Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Koupí Harley-Davidson Ducati? Prý připravuje nabídku...

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson připravuje nabídku na převzetí italského rivala Ducati, který je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.
Zpět na článek
23. 6. 2017 21:12
24. 6. 2017 12:35
24. 6. 2017 13:30
24. 6. 2017 17:13
25. 6. 2017 11:49
25. 6. 2017 20:13
24. 6. 2017 17:33
24. 6. 2017 18:55
25. 6. 2017 20:09
25. 6. 2017 12:29
Avatar - WinNatural
23. 6. 2017 20:22
No nevím, ale
pan závodní rada si asi nevidí do huby nebo co? Volkswagen Groupppe na míle zaostává ve spolehlivosti, designu a ceně za ostatními automobilkami. Stejně tak Ducati výrazně zaostává za H-D ve spolehlivosti a robustnosti. Ono udělat motorku nacpanou tisícovkou elektronických sr.aček, kdy po roce jich funguje sotva polovina, není umění, to udělá kdejaký taiwanec nebo číňan. Ale udělat stroj tak, aby se po prvním pádu nerozložil na miliardu trsátek, to už jen tak někdo nedokáže. Když už chce H-D italský poklad na úrovni Ferrari, tak měli koupit Moto Guzzi a ne takovou spotřebku.
Rozbalit vlákno
4
23. 6. 2017 22:28
Re: No nevím, ale
něco mi říká, že když chtějí Ducati, tak asi chtějí Ducati a ví proč nechtějí Moto Guzzi. Vyrábět motorky s třicet let starým motorem nedá moc práce. Pokud případným kupcům stačí, že motorka řve jak na lesy a litrový výkon je třicet koní, potom jsou u HD správně. U Ducati je litrový výkon asi tak sedmkrát větší:)
Avatar - CHerokee
24. 6. 2017 11:47
Re: No nevím, ale
Nikdy jsem na Harleji, ale skutečně nikdy (a to jsem projel kus Evropy) nepocítil nedostatek výkonu. H-D jsou poctivé motocykly s duší. Poctivé objmem, železem, klasickou technikou. Nelze srovnávat s plasťáky určenými spíše na dráhu. Většina bikerů to pochopí, jak přejde k H-D. ;-)
24. 6. 2017 10:53
Re: No nevím, ale
Vyladit elektroniku tak, že tě neobtěžuje, zasahuje citlivě, je však umění, které zdaleka ne všichni ovládli. Co se spolehlivosti týče, na to mám naštěstí celkem štěstí. Ducati mi nikdy nepřišly na servis tak drahé a náročné, jak povídačky naznačovaly. I nějaký ten pád vydržely (v terénu; na silnici mě to ještě nepotkalo).
23. 6. 2017 21:12
Hledam dilnu
Povodne znamenalo HD hledam dily. Odteraz to bude hledam Ducati >:D

Tie trsatka myslis Multistradu ? Alebo DIAVEL, ktory dosahuje rychlosti, ktore HD dosiahne len pri pade z vysokej skaly >:D a to ten Diavel v tej rychlost aj drzi pokope, a dokaze zastavit skor ako na druhy den >:-[] >:D
Rozbalit vlákno
14
Avatar - WinNatural
23. 6. 2017 21:29
Re: Hledam dilnu
Hledam dilnu - to je nějaký maďarský vtip? Nechápu...
Avatar - CHerokee
24. 6. 2017 11:53
Re: Hledam dilnu
Moc nevíš a moc nechápeš. HD ale skutečně před 15 lety nebyly zvláště spolehlivé. Dnes jsou to bezproblémové motocykly. Na posledních dvou ani jedna závada. Co se rychlosti týká, H-D jsou motorky na pohodu. Taky jsme kdysi blbnul, spadl, přežil, poučil se. A ani na tom chopperu bez plexi mi nikdy výkon nechyběl.
24. 6. 2017 12:35
Re: Hledam dilnu
Pred par rokmi som pozeral dynu wide glide, chcel som chopper ( vacsinou su na cestach cruisery, aj ked si majitelia myslia, ze maju choppra ). Zobral som VT1300CXA ( fury ) a da sa s tym chodit svizne, nad 130 uz je problem vzduch, ale maly stitok to poriesi. Dokaze to ist aj skoro hodinu okolo 170 kmh, potom treba tankovat. Ist do 100 vydrzim tak pol hodinu. Je pravda, ze cez Sturec som prekazka, takze cez Donovaly je to skratka, ale dlhsia. Problem ziadny. Baterku som menil po5 rokoch koncom minulej sezony, a to bola varta, za 5 rokov som ju neudrzoval, nic, po zime start a po 50 km natankovat novorocny benzin na zlepsenie zmesi.
Je pravda, ze euro 4 zabilo taketo stroje, fury, intrudre uz len jazdene ( ak to niekto preda ) a zostane len cosi od HD a California od MG, Triumph a mozno este cosi. Ked to tak citam, nema HD nieco spolocne s tou euro4 ? Tak elegantne sa zbavit konkurencie :-!
24. 6. 2017 13:30
Re: Hledam dilnu
Můžeš to s Euro4 nějak rozebrat? Tenhle segment nějak nesleduji. To výrobci nemají vhodné motory (nechce se jim investovat do modernizace) a tak vyřazují modely z nabídky?
24. 6. 2017 17:13
Re: Hledam dilnu
Od tohoto roku sa mozu predavat v nasej milovanej unii moto minimalne od 125ccm ( vynimka pre tie, co boli na sklade nepredane, vynimku dalo ministerstvo na konkretny VIN ) s euro4 a kedze EU nie je * sveta, tak niektore stroje sa uz nedovazaju, aj ked zvysok sveta ich kupuje veselo dalej. Rovnako ako slusne motory v autach alebo rovno modely aut v unii nekupis To musi byt nejaka disgriminicija ci co, takto ta nasa EU tu rovnost mezi uchylama nezavede, bo my, co radi velike motory, nemuzeme nasu uchylku svobodne rozvijat, to je od tych uradu extremismus, dysgryminacyja kuliva velikosti.

