Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ve formuli 1 se pro rok 2017 mění pravidla

FIA upravuje některé regule nejprestižnější závodní kategorie pro příští sezónu. Světová rada motoristického sportu zároveň schválila předběžný kalendář.
Zpět na článek
1. 10. 2016 18:01
1. 10. 2016 15:13
Už je nemam rád
Prvnim impulzem mi bylo změněný počítání bodů, což nabouralo mnohaletý statistiky. Pak ten bzukot čmeláků místo zvuku motoru. A stejně mi vůbec nesedí ten boj za bezpečnost. Vždycky jsem rád sledoval závody protože to bylo start -> 1. šikana -> hormadná bouračka a bylo na co se dívat. Jakmile tohle přestalo, už to neni ono. A šetření... to v F1 nemá co dělat. Asi jako kdyby NASA řekla že na Mars by šlo lítat, peníze na to máme ale budeme šetřit tak poletíme zase jenom na Měsíc.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CHerokee
1. 10. 2016 15:46
Re: Už je nemam rád
Souhlasím, žádná pozitivní změna. Furt to budou splašené 1600. A ty kraviny s těmi díly... do prkna, tak ať udělají ty formule jednodušší. Žádné kraviny jako DRS, nabíjední a hybridy. Atmosférické 8 válce, pořádné gumy, vrátit tankování. Bude to zajímavější a levnější.
1. 10. 2016 16:45
Re: Už je nemam rád
Souhlas, od doby co se netankuje a místo motorů jsou tam motorky z vysavače, tak už to nesleduju, F1 se musí změnit od základu a o nějakým šetření nemůže být ani řeč, jinak už nebude co měnit.
1. 10. 2016 18:01
nuda
F1 som prestal pozerat roky dozadu.. uz vtedy to bolo obcas po par kolach nudne, ale teraz to je katastrofa.. skoda.
Rozbalit vlákno
0
1. 10. 2016 20:03
pritroubla eko lobby ve formuli 1
formuli sleduju uz 16 let a je fakt, ze takoveto zelene politicke podhoubi (o kterem podle meho nazoru spravne mluvi klaus jako o novodobem neomarxismu) nehorazne prosakuje i do formule 1. namatkou vypichnu par absolutnich pitomosti: v prvnim zavode jezdec nedojede, protoze mu klekne motor (= je sam o sobe penalizovan uz jen tim nedojetim) a protoze mu nestaci motory do konce roku, bude muset nasadit jeste dalsi, za ktery znovu bude v dalsim zavode opet penalizovan. uprimne, prenaseni penalizaci za selhani techniky mezi zavody je zcela absurdni. omezeni tankovani a mnozstvi paliva na zavod vede k tomu, ze jezdci krouzi udrzbu a nedrti auta v kazdem kole na limitu = jsou z nich krouzici, nedopousteji se chyb, protoze nejedou na hrane. nejrychlejsi cesta do cile je odlisna od nejrychlejsiho kola. to jde ruku v ruce s pneumatikami, kterych si nemuzou na auto nazout, kolik chteji (tady bych vratil tankovani, zrusil limit na pneu a vubec ta saskarna s povinnosti pouzivat ruzne tvrde pneumatiky je absurdni).

takze zmena pravidel se odehrava v oblasti, ktera je mi uplne u zadku (sirsi gumy), ale neodehrava se v oblasti, kde by to ze zavodu delalo opet sprinty a ne vytvalostnimzavody.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
1. 10. 2016 20:43
Re: pritroubla eko lobby ve formuli 1
Širší gumy trochu vrátí dobrý vzhled monopostů F1. Vozy budou rychlejší ale s ekoúpravami taky nesouhlasím. Nikdo si je od nich nežádal a přesto ekolobby a politický establishment tyto kraviny do F1 vnutily. Hanba jim. Těch pár litrů paliva opravdu svět nespasí.
Avatar - speedfred
2. 10. 2016 09:02
Re: pritroubla eko lobby ve formuli 1
Tam nejde o tých par litrov paliva,ale o nové technológie a tie si vyžiadali samotne automobilky.
Ja by som povedal,ze boli aj hodne nudnejsie roky v F1,ako su momentálne.
Zvuk vadí aj mne,ale iba ked som priamo na okruhu,v TV mi to je jedno.
2. 10. 2016 20:19
Re: pritroubla eko lobby ve formuli 1
doba, kdy se z f1 daly realne pouzivat nove technologie je nenavratne pryc. konkretne hybridni ustroji se do f1 dostalo naopak z venku. a samozrejme na zaklade "uzakoneni" v pravidlech, jinak by se to do f1 nikdy nedostalo >:-[]
2. 10. 2016 20:16
Re: pritroubla eko lobby ve formuli 1
nechapej me spatne, proti sirsim pneu nic nemam, ale ty samy o sobe neudelaji z vytrvalostniho sportu sprint. takze je to pouze kosmeticka uprava, ktera neresi principialni problem.