Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v srpnu 2008: Golf před Cee’dem, Suzuki SX4 šesté v nižší střední

V nižší střední třídě uspěly v srpnu v první desítce tři modely: pomalu odcházející a s výraznými slevami doprodávaný pětkový Golf, Suzuki SX4 a Hyundai i30.
Zpět na článek
15. 9. 2008 11:48
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 9. 2008 09:48
neregistrovaný "FX_"
15. 9. 2008 10:03
neregistrovaný "exctenar"
15. 9. 2008 11:06
15. 9. 2008 11:13
15. 9. 2008 16:59
15. 9. 2008 11:39
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
16. 9. 2008 22:10
neregistrovaný "babo"
15. 9. 2008 08:37
Reklama a sleva se nepočítá!
Bez "výrazných slev" by si Golf ani neškrt! Že jo?! :-O A teď ještě to Subaru bude atakovat ty špičky s tou naftou...
Rozbalit vlákno
7
15. 9. 2008 09:26
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
ale Navtechu, nebuď tak konfrontační hned z rána, mela tady dnes bude i bez toho abys ještě podpichoval ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 9. 2008 11:48
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
To bych řekl. Tuhle diskusi si nenechám ujít. Hned na večer ji budu pilně sledovat... :-)
neregistrovaný "FX_"
15. 9. 2008 09:48
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
A ještě si zapomněl na skladovky v základu ;-)
15. 9. 2008 10:02
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
To je pravda, to by se neprodalo žádné auto. Jestli narážíš na golfa, tak cee´d je na tom ještě hůř.Myslím podbízení se. Ale pro lidi je to fajn.
neregistrovaný "exctenar"
15. 9. 2008 10:03
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
Zato cedník,pokud by se prodával za reálné ceny a ne za podbízivou,kdy jim to nemůže udělat ani Euro zisku,také tak jako celek Kia hospodaří(ale neřeším,co mne do toho?),pak by byl neprodejný.A to se nebavím o jejich etice v reklamě.Srovnávací s konkr. výrobkem je v EU zakázána.To by pak mohl kdoholiv na kohokoviv ukázat...jednou ti druzí ukáží na něj.Nebo jejich právníci.Takže po ránu bych to neřešil a během dne už vůbec ne,to necháme jiným, ať se přou.Směšný český pidi trh,kde se za měsíc prodá to,co jinde v jednom městě za den... :no: Myslím,že rozhodne 31.prosinec 2008, všichni na celém světě sečtou a pak se uvidí,kdo je kdo a kde.Je dobré počítat všechno,ne jen pár modelů zde. :-!
15. 9. 2008 10:15
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
no já bych to se ziskovostí u "cedníku" (to je asi Ceed, že?) zas tak špatně neviděl. Oni to ti kluci šikmoocí asi mají dobře spočítaný. A hlavně nemusí živit iluzi sociálního státu jako některé evropské automobilky ve svých domácích továrnách.
15. 9. 2008 11:34
Re: Reklama a sleva se nepočítá!
* kdy jim to nemůže udělat ani Euro zisku, * ono sa to tazko prijma, ze korejske auto sa predava lepsie ako Golf, ze ? no problem je, ze keby si kupoval auto priamo z fabriky tak by ta vyslo este o par desat tisic menej. A u tych drahsich ceed-ov aj pekne cez 100 tis. menej. Ceed je pekne predrazeny oproti cene z fabriky a za tie prachy co zarobia si hoja minulost a buduju siet predajni a servisov, ktora za konkurenciou pekne zaostava. pretoze vela stoji aj ten salon a znacna cast ceny auta ostava tam kde si ho kupil. je to na smiech. no na to musis o tom nieco vediet a nie tu trieskat do vetra. napriklad ze vyroba uplne nevybaveneho od nadupaneho sa nijak extra nelisi a rozdiel byva 2-3 tisic EUR. A nakoniec, beznemu cloveku sa staci pozriet do cennikov napriklad v Slovinsku (ved mame internet, ze ano) nemusi ani poznat pomery v KIA, na to aby tu netrieskal hovadiny a o ani eure zisku.
15. 9. 2008 11:06
Volvo
Vše při starém,jen Astra měla slabší měsíc. Jinak pánové včem vidíte podle mně slabé výsledky Volva? Volvo považuji za kvalitní auta,ale když je vidím za Fiatem,no toto... ;-)
Rozbalit vlákno
2
15. 9. 2008 11:13
Re: Volvo
Asi už lidi zjistili,že je to ford a ten je sakra levnější. Možná.