Malo by sa to zaviest aj na bicykle, na zaciatok by mohli byt kolesa maximalne 26", lebo na vacsie sa spotrebuje viac gumy, teda viac ropy, teda viac CO2. Nebal by som sa to obmedzit aj na max. 24" :-!
25. 6. 2017 11:49
Re: Hledam dilnu
U aut to není emisemi. Ani v USA nebo Japonsku nejsou zrovna mírné normy a domácí tu klidně prodávají 4+ litrové motory. Automobilky to sem nevozí, protože nevěří, že by tu prodaly dostatečný počet. Výmluvy na emise jsou jen... výmluvy. Ještě jsou tu limity na emise CO2, ty určitě dokáží tížit, ale nabídka byla mizerná i před zavedením pokut a ne všechny automobilky mají s CO2 problémy (třeba Toyota je na tom velmi dobře).

Vím, že od letošního roku musí splnit Euro 4 i stávající modely. A za nedlouho přijde pro motorky Euro 5. Jen tím, že mě berou hlavně evropské stroje (a spíš běžnější jako Triumph, KTM, BMW, Ducati, Aprilia), přechod nevnímám jako problém. Takže díky za osvětlení. Prostě jim za to nestojíme.

Jak to funguje s individuálním dovozem? Nedala by se protlačit?
25. 6. 2017 20:13
Re: Hledam dilnu
Ani individualny dovoz novej, len jazdena prihlasena v eu. Aj ked poliaci prihlasia vzdy a skoro vsetko. Asi sa budu malo jazdene V twiny vozit jazdene z Polska. Ked niekto rozbije Strykera, hocake VT od hondy, alebo intrudera, tak sa bude musiet asi stat fandom HD >:D
Avatar - CHerokee
24. 6. 2017 14:23
Re: Hledam dilnu
Vidíš. Já mám 4 roky Dynu Wide Glide. Za tu dobu jsem si ji pěkně upravil. Bez plexi a byl jsem na ní i třeba v Chorvatsku, 1000 a něco km za den. Jde to. Není to ale pro každého. Faktem je, že na dálnici do 125, jinak to není příjemné. Ale na dálnici s tím člověk jede jen u takových výprav.
24. 6. 2017 17:33
Re: Hledam dilnu
125, tak to vysvetluje, ze to este drzi pokope ;-) , od 130 je to ..., musi byt male plexi. Potom preco nas volaju traktoristi a podobne. S tym krutiakom sa da jazdit svizne, vselijakych Golf gti prekvapi prehrany sprint od semaforov. Na dialnici je tiez sranda predehnut nejakeho Octa VRS v posede ako na WC, ruky natiahnute ako ked citam noviny bez optiky a kolena roztiahnute vetranim spermii, u nas idu vacsinou poctivo do 130, takze ked okolo prefrcis tych 160, tak spolujazdci mavaju asi divne otazky. Poliaci sa neboja, ti su sutazivy.
Ked sa u nas policajti este tak nevenovali terorizovaniu vodicov, tak z Liptovskeho Mikulasa do Ivahnovej som isiel autom za manikom na intruderi, ktory to prasil v kuse 170 180 aj v tych zakrutach pri Liptovskej Mare. Vidiet toho chlapa v tych naklonoch bol pre mna zazitok.
Avatar - GM.rja
24. 6. 2017 18:15
Re: Hledam dilnu
No, max. povolená rychlost v ČR je 90 km/h mimo obec a 130 km/h na dálnici - to jsou rychlosti, které dá jakýkoliv H-D s prstem v nose. Vyšší rychlostí jezdí bezohlední bezmozci. Ti se přirozenou selekcí na Ducati a dalších po čtyřicítce vrátí k podstatě jízdy na moto a koupí H-D. ;-)
24. 6. 2017 18:55
Re: Hledam dilnu
