Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Seat Ateca je podle ankety Autobest „nejlepší ke koupi“

První SUV značky Seat získalo prestižní ocenění „Best Buy Car of Europe in 2017".
Zpět na článek
23. 12. 2016 19:13
23. 12. 2016 20:29
23. 12. 2016 22:36
24. 12. 2016 10:09
24. 12. 2016 13:05
Avatar - Jenik3
23. 12. 2016 19:13
bez sance
Poptával jsem atecu 1.4 a výsledkem bylo dodání na jaře 2018. Produkce pro ČR vyprodaná na rok dopředu.
Rozbalit vlákno
0
23. 12. 2016 20:29
Blazni
A kde je skoda, najlepsie auto na auto.cz, ani zmienka, ze seat ateca je to vlastne buduca skoda Yeti, vlastne uz to malo vyhrat buduce Yeti, ani zmienka neverim, ale verim, ze do desat minut toto zmazete :-! >:D
Rozbalit vlákno
0
23. 12. 2016 22:36
Zaslouží si to!
Ateca se fakt mimořádně povedla, takže dotyčný titul získala plným právem. Jen kdyby ji v Kvasinách dokázali vyrábět v dostatečném počtu... :'-( :'-( :'-(
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Bubáq
24. 12. 2016 13:04
Re: Zaslouží si to!
Probůh, Arese, jak víte tak důležitou informaci, že se Ateca povedla? M? ěl jste možnost s vozem jezdit? Jak dlouho? A jak víte, že se Ateca povedla více, než P3008? A nebo více, než Kodiaq?
Chápu reakce fandy značky, ale co je moc, to je vážně moc. Někdy je lepší mlčet,
(A to jsem fanoušek Seatu; ne, že by Ateca byla špatné auto, ale vykládat, jak si zaslouží Best Buy titul bez vlastní zkušenosti, která by zahrnula i zkušenosti s jinými vozy, tomu se říká medvědí služby. Jedinou akceptovatelnou možností je, že pracujete pro Seat a že jste už několikrát tento vůz použil pro cestu mezi shopem a domovem).
24. 12. 2016 18:27
Re: Zaslouží si to!
"Probůh", PM2, Atecu jsem si prolezl na showroomu a pak mi prodejce umožnil poměrně dlouhou zkušební jízdu. Auto se mi po všech stránkách moc zamlouvá (design, prostornost, zpracování, jízdní vlastnosti) a podobně hovoří snad všechny dosud publikované testy u nás i v zahraničí. Nechápu proto, proč vás moje pozitivní hodnocení Atedy tak "šokovalo"! >:D >:D >:D
P3008 má jistě také své kvality, ale pro Atecu to není srovnatelný konkurent - už jen proto, že ani neabízí verzi s pohonem všech kol! :-!
Avatar - Bubáq
25. 12. 2016 22:47
Re: Zaslouží si to!
Přesně tuto odpověď jsem očekával.... Prosím vězte, milý Arese, že pokud "zkušební jízda" nemá alespoň 500 km, těžko se Vám podaří dostatečně zmapovat vlastnosti vozu.
Vaše vysvětlení spíš napovídá, že jste do showroomu už přicházel nejen ovlivněn "testy" uveřejněnými v časopisech, ale také s povědomým přáním potvrdit si svá pozitivní očekávání. Tento přístup neodsuzuji, jen si dovolím znovu podotknout, že nejde o objektivní názor. Nic víc, nic méně.
"dostatečně dlouhá zkušební jízda" je jen slovní obrat, který má podpořit "objektivnost" sdělovaného názoru. Názor více objektivní by mohl být vysloven, pokud by dealer umožnil zapůjčení auta na celý víkend. Někteří to tak dělají, ale jde zpravidla o dealery luxusnějších značek a tuto službu poskytují zpravidla zákazníkům, s nimiž mají dlouhodobější vztahy, nebo mohou od nich oprávněně očekávat seriózní chování, tj. skutečný zájem o kvalitní výběr nového vozu.
Domnívám se, že Vaše zkušební jízda s Atecou nebyla z této kategorie. Proto jsem také upozornil, že příliš radikálně formulované názory, jež nemohou mít reálný podklad ve vlastní zkušenosti, mohou značku/model spíše poškodit.
O co lepší by bylo, kdybyste věnoval trochu více času napsání svého příspěvku a popsal v něm své autentické dojmy ze zkušební jízdy...
Mimochodem, pohon 4 kol není limitem pro konkurenční porovnání Atecy a P3008. Ne všichni zákazníci čtsyřkolku požadují a v dané velikostní a uživatelské kategorii je pohon "jen" předních kol převažující volbou. I proto se může "jen předokolka" také ucházet o titul Best Buy car. Máte nyní čtyřkolku? Uvažujete o jejím zakoupení? Proč? Je lepší, než předokolka? Proč?
Avatar - Delfin2
24. 12. 2016 10:09
Ateca
Objednaná s motorom 1,4TSI čakacia doba 6mesicov.
Rozbalit vlákno
0
24. 12. 2016 13:05
OMG
Neuplatní novináři v zcela průhledné anketě vybrali best buy. Ještě že tyto ankety máme jinak by byl zákazník zcela v pasti.

Palcovači hlupáci co potřebují poradit best buy a fandové Seatu.
Rozbalit vlákno
0
24. 12. 2016 13:56
Tiguan,Kodiaq,Ateca stejne VW-DE ;-)
Tiguan,Kodiaq,Ateca stejne VW-DE ;-)
Rozbalit vlákno
0