15. 9. 2008 16:59
Re: Volvo
Za ty prachy tam taky moc muziky neni, ale teď už snad maj tu dvojspojkovou převodovku, tak se to zlepší.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 9. 2008 11:39
Budu se opakovat, ale...
...i na konci své kariéry dokáže Megoš zaperlit. Pomohly tomu nejen příznivé ceny (jak by asi každého napadlo), ale také pozice etalonu třídy v komfortu, bezpečnost a dCi. Nesmím zapomenout na skvělý design a útulný, nestárnoucí interiér :yes:

Fandím Korejcům. Chtěl bych viděl ty skřivené pohledy škarohlídů, kteří upozorňující na jejich "kvalitu a spolehlivost". Časy se mění a Korejci se velmi rychle učí. Nebo snad ne?
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2008 13:17
Hry na sklonku léta
Nástup i30 se čekal, nebylo jen jasné, jak rychle ho trh přijme. Opozdilec je teď už v první 10 (tj. i za 1-8/08) a v dohledné budoucnosti začne ještě bubnovat na nošovické tamtamy, takže ho bude všude plno. Pohled na čísla cee'du zatím říká jenom to, že v jednom měsíci prodej relativně propadl. V dlouhodobějším pohledu pak uvidíme, jestli jde o jednorázový výkyv nebo začátek zpomalovací tendence. Tu ale případně těžko přičítat uhrančivosti Golfu, neboť ti dva nejsou soupeři - sotva si lze představit klasického kupce Golfu, jak přesedlává na cee'd, vždyť by ani neuměl zapnout světla :-) Pokud ale cee'd opravdu začne zpomalovat, budu přecejen uvažovat o vzájemném požírání s i30. Záleželo by pak na inteligenci marketingářů sourozeneckých značek, jestli budou umět reklamu nasměrovat třeba na Francouze a Italy, aby nové klienty luxovaly především tam a nekradly si je mezi sebou.
SX4 rád chválím, ale množná bych měl hlavně chválit ostřihomské, že jich konečně vyrábějí větší než malé množství, poptávka po grófíkovi byla hned o počátku mocná.
Září ale čísly téměř stopro znovu zamíchá, nejen kvůli začátku podzimně-zimní prodejní sezóny, ale i kvůli nové vlně slev. Mezi nimi budu se zájmem sledovat, jestli zlevněný Auris zopakuje slavné protlačení Yarisu uchem jehly na český trh. Příklad Focusu láká...
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2008 16:18
SX4 - nižšia stredná?
Zas sa musím smiať. Keď už médiá propagujú SX4 ako nižšiu strednú triedu tak potom sa nečudujem, že si ľudia kupujú malé autá ako plnohodnotné rodinné vozidlá.
Rozbalit vlákno
0
15. 9. 2008 16:43
SRPNOVI VITEZI
Celo tabulky je a bude stejne. Zde se malo meni a nestoji za zamysleni. V nasledujicich mesicich sledujme 3 "statecni".
Zda se, ze cesky usedly gaucovy sportovec objevil Hondu Civic. Prodeje rostou jiz nejaky ten mesic a zajimave bude o kolik vzroste jeho trzni podil.
Velice silne zabralo Hyundai. Verim, ze na prelomu roku se i30 dotahne do TOP 5. Bude mit na souboj s Golfem? To pozname na jare 2009.
Tretim je Subaru Impreza. Po prichodu dieselu se prodeje znacne zvednou a v lete 2009 ocekavam pozici Imprezy tam, kde je dnes i30. Vnimam Imprezu jako nekompromisni balicek, ktery ma vsechny esa v rukavu a pristi rok na podzim budou mesicni prodeje Imprezy oznacene trimistnym cislem.
Rozhled cechu se pomalu zacina rozsirovat. Na ceskem trhu v teto tride je 15% karet zatim nerozdanych. Neni kam spechat, hra teprve zacina.
Rozbalit vlákno
23
15. 9. 2008 16:54
Re: SRPNOVI VITEZI
Pane jo, ty si z toho Subaru dočista zblbnul. Až se Imprezy někdy prodá víc, než 50 kusů za měsíc, tak se ti omluvim, ale zatim si jen statečný jelito, co ho táta vozí v dětský sedačce v lesnickym Foresteru přes potok s desingem a použitýma materiálama z 80. let. Ale chápu, že sníš svůj sen...
15. 9. 2008 17:13
Re: SRPNOVI VITEZI
Navtechu, kdy jsi naposledy napsal neco k veci? Na dobu, kdy se Imprezy proda pres 50ks za mesic nemusime dlouho cekat. Kdyz jsem psal o gaucovych sportovcich bez rozhledu, vedel jsem, ze se chytnes. Tve hloupe plivani do diskuzi se da jiz jednoduse predvidat.
