Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Další skandál The Grand Tour! Kritika a dokonce cenzura Clarksona a spol. Proč tentokrát?

Po ukrytí "uprchlíka" v karoserii auta má Clarkson a spol. na krku další skandál. Některým se nelíbilo Clarksonovo ekoauto.
Zpět na článek
18. 12. 2016 21:39
18. 12. 2016 23:47
19. 12. 2016 06:56
19. 12. 2016 10:18
19. 12. 2016 12:32
19. 12. 2016 10:29
19. 12. 2016 11:46
18. 12. 2016 19:07
To jako vážně?
Nechápu tyhle ekoteroristy a organizace. Prostě to byla sranda, a jedeme dál. Já se zasmál.

A k tý cenzuře: to snad ani cenzurou nejde nazvat. Prostě to bylo z jasných důvodů vystřižený. Tečka. A k tomu 5. dílu: pochybuju, že to byla ta samá zvířata. Ale 5. díl byl slabší.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - _Karel_
18. 12. 2016 20:10
Re: To jako vážně?
A kde je hranice? Lidské kosti ještě ano, nebo už ne? Tohle už mi přijde trochu jiné, než vtípek s Hamondem v nárazníku. Tohle není o politické korektnosti, tohle je (alespoň u mě) u míře vkusu a asi i základní úctě ke zbytku přírody. Nemám pocit, že jsme natolik nadřazení zvířatům, aby jsme s jejich ostatky museli dělat tohle.
18. 12. 2016 20:35
Re: To jako vážně?
I mrtvé zvíře si zaslouží respekt,ale to buranovi nikdy nedojde.
18. 12. 2016 20:55
Re: To jako vážně?
Vážně máme kvůli každé poražené krávě pořádat funus jako pro člověka? Zvířata vždy byla pro člověka potrava a stavební materiál. Když se ze zvířat udělají boty/sedačky v autě/kabelky a steaky, tak to nevadí, ale když se ze zbytků už mrtvého zvířete pro srandu udělá karoserie, je to najednou špatný? Najednou je to neúcta ke zvířeti? Není to trochu pokrytectví?
Avatar - _Karel_
18. 12. 2016 21:14
Re: To jako vážně?
"z mrtvého zvířete pro srandu"

Svět se kvůli vtipu nezboří. Clarksona nikdo nezavírá do vězení. Jen to někomu přijde nevkusný.
Takovýhle "skandály" jsou samozřejmě skvělá reklama.
18. 12. 2016 21:57
Re: To jako vážně?
Beru to tak, že to zvíře bylo mrtvé a nezabil ho jen tak pro srandu. Jaký je pak rozdíl mezi hozením kostí psovi a navěšením na auto? Jen to, že to, ohlodávání kostí psem nikdo neuvidí.

Navíc ono to nebylo úplně pro srandu, ale upozorňuje na problém, na který nikdo jiný neupozorní nebo nevnímá protože je všem fuk - kolik škodlivin se uvolní při výrobě nového auta. Je to k zamyšlení, opravdu by vyrobit auto z krávy nevyšlo pro životní prostředí lépe, než celý výrobní postup výroby z plechu? A neměly by se státy ekologické organizace zaměřit na toto než na nekonečné honění gramů CO2 z výfuku?
Avatar - _Karel_
18. 12. 2016 23:12
Re: To jako vážně?
Snad si jen děláš srandu.
a) já teda předpokládám, že ta zvířata určitě nezabil on.
b) hození kosti psovi je ok- zvíře je zabité kvůli nasycení jiného.
c) má cenu komentovat takový blábol, že snad Clarkson chce vyrábět auta z krav??

Buď to byl čistý vtip, nebo i kalkul na kontroverzi zvyšující sledovanost. Nic víc, nic míň.
19. 12. 2016 06:50
Re: To jako vážně?
a) říkám snad že je zabil on?

b) tak nasytit jiné zvíře OK, něco vyrobit z nepoživatelných zbytků není OK? A zabít zvíře na kůži zase je OK? Vysvětli mi, proč nějaké nakládání se zvířetem je OK a jiné ne, pokud se v obou případech jedná o využití jeho těla. Proč nejsou nevkusné kožené boty, kožené sedačky a jiné doplňky, ale kosti ano?

c) pokud jsi viděl epizodu, měli za úkol vytvořit ekologickou karoserii. Clarkson se rozhodl vyrobit ji z krávy. Takže ano, jeho řešení enviromentální krize bylo vyrábět auta z krav.
19. 12. 2016 07:18
Re: To jako vážně?
... a spalovani potravin v motorech je OK?

