Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Nissan Micra IG-T 90 vs. Suzuki Swift 1.0 BoosterJet SHVS – Dva revolucionáři

Každý z našich dnešních vozů přistupuje k revoluci po svém. Nissan Micra hlavně designem, Suzuki Swift mild-hybridní technikou. Vítěz ale může být jenom jeden…
Zpět na článek
26. 7. 2017 23:29
Ideální by byl kompromis
Interiér, odhlučení, kufr - Micra

Motor, podvozek , řazení , prostornost - Swift
Avatar - pelikoš
17. 7. 2017 23:38
Re: These cars are more fun than they look ...
nikdo netvrdí, že byla tragická, ale je prostě překonaná
Avatar - pelikoš
17. 7. 2017 23:35
Re: Ako starý nissanista poviem ...
dynosaure...
Avatar - pelikoš
17. 7. 2017 23:34
Re: Ako starý nissanista poviem ...
to chce taky někdy vyměnit olej, troubo
16. 7. 2017 18:37
Dva revolucionáři:
Che and Fidel ;-)
Nechapu co je revolucniho na techto dvou plechovkach...
Avatar - Blue Sun
16. 7. 2017 16:10
Re: Ako starý nissanista poviem ...
A měnil jsi v nich taky olej? Doléval ho?
Proč jen ti prostě nevěřím?
neregistrovaný "SR20"
16. 7. 2017 15:20
These cars are more fun than they look ...
Toto bola akože tragická K13 .... :-)

[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

Tá nová je zle prezlečené Clio ...
Avatar - lamal
16. 7. 2017 15:05
Re: 25 procent
ak nie tak bude odpisana, len ma zaujima co je za problem s 1,2 tce
16. 7. 2017 09:06
Re: Ako starý nissanista poviem ...
EPB je náhodou super, počkej si na auta bez volantu...vrum vrum.... >:D
16. 7. 2017 09:04
Re: Ako starý nissanista poviem ...
To máš za to že kupuješ motory na naftu. >:-[] >:-[] špatná karma, a tím nemyslím to co máš v koupelně na ohřev vody. >:D nebo se myjes naftou? >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
15. 7. 2017 23:52
Re: Ako starý nissanista poviem ...
A co je oproti tlačítkové Nokii na těch šmatlafounech tak skvělého? Je to jako s auty, čím dál tím horší, čím dál tím ošklivější. Hlavně aby tam byla elektrická parkovací brzda a šmatlabet. :no:
Avatar - Ada je zase tady
15. 7. 2017 23:48
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Jo, už chápu. Upřímnou soustrast.

BTW, dvě auta s 1,5Dci jsem ve firmě měl taky, oba motory se zadřely po 80 tis km...
Avatar - pelikoš
15. 7. 2017 22:21
Re: Ako starý nissanista poviem ...
k12 a k13 má podobně místa vzadu, ale k14 je jinak zaměřená, je to jako s mobilem, stále sis kupoval nokii a najednou jsou tu dotykáče a nokii ujel vlak, takže nissan správně zareagoval na novou vlnu life style, kdy se potlačují praktické hodnty, ale jde kupředu design a technologie. za mě :yes:
Avatar - pelikoš
15. 7. 2017 22:16
Re: Ako starý nissanista poviem ...
nemyslím si, že je pulsar průser, auto je povedené, jen to chce větší marketing a asi přidat kombík
Avatar - pelikoš
15. 7. 2017 22:10
Re: 25 procent
jak jsem psal při představení micry, je to začátek a do micry určitě přijdou i výkonnější benzíny ;-)
Avatar - pelikoš
15. 7. 2017 22:05
Re: Honda Jazz
možná krom designu a pořizovacích nákladů
Avatar - WinDiesel
15. 7. 2017 10:22
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Jjo a nezapomeň že rendlík "kunví" taky Mercedes a jde mu to tak dobře že Mercedesu jdou čísla nahoru, a zjevně nikdo nemá z motorů rendlík&syn žádné obavy, naopak si vezme Mercedes motor 2,3 biturbo do svého pickupu. :-)
Jo a já Hnissana mám s motorem rendlík&syn 1,5 dCi a překvapivě po 6 letech zcela bez závad. :-) Rád předvedu kdybys snad nevěřil.
Avatar - WinDiesel
15. 7. 2017 10:17
Re: Geny
ty budeš tak dlouho vyšilovat až tě klepne, občas jsi stejně otravný jako Kharl a Topten
15. 7. 2017 08:12
Re: Mild-hybrid
CD mechanika sa vyrába pre šetrenie ceny. V najlepšom prípade to stojí automobilku 10 EUR máš niekde na prístrojovke štrbinu, alebo je elegantne schováš ale to stojí oveľa viac.
Ale inak sa mi riešenie ako u Suzuki páči. Je to jednoducho kombinovateľné s každým motorom. A je to rozhodne lepšie ako klasický štart-stop.
Ale pre mňa mal hybrid hlavný prínos s automotom v poskakovadle do práce. Preto som zvolil Yarisa, nehovoriac o tom, že za Boleno s týmto systémom by som zaplatil viac.
15. 7. 2017 08:00
Re: Mild-hybrid
Riešenie Suzuki by bolo dobre, keby stalo štvrtinu. Pri Balene s 1.2 je príplatok 1300EUR. To je rozdiel ktorý priplácaš medzi Yarisom s HSD proti CVT.
A skus si pozrieť testy HSD aj na serveri co nemá averziu voči Japonským autom a špeciálne hybridom. S Yarisom HSD sa dá jazdiť celkom dynamicky za 4,5(mimo diaľnic). Stačí len rekuperovať a potom si môžeš často dopriať plný výkon oboch motorov a k spotrebe 6 udávanej v tunajšom teste sa ani nepriblížiš. U mňa cesta Chorvátska podla rýchlostných limitov znamenala 5,5 a to malo auto len par tisíc km a bolo dosť naložené. Tak neviem ako museli jazdiť v tunajšom teste.
Hmotnostný prírastok mi nepríde nijak tragicky. Hlavne keď je prakticky celý tesne pred zadnou nápravou. To je ako plná a prázdna nádrž.
Avatar - lamal
15. 7. 2017 00:39
Re: Ako starý nissanista poviem ...
to nie. ale vzhladom na ich meno a historiu je to o to horsie... pulsar prakticky naklusal od nuly do tejto triedy po rokoch a na to sa nepredava az tak zle
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 22:49
Re: Zajímavé
Fiesta je předražená. A ani mi nepřijde zvlášť pěkná. Micru jsem viděl naživo a docela jsem zíral, pěkná.
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 22:46
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Civic IX ani Mazda 3 taky zdaleka nejsou příklady úspěšných kompaktů.
Avatar - Ada je zase tady
14. 7. 2017 17:49
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Nissan se pod rendlíkem stal Hnissanem. Teď bude rendlík kunvit Myšáka. :no:
Avatar - lamal
14. 7. 2017 16:33
Re: Ako starý nissanista poviem ...
inak tie predaje pulsara boli nieco ako Civic / mazda 3... nejaky fluence, toledo, jetta, lancer su daleko vacsie prusery
Avatar - lamal
14. 7. 2017 16:19
Re: Ako starý nissanista poviem ...
preco tragedia ? za to ze pochoval almeru primeru si moze sam, pulsar mi uplne tragicky nepride, mozno ked pride lepsi FL a dotiahnu to stabilne na tych aspon 30tis/rocne tak pride aj druha gen ktora moze byt lepsia...

