Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla Model 3 nebude mít head-up displej ani přístrojový štít

Elon Musk ví, jak vyvolat zájem. Teď prohlásil, že nový vůz značky Tesla Model 3 nebude potřebovat rychloměr...
Zpět na článek
30. 3. 2017 16:58
30. 3. 2017 17:13
30. 3. 2017 23:15
30. 3. 2017 17:26
30. 3. 2017 17:43
31. 3. 2017 09:58
30. 3. 2017 17:52
30. 3. 2017 18:01
30. 3. 2017 19:04
30. 3. 2017 19:48
30. 3. 2017 22:10
31. 3. 2017 08:35
31. 3. 2017 10:01
Avatar - Barry Lyndon
30. 3. 2017 16:56
interier neberu
ten "bezbudíkový koncept" působí poněkud depresivně (ať už ho nahradí cokoliv)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - WinDiesel
30. 3. 2017 17:15
Re: interier neberu
řekl bych že to vypadá lacině - a taky to laciné je - dost ušetřili ale draho to budou prodávat
jo pane - levně koupit / draho prodat / a pozdě platit = toť celý Elon Musk
30. 3. 2017 18:44
Re: interier neberu
Třeba tam bude komplet ovládání hlasem. A rychlost ap. to bude hlásit. Nakonec v mém autě už jde spoustu věcí ovládat hlasem, čili nic nového.
30. 3. 2017 18:49
Re: interier neberu
Hlásit rychlost ? To by mi brzo šlehlo... ;-\
Nebo jsi chtěl udělat vtip ?
Avatar - speedfred
30. 3. 2017 19:00
Re: interier neberu
to už bolo dávno za čias Bohuša vo filme dedictví aneb.....
keď cestovali autobusom , řek jsem 120km/h hoši >:D
30. 3. 2017 22:55
Re: interier neberu
No ono to celé môže byť trochu inak, proste to auto asi za rozumné peniaze nevyrobia tak zrušiť čo najviac objednávok :-) a teda čo najmenej prerobiť.

Všetko je otázkou zvyku, ja mám napr. aktuálne rýchlosť zobrazenú digitálne číslom. A určite viem, že ďalšie auto chem aby tam bol "klasický" budík (či už digitálny alebo naozaj klasika). Na ten tablet v strede
30. 3. 2017 16:58
volant???
nevim jak vam, ale me se ten volant zda byt v interieru uplne nadbytecnej ... jako by se pocitalo s tim, ze se za rok dva stavite v servisu a oni vam ho vymontuji protoaze nebude nijak potreba ba vic ... bude zakazany v autech >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
30. 3. 2017 17:13
Re: volant???
odstranit - joystick bude stačit & myš - měli by vymyslet kde bude podložka pod myš
30. 3. 2017 17:13
Interiér
Budu se už opakovat, ale ten interiér je prostě příšerný... Ne u všeho platí že v jednoduchosti je krása :no:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
30. 3. 2017 17:16
Re: Interiér
no za mega bych to fakt nechtěl - přístrojovka je to první co novináři olizují, co budou olizovat?
Avatar - Beefcake
30. 3. 2017 23:15
Re: Interiér
Chvalabohu, ze prestanu olizovat kadeco. Konecne sa budu moct sustredit na to, ako auto jazdi a neriesit druhotne blbosti.
30. 3. 2017 17:26
Re: Interiér
Příšerný interiér mají jiná auta tohle je mnohem horší, kdyby byly displaye zabudované do palubovky tak by to možná šlo, ale takhle to vypadá jak... když půjdu do obchodu koupím plast o rozměrech 1,5x1m plácnu ho do auta a přilepím k tomu obří tablet tak to bude vypadat úplně stejně a bude to stát asi 1/1000 částky, kterou za to budou chtít >:D
30. 3. 2017 17:43
Obrázok doby
Diskusia plná skostnatelých starcov tváriacich sa ako moderní ľudia...
Rozbalit vlákno
11
30. 3. 2017 19:24
Re: Obrázok doby
Tak já nevím.... Myslím že do zkostnatělého starce mám ještě dost daleko, moderní technologie mi nedělají problém, ale interiér je podle mě prostě hrůza, ani tak ne materiály, ale tím, že v něm prostě nic není, jen volant, sedačky a holá palubka na které je připláclý tablet (kterým musíš ovládat i klimatizaci.. díky, nechci). Je to až moc jednoduchý, každopádně by mě zajímalo, co přijde místo budíků (že by se všechno promítalo rovnou na čelním skle?)