Civilizace, ktera misto toho, aby na poli pestovala obili pestuje motorove palivo je urcena k zahube.

Tim chic rici - ekoteroristicka hnuti velmi skodi nam vsem. Honime se za nepodstatnymi kybliky uhli a pritom se skutecna podstata problemu neresi.

Diky globalizaci a globalnim zajmum autoprumysl chrli dalsi a dalsi auta protoze musi - a zbytecne. Dava do nich sama kurvitka aby byli lide nuceni kupovat stale dalsi a dalsi. To se netyka jen aut, ale take napr. el. spotrebicu, pocitacu / SW atd. atd.

Jsme zahlaceni zbytecnym konzumem.
Avatar - removed
19. 12. 2016 10:34
Re: To jako vážně?
"Civilizace, ktera misto toho, aby na poli pestovala obili pestuje motorove palivo je urcena k zahube."
Ano, souhlasím... a dodávám jen, že konkrétně u nás přidávání tzv. biosložek do PHM neprosadil žádný ekologický aktivista... ale jen lidé vydělávající na zemědělském lobby.
Určitě víš, který odpůrce ekologie toto podepsal...
19. 12. 2016 12:28
Re: To jako vážně?
Pridavani bioslozky do paliva je narizeni EU. Je to samozdrejme o dotacich a businessu - cast penez neskonci na uctech Putina nebo sejku, ale EU politiku. Da se polemizovat, ktere ucty jsou mene toxicke. A to se deje s pomoci nebo pod rouskou "eko"politiky, podporovane "eko"pomatenci.

Samozdrejme vim, ze je potreba se chovat ekologicky, ale mne vytaci ten pristup a to, ze resime hnidy a klicove veci ne. A ze nas to vsechny zbytecne stoji strasne moc penez, ktere konci v kapsach hochu, co spolu mluvi.
Ja to z pozice Jeremyho chapu tak, ze i on se snazi ukazat na nesmyslnost "eko"politiky. Ostatne to tak i pise ve svych knihach. Takze mu drzim palce, at vydrzi.

Nas soucasny MF prosadil novy vypocet pro plneni EU normy o spotrebe bioslozek, coz mu v konecnem dusledku prineslo navic dalsi miliardy do kapsy. On totiz nekrade, on si legalne ty miliardy priklepava na svem urade.
Avatar - removed
19. 12. 2016 12:41
Re: To jako vážně?
Souhlasím absolutně s tím, co píšeš - S jednou výjimkou - mám výhradu ke způsobu, jakým se pan Clarkson snaží na celý problém upozornit. Ukazovat je jedna věc, nabízet řešení jiná.
18. 12. 2016 21:17
Re: To jako vážně?
Presne tak. Treba ja nez si rano obuju boty, sestkrat se za tu kravu pomodlim. Tyvoe:))
18. 12. 2016 20:30
Re: To jako vážně?
Já zas nechápu mototeroristy,kteří jezdí v rezervacích na motorkách a čtyřkolkách,ti mně přijdou daleko horší než "ekoteroristé",kteří chtějí zachovat alespoň poslední zbytky divočiny.
Avatar - positivemind
18. 12. 2016 21:07
Re: To jako vážně?
Jasně, že to nebyla ta samá zvířata. Celé je to trolling, celé je to nahrané, celé je to vtip. A promítá se tam clarksonův "hovado" humor - narážky na imigranty, matky, odboráře. Jsou to super herci, je to super seriál
19. 12. 2016 09:12
Re: To jako vážně?
Pánko sa pobavil, bola sranda a ide sa ďalej. Toto je čistý NIHILIZMUS. Ďakujem neprosím.
Avatar - 4hill
19. 12. 2016 09:20
Re: To jako vážně?
Proč by PETA běhala za pytlákama v Africe kde nejsou vidět když se mohou zviditelnit na Clarksonovy a kostech z krav...Koho sere pár goril,nosorožcu či velryb když tu je takové mediální sousto...tfuj
18. 12. 2016 19:08
Díky bohu za ty tři!!!
Jinak už bych o dnešním světě (kde má vládnout demokracie - ale nemůžete nic jinak někoho urazíte nebo něco) asi ztratil veškeré mínění ...
Rozbalit vlákno
0
18. 12. 2016 20:32
Clarkson býval kdysi zábavný,dnes
už je spíš trapný.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - CHerokee
18. 12. 2016 21:39
The Grand Tour
Grand Tour je svérázný a politicky nekorektní. A díky Clarksonově partě za to! Podle zájmu je vidět, co dnes společnosti chybí. A všem utrhovačů, ekoteroristům, pseudodemokratům - trhněte si ploutví!
Rozbalit vlákno
5
18. 12. 2016 22:10
Re: The Grand Tour
A co chybí dnešní společnosti? Křečovitá vykalkulovaná snaha šokovat za každou cenu?
Avatar - CHerokee
18. 12. 2016 22:53
Re: The Grand Tour
Možnost vyjádřit vlastní názor, ačkoliv není politicky korektní. Říct je všechny ekologické auta jsou pí , vyjádřit, co si myslí o Priusu, udělat si legraci z pašování lidí atd. A ještě to dělat stylově. 1.3. a 4. díl se mi moc líbily. Nej vysvědčením je pak sledovanost po celém světě.
Avatar - _Karel_
18. 12. 2016 23:20
Re: The Grand Tour
Co je špatnýho na Prisusu? Je někde zakázaný říkat, že se ti nelíbí a dáváš přednost autům pro zábavu? Já bych Prius nechtěl ani za čtvrtinu ceny, ale je dobře že tu je pro ostatní. Ty sice koupíš staré tříválcový motor, ale musíš tu pořád prudit cosi o ekoteroristech, co vyrábí tříválcové motory a Priusy. Žij a nech žít.

Ať je ten pořad dobrý nebo ne, sledovanost není vůbec žádným vysvědčením. Sledovanost je komerčním úspěchem. To, že lidi chodí do kina na Kameňák nebo Babovřesky není žádným důkazem kvality filmu.
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 09:06
Re: The Grand Tour
Z mé strany mnohé, ale dnes se nehodí to napsat. Nenapíšou to skoro nikde. Clarkson ano. Totéž klidně řekne nebo napíše o novém Ferarri - co je na něm špatně atp. Co se týká Tvé starosti o mou starou ;-) , už jí to měním za ST, protože ten třívál je slabota. Na jaro bude.

S Kameňákem a spol. souhlasím, to je spíše smutný obraz naší společnosti.
Avatar - R32
18. 12. 2016 23:47
Re: The Grand Tour
Presne tak, myslím, že TGT sa snaží byť až priveľmi šokujúci, viac sa odkláňajú od testov áut a snažia sa zaujať ako lacný bulvár. Aj Clarksonove výroky mi z roka na rok pripadajú viac a viac dementné, akoby už nevedel zaujať "normálnym" humorom. Neva, všetko sa raz končí, ešteže máme staré kvalitné diely TG.
Avatar - maxi!
18. 12. 2016 23:09
miestami zabavne....
vkuse davaju stare casti na Cool, obcas celkom zabava a srandicky
co sa o motorizmu a autach neda povedat - ale zjavne si to najde svoje publikum a o to im ide.
Na Amazone som pozrel len prve dve casti, nejak ma to nepritahuje....
mam radsej programi o autach, kde aj nieco sa dozviem a nieco mi to da aj po stranke zabavy - ale tu ide skor len o zabavu, a niekedy urobia a povedia hocico, len aby to bolo zabavne?
Na History zacali davat znova Fifth gear a stary clenovia Top gear ako napriklad Tiff, Stig, alebo Chris Harris celkom slusne testuju a aj antimodelka Vicki vie riadne zajazdit!!! Samozrejme ze to pobavi asi len znalcov aut a masy sa budu zabavat na Claksonovi, ale aspon mame z coho vyberat. :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - salamoon
18. 12. 2016 23:41
vymyslaju somariny
a tym myslim klaksona a spol.... az to zacina byt otravne az trapne 8-s
Rozbalit vlákno
3
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 09:08
Re: vymyslaju somariny
Tak proč to sleduješ? Vždyť můžeš koukat na pořady o vaření.
Avatar - removed
19. 12. 2016 09:58
Re: vymyslaju somariny
Hele... ať se každej dívá na co chce, ne?
Avatar - Magister
19. 12. 2016 20:06
Re: vymyslaju somariny
V tom souhlasím. Ale porč se chtít dívat na něco, co nemám rád? To je na hlavu. ;-)
Avatar - KANKUNEN
19. 12. 2016 04:54
Naopak, Clarkson chtěl ekosluníčkářsky
upozornit na to, že by se měly vystřílet všechny masožravé zvířata.
Rozbalit vlákno
2
19. 12. 2016 06:46
Re: Naopak, Clarkson chtěl ekosluníčkářsky
Napíš to Clarksonovi, aby aj on vedel, čo chcel tým svojim primitívnym akože vtipom povedať. Keď niekto už nemá čím zaujať, musí vymýšlať takéto zhovadilosti. Čo na tom, že je za xokota, hlavne že má sledovanosť. Primitívov, ktorí sa na takých úbohostiach bavia, je dosť.
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 09:09
Re: Naopak, Clarkson chtěl ekosluníčkářsky
Tak proč to sleduješ? Vždyť můžeš koukat na pořady o vaření. Né každého baví britský humor a auta. To chápu.
19. 12. 2016 06:56
Auto vs kabelka
Když Jeremy udělá auto z krávy tak to všem strašně vadí a pak si ten samý člověk koupí kabelku z krokodýlý kůže a ještě se tím chlubí. Že mají afričani a další náramky a šperky z kostí taky samozřejmě nevadí. Možná, když si je vezme Jeremy tak je budou chtít zakázat taky >:D
Rozbalit vlákno
7
Avatar - removed
19. 12. 2016 08:43
Re: Auto vs kabelka
Na tom něco bude... ale tak jako tak by měl pan Clarkson navštívit nějakého vynikajícího psychiatra.
Avatar - 4hill
19. 12. 2016 09:14
Re: Auto vs kabelka
a celé Japonsko taky ne? nebo lovit velryby je ok? komiku..
Avatar - removed
19. 12. 2016 09:42
Re: Auto vs kabelka
Co do toho pleteš Japonsko? Vyjádřil jsem se jen v tom smyslu, že pochybuji o duševním zdraví a správně nastavených hodnotách toho pána.
Nejdříve zmlátí člověka, který mu nedokáže o půlnoci bůh ví kde sehnat stejk
Potom si dělá legraci z neštěstí lidí, kteří v podstatě bojují o život
Pak ukáže celému světu vztah evropské civilizace k životu jako takovému...
Borec...obhajuješ opravdu morálně vyspělého člověka.
Ale že při té své politické nekorektnosti nezmínil třeba kolik jsme v (nedávné) minulosti museli rozprášit měst a vesnic, vymlátit lidí apod, abychom měli ropu (např?).
...ty velrybo
Pokud mám pocit, že škodí obrazu mentality myšlení Evropanů, tak zcela nekorektně prohlašuji, že by si měl pan Clarkson konečně uvědomit, co vlastně činí. Dělá ostudu.
Já měl pocit, že se stydím, když jsem to viděl.
19. 12. 2016 13:07
Re: Auto vs kabelka
No ty jedeš...

