Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan a jeho unikátní prototyp: Elektromobil na bioethanol!

Speciální prototyp je poháněn elektromotorem, který získává svoji energii z bioethanolu. Podle Nissanu má takové řešení spoustu výhod.
Zpět na článek
5. 8. 2016 15:16
Strašák CO2 ?
Tady je krásně vidět ta demagogie okolo CO2. Pokud se bioetanol vyrábí z rostlin, tak snad CO2 jen koluje v uzavřeném cyklu, v atmosféře nijak nepřibývá takže ani nemůže škodit. Asi jsou tyhle souvislosti na odborníky z Bruselu už moc komplikované.

Vzhledem ke spotřební dani z lihu nemá ale tohle řešení u nás žádnou šanci projít.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
5. 8. 2016 15:43
Re: Strašák CO2 ?
Mýlíš se a hned 2x:
1 - Odborníci v Bruselu - kdepak by se tam vzali? Tam jsou jen politici, vesměs levicově-ekoanarchistického smýšlení. CO2 - nelze !!!!!!!!! To musí být "bezemisní" .....
2 - Samozřejmě že to u nás projde - Andy Bureš začne místo řepky pěstovat, sklízet a na etanol upravovat řepu (řepa místo řepky - to je ale zábavné !!!)
Dokumentace se bude předělávat snadno - místo "řepka olejná/olejka" se uvede "řepa cukrová/cukrovka" :-)
A bude to ať nás to stojí co nás to stojí.
5. 8. 2016 23:38
Re: Strašák CO2 ?
To jsou zase dřísty. Bioetanol (česky líh) se v ČR běžně vyrábí už celá staletí. Lihovarů je tu několik. Čerpací stanice, kde se prodává E85 (tedy 85% etanolu a 15% benzínu) v ČR taky jsou, E85 se běžně prodává a je levnější než benzín. Takže žádný problém nevidím. Toto je technologie, která jediná ma šanci v dlouhodobém horizontu konkurovat elektromobilům. Zejména v zemích jako je Brazílie.
Avatar - petr164
8. 8. 2016 20:31
Super, sem s tím!
Konec s docházející fosilní ropou a s mocenskou cenovou manipulací. Národní produkce bioetanolu z obnovitelných ekologických zdrojů, přirozené využití hygroskopických vlastností, vše jednoduché, lehké, ekologické a úsporné. Snad u Renaultu mají plný přístup k technologii a připraví něco lehkonohého, na co by byl Louis Renault pyšný...
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku