Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Seat Ibiza přijíždí na trh výhradně s tříválci. Kolik stojí?

Pátá generace Seatu Ibiza je zatím dostupná pouze s trojicí benzinových tříválců. Později nabídku doplní i čtyřválce.
Zpět na článek
7. 4. 2017 13:13
Re: Evropa je v ř*ti
Voz si rudou knížku v čem chceš ty Kalino >:-[]
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 13:56
Re: Evropa je v ř*ti
No ty jsi dobrej. Vytáhneš si tu nejméně smysluplnou specifikaci z ceníku, jen abys mohl napsat, že Lada je lepčí. Nejprodávanější bude TSI, jako u Fabie. A ujišťuji tě, že jako někdo, koho Ibiza opravdu zaujala, bych o Vestu ani prehistorickou hrůzu Kalinu nezavadil pohledem, ta auta si téměř nekonkurují.
Avatar - Stejsn
7. 4. 2017 13:53
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
To jsem si zrovna tuhle říkal, když jsem koukal na novou reklamu na Astru "vy si nemůžete dovolit Opel?" Dřív se v reklamách propagovaly vlastnosti auta, tedy jak to jede, jak to zatáčí, brzdí, případně jak je to pohodlné. Celá reklama Opelu naopak propaguje jenom služby - jak se to ovládá přes telefon, jak se to připojuje k netu, nebo jaký to má asistenčky. O autě jako takovém ani slovo.
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 14:04
Re: Evropa je v ř*ti
Za mě určitě lepší 4 válcová 1,6 jak zdechlej 3válec od firmy, které benzíny zásadně neumí a každej druhej motor je jeden velkej pr**r >:D >:D

Knížko
7. 4. 2017 13:03
Re: Ani zdarma
Zdarma bych to bral, ale pokud mám utratit svoje peníze tak budu pečlivě vybírat. Už jenom ty vibrace 3válce mě odrazují. O smyslu downsizingu ani nemá smysl psát.
Avatar - nathan
7. 4. 2017 12:55
Ani zdarma
Několikrát jsem jel v různých 3-V a nechtěl bych to vlastnit, ani kdyby mi to někdo dal zdarma.
7. 4. 2017 14:12
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Trochu slušnosti, panáčku. Argumenty veškeré žádné, jen osobní útoky. To už máš hotové domácí úkoly, že se ventiluješ na netu?!?
7. 4. 2017 14:40
Re: Evropa je v ř*ti
Evidentne si sedis na kabli, ziadna Lada nie je konkurencia pre Ibizu, je uplne fuk ci Vesta, Kalina, Niva alebo Samara. Nikto nebude medzi nimi porovnavat pri vybere auta, to rovno mozes napisat kolko za tu cenu mozes mat piv ale klobas.
7. 4. 2017 13:08
To už se ve VAG všichni zbláznili?
Ibizu s litrovým, atmosférickým tříválcem ocení, v předvečer zpevnění kurzu koruny, na tři sta tisíc Kč. Malé auto, s mizerným (ne, to je málo, s nejmizernějším) motorem za cenu, za kterou např. Kia dodá Cee'd s 1,4l CVVT? Tedy vůz u třídu větší, se čtyřválcem s výkonem o třetinu vyšším. Tss, tss....
7. 4. 2017 13:35
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Upřímně, mě je úplně volné, jestli má autorádio 6 nebo 20 reproduktorů, když se pod kapotou klepe (a to doslova) tříválcová zdechlina! Motor, podvozek, design,....pak dlooooouho nic a až někde na konci jsou u mě fičury typu připojka na ajfoun nebo dotykové ovládání rádia (BTW, kterej kastrovanej tur může vymyslet něco tak pitomého, jako je dotykáč do auta. Bezpečnostní vychytávka par excellence!)
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 12:56
Evropa je v ř*ti
315 litrů za tříválec 1,0 MPI ve fofrklacku se zrychlením 15 sekund může dát jen šílenec.