Zmlátí člověka. Aha. Asi si u toho byl, já četl o facce.

Neštěstí lidí bojujících o život. >:D S mobilem v ruce, značkovým oblečením a dosti financema na cestu do Evropy...

A dál už to nemá cenu. Nezlob se na mě, ale pokud ve všem vidíš jen zkázu světa, pak nevím, proč jezdíš v autě...
Avatar - removed
19. 12. 2016 13:13
Re: Auto vs kabelka
Kde píšu o zkáze světa? Píšu tak maximálně o morální zkáze jednoho člověka...
EDIT -
1) I jedna facka je útok, v jeho případě neoprávněný
2) O těch nemluvím, mluvím o politických

Ale chápu, že se toho inteligentního burana zastáváš...
Avatar - 4hill
19. 12. 2016 17:55
Re: Auto vs kabelka
Soudíš člověka dle toho jak vystupuje v zábavném pořadu? Jsi normální? Jakože třeba Čtvrtníček je uplnej mamlas? Zkus si něco o Clarksonovy zjistit nebo si od něj něco přečti. K tvému překvapení zjistíš že je to naprosto jiný člověk než jaký je dle scénáře.. Pro lidi a tu tvou ekologii udělal víc než my všichni tady. Prej nemorální.. To je vůl >:D
Avatar - _Karel_
19. 12. 2016 18:25
Re: Auto vs kabelka
Aniž bych tak úplně sdílel skyactivův názor- ano, lze soudit osobnost Clarksona podle toho, jak vystupuje v TG. To není herec hrající postavu v Pánovi prstenů. V TG je Clarkson Clarksonem, píše si scénář, dělá co sám chce. Někdo jej tedy klidně může (a má) na základě TG za skvělého chlapíka a někdo za ...něco jiného.
Avatar - Bazalt
19. 12. 2016 08:42
Auto z masa a kostí
Mě to přijde při nejmenším nechutný a nevkusný. Kosti jsou spíše odpad ale dávat tam kusy masa je už opravdu plýtvání, stejné jako když Lady Gaga přišla na předávání cen v šatech ze steaků.
Na druhou stranu se však může každý po... z kožených sedaček a volantu. Což je v podstatě to samé, ne-li horší protože to podporuje průmyslovou "výrobu" kůží.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 09:10
Re: Auto z masa a kostí
To je politicky velmi korektní názor. Koukej tedy raději na jiné pořady ;-)
19. 12. 2016 12:17
Re: Auto z masa a kostí
Už trtíkrát štekáš to isté, nebudeš tiež trošku uderený? Alebo sa prídeš realizovať sem, keď si doma pri žene ani nepípneš, ty demokratická sloboda.
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 12:30
Re: Auto z masa a kostí
Argumentace ad hominem by ti šla. A teď třeba k věci ad hoc. Grand tour zjevně nebude určen pro tebe.
Avatar - 4hill
19. 12. 2016 09:12
Všem rádoby ochráncům zvířat
Dělám ve firmě která spotřebuje týdně kůži na výrobu autosedaček z cca 6000 zvířat. Týdně!! To vám vy pokrytečtí hlupáčkové přijde v pořádku? Neměly by se vytrhat všechny kožené sedačky z aut ve jménu památky mrtvých zvířat? Proč máte v autě kůži když je k dispozici látka? Zabíjejí se takřka vyhynulá zvířata kvůli erekci ale hlupákové mají moc práce ohledně kostí ze zemědělských zvířat...Jdu blejt..
