Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Subaru XV: Podoba čistě záměrná

Světovou premiéru si na autosalonu v Ženevě odbylo také Subaru XV druhé generace. Ač se na první pohled podobá svému předchůdci, jedná se o zcela nový automobil.
Zpět na článek
8. 3. 2017 10:45
8. 3. 2017 11:06
8. 3. 2017 11:18
8. 3. 2017 11:25
8. 3. 2017 12:06
8. 3. 2017 20:09
8. 3. 2017 10:13
Solid
"Dynamic versus Solid" neznamená slovíčko Solid náhodou tuhý a nie spoľahlivý. Autíčko inak pekné.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Hammunasakra
8. 3. 2017 10:38
Re: Solid
Jj fakt nejlepší jízda na webu :yes: >:-[]
8. 3. 2017 11:06
Re: Solid
No, ono "solid" může znamenat skoro všechno možné, jak je tomu bohužel u anglosasů zvykem. Tuhý, spolehlivý, solidní, důkladný, prostorný, krychlový... Ve slovníku je spousta významů. Otázka je, jaký význam měli rafinovaní Japonci na mysli.
8. 3. 2017 11:02
Proklatě dobré XV
Dosavadní XV je i po všech těch letech an trhu stále neokoukané auto, ten design se prostě povedl. Slabinu v podobě docela "obyčejného" interiéru, který za srdce nevezme, novinka zdá se odstraňuje.

Za mě je pozitivem i převodovka Lineatronic, když si na ní člověk trochu zvykne. Dneska bych dal Lineatronic přednost před DSG, která je trochu jankovitá hlavně při parkování.

Jen se pořád ještě nemůžu rozhodnout, jestli je XV stroj pro pány, nebo pro dámy...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Barry Lyndon
8. 3. 2017 13:39
Re: Proklatě dobré XV
Já bych s ním problém neměl. Nepřipadá mi ani zženštilé, ani jako gaycar.
Avatar - Beefcake
8. 3. 2017 14:58
Re: Proklatě dobré XV
V tejto oranzovej asi pre deti :-)
8. 3. 2017 15:26
Re: Proklatě dobré XV
To asi preto, aby v lese po tebe nestrieľali poľovníci. ;-)
Avatar - white label
8. 3. 2017 22:43
Re: Proklatě dobré XV
Optimální barva pro volební tým ČSSD. ;-)
Avatar - 3_diamanty
8. 3. 2017 11:18
neviem
ale zacina to chytat uz akysi volvacky styl.... hlavne predne svetla... zacinam tam vidiet thorovo kladivo na svetlach ( za ktore by sa volvo isto nehanbilo ) .. cim to je ze auta su cim dalej podobnejsie.. pritom su si geneticky aj ponatim tak rozdielne.... takisto sa staci pozriet na faceliftovanu 508 a vidim v tom opat volvo... jak svetla tak maska... neviem... ale mnohym dnesnym autam uz chyba osobitost a vlastny face ... zlaty ignis stinger vitara mazda 2 a dalsi
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Beefcake
8. 3. 2017 11:25
xv
Celkom dost zasadnych zmien a je to naozaj nove auto.
Novy podvozok, motor (priame vstrekovanie tiez zasadna zmena), xmode tiez predtym nebol dostupny pre XV. Rovnako EyeSight.
Len ten stredovy panel sa mi nepozdava.
Rozbalit vlákno
0
8. 3. 2017 12:06
Sirka
Opravte si 4800 sirka je celkom dost to by sa asi blbo parkovalo >:D, ten predok vyzera trosku Oplovsky...inac fajn len by sa tomu hodil silnejsi motor...kludne turbo a normalny automat kludne HDM.
Rozbalit vlákno
0
8. 3. 2017 14:58
Subaru XV - rozdíl generací
Je pěkné, hlavně v bílé a červené barvě.
Dlouho jsem čekal na jeho představení, poslední dva dny googlím co to dá, ale pořád nemůžu najít konkrétní litráž a rozměry kufru. Každopádně nějak nedodrželi dopředu avizované rozměry, původně mělo mít 4,52 m a dokonce 1,90 na šířku. Což by byl mazec. Nakonec ale jen 4,465 m a 1,80. Tedy jen o centák a půl delší a dva širší než stávající verze.