Za 330 je čtyřválcová 1,6 MPI Lada Vesta, což je o kus větší auto, s plnou výbavou, lepším zrychlením a poctivým klasikcým motorem a ne tahle zdechlina :-)

Evropa zabředla do hlubokého hnoje co se týče aut a motorů

A pro důchodce na nákup k Lidlu a k doktorvi a jednou za měsíc za vnoučaty stačí Kalina hatch za 242 , taky nrozdíl od týhle nádhery s poctivou 1,6 atmosférou 4válcovou, a naorzdíl od ní má i vyhřejnvaný zrcátka a přední sklo >:D
Avatar - 3_diamanty
7. 4. 2017 13:10
Re: Evropa je v ř*ti
pritom moje 1,2 tsi so 66kw ma pri rovnakej spotrebe na papieri ( 4,7L ) lepsie zrychlenie aj maximalku ako ten 70 kw liter.... nehovoriac o kulture chodu.. ktoru 3 valec nemoze mat nikdy na urovni 4 valcov...

priznavam ze nechapem preco 1.0tsi nahradza tu 4valcovu 1,2 tsi ktora podla mna v nicom nie je horsia ako tento novsi trojvalec .. naopak... bude jazdecky prijemnejsia jak odspodu tak kulturou chodu.. nieco je niekde spatne... ale bezny zakaznik s tym bohuzial nic nespravi ;-\
Avatar - Skipper
7. 4. 2017 18:25
Re: Evropa je v ř*ti
Nesmysl. Bo to nemá objem - a downsizované R4 objem mají??? Taky ne. A Tobě se líbí zvuk nějakého čtyřválce? A čtyřválce nevibrují? Samá novinka dnes :-!
7. 4. 2017 15:20
3 válce fakt ne
je mi jinak pěkné Ibizy líto...
Avatar - iudex
7. 4. 2017 14:45
Re: Evropa je v ř*ti
Za 317 máš v tej Ibize turbobenzín s pomerne solídnou dynamikou, ktorej zrejme tá Lada za 330 nebude stačiť.
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 16:32
Re: Ani zdarma
Souhlasím. Tohle je fakt smutná nabídka motorů, samé podměrečné chcíp*áky. Z nás dělají blbce. 8-s
7. 4. 2017 15:22
Re: Evropa je v ř*ti
Spolehlivejsi automaticky byt nemusi. Treba Ford 1.0 EcoBoost je spolehlivejsi, nez puvodni 1.2 TSI, Opel 1.0 Turbo ma daleko hladsi chod, nez atmo 1.4 EcoTec a zrovna u ctyrvalcu mluvit o zvuku...
7. 4. 2017 20:52
Re: Evropa je v ř*ti
Jo a všetky tebou vymenované autá stoja 315 česko litrov ako ta ibiza s ktorou to porovnávaš. Drtivá väčšina štvorvalcov len ziape, nič viac :-!
7. 4. 2017 16:02
Ach jo....
Co víc napsat, na Ibizu jsem netrpělivě čekal, jsem majitelem ročníku 2009 s motorem 1.6. Nicméně ve chvíli, kdy jsem zjistil, že jediná volba se čtyřválcem bude 1.5 a tam hádám cenu 400 tisic a výš, tak poprvé v životě jsem si pořídil Škodovku, 1.2 TSičko, asi poslední maloobjemový čtyřválec.....
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 15:16
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Trochu nechápu, proč srovnáváš s výběhovým Ceedem, když Kia zrovna představila přímého konkurenta Ibizy. A k čemu je ti slavný čtyřválec 1.4, když na Ceed nestačí podobně, jako 1.0 MPI nestačí na Ibizu. On je totiž Ceed i o třídu těžší, takže o třetinu vyšší výkon se nekoná. A za lepší motor si u něj připlatíš, je tuším svázaný i s vyšší výbavou.
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 14:04
Re: Evropa je v ř*ti
To byla ukázka možností, co za tu cenu můžeš mít. Konkurence je samo Kalina
7. 4. 2017 17:52
Re: Evropa je v ř*ti
K snidani jsem mel chleba se salamem.
Avatar - Otrava
7. 4. 2017 17:40
Re: Evropa je v ř*ti
V testech obvykle jela 1.0TSI o něco lépe a o nějakou tu deci brala méně. Jen v nejnižších otáčkách byla mrtvolnější. Já bych ho úplně nezatracoval, byť z něj taky nejsem nadšen. Ale upřímně, mluvit o kultuře chodu v zemi, kde se lidé zbožňují diesely...
7. 4. 2017 15:01
Re: Evropa je v ř*ti
OMG, to vazne nerozmyslas? Netvrdim ze Lady nikto nekupi, ale nie.kupec Ibizy. Lady mozu konkurovat Loganu, ale spominat ich v clanku o novej Ibize je uplna mimoza.
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 14:30
Re: Evropa je v ř*ti
