobecného myšlení. To bych byl pokrytec. Ale co mě mrzí, tak především přístup lidí ke zdrojům energií. Vlastně jsem byl (a stále jsem) překvapen, jak málo lidí zajímá, kde se bere energie pro jejich chytré telefony a notebooky a televize a myčky a pračky a set-top boxy a wi-fi routery, sekačky,ledničky, mražák … nebo třeba pouliční lampy nebo výlohy obchodních domů… jak je jim to vlastně úplně jedno.
Nejde o to, že by elektromobilita byla nějaká utopie. To v žádném případě není. Jde o to, že zdroje energie, distribuční sítě atd… že to všechno můžou financovat pouze ti bohatí (čili nepřímo vládnoucí). Jenže ti vládnou prostřednictvím ropy. Jejich bohatství je závislé na ceně ropy. A budou vládnout do té doby, dokud ropa nedojde (což bude spojeno s obrovským krveprolitím) nebo dokud bude lidem jedno, kde se bere jejich 220V a neuvědomí si, že vůbec nemusí být tolik závislí na ropě. Že si můžou základní energetické potřeby pokrýt nezávisle.
Problém je ve všeobecném myšlení, v čekání na zázrak, v neschopnosti přijmout zodpovědnost za to, co bude. Chápu to, jsou věci, které mi přijdou složité a tak nad nimi také mávnu rukou…
Některé věci jsou ale zásadní…
Vystupování radikálních ekoteroristů je samozřejmě také kapitola sama pro sebe. Je mi jich líto. Jsou jen nástrojem pro lidi, kteří umí zbohatnout na pseudozelených dotacích. Bohužel to neví…
Avatar - Uživatel_5340709
18. 5. 2016 18:30
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
Je to běh na dlouho trať, vem si, že v r. 2016 se EU nedostala na svůj vytyčený cíl do r. 2010 mít v energetice podíl obnovitelných zdrojů 20%. Tak ať si to přejeme nebo ne, pořád jsme odkázáni na jádro a fosilní paliva. V uchovávání el. energie jsme taky dost v plenkách, a pokud se doopravdy rozvine elektromobilismus, tak tu nastane druhý problém s přenosovými soustavami. Vždyť už dnes si někde v EU nainstaluješ v létě klimu do domu a sítě jsou na svých horních hranicích. To všechno ještě čeká na přebudování. U Tesly si spousta lidí myslí, že jsou svědky revoluce v automobilismu a chtějí se na tom nějakým způsobem podílet, proto je ta firma silně překapitalizovaná. Vše to ale stojí a padá na technologiích. Proto tak sleduji Elona Muska a čekám jak to celé dopadne, a předěl něco jako mezi párou a benzínem v 19-20 stol. to klidně může být.
18. 5. 2016 19:42
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
Nezbyva, nez tise pozorovat. Kazdopadne za cenu Tesly mas solidni elektrarnu, ale uz ti nezbude na Teslu... A naopak >:D
19. 5. 2016 12:37
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
za cenu tesly (te nynejsi) je system ktery by dokazal plne pasivne uspokojit mensi cinzak, na Ustecku jsme delali na projektu cinzovniho domu 3+3 kde majitel pri rekonstrukci nechava celej ten cinzak zavest do pasivniho stavu co se elektriny a tepla tyce, hybridni solarni/vetrnej+storage tam bude stat cca 1.6 milionu kde se pocita s 6-8kWh na bit na den, celej barak zustane jen na jedine tusim 20A vetvi pro zalozni trakcni baterie pokud by nahodou celej tejden nesvitilo a nefoukalo
19. 5. 2016 12:42
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
moje chyba... dodávám "vodní" elektrárnu, kterážto je teď předmětem mých úvah, neb mi pozemky protéká malá říčka :-)
19. 5. 2016 12:30
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
tohle je problem hlavne Evropy kde se nesmyslne veri aparatu desitek tisic uredniku kteri jsou na danych postej jen proto, ze vlastne nic neumej