Po 40tke som kupil chopper Honda, lebo 50/90/130 ma moc neberie. Sused po 60 tke kupil R1 v 1000cke, jazdi dobre. Ale to je ako s autami, kupi si octu rs a potom na ceste zavadzia, o zakrutach ani nehovorim...
Avatar - GM.rja
25. 6. 2017 16:49
Re: Hledam dilnu
Tak snad vaše děti nebo vnuci nenarazí v obci při přecházení silnice na taky takového machra, kterého 50/90/130 "moc neberie" :no:
25. 6. 2017 20:09
Re: Hledam dilnu
V obci rychlost dodrzujem, dokonca zastavim pred prechodom pre chodcov. Dokonca uzdavam za nich pozor, pozeram do spataku, aby ich na prechode nezrazil p.i.c.u.s straziaci si 50tku a pozerajuci len na tacho a 5 m pred seba. Minuly rok ma pri zastaveni pred prechodom 2 x obisli z prava vodici osobakov, jeden polsky dochodca a jeden slovensky. Ked zastavim autom, musia zastavit tiez, ale ked zastavim s motorkou pred prechodom v strede pruhu, tak soferi maju potrebu ma cez zvysok pruhu obist.
Moja skusenost je taka, ze pre kontrolu rychlosti maju soferi problem so sledovanim premavky. 2x sa mi stalo, ze sofer predomnou odbocil z pripojovacieho pruhu do protismeru, predbiehanie ked idem oproti tiez nie je vynimocne, zatial bola nastastie vzdy dobra krajnica. Ale pri velkych kolajach moze byt, ze ta vyhodi mimo cestu a mozes ist 85, ale ked tam bude strom alebo zvodidla, tak bulvar bude pisat o agresivne jazdiacom motorkarovi a o ch.u...vi v modrej octavii obiehajucom oproti nemusi nikto vediet. Otocenie sa predo mnou na ceste 1. Triedy cez plnu ciaru v zakrute ...hlavne ze na tom starom pekaci dodrzuje rychlost. Vtedy som isiel ani nie 90, ani brzdenie moc nepomahalo, ak by som uhol doprava, tak skoncim vo zvodidlach a zase, motorkar nezvladol... soferi by mali pri tychto pokusoch o vrazdu mysliet nato, ze ten stroj ma 340 kil a ked mu vpali do dveri, tak ta konzerva ho neochrani. A dodrziavat v nedelu 60tku na elektronickej znacke na ceste, kde cez tyzden svieti 80 len preto, ze polisi chcu v nedelu inkasovat poliakov , to nie je o bezpecnosti ale o ohnutom chrbte...
25. 6. 2017 12:29
Re: Hledam dilnu
Nemám nic proti jízdě na pohodu, ale HD? Ostatně, naháče mám rád, protože není lepšího omezovače rychlosti než větru.
Avatar - flyboyeda
24. 6. 2017 07:34
Kdo koupí tu ostudu Moto GP
?
Rozbalit vlákno
5
Avatar - CHerokee
24. 6. 2017 11:54
Re: Kdo koupí tu ostudu Moto GP
H-D už kdysi sportovní motocykly vyráběl pod značkou Buell.
24. 6. 2017 17:36
Re: Kdo koupí tu ostudu Moto GP
Eric Buell vyrabal sportaky s motormi HD. HD znacku od neho odkupil a uspesne pochoval. Buell ( Eric ) teraz robi motorky pod nejakou znackou, na svoje priezvisko uz nema prava.
Avatar - Plautus
24. 6. 2017 20:18
Re: Kdo koupí tu ostudu Moto GP
Kua, kto Ti, za tieto napísané fakty, dal 2 palce dole?!? :-O
24. 6. 2017 22:26
Re: Kdo koupí tu ostudu Moto GP
Asi nejaky znalec >:D , alebo traktorista . Najhorsie na tom je, ze to robili s dobrym umyslom a presvedceni o tom, ze to nie je pravda.
Avatar - CHerokee
24. 6. 2017 20:48
Re: Kdo koupí tu ostudu Moto GP
Máš pravdu. Buella se H-D zbavil v době krize.