Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Jízdní dojmy: Mazda 6 (2017) a její G-Vectoring. Superpodvozek, nebo falešný sob?

Šestka od Mazdy dostala v rámci nového modelového roku nová zpětná zrcátka se směrovkami a pár dalších drobností, tak jsme se vydali do Španělska ji vyzkoušet.
Zpět na článek
14. 9. 2016 15:29
14. 9. 2016 16:10
14. 9. 2016 16:22
14. 9. 2016 16:28
14. 9. 2016 16:33
14. 9. 2016 16:34
14. 9. 2016 16:42
14. 9. 2016 16:58
14. 9. 2016 16:34
14. 9. 2016 17:01
14. 9. 2016 17:09
14. 9. 2016 17:23
14. 9. 2016 18:09
14. 9. 2016 18:32
14. 9. 2016 22:16
15. 9. 2016 10:45
14. 9. 2016 16:26
14. 9. 2016 16:48
15. 9. 2016 10:14
14. 9. 2016 17:09
14. 9. 2016 17:34
15. 9. 2016 01:15
15. 9. 2016 10:20
15. 9. 2016 11:09
15. 9. 2016 19:31
15. 9. 2016 10:57
15. 9. 2016 07:56
15. 9. 2016 10:57
Avatar - Pradeda77
14. 9. 2016 15:05
Manualni prevodovka
Od Mazdy by se vsichni mohli ucit jak nadesignovat a vyrobit paradni manual. A to plati i pro BMW... ;-)
Rozbalit vlákno
9
14. 9. 2016 15:26
Re: Manualni prevodovka
No, myslím si, že Honda dělá manuály lepší - doslova hodinářskou práci. Jen to lehce cvakne na krátké dráze.
Avatar - frogman
14. 9. 2016 15:43
Re: Manualni prevodovka
Neviem, s cim konkretne porovnavas, ale ja som presadol z Civicu 8G do novej M6, oboje v 2.2D, a Mazda je _vyrazne_ lepsia co do prevodovky. :-)
14. 9. 2016 15:56
Re: Manualni prevodovka
8G je dnes už prakticky předminulá generace a ještě o třídu níže než M6. To je opravdu vypovídající srovnání.
Avatar - TeeJay
14. 9. 2016 16:04
Re: Manualni prevodovka
Zrovna Civic 8G neměl úplně nejlepší řazení. ;-) Čestná výjimka :-)
Avatar - speedfred
14. 9. 2016 16:21
Re: Manualni prevodovka
taká S2000 - asi najlepší manual čo som jazdil.
14. 9. 2016 16:22
Re: Manualni prevodovka
S2000 už je skoro veterán :-)
Avatar - TeeJay
14. 9. 2016 17:08
Re: Manualni prevodovka
S2000 je určitě top, lepší má být už jen NSX-R, ale kdo to asi může vyzkoušet? U Hondy řadí krásně prakticky všechno, jak jsem psal, relativně horší byl právě Civic 8G a trošku na to dlabou u CR-Vček, kde řazení schází ta typická lehkost a plynulost. Ale s ohledem na to, jak to dělá konkurence, jsou stále v pohodě. Mazda hodně zapracovala na řazení u masových modelů v posledních cca 10 letech a srovnala s Hondou krok. Rozhodnout dneska, jestli řadí lépe Civic nebo M3 je hodně těžké, a Accord už bohužel není. S M2 už jsem dlouho nejel ,nejsem si vůbec schopný to vedle Jazzu vybavit.
Avatar - michal.t
14. 9. 2016 19:55
Re: Manualni prevodovka
Za civic 9G můžu kvalitu řazení jen potvrdit... dráhy řadičky sice možná nejsou úplně nejkratší, ale chod fakt kvalitní - těžko se zvyká na cokoliv jiného, při změně auta (např. Škoda, VW, Ford, Renault... s Mazdou nemám zkoušenost).
4. 10. 2016 20:23
Re: Manualni prevodovka
Měl sem Hondu,mám Mazdu. Result Honda vynikající,Mazda ještě o třídu výše.
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 15:29
Ford
G-Vectoring - kde jsem to jen viděl.... jo ahá!? >:D Že by Fokus ? >:D Ale jo, funguje to docela dobře :-)
Rozbalit vlákno
18
14. 9. 2016 16:02
Re: Ford
fakt u Focusu? A jak tomu oválnící říkají?
EDIT: už jsem to pochopil woe... není G jako G :) a Vectoring jako Vectoring
14. 9. 2016 16:14
Re: Ford
Ozzman je podšívka... byl to více méně erotický příspěvek
EDIT:sorry, tak nebyl
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 16:22
Re: Ford
Nějak nestíhám, nebo jsem si to lajdácky přečetl, ale Fokus přeci má po faceliftu torque vectoring control (TVC), který upravuje sílu točivého momentu vnitřního kola a přenáší část točivého momentu na vnější kolo. Provedení bude asi odlišné, ale výsledek bude řekl bych obdobný ne? Nekamenujte mne, stačí vysvětlit, díky >:D
14. 9. 2016 16:24
Re: Ford
takže jsem to pochopil špatně... Já myslel, že jsi byl ve Focusu vectoringován k bodu G...
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 16:28
Re: Ford
Nene, jen v Kuze >:-[]
14. 9. 2016 16:33
Re: Ford
Focus pouziva na TVC pribrzdovanie, myslim ze to bolo aj v nejakom teste spomenute, ze po sviznej jazde na okreskach boli kolesa (!) teple.
14. 9. 2016 16:34
Re: Ford
Focus má to, čemu u VW říkali v minulé generaci Golfu XDS a v téhle XDS+. Tam jde o protáčející se vnitřní kolo, což omezuje moment, který je ústrojí schopno dostat na to vnější. Jde o lacinou náhražku svorného diferenciálu.

