Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi Q5 vs. Ford Kuga Vignale: Kdo je tady prémie? A proč se musí u Q5 kopat do nárazníku?

Ford by rád se svým programem Vignale konkuroval prémiovým značkám. Povede se mu to s Kugou Vignale? Lakmusovým papírkem bude nové Audi Q5.
Zpět na článek
3. 2. 2017 01:31
2. 2. 2017 22:15
2. 2. 2017 22:23
2. 2. 2017 22:38
2. 2. 2017 22:53
3. 2. 2017 08:40
3. 2. 2017 09:14
3. 2. 2017 14:58
2. 2. 2017 23:07
3. 2. 2017 00:39
3. 2. 2017 13:01
8. 2. 2017 21:04
9. 2. 2017 09:29
13. 2. 2017 13:03
Avatar - Merrill
2. 2. 2017 20:30
kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
neučí taky ještě ve zvláštní škole 8-s ? Jinak, cena q5 nepřekvapuje, audi vyrábí v současný době nejlepší auta a to i ve srovnání třeba s bmw, natožpak s fordem.. nejtragičtější na fordu kuga mi přijde design karoserie, ten test by se taky mohl jmenovat kráska a zvíře >:-[]
Rozbalit vlákno
17
2. 2. 2017 21:03
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
...prej nejlepší auta >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
2. 2. 2017 21:44
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
a kto vyraba tie najlepsie auta podla teba ?
3. 2. 2017 08:17
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
1. Rolls Royce
2. Range Rover
3. nic
4. dlouho nic
5. Němci
6. vůbec nic ....
>:D
3. 2. 2017 09:59
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Jestli on nemyslel nejlepší auta v rámci prémie... Rolls-Royce není prémie, to je luxusní značka. Range Rover? Nevím, neznám, nejel jsem...nedovedu posoudit.
Ale byť jsem fanouškem Audi, ty vozy v rámci D3 nemůžeme brát ve smyslu "to je nejlepší". Každá značka má své klenoty, každá rozdílné ovládání, každá na to jde jinak. Slovo "nejlepší" je zvláštní. Taky záleží na uvedení modelu. A8 rozhodně není lepší než 7er. Ale co jsem slyšel, tak nová generace má být opravdu převratná a náskok sedmy buď zcela vymaže nebo alespoň sníží na minimum.
Avatar - kari.laz
3. 2. 2017 12:23
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Na druhou stranu má A8 alespoň pro příznivce dieselu zajímavou nabídku 4,2 TDI, ale věk nezapře.
2. 2. 2017 21:15
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Nejlepší auta??? Aha... Když myslíš...
Avatar - _Karel_
2. 2. 2017 21:26
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
To je takový Machalův ostrovtip, když testoval Renault Kadjar, dělal to samý.
Avatar - Floyd
2. 2. 2017 23:23
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Mě pro to spíš pasuje slovo debilita.
2. 2. 2017 21:46
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
pravda... design fordu je tragedia
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2017 22:11
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
mne zrovna po facelifte ta kuga uz hodne pripomina maskou aj predkom hyundai santa fe ... vlastny dizajn fordu ako takeho je tu na bode mrazu ( a ozaj by to znieslo H-cko na maske ) obzvlast v porovnani s nejakym sportagom alebo tucsonom ktore su charizmou aj dizajnom o 2 levely inde a to aj bez nejakeho korejskeho "vignale" paketu ........ pritom mustang je tak krasne auto.... nechapem ... rovnako ford ecosport.. dalsia docela zrudicka ... chce to zapracovat na dizajne SUVeciek jednoznacne... a dat im nejaku "vlastnu" tvar a stavnatejsiu vizaz.... zvlast ked zvazime ze prave tu sa robia dnes uz rozhodujuce celosvetove predaje
3. 2. 2017 08:35
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
nepripominej tu ecosport, ty prasatko ;-) :-)
3. 2. 2017 09:19
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Ale kuš....Kuga po FL ...je porkacovani designu vetsiho Edge..ktery v USA uz je nejakou tu dobu...to jeste Tuscon nbyl v plenkach :-) (ten stavajici)
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2017 22:31
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
problem vidim aj v tom ze dizajn kugy nie je nijak uchopitelny a ani jednoznacne fordacky.... ved ta maska je akoby z hyundaia aj svetla ... ford tu nikde nevidim..... a zadne partie su zase take nemastne neslane ....vizazou akoby nejake 90 leta.... vedla sportagu alebo tucsona je kuga dnes uz vizualnym veteranom to bez debaty .... chyba jej akesi caro a osobitost... a moderny sebavedomy dizajn ... nic v zlom ale ford tie SUV skratka vizualne nevie...