Je zárukou daleko větší spolehlivosti, hladšího chodu bez vibrací a lepšího zvuku
Avatar - iudex
7. 4. 2017 13:23
Re: Ani zdarma
Našťastie Ibiza stále ponúka (aj keď nie od začiatku) aj R4, a to s pekným výkonom 110 kW, na rozdiel od niektorých konkurentov, ktorí iné ako R3 neponúkajú (napr. Fabia).
Avatar - leone
7. 4. 2017 14:38
škoda ?????
....... docela hezké malé auto :-) ,, škoda že tomu chybí MOTOR !!!!!!! >:D
7. 4. 2017 13:23
Re: Evropa je v ř*ti
Hej hej, Lada Vesta je konkurencia pre Ibizu >:D Videl si aspon na fotke tu Ladu, ked tu trepes take nezmyselnosti?
7. 4. 2017 13:45
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
meleš ho...na
Avatar - Đawson
8. 4. 2017 10:19
rozdíl mezi 1.2 tsi a 1.0 tsi
Už sem to zde jednou psal, cesta do německa, tam moje auto, zpět kamarádovo, jeho ibiza, moje fábie... i on potvrdil, že 1.2 jede lépe, hlavně co se týče otáček 1800+ a při prudkém sešlápnutí plynu, nepřenáší vibrace jako 1.0.. spotřeba stejná.. nevidím výhody, proč připlácet za horší motor.
7. 4. 2017 20:54
Re: Evropa je v ř*ti
Ja kukuričné lupienky a nízkotučný jogurt >:-[]
Avatar - _Karel_
7. 4. 2017 20:10
Re: Proč?
Jestli takhle vypadá fádní a sterilní design, pak zaplať pánbůh za něj.
Za mě minimálně zvenku asi nejhezčí auto segmentu.
Motory bída.
7. 4. 2017 20:01
Proč?
Seat to je ta značka, která má v koncernu zastupovat především emoce? Tříválec a absolutně fádní sterilní design? Proč? K čemu?
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 19:09
Re: Evropa je v ř*ti
Posíláš kraviny...nějakou formuli, kterou nikdo nesleduje. Triumph je něco úlně jiného. A jestli myslíš, že 1,5ecoboost 2-3 válec je nějaká výhra, tak není....právě proto jsem urychlil výměnu a koupil ještě ve své třídě vynikající současný 1,6 ecoboost. Ford je v tomhle na hlavu, konkurence má 1,8 4 válce. Když jsme mluvil s dealerem, byl z toho nešťastný....
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 17:42
Re: Evropa je v ř*ti
Další co mu nedá Alero spát. Založíte s Ozzmanem klub a koupíte si konečně nějaké? Udělám Vám rozpis jízd, abyste se neprali >:D >:D >:D
Avatar - leone
7. 4. 2017 17:21
Re: Ach jo....
... a dobře jsi udělal,,,,, :yes:
Avatar - iudex
7. 4. 2017 14:42
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Je to žiaľ tak. Pre mňa je najdôležitejšou novinkou Ibizy, že je ako prvá v koncerne na platforme MQB A0, vďaka čomu má rozmery skoro ako nižšia stredná (šírka, rázvor, kufor) a teda bude použiteľnejšia ako rodinné auto a zrejme aj jazdiť dospelejšie ako predchodca. Ale je zrejmé, že marketing nemôže komunikovať so zákazníkmi štýlom: "nová Ibiza má platformu MQB A0", to by asi moc neoslovilo, preto sa komunikujú blbosti typu konektivita.
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 14:01
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
To je holt módní trend. Reklama na Ibizu (na Youtube) není o mnoho lepší. Výrobci se teď orientují na infotainment a online služby, protože jim mohou přinést další ohromný zdroj zisků.
7. 4. 2017 13:44
S tříválcem only
stejně jako Fabia za pár dní. čtyřvál už nejde objednat.
Stejně i malý pažoti nebo třeba Crossland v benále,(v podstatě pažout)
Avatar - _Karel_
7. 4. 2017 20:32
Re: Evropa je v ř*ti
Určitě výrazně míň, než tříválce.
7. 4. 2017 19:52
Re: Evropa je v ř*ti
Pokud půjdeš na klobásu na Vaclavak, budeš o 50,- levnější. Místo výše vyzobrazeneho krasavce si můžeš na ten Václavák zajít 6300krát :yes to chceš!
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 14:53
Re: Evropa je v ř*ti
Na Slovensku se prodávaj slušně a v Madarsku se prodalo za 3 měsíce přes 1000 ks Lady >:D

Tady se prodalo loni minálně (nemam kompletní info) 2 Granty a 3 Kaliny a letos 1 Granta a 1 Kalina.