Tenhle systém ti sebere trochu výkonu (tedy tě zbrzdí; dříve zkoušeli použít brzdy, ale byly příliš pomalé) jak otočíš volantem, což zapříčiní přesun těžiště o trošičku dopředu (jestli si dobře vzpomínám, uváděli 0,05 g, což je nula nula prd, prakticky necitelné) a tedy větší zatížení přední nápravy, což by mělo vylepšit to prvotní zatočení.
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 16:42
Re: Ford
Takže je to trochu jiné, mne to z popisku zde přišlo defakto skoro stejné, jen se k přibržďování používá motor namísto elektroniky.
Musel bych to vyzkoušet, u Fordu to poznat je, jak píše Miromen, mám stejnou zkušenost, ale musíš poslat auto do zatáčky pod plynem.
14. 9. 2016 16:58
Re: Ford
Ty systémy dělají úplně něco jiného. Ten první systém ti zajistí možnost rychlejšího průjezdu zatáčkou, podobně jako by to udělal svorný diferenciál, za cenu nějakého opotřebení brzd (někdy ne zrovna malého). Ten druhý tohle neudělá, měl by zlepšit pocit z řízení (zvýšit přesnost, nebo jak to říct) a funguje jen při tom otočení volantem, během průjezdu už nic nedělá (ten první by při nájezdu brzdit neměl, na plyn opravdu šlápneš až při výjezdu a brzdit bude neustále, dokud se to vnitřní bude chtít protáčet).
Avatar - miromen
14. 9. 2016 16:34
Re: Ford
To už ma i předFL, FL přidal tušim ještě přibržďovani pomoci brzd. Takže neni to stejne jako u Mazdy. Jinak při aktivnějši jizdě je to znat , takže sice to funguje dobře , ale jako řidič ten zasah vnimaš. Přiznam se , že ja to hned prvni kilometry nevnimal.