PS: pokud ty mi říkáš že jsem nějaký zkostnatělý dědek, tak potom o tobě bych mohl říkat, že jsi nějaký mladík co si myslí že když bude všechno ovládat dotykem, tak bude hrozně cool...
30. 3. 2017 19:35
Re: Obrázok doby
(že by se všechno promítalo rovnou na čelním skle?) - tak tomu se právě říká head-up displej, který to mít nebude, ja je napsáno už v nadpisu. ;-)
30. 3. 2017 20:05
Re: Obrázok doby
Já to myslel tak, že by byl nějaký displej přímo v čelním skle, ne klasický head up
31. 3. 2017 00:04
Re: Obrázok doby
Hmmm, až si nasadíš sluneční/dioptrické polarizační brýle, tak pochopíš, že head-up promítaný na čelní sklo je ti naprosto k ho*nu. :-(
EDIT: Sorry, odpovídám rychleji než přemýšlím. Má odpověď je mimo. :-)
31. 3. 2017 07:58
Re: Obrázok doby
Na * to je, nechtěl bych to, jen přemýšlím jak to chtějí vyřešit >:D
Avatar - Gasoline
31. 3. 2017 08:16
Re: Obrázok doby
Napadají mě jen brýle na VR.
A rovnou s nočním viděním, takže se ušetří i za světla. Konečně si budu připadat jako pilot stíhačky.
Musk vlastní firmu pracující na propojení mozku s počítačem. Takže nastoupím, fláknu si konektor do lebky a všechno o provozu vím, přístrojovka je zbytečná.
Ve výsledku to ale bude asi něco primitivnějšího. Třeba materiál přístrojovky průsvitný z rubu? Něco takového už u nějakého konceptu bylo.
31. 3. 2017 09:58
Re: Obrázok doby
ja se slunecnimi brýlemi jezdim a nemam problém s kvalitním, na celni sklo promitanym head-up...
polarizacni samozrejme mohou byt problém, ale na to vždy upozornuje výrobce a jaksi se to da ocekavat....
ale jestli nemas na jiny bryle, tak si ho do auta neber :-)
31. 3. 2017 10:04
Re: Obrázok doby
Jestli nemám na jiné brýle... Tak vzhledem k tomu, že polarizační brýle jsou lepší a dražší než obyčejné, tak to je jako říkat majiteli BMW 7, že pokud nemá na Dustera...
Mě opravdu nezajímá, že ty na obyčejné sluneční brýle máš a nemáš s nima problém... O tom já jsem ani nepsal a nevím, proč jsi tu s tím přišel, když řeč je o polarizačních brýlích.
Avatar - WinDiesel
30. 3. 2017 19:40
Re: Obrázok doby
promítání na čelní sklo se nekoná
Avatar - twistedTSD
30. 3. 2017 20:05
Re: Obrázok doby
Že něco udělám jinak (levněji) než kdokoli jiný, ještě neznamená, že jsem pokrokový a udávám trend. V PSA by mohli vyprávět.
Avatar - wakantanka
30. 3. 2017 17:52
Sa divim
Ze v dnesnej tabletovej dobe s niecim podobnym uz davno neprisiel trebars Citroen. Ale u tej Tesly mi to nejak neprekaza. Je to elektromobil, potrebuje byt zvlastny a takto este usetria za jeden display :-)
Rozbalit vlákno
0
30. 3. 2017 18:01
Egolf
Já bych prostě raději Egolf, hlavně proto, že je to pořád jenom Golf.

Zajímala by mě cena téhle Tesly u nás..
Rozbalit vlákno
0
30. 3. 2017 18:41
Je mi to sice jedno, ...
..... jak to bude mít Tesla 3, protože si jí nebudu kupovat, ale můj názor je, že důležité informace o vozidle a podmínkách provozu, které neřeší auto samo, by měly být co nejblíže zornému poli řidiče.

Minimálně rychlost, kontrolky technických poruch a nebezpečí, asi i ty blinkry, informace o možné námraze a pod. Všechny ostatní méně důležité údaje pak mohou být klidně na tom středovém tabletu.

Předvedenou variantu nepovažuji za dobré a šťastné řešení a u mě by to byl jeden z podstatných důvodů proti koupi.
Rozbalit vlákno
0
30. 3. 2017 18:45
Je mi to sice jedno, ...
.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Beefcake
30. 3. 2017 19:04
Dizajn
Fakt mi tam nieco pred volantom chyba, pozerat sa stale na stred konzoly nie je uplne idealne.
Ale ten dizajn ??? Spredu pomaly Porsche a zboku hnus ? Co ma byt to za C stlpikom ?
Co sa tyka ceny, u nas ju odhadujem na 35-40K.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2017 19:48
Re: Dizajn
dizajn je vcelku fajn.... proste to uz nema chladic no .. a tak to posobi kusok pre nas staromodnych soferov uz kusok divne ... takisto bez klasickych budikov je to take nijake pre mna.. ja ked som jazdil kedysi este s prvym yarisom na autoskole v r 2000 tak ten tiez nemal budiky pred volantom a hrozne mi to vadilo este aj po 3 mesiacoch pravidelnych jazd ... dokonca nielen ze mal stit kdesi v strede palubovky ale nemal ani normalne budiky ale len nejaky divny maly displej taka podivna kaplicka v tvare vajicka do ktorej som stejne nikdy necumel takze som to mal fakt na prd... ( proste mi taketo riesenie jednoducho nesadlo ) ... nepomozem si... pritom stacilo presadnut do golfu 4 s ktorym som absolvoval tiez par jazd v autoskole ( s puntom som siel zase na skuskach ) a hned som sa v nich citil prijemne prave aj vdaka ich klasickym pristrojovym stitom