Avatar - Jaros71
3. 2. 2017 00:37
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Kuga je výběhový model po faceliftu.. ;-)
Vedle výběhového Hjondaje ix35 je Ford pořád krásná kára :-)
Uvidíme jak bude vypadat nová Kuga..
Nová Q5 je jiná liga..i když začíná cenou tam kde Kuga končí.
3. 2. 2017 08:42
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Konecne nekdo pripomnel, ze Kuga je tu s nami az moc dlouho, kdezto Q5 je novinka. Ne ze by to starsi Q5 nedokazala Kuze >:D >:D >:D nandat, ale je treba srovnavat srovnatelne.
3. 2. 2017 00:18
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Až na to nejlepší souhlasím. Ten Ford je vyloženě hnusnej. Naleštěná Dacia. :no:
3. 2. 2017 08:36
Re: kolikrát řekl ten moderátor Viňááále? stokrát?
Tos asi nejel ve Fordu a v Dacii.
2. 2. 2017 21:03
KAŠE OVĚNČENA 4MI KROUŽKY PRO ... :D
...vždycky jsem chtěl mít nudnou předraženou plechovku, do které musím kopnout, aby mi otevřela svoji záď >:D >:D >:D FOOVÉÉÉ Z MEXIKA TO BUDE ECHT KVALITKA >:-[] tyo už 4 palce dolu :D tady se šašulové zlobinkajíííí :D takk dyž jich bude deset, převálcuju vám ty vaše "německý" plechovky pořádnou károu, co má koule :D
Rozbalit vlákno
2
3. 2. 2017 07:57
Re: KAŠE OVĚNČENA 4MI KROUŽKY PRO ... :D
Tak hlavne vse nej k Tvym 12., mozna 13. narozeninam...to je text jak vino >:-[]
Avatar - _Karel_
3. 2. 2017 15:13
Re: KAŠE OVĚNČENA 4MI KROUŽKY PRO ... :D
>:-[] :yes:
2. 2. 2017 22:00
ford kuzi
a audi kozenku >:-[]
Rozbalit vlákno
1
3. 2. 2017 01:31
Re: ford kuzi
..a holden_holden hnuj
Avatar - Ozzman
2. 2. 2017 22:15
Kdo je prémie
O tom tady snad nikdo nepochybuje ne? Vignale je jen nejvyšší výbava mainstreamu.... >:D Akorát zrovna SUV od Audi se mi hodně nelíbí >:-[]
Rozbalit vlákno
1
3. 2. 2017 10:42
Re: Kdo je prémie
Myslím, že porovnávajú neporovnateľné. Nehovoriac o tom, že napr. LED svetlá ford a LED svetlá audi nie je to isté a pod. Ford má konkurentov : Tiguan, Kodiak, iX35, SUV od Peugeotu, Tuscon, RAV4 atď...

Audi reálne Range-Rover, Volvo... radi by sa rovnali i BMW a M-B, ale v princípe BMW i MB je o kúsok vyššia liga. ;-)
Avatar - drack2
2. 2. 2017 22:23
Palubka
Jsem jediny, komu palubka Q5 neprijde nicim zajimava ani pekna?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Emel
2. 2. 2017 22:38
Re: Palubka
Mně se naopak netrefuje do vkusu ta Kuga... ostře řezané tubusy, brutální výdechy ventilace... to je pro mě osobně zbytečný cirkus.

Q5 - nijak zvlášť si nepotrpím na tablety ani virtuálbudíky, ale suma sumárum... jo, to by šlo.

Ale takhle, nejel jsem ani v jednom a interiér od monitoru...