Omluvu od prelubrikovaneho kluka, ktery se neumi chovat necekam, ani nevyzaduji.
15. 9. 2008 17:22
Re: SUBARU A TVOJE SNY
K věci je to, co jsem napsal, například o počtech prodaných kusů. Tvoje poluce ze Subaru nemaj s prodejem nic společnýho. Měl by sis spíš hlídat kšandičky v tý sedačce, protože tě řežou do hlavičky ty indulónko! >:D
15. 9. 2008 17:45
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Usmevne. :-)
Smutne ale je, ze zase jednou nevis o cem pisees. Ja svuj sen jiz ziju. Tobe se jeste jen zda.
O indulone a jejim pouziti v jistem alpinismu bys nam zde mohl davat prednasky ty. Aspon bys jednou vedel o cem pises.
15. 9. 2008 18:40
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Úsměvný, ba přímo k smíchu jsi tady především ty, se svojí touhou po dospělosti, kdy se plácáš mezi naivitou a hloupostí. Myslím, že by sis měl připomenout svoje nedávné přednášky o tvých 4%zkušenostech a jejich potřebách, kterou schováváš za jakousi "manželku", pokud ovšem nejsi přímo pan Sidovský, kde jeho manželka Pavel Vítek je taktéž vášnivým subaristou. To bych asi pochopil hošane >:D
15. 9. 2008 19:21
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Navtechu, ja prece nejsem vasnivym Subaristou. Vnimam jen jeho technickou vyspelost, kterou evropska konkurence nenabidne spolecne s povedenym designem a vynikajicimi jizdnimi vlastnostmi. Navic verim, ze Subaru stoji pred prahem prodejniho boomu. To ale nevychovany fracek tveho razu nemuze pochopit.
15. 9. 2008 20:53
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Tak se podívej ty primitive... ty jsi tak tupej, že i když někdo zpochybňuje tvoje bláboly, tak začínáš koktat a nejsi schopen napsat plynulou větu. V každym oponování si mě a to i u jiných diskusí bereš do huby a tvoje věčný "lubrikační" projevy jenom dokazujou, že si prostě ve věku, kdy nemůžeš odtrhnout svoje vykulený oči od časopisů se sprostejma obrázkama. Tvoje zaslepenost pro jeden model úplně bije do očí a nejsi schopen rozumný úvahy, alespoň podle obrázků v katalogu, když už si nikdy v žádnym autě asi nejel.

Pokud si dobře vzpomínám, tak sám ses nazval odborníkem v autobusinessu, tak pro to něco dělej a neplácej nesmysle ve stylu "Subaru - nejlepší z nejlepších", protože pak tě rozebere kdejakej cucák i v autoškole, až přijde tvůj čas.
15. 9. 2008 21:43
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Jak jsem jiz napsal, jsi jen nevychovany fracek.
Nikde jsem nikdy netrvdil, ze jsem odbornikem na automobilovy prumysl. Lez o "odbornikovi" zde rozriroval jeden placal, kteremu se dosti nasilne snazis podobat.
15. 9. 2008 21:50
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Hlavně nemaž svoje blogy s názory diskutujících, kdyby se někdo chtěl podívat na tvůj dětinský intelekt a ten tvůj automobilový přehled >:D
A nezapomeň, že výchova jedince nemá vliv na to poznat u tebe, co jsi za hloupýho šášu ;-)
21. 9. 2008 19:47
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Manželka Pavel Vítek :o))))) Nic proti gayům nemám, ale napsals to pěkně, Navtechu, zasmál jsem se po dlouhé době od srdce...:o))
15. 9. 2008 19:02
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Já se přidám na stranu Navtecha. To, jak a o čem píšeš, rozhodně nevypovídá o tom, že bys byl nějaký starý mazák. Nehledě na tvůj přehled v oblastech, který každý, světa znalý chlap, má v malíku a utvářely jeho osobnost.
15. 9. 2008 19:27
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Nikde jsem nepsal o tom, ze bych byl nejakym "mazakem". Uz jsem to zde psal. Navtech je jen nevychovanym "ditetem". Je expertem mezi lubrikanty, ale v automobilismu ma velke mezery. Chovani povazuji za velice dulezite i na internetove diskuzi. Navtech se musi jeste hodne ucit, nez se zacne rovnat tem, kterym se tolik snazi podobat.
15. 9. 2008 19:37
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Upřímně řékám, ty nejsi žádný technicky vzdělaný člověk. Toť můj dojem z tebe.