Torque Vectoring Control
Jedním z rozšíření funkčnosti stabilizačního systému je vektorování točivého momentu Torque Vectoring Control (TVC). Tento systém, který nahrazuje funkci mechanické uzávěry, resp. samosvorného diferenciálu, je u Fordu novinkou. Přibrzďováním vnitřního kola v zatáčce totiž umí přenést větší část točivého momentu na vnější kolo, tzn. to, které musí v zatáčce ujet delší dráhu.
14. 9. 2016 17:01
Re: Ford
Pokud FL "přidal přibrzďování pomocí brzd", jak to fungovalo před FL?
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 17:09
Re: Ford
Mne přijde, že před Fl to neměla každá verze, jezdil jsem s nějakou "eko" zelenou variantou, už nevím, jak to nazývali (Econetic?) s 1.6 Tdci a dost chudou výbavou. Tenhle Fokus TVC neměl :-)
Avatar - miromen
14. 9. 2016 17:23
Re: Ford
Abych řekl pravdu , sam nevim jak se věci přesně maji a nejsem sam. TVC by mělo byt o přesměrovani točiveho momentu což bylo , už před FL. U FL se piše pravě ještě o pomoci přibržďovani vnitřniho kola za pomocu brzd.
Avatar - Ozzman
14. 9. 2016 18:09
Re: Ford
Asi to tak neni, protože máš palec dolu, škoda, že ten co to palcoval nám to nevysvětlí >:D
Avatar - miromen
14. 9. 2016 18:32
Re: Ford
Zřejmě pujde o elaborat , tak vyčkejme. >:D
Jestli umiš polsky , tak koukni na oddil jizda. Podle mě hovoři pouze o přibrzďovani.....

[odkaz]
Avatar - Ham.
14. 9. 2016 22:16
Re: Ford
TVC má stejný princip před faceliftem jako po faceliftu, tedy přibrzďování vnitřního kola pomocí provozní kotoučové brzdy čímž se na vnější kolo dostane větší hnací síla (moment), jediné co se mohlo změnit je nastavení elektroniky. Viz video Fordu při zavedení TVC v roce 2011.
[odkaz]
15. 9. 2016 10:45
Re: Ford
Co si pamatuji, měl ho už před faceliftem. A fungovalo to stejně. Ono moc možností není a opravdový aktivní diferenciál tam skutečně nebyl. Řeči o nějakém přesměrování momentu jsou pak marketingové, ten diferenciál je pořád otevřený, pořád bude držet moment 1:1; tenhle systém zkrátka přebytečný moment na vnitřní straně "propálí", přemění ho brzdami v teplo, vyhodí ho z okna.
14. 9. 2016 16:01
G-Vectoring
rád bych zdůraznil, že funkce (výhoda) G-Vectoring se projeví na kluzkých cestách a především na uježděném sněhu. To, že funguje "pouze pod plynem" jako nevýhodu nevidím. Osobně zatáčky projíždím vždy pod (velmi slabým - někdy i silným) plynem. Projíždět zatáčky bez plynu mi přijde nebezpečné podobně, jako v zatáčce brzdit. V obou případech člověk snadno ztratí nad vozem kontrolu.
Sdílím zklamání z motorů. Proč, když 2.5turbo Mazda už má? Klidně ji mohli do šestky nacpat... posílám vlnu zklamání do Japonska...
Rozbalit vlákno
22
14. 9. 2016 16:26
Re: G-Vectoring
Já dost často (možná prakticky vždy, musel bych to sledovat) brzdím (minimálně motorem) až za bod zatočení, tedy tenhle systém by se nemohl aktivovat (motor se v tu chvíli jen veze) a předek mám tak jako tak zatížený, což je pointa (přínosné je to hlavně u aut lehkých na předek). Tohle samozřejmě záleží na autě a plynulost je klíčová. U zatáček, které projíždím při běžné jízdě bez brzdění, má auto normálně takovou rezervu, že si nejsem jistý přínosem.
14. 9. 2016 16:32
Re: G-Vectoring
přínosem je...jak bych ti to popsal... no změna těžiště... jako když se na skútru mírně nakláníš...
14. 9. 2016 16:48
Re: G-Vectoring
Jde však o situaci, kdy to auto má velké rezervy. Posun těžiště by ty rezervy maximálně ještě o něco zvětšil (je však pouze chvilkový). Ale co to znamená pro mne?

Z toho, co jsem o tom četl, by výsledek měl být, že spíš správně trefím úhel natočení volantu a ve výsledku budu v průměru dělat méně korekcí/ menší korekce. Což je takové dost vágní a protože ten systém nepůjde vypnout, nebudu mít jak poměřit, jestli je pro mne nějak přínosný.