a zrovna Evropa bude mit mnohem vetsi problemy nez je energie, uplne se prehlizi treba farmaceuticky prumysl a to jake ma dopady globalne, Evropu ceka v budoucnu "holokaus" v podobe extremni migrace ze svetu, kde tunajsi "dobrovolnici" tak vehementne zasobuji humanitarni pomoci a uplne zapominaji na to, ze tu humanitarni pomoc, ac rozdilnou potrebuji prave spise zdejsi lide, jen pro zajimavost, Evropa se za poslednich cca 70 let rozrostla jen o cca 38 milionu obyvatel, Afrika ktera neskutecne strada a musi se ji pomahat se za necelich 30 let rozrostla o cca pul miliardy lidi, a odhaduje se ze do roku 2050 bude na uzemi Afriky okolo 2 miliard obyvatel, coz povede k tomu ze dany kontinent nebude mit sanci tolik lidi uzivit natoz aby je dokazal zasobovat vodou, nehlede na fakt ze tihle lide neco jako svoji ekologickou stupu vubec neresi, jen pro predstavu je populacni boom (stradajici) Afriky takovej, ze kdyby to bylo podobne v CR, tak tu dnes zije cca 40 milionu obyvatel CR >:D

cele to dopadne tak, ze populacni boom "3 sveta" zahuby nas vsechny, a to za prispeni tech dobrovolniku a humanitarnich organizaci co jim tam pomahaj, neb porodnost tam je +- porad stejna, jen se holt diky pomoci "ze zapadu" umira mnohem pozdeji nez pred tou pomoci, aneb moderni civilizace pomaha k tomu aby se sama zahubila :-) ted se jen "modlit" aby bylo nakonec ne dostatek jidla a vody, ale aby bylo vubec co dychat :-!
19. 5. 2016 12:47
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
Člověku, vždycky je fajn, když někdo přemýšlí v globálu. Ale trochu si sesumíruj a srovnej informace, především zdroje informací. Začínáš být vyplašenej jak xenofóbní diskutéři na Novinkách, kteří nevytáhnou paty z domu jak je rok dlouhej... takže klid chlape.
19. 5. 2016 12:14
Re: A safra, už pěknou dobu tady visí článek o Tesle
podle kvartalni zpravy maji cash k dispozici $1.6 miliady a pro uspiseni vyroby modelu 3 se ma vypisovat nova emise akcii za $1.7 miliardy, za ucelem uspiseni vyroby modelu 3 byl i najat bejvalej sef produkce z Audi, v Audi mel nastarost vyrobu modelu A4, A5 a Q5, ono totiz dosavadni registrace na model 3 davaji Tesle jistou sanci ze si sahnou na obrat cca $13 miliard (370 tisic rezervaci po $35k, a da se ocekavat ze prumerna cena bude vyssi, 35k ma stat zaklad)

to ze neni Tesla v zisku je kalkul, nac chodit do zisku kdys je kde investovat a rozvijet spolecnost, jen by takdostal firmu do cisel kde se plati dane a vyplacej dividenda, na to maj jeste cas a misto toho je proste lepsi investovat ty penize treba do novejch trhu kde chteji prodavat nebo do rozsirovani site SC

jinak podle poslednich zprav vyjednavaji/sonduji partnerstvi s LG Chem a Samsung SDI, prvni jmenovana dodavala baterky prave do Roadsteru a stoji z velke casti za technikou chystaneho Chevroletu Bolt
19. 5. 2016 10:10
Dorazi do showroomu
nebo do predobjednavkoveho formulare?
Rozbalit vlákno
0
19. 5. 2016 12:00
blesk
"Tesla prorazit ve světě sporťáků, plán ale zřejmě nevyšel tak, jak se představovala."

tohle je krasnej nesmysl, jak dlouho ti honzo trvalo nez si tohle vymyslel? vzdyt odzacatku Musk proklamoval ze Roadster je testovaci platforma na ktere se Tesla coby "automobilka" z garaze nauci stavet elektricka auta a odladi na nem pohon na uroven, aby se dal vyrabet seriove ;-) a mimochodem plan vyroby Roadsteru byl dokonce prekonanej, puvodne se planovala serie pouze 2000 kusu

to je jako by jsi zde napsal ze Hennessey Performance neuspelo ve svete supersportu proto, protoze na stejnem zakladu od Lotusu postavilo jen par kusu Venomu kde finalni serie ma zavrsic cislovkou 29 kusu celkove

a napisme rovnou ze Auto.cz neuspelo protoze se z nej stal automobilovej Blesk a jiz davno neni tim TOP automobilovim mediem v CR, doufam ze po vzoru TV Barandov zacnete na 3D tiskarnach tisknout auta, na tom Barandove totiz na 3D tiskarnach umej vytisknout i nukjlearni zbran :-!
Rozbalit vlákno
0