Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ferrari prý má přístroj na stáčení kilometrů. Na zánovních autech pak vydělává miliony!

Napadlo vás někdy, jestli mají dealeři Ferrari potřebu stáčet u svých vozů počítadla kilometrů? Jeden z bývalých prodejců říká, že to tak je.
Zpět na článek
28. 2. 2017 10:44
28. 2. 2017 10:45
28. 2. 2017 17:50
Avatar - Barry Lyndon
28. 2. 2017 10:02
to dělají dealeři napříč značkami,
že předváděčkám neustále nulují tachometry. Taková předváděčka s celkově možná až pár tisíci na hrbu je pak pořád skladovka funglovka :-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Magister
28. 2. 2017 10:11
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
To by bylo hodně smutné, kdyby tomu tak bylo.
Avatar - Barry Lyndon
28. 2. 2017 14:48
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
ona je to snad dokonce standardní, resp. oficiální záležitost, že dokud je počet km malý (cca do 500 km), tak lze nastavit opět nulu. A zřejmě to lze i opakovat...
Avatar - R32
28. 2. 2017 15:25
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
To je pekná blbosť čo píšeš, robil som pár rokov u predajcu (VW, Audi, Škoda + servis Seat) a ku žiadnym takýmto "nulovaniam" dokonca podľa teba oficiálnym >:D nedochádzalo. Navyše poznám mnoho predajcov iných značiek v meste (Mitsubishi, Renault + Dacia, Peugeot, Honda, Toyota, Hyundai, Kia, Mercedes), občas sa stretávame na pive a nikdy o ničom takom nikto nehovoril a ani nič také nenaznačil.
Navyše by sa to dalo pri predvádzačke odhaliť nakoľko ľudia si mnoho krát kúpia predvádzačku na ktorej sa boli povoziť a čo, zrazu by mala menej km ako pred mesiacom na skušobnej jazde? 8-s :no:
28. 2. 2017 16:11
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
Taky bych řekl, že slušná paranoia. To by u dealerů nebyly vůbec žádné předváděcí auta k prodeji, jen nové. To se zcela určitě neděje.
28. 2. 2017 16:27
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
Blbost to není. Loni v létě jsme kupovali předváděčku, která měla přes 400km. Byl to dárek pro paní ke 40. narozeninám, a prodejce nás oficiálně ujistil, že na tachometru bude mít nová majitelka 0. Nakonec měla 3km. :-)

Takže něco na tom, že se to skoro oficiálně dělá, bude...
28. 2. 2017 17:52
Re: to dělají dealeři napříč značkami,
Myslel jsem, že je to méně, něco jako 50, ale asi se to bude lišit. Mělo by to jít pouze jednou. Mělo by to sloužit k vynulování kilometrů najetých před dodáním k prodejci (tedy aby ho mohl předat novému majiteli s 0, byť to auto třeba projelo testovací polygon a něco najelo v rámci přepravy). Alespoň někde snad mají v palubním počítači i odpočet, kolik km ještě můžou najet.
28. 2. 2017 10:03
Uz aj ty, Ferraitus?
To tu uz nikto nic negarantuje?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - R32
28. 2. 2017 15:32
Re: Uz aj ty, Ferraitus?
Príde mi to trošku divné, veď takéto autá majú predpísaný pravidelný servis (Ferrari tuším každý rok) kde sa zaznačuje stav km. Ako kupujúci (tak drahého auta) by som o auto bez histórie ani nezakopol, hlavne keď Ferrari sa kupujú aj ako investícia ktorá pri opätovnom predaji musí mať panenskú históriu... Muselo by v tom mať prsty aj Ferrari ktoré by prepísalo stav km v servisnej histórii no aj tak by ich mohol "bonznúť" bývalý majiteľ, to by neriskovali. :-!
Avatar - Bertold
28. 2. 2017 10:32
„sofistikovanejšie“ riešenie
Ja som zažil „sofistikovanejšie“ riešenie. Bolo to pred cca. desiatimi rokmi u dílera Kie na severnom Slovensku. Predvádzačke Kia CEE’D nešiel rýchlomer a ani nenaskakovali kilometre na počítadle prejdenej vzdialenosti. Keď som sa na dôvod pýtal predajcu, len pokrčil ramenami a povedal, že to treba riešiť s majiteľom, on za to nemôže. Za nejaký čas sa máličko zmenil názov dílerstva. Neskúmal som čo sa tam stalo, len dúfam, že importér klepol majiteľovi po prstoch.
Rozbalit vlákno
0
28. 2. 2017 10:44
Jo táák..
..nedávno se tu diskutovalo, že dražší Ferrari se kupuje na investici a nejezdí se s ním. Proto mají všechny inzerované vozy nízký nájezd.

Tak jestli ono to nebude všechno trochu jinak :-! :-! :-! >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Brumbal
28. 2. 2017 10:45
Cirkusovy stan
Asi prodejci USA malo vydelavaj, tak maji za potrebi stacet tachometry. Chudaci.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - DRBNUTY
28. 2. 2017 16:37
Aj my na Slovensku
mame experta na stacanie kilometrov >:D
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0