ale je fajn si vyskusat ( ak je moznost ) prave aj taketo nejake ine riesenia prevedenia a umiestenia stitov ... ved niekomu to mozno sadne ked ma budiky v strede palubovky alebo ma miesto budikov digitalky... kazdy sme predsa ini ... ja ale musim mat "klasiku" ... to mam uz otestovane
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2017 19:31
som zvedavy na ten interier
ale popravde mne sa najviac pacia klasicke budiky s analogovym otackomerom a rychlomerom ake najdeme v yarise riu pole fabii passate optime proste beznych vozoch ... ak ich auto ma ozaj pekne prevedene tak to ma vzdy vie pri jazde potesit ;-) a naplnit istou vizualnou spokojnostou ... asi som staromodny ale nejake svietiace tablety alebo ine ficury by som ako pristojovy stit fakt nechcel ... v tomto si potrpim na klasiku ... tu by ma tesla neobmakcila ... proste v tomto som klasik ... v aute sa musim citit proste podla mojich predstav... inak by som si tu jazdu vlastne ani neuzil... ale chapem ze niektori soferi zase chcu a vyhladavaju vzdy nejake tie uz novsie riesenia... no tak nechajme sa prekvapit co to nakoniec bude...
Rozbalit vlákno
0
30. 3. 2017 20:03
Dojezd 600km, nabiti za 5 min.
Pokud to bude mit tyto parametry, a to i v mraze nebo vedru, tak asi ano, jinak je to cool kravina stejne jako ostatni elektronesmysly.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
30. 3. 2017 20:14
Re: Dojezd 600km, nabiti za 5 min.
ja by som prijal keby tesla ponukla aj klasicky pristrojovy stit... lebo niekomu sa auto moze pacit ale zase nemusi tablety... proste keby ponukli palubku povedzme a la jaguar XE alebo F-pace tak preco nie.. hned by sa mi viac pacila ... to by som si rad skusil potom takuto teslu ;-) .. ale zeby na mna svietila nejaka displejova megatelka kdesi v strede palubky to by som rozhodne nechcel ... necitil by som sa v takomto aute potom ani prijemne ani nejako utulne ...

jednoducho tesla nie je pre kazdeho.... a ja to beriem... ;-) .... kazdopadne obdiv za odvahu a kdejake inovacie si rozhodne zasluzi.. v tomto je ozaj jedinecna
31. 3. 2017 07:10
Re: Dojezd 600km, nabiti za 5 min.
Tesla je hlavne markteing. Je to auto pro lidi, kterym na penezich zase az tak nezalezi, ale kupuji si pocit, ze jsou ekologicky cool. To se tyka i pomatencu kupujici i3 nebo Leafa a pod.

Postavit auto z beznych komponentu zase az takova inovace neni. A postavit ho za 2+ mil. CZK (nakladove, protoze Tesla jeste zadny zisk nevykazala) take az takove umeni neni.
Avatar - Googlit
30. 3. 2017 22:10
No a co
To že model 3 nebude mít přístrojový štít ani head up display nemusí znamenat, že data nebudou řidiči zobrazována nějak, převratně jinak. Dovedu si představit že by se mnou auto komunikovalo ženským hlasem jako mají americké stíhačky a v podstatě jediné co by mi chybělo je rychlost. Ta může být zobrazena kdekoliv.
Rozbalit vlákno
0
31. 3. 2017 08:35
rychlost
rychlost se bude zobrazovat primarne v levem hornim rohu display, takze napsat "nebude potřebovat rychloměr" je zase Foktovina a ukazka toho ze neumi prelozit a nebo slepe opisuje od tama, kde neumej prelozit :-)

nebo zeby treba nektera konvencni auta co maji budiky uprostred taky nepotrebovali rychlomer?
Rozbalit vlákno
1
31. 3. 2017 10:01
Re: rychlost
souhlas, na tech fotkách je videt. řekl bych, ze v tomto pripade není na vine hloupost redaktora, ale hloupy, klikaci zamer...