Jinak jsem půl roku spokojený vlastník XVéčka MY 2016, které ještě pořád voní novotou. Auto je perfektní, ale do budoucna mám obavy právě z malého zavazadelníku. Na druhou stranu, jsem rád, že mám manuál v solidní výbavě. Od poloviny roku jde u nás objednat už jen v nejnižší výbavě (na některých trzích ještě i v prostřední). Tady u té nové verze se mluví jen o variátoru, takže jestli to tak bude, tak to je pro mě zabité auto:-( Pokud tam teda nedají aspoň ten druh Lineartronicu, co funguje jako v Levorgu a od 2017 i u Forestera a Outbacka. Tzn., že pozná sportovní jízdu a pak se začne chovat jako standardní automat, takže sám začne řadit virtuální přednastavené stupně. To by ještě šlo a tím by to zachránili. Ono, ale stejně, poctivou 4x4 (viskózní spojka + mezinápravový diferák) to stejně nezachrání, už to bude jen přes samotnou spojku, i když stále s permanentní čtyřkolou.....

Podvozkově to bude pecka. On už je totiž i u mé 2016, tuhý a zároveň velmi komfortní. Na rozdíl od prvních XV, kde platila jen ta tuhost, ale o komfortu nemohla být řeč - na horších cestách to odskakovalo. Vyřešili to až od MY 2014 a 2016 se zase o trochu zlepšila. Teda v tomto ohledu trochu, např. v interiéru je 2016 úplně někde jinde, jakožto třeba i v utlumení kabiny (dutiny vyplněné umělým vláknem podobným jako u sportovních hader) atd.
Jako novinku u nové generace je ještě je třeba zmínit přímý vstřik u motoru FB20. Každopádně jsem zvědavý na ten kufr... ;-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Jaros71
8. 3. 2017 18:04
Re: Subaru XV - rozdíl generací
Souhlas...a je to pěkné auto !
Kufr snad bude větší než nyní..a bude mít rezervu !
Interier vypadá moc dobře.
8. 3. 2017 20:53
Re: Subaru XV - rozdíl generací
Sedačky vypadají super, tam půjde určitě o zlepšení. Ale ten středový panel mi nějak úplně neštymuje. S interiérem jsem u svého auta spokojený, mám rád spíše technický design s ohledem na funkčnost než sci-fi design. Ale je fakt, že do 2015 to bylo až moc strohé...
A dojezdovka jde dát i u stávajícího XVčka, jen ta zúžená verze...
8. 3. 2017 20:05
Re: Subaru XV - rozdíl generací
Vyborne napisane. Batozinovy priestor ma byt vacsi nez doposial, ale tiez cakam na oficialny udaj. Predpokladam, ze narast bude skor symbolicky, mozno na 390l, v idealnom pripade 400l, ale podla fotiek nevyzera to na obrovsky narast.
CVT je neustale zdokonalovana cez Subaru, a ta v novom XV je jej dalsou evoluciou. Zvacsil sa rozsah a prvy krat v kombinaci s benzinovym motorom ponuka preddefinovanych 7 stupnov a chova sa tak isto, ako si opisal v pripade Levorgu a Outbacka.
8. 3. 2017 21:00
Re: Subaru XV - rozdíl generací
Tak snad to tak bude, ale stejně je škoda, že ten manuál posílají do kytek ;-\
Holt Evropa je prakticky jediná, kde ještě MT trochu chceme a už i tady je to v menšině. Západní Evropa už skoro vůbec a jakžtakž to zachraňuje jen východ...
8. 3. 2017 20:09
Jupi
Velmi dobre auticko. Ano mohlo by mat vykonnejsi motor a vacsi batozinovy priestor (od toho tu ale bude neskor novy Forester). Ale je to hlavne workhorse, nie ziadne fashion alebo znamost na kratku znamost :-)
Nova platforma vyzera velmi dobre v Impreze, cize neocakam nic ine v pripade XV. Je to lepsia kombinacia, kde podvozok znesie podstatne viac toho, co je motor schopny ponuknut a vydrzat. Dnes je stale viac aut na trhu, ktore to ponukaju presne naopak.
Za mna palec hore a je to silny kandidat na dalsie auto. :yes:
Rozbalit vlákno
0