Celkem by tady mělo být teda 7 Grant a 4 Kaliny II. Ale tady jde o šedý dovoz. A nejvíc se prodává Niva pro lomy, lesníky, geodety a nadšence.
7. 4. 2017 20:26
Re: Evropa je v ř*ti
Nevibruji ? A jestlipak vis, proc Henry Ford udelal V8 ? Jestlipak vis, proc Fiat Tipo 2.0 mel vyvazovaci hridel ? Ja vim, tezka historie, ale zklamu te, 4 valce vibruji.
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 16:34
Re: Evropa je v ř*ti
Tříválce jsou na prd. Vibrují, mají hnusný zvuk a vyšší spotřebu, bo to nemá objem.
7. 4. 2017 13:43
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
ak si ten pekáč na rejži kup a nevypisuj tady.
Ts ts ts
jelito
10. 4. 2017 09:57
Re: Evropa je v ř*ti
ta formula ma 1.0 ecoboost co je aj vo fieste...len naladeny na vyssi vykon..
Avatar - wakantanka
10. 4. 2017 08:35
Re: Evropa je v ř*ti
Asi ťa sklamem, ale žiadny blog na tému Alero som nikdy nečítal. :-) A keď ti ho občas "v dobrom" predhodím, tak len preto, že aj naposledy keď bola reč o ojazdených mini autách si ho tam uviedol ako príklad ako lepší koupě oproti nim. A je z môjho pohľadu absurdné ponúkať hocaké väčšie auto ako alternatívu k mini segmentu. To je celé. Ak by si ho posúval ako alternatívu k strednej či vyššej strednej triede nepoviem ani popel. A nie predsudkami voči iným ako Európskym autám naozaj netrpím.
Avatar - Barrichello
9. 4. 2017 21:36
Re: Evropa je v ř*ti
Ten fenomén tu vznikl po mém článku na blogu, kdy jsem se ptal, na co jsou lidem super evropské podvozky, když jezdí na kruháči širokém na dvě tatry 815 30 Km/h a po okresce 70. Takové drivery předejedu i v chevroletu z roku 1955 s trubkou místo nápravu a s bubnovejma brzdama vpředu i vzadu>:D >:D >:D

Dodnes sem nedostal odpověd a na základě toho vznkil fenomén Alero - amerika za 25 litrů co funguje líp jak Evropy a ještě má trochu jinou výbavu >:D >:D

Lidem jako ty to evidentně pořád leží v žaludku, kdy o tom máte potřeba mluvit i půl roku po tom co to auto nemam >:D >:D
Avatar - wakantanka
9. 4. 2017 08:18
Re: Evropa je v ř*ti
tomu sa hovorí populizmus >:D akurát nechápem že načo je dobrý na takomto fóre, keďže to nie je predvolebná kampaň >:D
Avatar - wakantanka
9. 4. 2017 08:17
Re: Evropa je v ř*ti
máš či nemáš je úplne bezpredmetné, terčom vtípkov ostaneš pokiaľ ho budeš vydávať ako alternatívu k autám z úplne iných tried či kategórií a jediným kritériom je vtedy cena. >:D
Avatar - Barrichello
8. 4. 2017 19:11
Re: Evropa je v ř*ti
A já croissant s jogurtem >:D >:D
Avatar - Barrichello
8. 4. 2017 19:08
Re: Evropa je v ř*ti
Já ho už ho od září nemam, pokud umím dobře počítat tak je to přes půl roku. Takže by si chtělo poposednout >:D
8. 4. 2017 18:32
Re: Evropa je v ř*ti
Pamatuje někdo na reklamu, někdy na přelomu tisíciletí nebo dříve, stavěli minci na motor, snad BMW?
Avatar - twistedTSD
8. 4. 2017 10:21
Re: Trivalec stacil ve voze Wartburg
Nejsem si jistý, jestli zrovna Ibiza bude běžně jezdit naložená s přívěsem.
8. 4. 2017 10:15
Trivalec stacil ve voze Wartburg
Kdy už ten nesmyslný downsizing skoční? Kdy konečně, když už se oficiální metodika měření spotřeby ukazuje veřejně jako zcela mylná, skončí spolu s EU i nesmylsný podvod jménem emise?