Avatar - Ozzman
2. 2. 2017 22:53
Re: Palubka
Myslet si, že mainstreamová značka předestihne prémii je trochu bláhové. Leda tak social edition Audi, vs Vignale a i to Social edition co jsem tak viděl, nebývá zpracováním zrovna horší, než mainstream :-)
3. 2. 2017 08:40
Re: Palubka
Social edition mainstramoveho VW s uspechem predstihne social edition (a bohuzel v nekterych pripadech i top edition) premioveho BMW, stejne tak lepsi interiery nekterych VW bez problemu nedavaji duvod kupovat zakladni verze Audi (treba Golf vs A3...). U Fordu je ta snaha, pravda, podstatne marnejsi.
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 09:14
Re: Palubka
U Kugy možná ano (byť zpracování nezaostává, spíše výběr některých plastů není nejšťasnější, což u nových VW teda také ne...), Vignale Kugu jsem neviděl, ale přecijen je to pořád Fokus, u Mondea už bych se nebál tolik (tam i trend edition nepůsobí nepatřičně a mnohdy lepším dojmem, než Active Oktávky/Superby). Social edition BMW jsem také zkoušel a i přesto to bylo o kousek lepší než VW i než Ford :-)
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2017 22:53
Re: Palubka
tak popravde mne sa mnohe fordy nepacia ani kabinou ani exterierom ... a nielen kuga ale aj focus a dalsie .... neviem ... proste su mimo moj vkus .. ina vlnova dlzka alebo co.... idu svojim stylom mimo mna ale tak zase niekto takto vnima hyundai alebo opel ... kiu.. hondu ... vw a podobne ... nemoze sa kazdemu pacit vsetko

mustang je ale fakt pekny ford :yes:
2. 2. 2017 23:30
Re: Palubka
Audi interiéry jsou na fotkách nezajímavé. V reálu ale ač jednoduché, tak vkusné a velmi kvalitní. Alespoň od rozumně vybavených kousků a modelů A4 a výš :-)
2. 2. 2017 22:30
Místo vzadu
U Kugy špatné. BYL jsem velmi zklaman.zrovna tento model i v té barevné kombinaci jsem si byl před 2 týdny prohlédnout. zvenku fajne, ale uvnitř stejna bída.
Rozbalit vlákno
15
Avatar - Ozzman
2. 2. 2017 22:36
Re: Místo vzadu
Záleží co od toho čekáš, já se pohodlně usadím na zadní sedadla, mám 188cm a posadím se i za sebe, Kuga má polohovatelné sedačky i v zadu. Pokud čekáš přebytek prostoru všude kolem sebe jako ve střední či dokonce vyšší střední třídě, tak to není auto pro tebe. Koneckonců, je to zvednutý Fokus ;) >:D Jediné, co bych možná lehce uvítal je prostor do šířky, ale v této třídě je to takový průměr.
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2017 22:59
Re: Místo vzadu
auto to bude urcite praktickostou hodne dobre... uspech ma ... len dizajn podla mna nic moc.... tu ford predbehli uz aj korejci.. a to o cele klzisko

ford pritom vie aj krajsie vozy... focus 2 bol fajn... mustang je pecka... podla mna aj sucasna fiesta este pred tym astonackym faceliftom bola moc pekna a jedinecna ....
Avatar - Ozzman
2. 2. 2017 23:06
Re: Místo vzadu
Dizajn je poplatný době a myšlence ONE Ford, nevadí mi, interiér je u tohoto faceliftu lepší, než u předfl. verze. To auto má dle mne jiné přednosti, třeba jízdní vlastnosti, samozřejmě měřím mainstreamem.
Avatar - 3_diamanty
2. 2. 2017 23:09
Re: Místo vzadu
ford bol vzdy o skvelych podvozkoch... akurat ze dnes sa uz mnoho zakaznikov viac stara o vizaz ako o to aky to ma podvozok a kolko to ma valcov.... to je proste fakt.. bez ohladu na to aky budeme tvrdasi... proste bez moderneho dizajnu dnes u mnohych neuspejes... hoci budes mat super mega jazdne vlastnosti...

