Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW M140i odhalilo českou cenu, stojí 1,14 milionu Kč

Řada 1 se dočkala nové vrcholné varianty, dosavadní M135i střídá silnější M140i s novým šestiválcem. Agregát je dostupný také pro kupé a kabriolet řady 2.
Zpět na článek
2. 7. 2016 11:53
3. 7. 2016 02:47
8. 7. 2016 14:44
8. 7. 2016 16:44
14. 7. 2016 17:20
14. 7. 2016 19:50
14. 7. 2016 19:52
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 12:32
Poslední šance
Vymírající druh. Poslední šance si pořídit rychlý kompakt nebo kupátko s 6 válcem, s pohonem zadních kol. Nova 1er již bez šestiválce. ;-\
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2016 13:58
Re: Poslední šance
Jj připojuju se = svět se definitivně mění = tohle je jedna z posledních šancí :yes: :yes: :-!
Avatar - iudex
1. 7. 2016 12:55
Unkas, syn Čingačgúkov
Paráda, M140i je pre mňa dokonalý hotheč. 3,0 R6, 250 kW, zadný pohon, 4,4s na stovku (edit: pozerám, že to platí pre xdrive, zadohrab má 4,8s). Ako píše děda, Unkas, posledný Mohykán. Kupujte, lebo už nebude.
Mne na ňom vadia iba dve veci: 1. že nemá samosvor a ten nie je ani za príplatok (viem, že sa to dá riešiť cez M Performance, kde ho vedia domontovať, ale podľa mňa mal byť sériovo od výrobcu) a 2. farby: hotheč si pýta výraznejšiu farbu; tu je síce oranžová Valencia, ale tá sa absolútne nehodí, takže zostáva len tradičná modrá.
Rozbalit vlákno
20
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 13:25
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Výběr barev se zlepšil. Přibyla i Melbourne Red. Ale já, coby stará garda, si nedovedu přestavit BMW v jiné než bílé. V Anglii je populární Mineral Grey. To bude asi tím, že tam moc nesvítí sluníčko a auto se nenahřívá a také že tam často prší a na MG není vidět špína. Zajímavé pak je, že v Anglii nenabízí verzi s xDrive. BTW, svezl jsem se s M135i a má to odpich jako když startuje 747Jumbo Jet. :-)
Avatar - fOE
1. 7. 2016 13:35
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Bila je krasna barva...
... na lednici nebo na mrazak. >:-[] Zalibu anglicanu v mineralgrey se nedivim, je to moc povedena barva a tomu autu slusi. Ze jde na HB i cervena slysim prvne, ale spravny krok. :yes:
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 13:59
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
To víš, v mém věku si už pomalu musím na tu lednici zvykat............. :-)
Avatar - fOE
1. 7. 2016 13:33
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Nechapu tu poznamku o LSD. V cem je rozdil jestli si auto koupis a oni ti tam LSD namontuji kus za kus ve fabrice a ty si jej s tim uz vyzvednes, nebo si auto koupis a oni ti jej namontuji kus za kus v autorizaku a ty si jej s tim vyzvednes? Ze tam neni v zakladu je skoda, na druhou stranu tohle neni ///M. Chces plnotucny produkt, zaplat si plnotucny produkt... jak premiove. :-)
Ad farby, ta modra se mi docela okoukala, takze oranzova (videno jen jednou) vede, bohuzel to je jedno protoze 4 z 5 co potkam jsou bile. Coupe je na tom lip, tam jde cervena v ktere mu to moc slusi a ktera je i na silnicich videt.
Avatar - iudex
1. 7. 2016 13:51
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Tak Ty sa vyznáš v BMW viac, ja to ale beriem tak, že to nielenže nie je štandard, ale ani v príplatkovej výbave a M performance parts je obdobná komplikácia ako aftermarket, akurát s plnou zárukou. Či to ponúka každý predajca BMW, to neviem, minimálne to ale komplikuje kúpu (najprv čakáš na auto a potom čakáš na dodatočnú montáž LSD v servise). A ten samosvor pri tom výkone by som chcel.
Oranžová Valencia mi k tvarom jednotky absolútne nesadne. Modrá Estoril je opozeraná, našťastie ako píše deda pribudla červená metla Melbourne, tak asi tá. Ešte pozerám, že M má sériovo brzdové strmene lakované na modro, neviem ,či to ide zmeniť, lebo s čeveným lakom to neladí (verím, že áno).
1. 7. 2016 13:57
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Pokud si společně s autem objednáš nějaký mperformance doplněk, obyčejně dorazí na sklad k dealerovi asi o měsíc dřív, než tvoje auto... ten den prací navíc tě už nezabije, když čekáš na auto dva až tři měsíce, ne? :-)
Avatar - iudex
1. 7. 2016 14:07
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Ak je to tak, potom OK. :-)
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 14:16
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Co se týče doplňků, tak LSD asi ne. A pozor! BMW M performace katalog pro řady 1 a 2 LSD nenabízí. Ale sportovní systém tlumiče výfuku bych asi bral... ;-)
Avatar - fOE
1. 7. 2016 15:40
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
S tim LSD je to jak pise JuicyMane, jednoduse to mas behem 1-2 navic na aute s plnou zarukou a vsim. Mne osobne by to bylo asi jedno jestli je to namontovano tam nebo tam (samozrejme za predpokladu plne funkcnosti a neodflaknuti prace autorizaku).
