Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Podélné parkování – muž, stroj, nebo Eva?

Systémy samočinného parkování jsou čím dál tím rozšířenější. Jak ale fungují v praxi? Opravdu pomáhají?
Zpět na článek
22. 6. 2016 19:01
22. 6. 2016 19:32
23. 6. 2016 12:12
23. 6. 2016 07:08
22. 6. 2016 19:51
22. 6. 2016 20:13
22. 6. 2016 21:36
23. 6. 2016 01:00
23. 6. 2016 09:03
23. 6. 2016 10:57
23. 6. 2016 11:18
23. 6. 2016 11:22
22. 6. 2016 19:01
Čas?
Pán redaktor, nechcem znieť ako taký ten klasický skeptik v diskusii, ktorý chce všetko skritizovať, ale skutočne tento systém na parkovanie dávajú do áut kvôli ušetreniu času?
To si nemyslím...

Oveľa viac by ma zaujímal test, kde by mal tento systém zaparkovať do skutočne úzkeho miesta, kde človek musí minimálne 6-7 krát prerovnávať volant aby sa tam ako tak vtesnal.
Väčšina týchto testov na you tube je práve na tento štýl, že parkujú auto na miesto, kde by sa zmestil aj autobus.
Rozbalit vlákno
3
22. 6. 2016 19:32
Re: Čas?
Takový test asi nebude, protože by to ten systém nejspíš nedal >:D Proto to zkuší na místech, kde je možné zaparkovat i autobus. At to zkusí někde, kde stojí na každé straně řada aut je mezi něma tak 2m díra na projetí a místo na zaparkování má na délku o 30-50cm víc než je délka auta s kterým se bude parkovat a nebude to nákupní taška. Jinak by bylo lepší vycvičit si opici, protože tohle zvládne taky >:D
23. 6. 2016 12:12
Re: Čas?
Tak tam bych nezaparkoval ani já. Co nezaparkoval; nevím, jestli bych měl koule tamtudy vůbec projet (se svým autem).

Mám takový pocit, že jsem viděl jeden test, kde to zkoušeli do limitního místa, tedy na hranici udávaných možností daného systému. Řekl bych, že to byla délka auta + cca. 30 cm, ale ruku do ohně bych za to nedal.
Avatar - Anonym
23. 6. 2016 07:08
Re: Čas?
Třeba se dočkáme taky testu, zda brzdí rychleji manuální nebo elektronická brzda >:D
Avatar - Ada je zase tady
22. 6. 2016 19:47
ještě tak 20 let vývoje...
a bude to možná OK.

Jenže do té doby pravděpodobně přestane lidská civilizace existovat. :no:

BTW: z těch třech řidičů neumí parkovat ani jeden :no:
Rozbalit vlákno
1
23. 6. 2016 07:20
Re: ještě tak 20 let vývoje...
Tolik mista, tolik zbytecnych pohybu, takove male vyuziti maximalniho rejdu! :no:
22. 6. 2016 19:51
parkpilot
Od čtvrtka to mám v autě. Ani nevím jak se to spuští. Návod šílený.
Rozbalit vlákno
4
22. 6. 2016 20:13
Re: parkpilot
A jaké máš auto ?
Avatar - _Karel_
22. 6. 2016 21:36
Re: parkpilot
Sinuhet? Jedině škodu.
22. 6. 2016 20:31
Re: parkpilot
Také to mám, ale jelikož parkuju tam, kde jsou vysoké obrubníky, tak jsem to raději ani nezkoušel, abych neslyšle ten krásný chroupavý zvuk ;-\
Avatar - 3_diamanty
22. 6. 2016 22:22
Re: parkpilot
a podla mna to stejne moc vyuzivat nebudes....

ci uz tu alebo inde .... padli uz nazory ludi ktori ho maju ze v praxi tohto asistenta vobec nevyuzivaju .. ale tak v reale to je skutocne ine... neraz chces ( alebo musis ) zaparkovat proste svizne rychlo ... a ani pritom nemas miesta ako pre kamion
Avatar - Ja Prvni 123
22. 6. 2016 20:52
Je to nesmysl...
buď nefunguje ten automat... a nebo do dvou let ztratí řidič schopnost zaparkovat.

Zatím naštěstí nefunguje ten automat.

;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
22. 6. 2016 23:35
Re: Je to nesmysl...
Dřív nebyl startér a muselo se natočit kličkou, pak přišel startér a řidič se odnaučil natočit motor.

Dřív nebyly synchrony a muselo se řadit s meziplynem. Pak přišly synchrony a řidič se odnaučil řadit s meziplyny.

Nyní přichází asistenty a řidič se odnaučí parkovat. Tak to prostě je, z řízení vozidla se čím dál víc stává pobyt ve vozidle, který by bylo možné efektivně promarnit na FB, youtube nebo instagramu ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
22. 6. 2016 21:13
Kdyby Evička
trošku víc chtěla, tak je jasný vítěz! ;-) :yes:
Rozbalit vlákno
3
22. 6. 2016 22:11
Re: Kdyby Evička
Hlavne, Evicka to jednoznacne dala blizsie k obrubniku nez pan redaktor. Takze pomer cas/presnost vyhrala baba.
22. 6. 2016 22:22
Re: Kdyby Evička
To je jak klasický Top Gear >:D Eva je šikovná ;-)
23. 6. 2016 07:23
Re: Kdyby Evička
Eve to slo ok. :yes:
Avatar - rohYpnol
22. 6. 2016 23:28
Zajímavý nápad, diletantské provedení
Eva :yes: konečně baba kterou jste nechali i promluvit a nedělali z ní bárbínu.