Analogie s jednostopými stroji není podle mne dobrá, protože tam jde o trvalý stav (dokud zatáčíš, tak jsi nakloněný) a je to nutné proto, že jsou jednostopé - jinak bys spadl. Mercedes dělá naklánění se do zatáček (výsledkem je vyšší komfort, protože to redukuje boční zrychlení).
14. 9. 2016 17:24
Re: G-Vectoring
Tak samozřejmě o změnu těžiště se tady nejedná, těžiště zůstává v autě stále na stejném místě. Ubrání plynu které je tady honosně nazýváno jako snížení točivého momentu motoru má za následek spíše krátkodobé dynamické zatížení předních kol momentem vzniklým setrvačností výše položeného těžiště auta proti rovině vozovky. Skutečný posun těžiště proti příčné rovině auta při zhoupnutí je zcela nepatrný.

Nejedná se tedy o žádný "přesun hmotnosti" jak nám mylně tvrdí autor článku a proto ani nenarůstá "váha na levém předním kole". Změny zatížení kol jsou vyvolány prakticky jen setrvačnými silami
14. 9. 2016 18:36
Re: G-Vectoring
[odkaz]

snad ti důkaz viděný vlastním okem pomůže trochu přehodnotit tvůj koment

a věřím, žes tu první větu nemyslel vážně...
14. 9. 2016 19:55
Re: G-Vectoring
Sky: v otázkách fyziky nežertuji a co jsem napsal myslím zcela vážně. :-)

Pokud nerozumíš jak jsem to myslel raději vše ještě upřesním. Vzhledem k poloze styku kol s vozovkou se těžiště při naklonění auta samozřejmě mírně posune, tento posun má ovšem jen minimální vliv na změnu zatížení kol v porovnání s podstatně větším vlivem klopného momentu vyvolaného setrvačností těžiště. Tedy změna zatížení kol je vyvolána především dvojicí vodorových sil (jedna je setrvačnost těžiště a proti ní působí adheze kol) a samotný posun těžiště o pár cm při náklonu auta má v omto případě skoro zanedbatelný vliv
14. 9. 2016 20:14
Re: G-Vectoring
Kalousek to napsal správně. těžiště auta (hmotný střed) je skutečně stále na jednom místě. Co jsem měl možnost si nastudovat, tak G-vectoring údajně pracuje tak, že v zatáčce snižuje točivý moment motoru až o 30 N.m. jak toho docílí nevím, ale tipuju změnou předstihu zážehu. To je relativně nejsnazší a nejšetrněšjí cesta vůči cestujícím. Ostatně tohle už uměla stará japonská auta s automaty. Třeba Xedos 9 při řazení snižoval předstih zážehu aby byla změna převodu hladší. K zavření vstřikovacích ventilů tady určitě nedochází. A pokud ano, tak by to muselo být hodně krátkodobé. Jinak by to pak fungovalo jako omezovač otáček, což by řidiič pocítil dost výrazně - typickým škubnutím. Jak tu někdo psal. Jezdit s předokolkou zatáčky pod plynem by bylo dříve nemyslitelné - z důvodu značené nedotáčivosti. Dnes to moderní systémy umožňují. G-Vectoring určitě pracuje jen při jízdě pod plynem. Kdo je stará škola a zatáčky najíždí bez plynu (jako já), účinek patrně moc nepocítí. Jinak TVC údajně pracuje i při jízdě bez plynu - na základě úhlu natočení volantu. Naproti tomu XDS a XDS + jen pod plynem. Všechny tyhle systémy jsou skvělé, avšak na agilitě přidávají jen v určitých jízdních situacích.
14. 9. 2016 21:13
Re: G-Vectoring
To Kalousek: diky, jiz jsem pochopil tvuj rozpor lepe
To Tomas: diky, kazdopadne i za zminku o Xedos9
15. 9. 2016 00:21
Re: G-Vectoring
v čem rozpor ?
15. 9. 2016 10:14
Re: G-Vectoring
Nebude to vo vysledku skor o odlahceni zadku? Ako slaba verzia prenosu vahy dopredu kopnutim do brzdy pred ostrejsou zakrutou?