Ty trmeny, to jsou lepsi (ne nejlepsi) brzdy z 1er/3er a jdou jen v modre. Pokud by si chtel jinou barvu tak leda znovu priplatit cele jine brzdy (znovu M performance) a ty se pak delaji tusim ve trech barvach, vcetne cervene (nebo oranzove?)). Takze celkove si s barevnosti brzd u BMW moc nevyhrajes a ano, ta modra je dost sazka na jednu kartu a ke spouste barev bude spis jako pest na oko. Taky ji nechapu.
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 13:55
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
LSD? No ono je to o tom, že pro výrobce by to byla další položka v systému a tím další komplikace a tím i vyšší náklady. Historicky je poptávka po LSD asi mizivá, plus taky je v tom trochu "kšeft" pro dealery. ;-) Jo kdyby se M140i montovalo v M divizi, tak by LSD bylo v nabídce přímo. Ale protože M140i není to pravé ořechové M, tak ti, co LSD musí mít, tak si musí i připlatit a chvíli počkat než jim to dealer namontuje. Ještě k těm barvám. Většina barev se rychle okouká. Známá věc. Proto hodně lidí vsadí na bezpečnou barvu...bílou.... ;-)
Avatar - iudex
1. 7. 2016 14:10
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
No pri bielej by som asi uvažoval o tých modro-červených polepoch, ako máš ostatne aj v avatare. [odkaz]
1. 7. 2016 14:14
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
a propos co se stalo dědo, vždyť ty už jsi jenom řešil poslední detaily před koupí toho auta?
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 14:20
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Vše je na dobré cestě. Auto jde do výroby týden 30. V Renocaru by mělo být v půli srpna.
1. 7. 2016 14:34
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
chytnul jsi tu akci pro podporu silných benzínových motorů?
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 15:10
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Jo chytil. A mám tušení, že ta podpora jede dál... :-!
Avatar - Pradeda77
1. 7. 2016 18:08
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Odedneska. Pouzivam l tablet. Ale jeste me to moc nejde. Na tabletu jsem deda77, protoze jsem nemohl pouzit originalni prihlasovaci udaje. ;-\
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2016 18:45
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Divný! Já tu přeskakuju mezi počítačema a tabletem denně :-|

Někdy sem přihlášenej i na obojim najednou :-)
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 18:48
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
No šak píšu, že mě to moc nejde... ;-)
Avatar - Hammunasakra
1. 7. 2016 19:08
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
Už si zase o 7 omlád = tak snad jde :-)
Avatar - praděda7
1. 7. 2016 21:08
Re: Unkas, syn Čingačgúkov
To proto, že jsem zpět na notebooku... ;-)
Avatar - curwasportiva
2. 7. 2016 02:35
BMW 180i
Koukám že číslování modelů se Bmw totálně vymklo z kontroly. Dříve když se člověk podíval na kufr bavoraku, hned vedel s čím má tu čest, ted je to spíš jen špatný vtip...
Rozbalit vlákno
0
2. 7. 2016 11:53
-
To je cena jak za barák >:D , šílený.
V čem je 10x levnější ojetý auto o tolik horší?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - white label
3. 7. 2016 02:47
Re: -
V čem je o tolik horší bunda ze sekáče, nebo třeba nábytek z druhé ruky?
8. 7. 2016 14:44
Re: -
jo tak to bych rekl, ze je super prirovnaní, nekdy natrefíte v sekáci na super znackovy obleceni a je skoro nenoseny za par kacek a stejne tak to muze byt i s autem z bazaru, taky natrefite na fajnovou karu za super cenu...proc teda kupovat novy, kdyz muzu najít v sekaci/bazaru to samy ale za xkrat menší peníze? :yes:
Avatar - white label
8. 7. 2016 16:44
Re: -
Vše použité stojí logicky podstatně méně, nejen auta a hadry. Lidi ale přesto velmi často kupují věci nové a zřejmě dobře ví proč...
14. 7. 2016 17:20
Re: -
No mě příde, že většinou právě ani neví proč tu určitou věc potřebují mít novou... asi že se to od nich očekává, aby si někdo nepomyslel že jsou chudáci a nemůžou si tu věc pořídit novou, tak se radši zadlužej a pak si nemohou pořídit spoustu jinejch věcí, protože musí splácet tu jednu novou, která je po roce zase stará... >:-[]
Avatar - white label
14. 7. 2016 19:50
Re: -
Kdyby si chtěl každý "chytře" kupovat jen použité zboží, kde by se vzalo?
Avatar - white label
14. 7. 2016 19:52
Re: -
Kdyby si chtěl každý "chytře" kupovat jen použité zboží, kdepak by se asi bralo?
18. 7. 2016 07:24
není všechno zlato, co se třpití
Tak dnešní nové auto není kromě nablýskanosti zárukou skoro ničeho... Mě se ověřilo kupovat vždy až léty prověřený model, který prověřili tisíce řidičů a v té době je už i jejich cena mnohem přijatelnější... >:D
Rozbalit vlákno
0