Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Tiguan Allspace: Detaily o evropské verzi kodiaqu z Wolfsburgu

Škoda Kodiaq se dočkala konkurenta z koncernové stáje. Prodloužený Tiguan přijíždí se stejným rozvorem jako medvěd z Kvasin.
Zpět na článek
3. 3. 2017 13:56
3. 3. 2017 14:30
3. 3. 2017 14:10
3. 3. 2017 14:11
3. 3. 2017 14:20
3. 3. 2017 14:35
3. 3. 2017 14:39
3. 3. 2017 15:08
3. 3. 2017 15:42
3. 3. 2017 17:33
3. 3. 2017 14:35
3. 3. 2017 14:58
anonym
3. 3. 2017 19:51
Avatar - wakantanka
3. 3. 2017 13:56
Hlavne
že nedávno v inej diskusii mi iní fundovaní diskutéri tvrdili, že zbytočne riešiť Tiguan XL keďže v EU nebude, lebo Kodiaq. >:D
Rozbalit vlákno
1
3. 3. 2017 14:30
Re: Hlavne
ja rikal ze bude :-) musíš verit tem spravnym >:D
Avatar - praděda7
3. 3. 2017 14:10
Long Tiguan
Nevypadá vůbec špatně. V každém případě pohlednější než Jezevčiaq... ;-) A samozřejmě top koncernová motorizace na kterou Kvasiny "nedosáhly"... ;-)
Rozbalit vlákno
9
3. 3. 2017 14:43
Re: Long Tiguan
Bi TDi bude v Kodiaqu RS.
Avatar - praděda7
3. 3. 2017 15:19
Re: Long Tiguan
To jo. Ale co potom bude v Tiguanu GTI? ;-)
Avatar - Plautus
3. 3. 2017 20:45
Re: Long Tiguan
V Tiguane GTI bude "šesťvalec", ktorého zvuk púšťaný do reproduktorov namixuje DJ Bobo z dvoch trojvalcov 1.0 TSI. Jeden bude pred prednou a druhý za zadnou nápravou.
A keďže priaznivcom dieselových motorov VW je i Áda, špeciálne pre neho bude k dispozícii verzia GTD s objemom "2.8". Tá bude pozostávať z dvoch 1.4 TDI. Kultivovaný chod prednej vyváži kultivovaný chod zadnej pohonnej jednotky, a do interiéru budú výduchmi pred vodičom privádzané spaliny z laufov pre zabezpečenie Ádovej večne pozitívnej nálady.
3. 3. 2017 21:42
Re: Long Tiguan
Super, uz sa vsetci tesime.
[odkaz]
Avatar - caliban
3. 3. 2017 14:11
Hmmmm
Při prohlížení fotografie jsem zaklimbat a praštil se hlavou o stul. Nádhera. Při druhém prohlížení se mi udělalo zle, asi budu zvracet.
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2017 14:20
Allspace
Jak se mi Tiguan líbil na fotkách, tak střet s realitou mě zklamal. Pohlednost tančíku končí se zadními dveřmi a pak nějak bojuje s proporcemi včetně poněkud neforemných zadní světel.
Allspace určitou připosraženost řeší a pokud to živý pohled opět nepokazí, tak to bude pěkné SUV (tedy až na ta světla) :yes:
Rozbalit vlákno
5
3. 3. 2017 14:35
Re: Allspace
sorry, ale kodiaq vypada rozhodne hur...
3. 3. 2017 14:39
Re: Allspace
Někdo někde píše o Kodiaqu?
Avatar - Emel
3. 3. 2017 15:08
Re: Allspace
No to nevím, já bych spíš řekl, že ty proporce jsou viditelně natažené u Allspace. Nic proti, v rámci možností je to asi udělané dobře, ale proporčně je rozhodně lepší krátký Tigi.
3. 3. 2017 15:42
Re: Allspace
Na fotkách se to špatně hledá, živě to jde vidět lépe... [odkaz]|wrm,/waterma… />Zkrátka zadnice je neforemně zdrclá. Pro mě podivný tvar řeší trochu Rline paket a velká kola. V základních verzích to bije do oči nejvíc...

Přitom jak jsem psal, prezentační tančíkové fotky jsou výborné a líbil se mi viz. [odkaz] Skutečnost je zklamání ;-\
Avatar - Emel
3. 3. 2017 17:33
Re: Allspace
Já beru že naživo to auto není tak nabušené a že jak na fotkách vypadá R-Line trošku přepáleně, tak naživo je to lepší než klasika.