Pidimotorky mi stačily ve vozech z NDR. Po slepé cestě přes turbodiesely jsem došel na to, že z hlediska veškerých provozních nákladů (ne jen na první pohled viditelné spotřeby) je pro mě nejoptimálnější 3.0 benzín bez turba, s rozvodovým řetězem, bez kujvítek...

Ale je samozřejmě věcí každého, na čem si chce vylámat zuby a s čím se chce trápit, když s naloženým autem a přívěsem bude hnát z tříválce maximum, aby vyjel kopec...
8. 4. 2017 06:52
Re: Narazit na to logo Škoda
A u přímé konkurence to bude o mnoho lepší? Čtyřválec bude a nebude to ani Cupra, jen to něco bude stát.
Avatar - white label
8. 4. 2017 01:35
Re: Evropa je v ř*ti
Už jsem tu psal, že jsem zvědavý na novou FieSTu s tříválcem, v malém hh by to eventuelně klapnout mohlo. ;-)
7. 4. 2017 23:34
Re: Evropa je v ř*ti
Právě. V běžném autě silnou stránku těhle motorů nevyužiješ. Ještě tak v malém HH by to mohla být zajímavá kombinace.

U levného motoru se jim samozřejmě za to nebude chtít platit, když to nebude nutné. Je tu však ještě ta obrazná cena. Odstranění toho "kolébání" ten motor zpomalí, nebude tak točivý. Což je také nechtěné. Lék má tedy nepříjemné vedlejší účinky.

Pro automobilku je to asi "win-win." Jsou o něco levnější na výrobu, lehčí, kompaktnější a v těchto objemech by snad měly být i efektivnější. Problém je, že objemy jsou to už dost malé. Vhodné pro nenáročný měřící cyklus, už méně vhodné pro náročnějšího řidiče.
7. 4. 2017 23:16
Re: Evropa je v ř*ti
Odborník cez vlastnú garáž >:-[]
Avatar - Beefcake
7. 4. 2017 23:01
Re: Evropa je v ř*ti
Fakt chces porovnavat plnu vybavy Vesty s plnymi vybavami EU aut ? To uz by som si radsej tych par 10000 priplatil.

Inak tie webstranky Lady na SK/CZ su totalna katastrofa.

Ja si asi fakt pojdem do tych aut posadat, skoro kazdy den chodim okolo vykladu dealera a maju tam snad z kazdeho typu jeden kus vystaveny. Zatial som si tam kedysi sadol len do Mahindry, to je tiez take "spektakularne" auto.
Avatar - white label
7. 4. 2017 23:01
Re: Evropa je v ř*ti
U A 45 AMG a Focusu RS "jdou 2 a 2 válce rovnoměrně proti sobě."?
Ty si vážně odborník na slovo vzatý..., ty motory jim dodává Porsche, nebo Subaru? >:D
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 22:58
Re: Evropa je v ř*ti
Měli jsme 1,0 ecoboost. Bylo to zklamání. Já nevidím důvod, proč bychom měli jezdit v stále menších a menších eko nesmyslech.