kugu inak stretnem tak raz za tyzden.. sportage aj tucson vidim x krat kazdy den... aj to je jasny signal ze hlavne dizajn dnes predava ... take su fakty ... nie je to moj vymysel ... takze verim ze ford sa zlepsi aj v tomto smere... tu ma ozaj pritom velke moznosti :yes:
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 07:48
Re: Místo vzadu
To nebude jen dizajnem, Kuga byla dlouho docela drahá, tedy v ČR. Pokud si chtěl nafťák, dostal jsi se v reálu o 100-150 tisíc výše za základnější výbavy, než u korejců. Navíc Kuga nenabízela FWD v naftě, vždy 4x4 (proto taky vysoký příplatek). Nyní zlevnila v těch civilnějších verzí.
Avatar - Jaros71
3. 2. 2017 00:38
Re: Místo vzadu
Hlavně Kuga má malinký kufr...pořád.
Podobně jako korejci nemá ani průvlak na lyže.. :no:
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 07:45
Re: Místo vzadu
V porovnání s čím malý? s Tiguanem? Ano o trochu, ale zase nemá schod do kufru, oproti jiným SUV je průměrný a nevybočuje... využitelnost je solidní, kufr má pravidelný tvar a na dovolenou odveze rodinu s 1-2 dětmi. Průvlak chybí (fail, ale možná se dá přikoupit? Chybí i v sesterských Fokusech, nebo Mondeiích MK IV v základu).
3. 2. 2017 09:34
Re: Místo vzadu
no, ja od toho cekam misto:-) jednak mi prijde sedaci poloha jak v tramvaji a ani polohovaci operadlo tomu nepomuze, pac se nemeni sklon sedaku. mam 183cm, a za sebe jsem si sedl tak na knop. zadna hitparada tedy. Obzvlaste v podelneme prostoru. cekal jsem vic. mozna, ze v latce to bude o neco prijatelnejsi, nez kuze. Mam starsi Xc70 a obcas take slysim nazory od nekritickych fandu , kolik je vzadu mista a pritom tomu je naopak;-) Sirka bych rekl, je asi celkem ok.
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 09:49
Re: Místo vzadu
Jenže XC70 je o třídu větší auto :-) Nevím jakou generaci máš na mysli, já zkoušel V70/XC70 ve všech generací a ten rozdíl je markantní oproti defakto zvýšenému Fokusu :). Mám Mondeo, doma máme také právě tuhle Kugu (před Fl) a ten rozdíl v prostoru je tam také dost velký ve prospěch Mondea. Bohužel u konkurence ( a je dobré si uvědomit, která to je :-) ) to není o moc lepší. Pokud chceš něco o kousek většího, jsou tu SUV na pomezí tříd, jako Kodiaq, Santa Fe, nebo když zůstanem u Fordu, tak Edge (což někdo řadí do velkých SUV k Touaregu, mne tam ale moc nesedí).
3. 2. 2017 11:33
Re: Místo vzadu
tady bych ti trosku oponoval:-) Xc70(06), ale ty novejsi nejsou o nic lepsi, mam na nohy minimum mista. navic by i uhel operadla mohl byt vice polozeny a delsi, o tom, ze si ani clovek nemuze nastavit operku , nemluve. Mondeo je v tomhe o dve tridy dal...nicmene to je dan, za brutalne robustni kabinu:-) Jinak s tou konkurenci moc nesouhlaism. Vice mista vzadu jak v xc70 najdes skrze tridy. od ix20, pres Astru, Renegade, Sportage, o vetsich autech nemluve. Zkratka neco za neco, nicmene to je dle meho soudu na strane Volva velka chyba, a pritom byvavaly velmi prostorne (kupr 850). Kuga je na tom v porovnani s CX5, RAV4 nebo Sportagem take bidne. uz nekolik mesicu tyto vsechna auta prolezam a s vyhledem na vymenu prave za tuto XC70;-)
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 11:36
Re: Místo vzadu
Asi také záleží na subjektivním pocitu, Já se v XC70/V70 vzadu nikdy nepatřičně necítil :). Osobně bych s tebou nabízených volil mezi Kugou a CX5 dle nabídky a ceny :-) . Sportage má dle mne hodně líné motory, Ravka se mi vyloženě nelíbí >:D
3. 2. 2017 12:22
Re: Místo vzadu
hodne jsem naklonenej Cx5. Preferuji ted uz benzin, nicmene kombinace AT , AWD a benzin je trochu problem , diky (ne)konfigurovatelnosti u Mazdy ( a japonskych aut obecne). To pak cena jen skace...pockam si ale ted uz na novou, v lete by mohla byt k videni a uvidime;-)
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 12:37
Re: Místo vzadu
Tak to hledáš s jinými parametry, my chtěli MT, FWD a palivo dle ceny a výkonu :-) CX5 je dobrá volba, nás odradila absence ližin a myslím, že Kuga tenkrát byla více vybavená. Navíc CX 5 byla horká novinka, tak i ceny tomu odpovídaly.