Lebo nejak si neviem uplne predstavit aky prinos moze mat prenos sily na vonkajsie koleso, ktore ma uz beztak problem prenies priecne a pozdlzne sily (teda ak neidem s vacsou rezervou).
Avatar - TeeJay
14. 9. 2016 17:09
Re: G-Vectoring
Myslím, žes to napsal přesně. Ono jde v zásadě spíš o komfortní prvek, než ke zlepšení jízdních vlastností, ale nakonec - proč ne. ;-)
Avatar - Emel
14. 9. 2016 17:34
Re: G-Vectoring
Proč ne - třeba proto, že to dělá něco, co jako řidič nemáš pod kontrolou a třeba by sis to v danou chvíli radši udělal po svém... Třeba chceš naplno akcelerovat. Ale jo, nejspíš to nebude ničemu vadit.
14. 9. 2016 18:45
Re: G-Vectoring
"třeba proto, že to dělá něco, co jako řidič nemáš pod kontrolou"
ABS
DSC
ESP
4WD
někdy i DSG
etc.

;-)
Avatar - Emel
15. 9. 2016 01:15
Re: G-Vectoring
Jasně, proto se taky u trošku sportovněji laděných aut brblá, když to ESP není vypínatelné. DSG ani 4WD podle mě do toho seznamu nepatří, ale vysvětlovat se mi to nechce.
15. 9. 2016 10:20
Re: G-Vectoring
4WD so spojou si ale zije vlastnym zivotom - vs. mechanicky diferencial.

DSG (pripadne ine automaty) svojim sposobom tiez, ak sa rozhodne preradit pod plynom v zakrute, ale v porovnani s ostatnymi systemami je jeho "nechene" posobenie dost limitovane.

Dodal by som aj VAG vs. mechanicky diferencial - tiez si to zije vlastnym zivotom a vodic ho nema uplne pod konrolou, kedze sa rozhoduje na zaklade vystupov zo senzorov, nie mechanickej vazby.

Ale ono dneska je to skoro jedno u beznych aut. Aj plyn a riadenie su elektronicke, takze ziadne mechanicka vazba uz neexistuje a cele auto si s trochou nadsazky robi co prave chce >:-[]
15. 9. 2016 11:09
Re: G-Vectoring
V řadě aut se to všechno dá vypnout a dobře udělané sportovní auto bude mít manuální režim samočinné převodovky skutečně manuální (tedy alespoň ve směru nahoru tě nechá viset na omezovači). Pohon všech kol je pak pro mne otázka velmi specifických aut a dobrý systém by měl být čitelný (což ty mechanické bývají a u elektronických je to podobné jako u ESP nebo řízení - některé automobilky umí, jiné čumí; záleží také, kolik jsou do toho ochotni vrazit peněz, jako ve všem).

V tomhle je otázka, na kolik jsi purista, jak moc chceš makat pro rychlost a jaké kompromisy musíš udělat (jak univerzální auto potřebuješ).

Jinak tohle ještě nic není v porovnání s tím, co dělá s pokyny akcelerátoru při průjezdu zatáčkou elektronika například F12b, aby ji obyčejný řidič udržel krásně pod kontrolou. To auto skutečně řídí počítač a jen řidiči lichotí, jaký je pašák. :-)
15. 9. 2016 11:27
Re: G-Vectoring
v řadě mainstreamu už tyto systémy lze vypnout pouze částečně, pokud počítač vyhodnotí některou situaci za nebezpečnou, systém ti do řízení stejně zasáhne. Myslím si ale, že zrovna tobě to říkat nemusím.
Současná nabídka běžných automobilů je plná kompromisů a asistentů. Jak už napsal výše Redmex,, mechanická vazba už téměř neexistuje.
Mazdy alespoň ten pocit zpětné vazby ještě trochu nabízejí.
Na "svobodnější"zbytek produkce, kdy si o těchto asistentech rozhoduješ sám úplnou deaktivací, pak už musíš mít peníze (a chtít je dát).
Čili možnosti jsou, avšak omezené.