Rozbalit vlákno
4
19. 12. 2016 09:35
Re: Všem rádoby ochráncům zvířat
Tyhle spolky se musí ozvat, aby ukázaly svou "důležitost". Smutné že je doba, kdy sice žijeme údajně v demokracii, ale názor můžete mít jen ten jediný správný, nejlépe podporovaný (ne)ziskovkami. Pro cokoli jiného už je v zásobě seznam hanlivých označení od ohraného rasisty, přeužívaného xenofoba až po moderního populistu.

Nikomu ale nedošlo, že to ukazovalo absurditu dnešní rádoby ekologie. Vtipná parodie, May to tam ukázal nejlépe - kolik energie vyplýtvané na něco rádoby ekologické a přitom nefunkční. Ale to už chce trochu přemýšlet.

A komu vadí ta mrtvá zvířata - no pokud je zabili nějak normálně, tím myslím bez zbytečného utrpení, tak mi to přijde lepší, než fakt, že se po Evropě i USA zabíjejí zvířata podle náboženských potřeb podříznutím hrdla zaživa a vykrvácením. Dnes a denně, miliony zvířat. Ale dvě krávy v GT to určitě vytrhnou...
Avatar - removed
19. 12. 2016 10:41
Re: Všem rádoby ochráncům zvířat
sorry, ale to je demagogie. Ty píšeš o průmyslovém zpracování kůží z jatečních zvířat. A to je v rámci eko-logie (fakt si zjisti, co to slovo znamená) naprosto v pořádku.
Jsme dnes schopni zpracovat ze zvířete vše téměř beze zbytku - a to je eko-logické. Maximální využití vložené energie.
Co se týká pověr a předsudků - tak ať svět uvolní prodej viagry a bude klid.
19. 12. 2016 10:50
Re: Všem rádoby ochráncům zvířat
Jojo, ať žije eko-logie.
[odkaz]
Avatar - 4hill
19. 12. 2016 15:58
Re: Všem rádoby ochráncům zvířat
Ale kulový.. vy tu do toho pletete nějakou etiku vůči mrtvým zvířatům. Poukazuju na fakt že většina z nás tu do mrtvého zvířete prdí ale Clarkson je holt vidět. Pokrytečtí hlupáci.(viděl jsi někdy zpracování a barvení kůže ty ekologu? Větší svinstvo neznám. Prej ok... Lol..)
Avatar - Dinar
19. 12. 2016 10:18
Tohle
pokrytecké kvičení různých ochráncovských organizací mě baví úplně stejně jako epizody nového GT. Jen houšť a větší kapky. >:D :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CHerokee
19. 12. 2016 12:32
Re: Tohle
:yes: Přesně tak. Zajímavé, že to všichni pseudoekologové sledují a navíc ještě dělají TGT reklamu zdarma.
Avatar - Czerwik
19. 12. 2016 10:29
reklama
špatná reklama... stále reklama :-) GO GO GT >:D
Rozbalit vlákno
0
19. 12. 2016 11:46
za mě dobrý
mě to neurazilo, od této trojice očekávám, že jde na hranu a kdo se na to umí naladit, ten se tomu i zasměje. 4 díl byl z dosavadní pětice zatím nejvtipnější. Ta kráva nebyl zabitá kvůli GT, ale na maso a jeho spotřebu. To, že bylo na autě je spíš plýtvání, ale to je vše.
Rozbalit vlákno
0