To, jaký je Navtech mě nijak nezajímá, přehled a zdravý rozum mu ale nechybí.

Tvé kecy o nějakém lubrikování rozhodně nevypovídají o tom, že bys byl jakkoli nad věcí, nebo že bys byl tak starý, jak tu ze sebe děláš. Tohle dovede z huby vypustit pouze nějaký cucák a ty to tady píšeš už po x-té, bez nějakého valného úspěchu. Představím li si lidi kolem sebe, žádný z nich nemluví tímto stylem ani v situacích, kdy jsou silně společensky unaveni. Zamysli se.
15. 9. 2008 20:03
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Stejny dojem mam ja z tebe. Aspon na necem se shodneme.
Pripomenes mi, kdyz jsem se zde mylil v nejake technicke zalezitosti? Nebo zde jiz panicky placas jako Navtech? (me opakovani se o Navtechovych lubrikantech je zamerne a aplaus ani neocekavam)
15. 9. 2008 20:50
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Tvé vyjadřování neodpovídá technicky vdělanému člověku. Jsi příliš povrchní a píšeš jen o efektech, nikoli důvodech. To dovede každý, kdo čte časopisy, nikoli ale odbornou literaturu.
A o mě se neboj, já techniku studoval na několika stupních. Takže tvůj dojem je mylný.
15. 9. 2008 21:46
Re: SUBARU A TVOJE SNY
O duvodech zde pise malokdo. Malokdo by totiz rozumnel a reakce by byly ala Navtech.
15. 9. 2008 21:51
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Problém je ten, že do dekompozice problému se nikdy nepustíš, ani když jsi vyzván. To neodpovídá tomu, co se zde snažíš prezentovat.
15. 9. 2008 23:29
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Zkus takove "narknuti" podeprit prikladem. Zatim je to jen placnuti.
16. 9. 2008 21:20
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Tak hele. Přestaň mi tady něco diktovat. Ty ostatně neumíš nic jiného, než toho, kdo s tebebou nesouhlasí a těch je poměrně mnoho, označit za : děcko, alpinistu, hlupáka a kdoví co ještě, ale sám sebe nemáš absolutně žádnou potřebu obhájit, ikdyž napíšeš naprostý nesmysl. Vidíš ten rozdíl? Ty se tady považuješ (bohužel jen ty sám) za neomylného a bez sebemenší potřeby někomu cokoli vysvětlovat. Bohužel takhle to nefunguje. Aspoň mi napiš, jakou techniku jsi studoval, možná jsme kolegové, ale jak jsem psal výše, dost o tom pochybuji.
18. 9. 2008 01:44
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Nikdo ti nic nediktuje. Kazde nerknuti musis dokazat. Jinak jses jen za placala. Psal jsi, ze se nikdy nepoustim do dekompozice problemu, i kdyz jsem k tomu vyzvan. Nevzpomenu si, ze by me nekdo nekdy k tomu vyzval. Napis link, treba se mylim. Dale pises, ze sam sebe nemam nejmensi potrebu se obhajit. Proti cemu bych se mel obhajovat? Proti planemu placani, bez podlozeni? Myslim, ze zijeme (aspon se to rika) v demokraticke spolecnosti. Zde je clovek nevinen dokud se mu neprokaze vina. Rad obhajim cokoli mi bude predlozeno a podlozeno. Nad planym placanim jen mavam rukou.
Pokud si prectes diskuzi znovu, poznas, ze se Navtech na me oboril neomalenym zpusobem nevychovaneho fracka. Necham si to od takoveho hulvata libit? NE.
Osobne nikdy (NIKDY) na nikoho neutocim nicim osobnim bez podnetu. Rad se poutim do diskuze, kde se obe strany chovaji jako lide na urovni. Diskuzi s Navtechem nikdy neoteviram, protoze ho za diskutera na urovni nepovazuji. Ale urazet se od hulvata take nenecham.
15. 9. 2008 21:53
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Jsem rád, že se Navtech stal tvojí modlou, která vyplňuje tvojí prostoduchou slabou slovní zásobu :yes:
15. 9. 2008 20:58
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Nemlať tady pěstičkama do lidí, co ti slušně vysvětlí, jakej si blb, protože já to nedokážu s tou noblesou, kterou si nezasloužíš!
15. 9. 2008 21:44
Re: SUBARU A TVOJE SNY
Ty to nedokazes z mazlavejsich duvodu >:D
neregistrovaný "babo"
16. 9. 2008 22:10
rozdiely v statistikach
cim to, ze sa udaje napriklad oproti tomuto zdroju lisia (miestami pomerne vyrazne) [odkaz]
Rozbalit vlákno
0