Ale abych nebyl pokrytec. Vím minimálně o jednom případu, kdy mi DSC ve starší Mazdě zachránilo plechy (led pod sněhem v obráceně nakloněné zatáčce). Čili neodsuzuji.
15. 9. 2016 19:31
Re: G-Vectoring
Tak já mluvil hlavně o sportovních autech, protože to jsou auta, kde mám zájem to vypnout. Elektroniku mám ostatně rád i na motorkách. Možnost to vypnout je dobrá, ale udělám to příležitostně. To spíš využiji možnost nastavit nižší stupeň citlivosti. Otázkou je, jak dobře je ten systém odladěný. Podobně jako u samočinné převodovky - je příjemné, když zjistíš, že nemáš nutkání to vypnout, nemáš pocit, že tě to okrádá o zážitek. Trochu paradoxně tak ty stroje, které ti to bez problémů umožní vypnout, kolikrát pro trochu zábavy vypnutí nevyžadují.
15. 9. 2016 10:57
Re: G-Vectoring
Bude zajímavé, až to dají povinně do MX-5. Tam bych se opravdu přikláněl k možnosti to vypnout.
14. 9. 2016 19:53
Pěkný článek
Někdy to musím zkusit. Jinak, když jedu ostřeji tak zatáčku řídím plynem, brzdím před zatáčkou - G vectoring by mi do toho měl tedy co kecat. Asi by to mohlo být podobné jako samosvor u zadokolky. Systéme řízení bržděním považuji za děsný, tak snad toto bude lepší. A nakonec, po ozkoušení, by určitě spoustu lidi zajímalo, zda to půjde i vypnout.
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2016 00:24
Skoda tech motoru
Auto s takovymhle podvozkem si primo rika o silnejsi motor.
Takovy trilitrovy sestivalec skyactiv y mohla byt skvela zalezitost. Nebo aspon 2.0 Turbo.
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2016 07:56
Opět pochyby?
Mazda 6 jako jediný mainstreamový japonský výrobce dokáže kuchtit auta střední třídy vyhovující evropskému klientovi. Kdyby měla lepší odhlučnění od kol (problém po generace), těžko by se hledaly chyby.
Zůstane vždy problém s konfigurovatelností a chybějící vyšší motorizací, kterou 2,5i nedokáže suplovat. Jinak, ale je běžná nabídka výborná.
Nebýt toho, že mi Ma6 epřijde z některých úhlů moc pohledná (speciálně nafouklé blatníky, vyžadující 19" kola), vůbec bych se jí osobně nevzpouzel (chtít mainstream FWD nebo AWD v naftě).

Proto opět pochybovačný titulek vyznívá spíš nemístně...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - KANKUNEN
15. 9. 2016 08:28
Re: Opět pochyby?
2,5 turbo by se opravdu hodil, ale vzniká tady obava, že by přestala fungovat slušná spotřeba i při šlapání na plyn. U starého dvoulitru jsem věděl, že nad 140 to auto už začne žrát, u 2,5 sky to neplatí.
Avatar - KANKUNEN
15. 9. 2016 08:37
K článku, ta 2,5ka je vždy rychlejší než nafta, ale
není to poznat. Nafta rychle zabere a pak už se nelepší. 2,5 zabírá s otáčkami a nakonec je rychlejší bez povšimnutí. Z toho plyne, že nafta je jednoznačně pružnější, ale ne rychlejší.
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2016 10:57
Hejt v titulku
Nepochybujem ze keby bol podobny system u koncernu, v titulku by bolo nieco o unikate, bohuzial je to mazda takze to spochybnime hned v titulku ;-\
Rozbalit vlákno
0
18. 9. 2016 18:42
Chybějící pádla pod volantem?
Děkuji za článek, ale chtěl bych se zeptat autora na poznámku týkající se chybějících pádel u motorizace 2.5i. Nedávno jsem byl v Mazdě, zrovna o tomto motoru uvažuji, a pádla pod volantem jsou. Alespoň model z roku 2016. Pro jistotu jsem si načetl pár fotek skladových vozů Mazda 6 a jasně vidím u všech vozů pádla pod volantem. Jak to tedy je?
Rozbalit vlákno
1
4. 10. 2016 17:54
Re: Chybějící pádla pod volantem?
V ceníku jsou pádla součástí výbavy Revolution TOP a 2.5 litr jde zakoupit pouze s touto výbavou, takže pádla by měla být součástí.
9. 10. 2016 21:55
slabý výběr originálních disků
Škoda že s úpravami nepřišla (?) rozšířená nabídka originálních disků. Ty 19" se mi sice líbí, ale odrazují mě jízdní vlastnosti a cena. Mazda 6 má dle technického průkazu jenom velmi omezené možnosti (7,5J a ET 50 pro 17", 7,5J a ET 45 pro 19") a nabídka 17" origo disků je slabá. Kdyby tak šly 18" jako má CX-5, to by bylo něco :-)
Rozbalit vlákno
0