Ten zadek mi ale zrovna neva, je to tak trošku do X3, u mě v rámci třídy v pořádku. Není to tak sexy jako u RR nebo dokonce u Macana, ale nemám problém... a naopak je to lepší než různé X4-like kreace.
3. 3. 2017 14:35
vrazda kodiaqa :)
kodiaq, taky samochud luxusowy... a ted je mrtvej.

navíc uz nevyhraje zadnej test, protože kufr v petimistne verzi ma tiguan vyrazne vetsi! :-)

tak jsem zvedavej, jak se bude hledat konfigurace, ve které vyjde při zcela stejne vybave ve srovnani s tiguanem co nejvyhodneji a nakonec nas redaktori urcite presvedci, ze ze 60.000 CZK při koupi auta za mega je ten hlavni důvod, proc koudak vyhral :-)
Rozbalit vlákno
4
anonym
3. 3. 2017 14:58
Re: vrazda kodiaqa :)
myslíš test kodiaq vs tiguan XL? bodový náskok za škrabku nedožene tigi ani náhodou
3. 3. 2017 15:11
Re: vrazda kodiaqa :)
na tu jsem uplne zapomnel!

tak ted uz jsem uplne v klidu... skrabka a jednou rukou otevres lahev!
a co teprve ten gumovej bazmek do drzaku kelimku, do kterého se vejde telefon!?
on se teda vejde i do drzaku kelimku, ale vyhoda toho bazmeku je, ze když si tam pak chces dat kelímek, staci ten bazmek vyndat a dat si ho do kapsy a do druhy kapsy ten telefon a jupi, mas zas drzak na kelímek!
simply clever
Avatar - Bubáq
3. 3. 2017 16:21
Re: vrazda kodiaqa :)
Bazmek se správně píše bazmeq....
3. 3. 2017 18:13
Re: vrazda kodiaqa :)
Vahal jsem i nad bazmeque...
>:D
3. 3. 2017 15:01
Na obrázku pekné
Na promo obrázku pekné, to je aj short Tiguan, ale v skutočnosti mi prišiel strašne nudný možno až škaredý. Neviem ako na ostatných pôsobí? Podobný pocit som mal aj zo Super Béčka.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2017 16:34
Re: Na obrázku pekné
kodiaq uz z fotiek vyzera lepsie ako tigi.. nemozem si pomoct.. pritom touareg je krasny ... bohuzial tigi je kratky na predok... a kusok akoby hruskovity.... chyba mu ista svalnatost a ista sebavedomost kasne aku ma napriklad tucson alebo sportage.. ktore maju ozaj predne partie az majestatne .. proste dnes uz frci iny styl... a sebavedomejsi .. s "hlavou" hore .... zatial co tigi vyzera ako kusok "zaspaty"

pritom stacilo len zmensit touareg... ale tak uspech bude mat stejne takze je to asi jedno... tigi ma tu vyhodu ze je vw... a tazi aj zo silneho domaceho trhu ... lebo keby takto vyzeralo nejake suzuki tak toho v eu asi moc nepreda
Avatar - Plautus
3. 3. 2017 20:22
Re: Na obrázku pekné
Touareg je momentálne už výbehový model! Predošlá generácia Tiguanu prislúchala dizajnovo k jazyku súčasného Touarega. Nový Touareg, ktorý príde čoskoro, sa vzhľadom priblíži smerom k Tiguanu. Proporčne by to malo vyzerať lepšie, aj vďaka väčšej šírke, lebo ako je písané v názoroch vyššie, tak Tiguan naživo pôsobí v bežných verziách nudne, aj keď by som to nenazval zase "priposrane". R-line paket sa priam žiada, ale ceny týchto verzií už atakujú prémiových zástupcov v triede. Čo sa týka Kodiaqu, tak interiérom je to zatiaľ asi to najlepšie, čo Škoda vyrobila (pravdou je, že som videl 5 kúskov pokope v najvyššej výbave, len rôzne farebné kombinácie), a ako ma z obrázkov nijako neoslovoval, tak naživo to vyzerá podstatne lepšie. Naopak exteriér ma neoslovuje ani naživo, nájdu sa zaujímavé detaily, ale celkovo to zvonku pôsobí ako jazvečík na chodúľoch /chůdách/, čo sa síce prejavuje veľkorysým priestorom pre posádku, ale údaje o batožinovom priestore sa mi zdajú škodováckym metrom nafúknuté. Mám pocit, že tie údaje v tomto prípade uvádzajú po strechu a nie po roletku. Čo ma pri pohľade spredu na Kodiaq najviac ruší, je čisto horizontálne delenie predného nárazníku. Mali by to rozseknúť vertikálne prvky (možno na RS), lebo takto je to ako bezzubá pootvorená tlama sumca.
3. 3. 2017 19:51
Zlatej Kodiaq
Já si nemůžu pomoct, ale líbí se mi víc Kodiaq.
Tohle má opticky placatej a kraťounkej čumák. Jsem zvědavej na novej Touareg, to by mohlo být hezký auto. Koncept byl super, jenomže VW to vždycky pak nějak zabije...
Rozbalit vlákno
1
5. 3. 2017 00:02
Re: Zlatej Kodiaq
Rovnako to klati Topper alias H/K, vraj kratky na predok, pridom predok Kodiaka je presne taky isty kratky.

Dajake lepsie fotky si obaja pozrite.