3. 2. 2017 13:50
Re: Místo vzadu
to jo, jina konfigurace:-) bohuzel, ty ceny u cx5 se prakticky nemeni vubec. je o ni porad velky zajem..ani nevypada, ze by "vyprodavali" soucasnou radu az prijde nova...
3. 2. 2017 14:58
Re: Místo vzadu
U Mazdy ceny spíš rostou, než že by klesaly. :-)
2. 2. 2017 23:07
No,
Vignale je jenom naleštěná bída, vábnička, na kterou se pár hejlů vždycky nachytá >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Jaros71
3. 2. 2017 00:39
Re: No,
Pochybuji , že výběhový model prodají za mega... 8-s
3. 2. 2017 09:42
Nemel bys e porovnavat Edge s Q5?
...proc se neporovnava Edge s Q5? kdyz zrovna takhle byl prezentovat a zameren,....vice mista za mene penez.... Navic Vignale Edge je v akci.(1,29mil.).kdez to Kuga ne....U Kugy ted dava smysl bud Titanium Top Edition a nebo ST line Top Edition....obe pod 800 s plnou nalozi.....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ozzman
3. 2. 2017 09:51
Re: Nemel bys e porovnavat Edge s Q5?
Nebo naopak Kuga v základu za lehce nad půl míče a 110Kw Ecoboostem či 88kw TDCi.
3. 2. 2017 13:31
Re: Nemel bys e porovnavat Edge s Q5?
jj :yes: proste vyberu to nejvhodnejsi...kdyz uzpremyslim o testu...a nenesmysly...a nezminit ani sluzby Vignale
3. 2. 2017 11:31
otvírání nohou
Nechápu to kopání u Q5 pánové. Nevím jak to funguje u Fordu, ale u Audi jsou prakticky dva senzory v ose za sebou a nejdřív musí nohu zachytit první senzor a pak ten druhý a až se ta noha vrací tak se kufr otevře. Takže rychlý švih nohy, který předváděl druhý pán určitě nezabere. Také by neškodilo se naučit pár položek z ceníku, když už děláte reportáž, to hrabání se v papírech působilo hodně profesionálně :-) PS: pořádný kopanec by spíš zasloužil zvukař!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dany
3. 2. 2017 13:01
Q5
Otázka, čo s tým urobí výroba v Mexiku. Keď začala v Mexiku vyrábať Mazda hovorilo sa o udržaní kvality výroby a zrazu sa objavili problémy, ktoré dovtedy trojka nemala. Môže to byť zmenou na miestnych dodávateľov.
Rozbalit vlákno
0
8. 2. 2017 21:04
Video
Nebolo by mozne urobit taku zakladnu vec ako je zladenie urovni hlasitosti hovoreneho slova a tej nezmyselne hlasnej hudby?
Rozbalit vlákno
0
9. 2. 2017 09:29
pomeranč
Pěknej pomeranč má lak od Fordu >:D
Rozbalit vlákno
0
13. 2. 2017 13:03
Infinity je lepší!
Mám tu čest prodávat Infinity FX50 a nic se nevyrovná atmosférickému 5 litru. Tyhle auta jsou strašně měkký! Koukněte se kdyby, byl zájem : [odkaz]
Rozbalit vlákno
0