Nicméně každý ví, že jedno měření = žádné měření. Navíc mezera jak vrata od chlíva, do které zaparkuje i žák v první hodině autoškoly... A ještě k tomu jel redaktor se zaplým asistentem jak s hnojem, tak se není čemu divit, že čas byl horší.

Jinak přínos parkovacího asistenta podle mě není čas, ale POHODLÍ a PŘESNOST, resp. bezpečnost toho, že si člověk auto nepoškodí svojí nezručností. A jak vidno, tak rychlost je přinejmenším srovnatelná.

Ještě před pár lety bych napsal, že parkovací asistent je naprostá kravina. Ale přišly mnohem větší kraviny jako coffee assist, line assist a další, takže z parkovacího asistentu se pomalu začíná stávat v záplavě nesmyslů vcelku smysluplný prvek >:-[]
Rozbalit vlákno
2
23. 6. 2016 11:21
Re: Zajímavý nápad, diletantské provedení
vyvpovídající hodnota 0,nic nevadí, to je topgear, koukej na šou ;-)
23. 6. 2016 12:46
Re: Zajímavý nápad, diletantské provedení
Čas můžeš ušetřit. Pokud například parkuješ do řady výjimečně, nebudeš mít v oku vhodný úhel a vzdálenost a můžeš mít problém odhadnout velikost místa. V rušné ulici je pak celkem nepříjemné se s tím patlat.

Line assist bych pak nenazval větší kravinou, protože mikrospánek nebo chvíle nepozornosti může potkat i šikovného řidiče.
23. 6. 2016 01:00
ale ano
obcas to pouzijem, len tak pre radost, ze mi auto parkuje samo, iba zaradim R, sledujem kameru, a citim sa ako majkl najt :-)
Rozbalit vlákno
0
23. 6. 2016 09:03
no
rekneme si narovinu, nejrychlejsi cas byl nejrychlejsi jen proto, ze zaparkoval nejhure, podle toho co je videt je vitezka Eva, Martin zastavil celkem dost daleko od "obrubaku" a trosku trcel do "silnice", automat to zvladl take v tomto ohledu lepe, a to ze byl pomalejsi myslim neni as tak na skodu, tady to muzske zastoupeni projelo na cele care >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - skejpa
23. 6. 2016 10:57
test
Pro všechny rejpaly, ten test měl podle mě poukázat hlavně na to, že parkovací asistent je moc pomalej. Do opravdu problematického místa to nezaparkuje a všude jinde je člověk rychlejší.
Rozbalit vlákno
2
23. 6. 2016 11:18
Re: test
rychlejsi je jen ten kdo parkovat umi, coz dnes as zas tolik lidi neumi, v autoskolach na to vetsinou prdej a spousta ridicu neumi vubec couvat, natoz parkovat

ostatne tento test to nadherne ukazuje, aneb aby byl dosazenej rychlejsi cas tak je parkovani nekvalitni, v uzsi ulici kde hraje roli i 10cm rozdil by to zaparkovani o 10cm vice do silnice mohlo znamenat ze dalsi vetsi auto neprojede, za barakem jedno takove mam, a popelari tam ubcas maj problem prave s ridicema co parkovat neumej
Avatar - skejpa
23. 6. 2016 11:22
Re: test
No, je fakt, že to couvání je občas zoufalé. Ale to jsme spíš u základu toho problému, že by takoví lidé vůbec neměli mít řidičák...
23. 6. 2016 11:46
Nesmyslné měření
Proč měříte čas od rozjetí auta kilometr před parkovacím místem?

Pro mě je důležitý čas, za který při zahájení parkování (tzn. když začnu couvat) zmizím z vozovky a přestávám blokovat provoz. A tady je to podle mě remíza - všem to trvalo cca 10 vteřin.

Evička místo v zápalu boje přejela, jinak by dopadla lépe. Martin vyjel agresivně, protože věděl, že během samotného parkovacího manévru už moc vteřin nenažene, tam je to totiž víceméně remíza. Dost pochybuju, že takto v reálu hledá parkovací místo tzn. jede v úzké ulici na plné kule a na hraně parkovacího místa to zadupne. To by museli mít auta jedoucí za ním radost. Nemluvě o chodcích občas neuváženě přebíhajících ulice.

Za mě parkovací asistent nejlépe simuloval reálné parkování a jeho čas vnímám jako velice dobrý a konkurenceschopný ve srovnání se středně zdatným řidičem. Ideální pomocník zejména pro méně zdatné řidiče, kteří jsou schopní i na takto velkém místě parkovat minuty.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Londonbridge
23. 6. 2016 18:29
Je to na nic...
Mam v aute parktronic system a skusal som to raz a naposledy. je to zdlhave a lezie to pekne na nervy. Su to zbytocne extry v aute na ktorych vyrobcovia zarabaju a mozu tam pribalit cim dalej tym viac asist. pomocnikov . V praxy ale vele asist. elektr. pomocnikov moc nepomaha. Ano uznavam ze niektore hi tech veci sa v aute zidu ale zrovna parktronic system tam patrit nebude. :no:
Rozbalit vlákno
0