Pěkně o tom napsali na Autoforu "Proč tříválec nemůže být opravdu dobrý motor? Tady jsou důvody"
Avatar - _Karel_
7. 4. 2017 22:58
Re: Evropa je v ř*ti
V nejlevnějších autech ale asi nebudou tříválcové vyvážené skvosty. Je jiný důvod k jejich použití, než úspora?
A stejně tak použití těchto levných vozítek asi nebude nejčastěji ve vysokých otáčkách.
Šourání po městě, stání na křižovatkách...
Nebylo by vhodnější použití, když už, v nějaké "motokáře", lehký vysokootáčkový motor s pěkným zvukem v otáčkách?
7. 4. 2017 22:50
Re: Evropa je v ř*ti
1,0 EB. A to je zrovna motor bez vyvažovací hřídele (měl by ji suplovat nevyvážený setrvačník).
7. 4. 2017 22:35
Re: Evropa je v ř*ti
To není tak jednoduché. A problém tříválců vůbec nespočívá v tom, o čem CHerokee dokola mluví. Naopak, v tom jsou lepší než čtyřválce s plochou klikovou hřídelí. Jednoduché je, že řadový šestiválec je lepší než tří- i čtyřválec (dalo by se říct, že si bere z obou to lepší). :-) Ale tyhle dva mají každý jinou slabinu. Tříválec má lepší dispozici pro vysoké otáčky. A dají se vyvážit. Ale to něco stojí. Doslova i obrazně.
7. 4. 2017 22:30
Re: Evropa je v ř*ti
>:D Čtyřválce nevibrují. Co se člověk nedozví. Pod článkem o Fiestě jsem ti o tom něco psal, opakovat se nebudu. Kdyby to byl boxer, to by bylo něco jiného (tam se protiběžný píst pohybuje stejnou rychlostí [no, rychlost je vektorová veličina, takže stejná velikost, opačný směr], na rozdíl od řadového čtyřválce).
7. 4. 2017 21:48
Re: Evropa je v ř*ti
A akyze to trojvalec si mal? Ono pruser je v tom, ze trojvalce maju zle meno od cias 1,2HTP a zhruba v tom obdobi. Nasledne ked sa objavi trojvalec, akokolvek dobry, uz ma nalepku vibrujuceho, srackoveho a neviem akeho privlastku. A najviac usmevne to prichadza od ludi, ktori sa tvaria ako keby tie ich 4valce boli zvukovo na urovni minimalne 6valcov a viac.
Nehovorim tym, ze vsetky trojvalce su super, ale mnoho z nich je uz na slusnej urovni a niektore strcia do vrecka aj mnozstvo R4. Nevidim rozumny dovod ich zatracovat a uz vobec nie argumentmi aky to ma zvuk a vibracie a dotycny si preto kupi chrochtadlo.
7. 4. 2017 21:34
Narazit na to logo Škoda
a v Česku bude o úspěch postaráno. Věrné ovečky překousnou úplně všechno. Tahle to bude mít Ibiza s těmi tří hrnky těžký...
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 21:18
Re: škoda ?????
S oběma souhlasím, tohle je šílený evropský trend, dávat do kapoty podměrečné mrd*ky.
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 21:16
Re: Evropa je v ř*ti
V našich testech Škodovky nelze vůbec věřit ani slovo. Jen tady na auto.cz je koncern VW v každém druhém příspěvku.
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 21:16
Re: Proč?
Tak s fádním a sterilním designem těžce nesouhlasím. Největší pecka B segmentu za posledních 5 let minimálně.
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 21:13
Re: Evropa je v ř*ti
Mám v garáži i 4 válec a ne zdaleka nevibruje tak, abych to cítil, na rozdíl od tříválce, který jsme s ženou taky měli a byl to omyl.
7. 4. 2017 20:56
Re: Evropa je v ř*ti
Tak si nekdy poslechni treba Opel 1.0 Turbo. To zni skoro, jako sestivalcova motorka.
7. 4. 2017 19:54
Re: škoda ?????
Úplně stejný dojem mám z XC90. Špičkové zpracování je severský standardem, bohužel auto musí mít motor, což Volvo nemá
7. 4. 2017 19:52
Ach jo....
Pokud půjdeš na klobásu na Vaclavak, budeš o 50,- levnější. Místo výše vyzobrazeneho krasavce si můžeš na ten Václavák zajít 6300krát :yes to chceš!
Avatar - Barrichello
7. 4. 2017 17:40
Re: Evropa je v ř*ti
Ecoboost je jeden velkej podvod, když v USA meřili spotřebu V6 Ecoboostů, zjistili že žerou stejně jako V8 atmo >:D >:D
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 16:41
Re: Ibiza
[odkaz] Na webu je interaktivní přehled dekorů/čalounění dle výbav. Je pravda, že Style se tolik neliší, ale i těch pár chromovaných prvků, jiné potahy a kožený paket dojem zlepší...proti černočernému Reference.

Jinak, ano, materiály palubní desky ani dle novinářů nepatří mezi nejsilnější stránky Ibizy, což zamrzí.
Avatar - wakantanka
7. 4. 2017 16:27
Re: Ibiza
A si si istý,že keď si priplatíš za Style, tak sa nezmenia len dekory a farby? :-)
7. 4. 2017 15:23
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Ano a presto jsou dnesni auta pohodlnejsi, lepe zataci, jezdi i brzdi ;-)
7. 4. 2017 14:37
Proč ne?
Chceme vyšší výbavu, tak si připlaťme.
Avatar - iudex
7. 4. 2017 14:36
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Plne s Tebou súhlasím, že najdôležitejšie je to, ako auto jazdí, teda motor a podvozok a až potom výbava, teda by som si priplatil za motor. A tú možnosť v Ibize máš, s R3 to nekončí ako u tej Fiesty.
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 14:25
Ibiza
Na ceník Ibizy jsem byl hodně zvědavý a v podstatě mě nepřekvapil. Přesně v duchu doby, takže vysoká základní výbava a s tím i základní cena, atmozáklad pod 300, aby se neřeklo, a zajímavé konfigurace zhruba 330+.

