Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Polarizační brýle: Pro řidiče výborné, ale jak to, že umí schovat displeje?

Polarizační brýle se při řízení hodí, protože vám umí odfiltrovat různé odlesky. Jenže zároveň vám mohou zkazit výhled na head-up displej nebo obrazovku multimediálního systému.
Zpět na článek
30. 4. 2017 11:51
30. 4. 2017 13:05
30. 4. 2017 14:08
30. 4. 2017 16:21
30. 4. 2017 11:37
Samozatmavovaci bryle
Me by spis zajimal nejaky test samozatmavovacich bryli do auta...
Rozbalit vlákno
6
30. 4. 2017 12:24
Re: Samozatmavovaci bryle
Jsou většinou docela fajn.

Mají však - a to všechny, některé hodně, některé méně - jednu, pro použití v autě podstatnou, nevýhodu. Pomalou reakci. To je na škodu při rychlých změnách světelných podmínek. Asi nejlepší příklad je vjezd z plného slunce do tunelu a naopak. Je třeba o tom vědět a počítat s tím.

Dvě nejdůležitější kritéria u těchto skel jsou rychlost reakce a míra, resp. rozsah zatmavení. A samo sebou i cena a ochrana proti UV.

Pak v autě také hůř fungují (neztmavnou až na své maximum), protože čelní sklo pohlcuje část UV záření, na které právě skla reagují.
30. 4. 2017 14:09
Re: Samozatmavovaci bryle
Diky, tohle vim a proto by me zajimaly realne testy
30. 4. 2017 16:16
Re: Samozatmavovaci bryle
Ok. S konkrétními testy neumím pomoci. Údajně ty z lepších mají být PhotoFusion od společnosti ZEISS, ale osobní zkušenost nemám, ani recenze.

Já si jedu už víc jak 30 let na klasických Ray Banech a jak stárnu, ta je používám stále méně a méně. Teď už skoro jen při přejezdu Sahary v pravé poledne. Jsem rád, že vůbec něco vidím, nechci si to kazit brejlema. ;-)
30. 4. 2017 17:22
Re: Samozatmavovaci bryle
Ja zase nosim do auta dioptricky a pri silnejsim slunci me pali oci. Zatim to resim nasazovacimi slunecnimi "klapkami", ale neni to ono. Idealni by byly dioptricke samozatmivaci.
Avatar - dal
30. 4. 2017 15:03
Re: Samozatmavovaci bryle
Do auta jsou vhodnější zatmavovací skla, které reagují na viditelné světlo. Některé auta mají skla se 100%UV filtrem, takže se standardní zabarvovací skla brýlí neztmaví.
1. 5. 2017 18:44
Re: Samozatmavovaci bryle
jedna z nejlepších technologii na samozatmavení v autě, pokud neni UV kuli tomu že sedíte v aute a přes sklo neprojde UV tak reagujou na viditelnou složku světla a zatmavý se a zlepší se i kontrast a hloubka vidění, pokud jste mimo vozidlo na slunci tak se zatmaví víc kuli UV.
[odkaz]
30. 4. 2017 11:51
zakladni skola
A ja myslel, ze tohle je fyzika zakladni skoly, ne ze timhle cilite na svoje ctenare. Treba je ale povazujete za idioty (a proto rovnez ve velkem propagujete Skody Octavie)....
Rozbalit vlákno
1
30. 4. 2017 12:41
Re: zakladni skola
Nechápu, že do toho motáš opět oktávku?! Má snad HUD???

Zase tak jednoduché to není a přiznám, že nejen já jsem musel přestat v autě používat polarizační brýle.
30. 4. 2017 12:33
Chyby v článku
Zajímalo by mě, kde autor článku přišel na ten nesmysl, že polarizované vlny se pohybují jen v horizontální a vertikální rovině. Absolutní blud, roviny kmitání elektrického i magnetického pole polarizovaného světla mohou být ve skutečnosti skloněny libovolně. Jejich sklon v případě odlesků záleží na poloze zdroje světla a sklonu odrazivého povrchu.

Takže zcela mylné je i následné tvrzení že vertikálně polarizované světlo je pro nás užitečné a horizontálně polarizované světlo vytváří nepříjemné oslnění a další optické šumy.

