Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Originální otevírání dveří u aut: Šoupačky, racčí křídla, nůžky

Ač je současný automobilový svět unifikovaný, v přístupu do interiérů tomu bývá přesně naopak. Existuje několik unikátních typů konstrukcí, i když většina z nich čerpá z minulosti.
Zpět na článek
9. 1. 2017 09:56
9. 1. 2017 10:33
9. 1. 2017 14:52
9. 1. 2017 08:58
Pro kompletnost tématu....
...postrádám zmínku o netradičním mechanizmu použitém v Renaultu Avantime, tak doplním.

Velmi dlouhé a těžké dveře se zde otvírají zdánlivě klasicky, ale první fáze otevření začíná vyklopením složitého předního závěsu dveře cca o 20 cm ven z auta a potom se teprve otevírají (někde se uvádí systém jako kloubové závěsy dveří nebo kloubové otevírání). Dveře mají dva zámky, mechanizmus je složitý, náročný na seřízení a i v ideálním stavu vyžaduje použití více síly. A ani zimu nemá moc rád. [odkaz] [odkaz]

Zajímavé řešení sebevražedných dveří měl i Lincoln Continental Convertible se středovým sloupkem "jen do pasu".[odkaz]
Nebo Lancia Appia bez středových sloupků. [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - maxi!
9. 1. 2017 09:56
wings
je to na efekt fajn, ale mne teda dost vadilo u SLS, ze ked som si sadol, tak som nedokazal zavriet dvere a musel som sa dost potrapit - a ked sa mi to uz podarilo, tak sa mi nejazdilo v pohode...

gil54 spomenul Avantime - ano, tie dvere boli unikatne zavesene, ale ked som zaparkoval do kopca pri vyjazde z garaze, tak to nebola sranda dostat sa z auta ( inak Avantime bolo svojim sposobom zaujimave vozidlo, len Renault, zial ako vzdy, prilis predbehol dobu!)
:-!
Rozbalit vlákno
0
9. 1. 2017 10:33
Kaiser
Originálne zasúvanie má tiež Kaiser Darrin.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - maxi!
9. 1. 2017 14:52
Re: Kaiser
to vobec nepoznam.....