Na jednu stranu celkově vyšší ceny a chybí slušný základ pod 300, který u některé konkurence (Korea, Clio) bývá. Podstatně levněji lze koupit i Fabii. Na druhou stranu jde o horkou novinku a proti Fiestě je vlastně ještě levná...Nejvíce mě štve, že Reference výbavou už takřka stačí, ale interiér je tak děsivě plastový, že nepřiplatit za Style bude chtít slušnou dávku sebezapření. Nepříjemný detail jsou ještě vyhřívaná zrcátka jen pro top výbavu, to je jak u Japonců.

V každém případě pro mě paří k tomu nejzajímavějšímu v segmentu. I na novinářské prezentaci docela zaujala.
Avatar - twistedTSD
7. 4. 2017 14:02
Re: S tříválcem only
4tyřválec bude koncem roku.
Avatar - wakantanka
7. 4. 2017 21:36
Re: Evropa je v ř*ti
žeby sme ich potom spolu pustili niekde z kopca do priepasti? >:D
Avatar - wakantanka
7. 4. 2017 21:35
Re: Evropa je v ř*ti
Daj pokoj s Alerom, na veterána ani youngtimera zatiaľ nemám voľnú garáž. A na to miesta mám ďaleko viac vhodnejších kandidátov. :-) My si len z tebe robíme *, vzhľadom k tomu, že ho vieš zamiešať aj do diskusie o miniautách za pár tisíc. Nič v zlom, ale už sa to s tebou nejaký ten piatok potiahne. >:D
Avatar - Skipper
7. 4. 2017 18:22
Re: Evropa je v ř*ti
Jestli koupí, tak jdu do toho jako třetí ;-)
Avatar - iudex
7. 4. 2017 17:02
Re: 3 válce fakt ne
Tak si počkaj na 1,5TSI.
7. 4. 2017 17:02
Re: Evropa je v ř*ti
som ti minule posielal zvuk formula ecoboost .. :-)
[odkaz]
tu mas aj motorku
[odkaz]

nemaju objem v porovnani s cim..? s 1.2TSI..?
a ked pride 1.5 R3 ecoboost tiez nebude mat objem..?
7. 4. 2017 14:20
Re: Evropa je v ř*ti
Jsi si jistý, že R4 koncepce je záruka slušného motoru? >:-[]

Nemůžeš brát vše optikou, že R4 v Caddy je o tolik horší než V6. Takhle to mezi R4 a R3 nefunguje :-)
Avatar - iudex
7. 4. 2017 13:27
Re: To už se ve VAG všichni zbláznili?
Tá cena nie je úplne najnižšia, ale nie je to úplne oholené auto, v tých konkurentoch za 250 si aj tak za klímu a pod. priplácaš. A najbližší konkurent Fiesta tých 300 ani nepodlezie, a to ani ako 3-dverák.
7. 4. 2017 13:18
Re: Evropa je v ř*ti
male preplnovane 3valce nahradzaju 4 valce s viacerych dovodov..vacsie valce su vyhodnejsie ( az do 0.5l ) , 3 valce su konstrukce jednoduchsie.. 3 valec sa lepsie preplnuje.. je efektivnejsi..
Avatar - wakantanka
7. 4. 2017 16:19
Re: Evropa je v ř*ti
Kurňa a koľko ojazdených Aler si za cenu tej novej Ibizy môžeš kúpiť .... fúha. Presne takto určite uvažuje kupec auta tejto kategórie čo? >:D
Avatar - CHerokee
7. 4. 2017 19:06
Re: Evropa je v ř*ti
4 válce můžou mít pěkný zvuk a ne nevibrují, protože jdou 2 a 2 válce rovnoměrně proti sobě. Subaru WRX, Mercedes 45 AMG, Focus RS....to vše má pěkný zvuk. Neznám 4 válec o objemu litr....