Nemohl by prosím takové články psát někdo kdo má alespoň základní technické znalosti ?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - dal
30. 4. 2017 14:53
Re: Chyby v článku
První odstavec souhlas. Dále je to potřeba chápat tak, že když se vyfiltruje horizontálně polarizované světlo zbavím se většiny odlesků.
30. 4. 2017 17:23
Re: Chyby v článku
Není to tak úplně pravda, záleží na poloze zdroje světla. Pokud bude třeba slunce svítit hodně z boku, musíš pro účinné potlačení odlesků natočit filtr úplně jinak.
30. 4. 2017 13:05
Nojo
naštěstí mám v autě normální budíky a tlačítka takže nejsu v * protože nevím co se na tom 20" tabletu zrovna ukazuje >:D
Rozbalit vlákno
1
30. 4. 2017 14:08
Re: Nojo
Netreba tablet, staci mit navigaci v mobilu. Na tom svem pri natoceni na sirku s polarizacnimi slunecnimi brylemi nic nevidet.
30. 4. 2017 16:21
Displeje
Tedy v zivote jsem neslysel o TFT displeji. jestli to nbude tim, ze TFT neni technologie displeje, ale jeho rizeni. TFT mohou obsahovat i OLED displeje.

Co se tyce HUD, tak problem je spis ten odraz od celniho skla, nez technologie zdroje. Ve svem aute s brylemi nevidim ani odraz palubni desky a ta na sobe zadny filtr nema
Rozbalit vlákno
0
30. 4. 2017 20:44
Tohle je opravdu tristní
Číst tento článek je pro člověka s technickým vzděláním opravdu bolestné. Nejde jen o faktické chyby ale i o naprosto netechnické formulace typu "na stejné vlně", případně "trochu jiné světlo".

viz
* Důvod hledejme právě v polarizačním filtru, který pracuje s takzvaným polarizační světlem - polarizační filtr opravdu s polarizačním světlem nepracuje. Nic jako polarizační světlo neexistuje.
* polarizační světlem, neboli slunečním světlem odraženým od lesklé nekovové plochy. - tohle už je úplně mimo
* Při takovém odrazu se vlny tvořící sluneční paprsek pohybují jen ve dvou rovinách, horizontální a vertikální. - nesmysl, vlnění bude kmitat ve všech rovinách
* ...potlačuje i světlo zářící z displejů, pokud tedy toto světlo září na stejné vlně, jakou brýle svým filtrem právě odrážejí. - Co to je, "na stejné vlně"?
* ... koupit i jiné brýle s odlišným polarizačním filtrem, které vaše trápení mohou vyřešit, budou totiž odrážet trochu jiné světlo, a tak si s displejem poradí. - "Trochu jiné světlo" ... zde se již zřejmě dostáváme na pole magie.

Pro příklad to asi stačí...
Rozbalit vlákno
5
1. 5. 2017 00:06
Re: Tohle je opravdu tristní
Přesně. Mě nejvíc uráží, že autor nemohl věnovat 5 minut zjištění jak polarizační filtry pracují - třeba z wiki - a klidně tu místo toho vyblije článek plný naprostých bludů.
1. 5. 2017 08:20
Re: Tohle je opravdu tristní
Když ani neví, že se tomu světlu říká polarizované, nikoli polarizační... Zajímalo by mě, z čeho čerpal.
1. 5. 2017 06:33
Re: Tohle je opravdu tristní
Jo taky furt dumám co vede redaktory k tomu, aby se takhle sami zesměšňovali. Pro peníze to asi nedělají, nevěřím že by je za takové bláboly mohl někdo platit. Nebo snad přece ?
1. 5. 2017 07:09
Re: Tohle je opravdu tristní
Platíš im za to každým príspevkom v diskusii. Po odoslaní sa stánka znovu načíta a môžu si pripísať ďalšie zobrazenie reklamy. Jediný spôsob ako sa zbaviť balastu je neklikať a nediskutovať.
1. 5. 2017 07:31
Re: Tohle je opravdu tristní
Na to se dá říct jen : "A nejezdi s tím na Moravu, dostal by si židlou do hlavy!"
24. 9. 2020 23:08
Polarizační brýle
Mockrát díky za článek. Musím se přiznat, že už delší dobu přemýšlím nad tím, že bych si právě polarizační brýle pořídil. Právě to, že dokáží schovat displeje mě ale od nich trochu odrazuje. Vidím to spíš tak, že si na řízení asi koupím nějaké klasické sluneční brýle. Koukal jsem se, že spoustu pěkných mají třeba tady https://www.hotovebryle.cz/ tak asi nějaké vyberu právě tam.
Rozbalit vlákno
0