aj ja by som radsej keby prisla almera ako za starych cias s multilinkom v zadu, s poriadnimi motormi a dizajnom aj jazdou orientovanou na zabavu a performance... ako napr M3... co uz nestalo sa, stare korene nissanu tak opičák palmer + renault uplne zabil
neregistrovaný "SR20"
14. 7. 2017 15:59
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Pulsar je ďalšia tragédia, nikto ho nekupuje.
[odkaz]
Nissan odnaučil zákazníkov hľadať u neho "normálne" autá.
Avatar - peprnik
14. 7. 2017 15:57
Re: Problemem Swiftu
Jo, mam, u me neni ani tak rozhodujici, zda zrychli 0-100 km/h za 5,3 nebo 7,2, ale pokud je auto hlucne, nema u me sanci, zrychleni potrebuji jen nekdy, hluk je pritomny stale
Avatar - lamal
14. 7. 2017 15:54
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Ibizka nie je v tejto mini triede... ma o 6cm viac a skoro o 5cm do sirky... taky je trend v predu dospele auto, v zadu pre deti a kufor slusnych 300l... ako zas K13 bola uplne tragicka a predaje tomu odpovedali, ved K12 bola ovela lepsia aj po jazdnej stranke... tato nova je pokracovatelom K12 akurat ma v zadu menej miesta, co sice chapem, ze nie je vyhovujuce, ale odpisat ju kvoli tomu by nebolo uplne fer

nissan si nechal miesto pre pulsar, kaskai... ja myslim, ze to je mozno chyba, mala mat trochu viac miesta v zadu aspon ako K12
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 15:37
Re: Moose test
Jj a poradil si dokonce lépe, než Mazda 3 (2017) :yes:
neregistrovaný "SR20"
14. 7. 2017 15:29
Re: Ako starý nissanista poviem ...
Vieš, mali sme 2 generácie Micry, K11 a K12. Kolega má K13. Boli to malé, skvele postavené autá. Veľmi dobre hospodárili s prestorom a povedal by som že boli pokračovateľmi pôvodného Mini.
Táto nová Micra už nie je Micra, je zbytočne veľká a navyše to zväčšenie rozmerov neide ruka v ruke s priestorom pre posádku, len sa hrá na väčšie auto. Povedal by som že je v nej dokonca menej miesta než v predošlej K13. Preto odporúčam radšej tú Ibizu.
Choď sa posadiť do novej Micry, potom do novej Ibizy a uvidíš. Je to rozdiel triedy.
Avatar - lamal
14. 7. 2017 15:20
Re: Ako starý nissanista poviem ...
kvoli comu? ok ma horsi motor, ale inak je micra pekna, kvalitna, ticha, komfortna... ak by niekto uvazoval o zaklade bez turba je tu 1.0 52kw

myslim, ze 0,9tce je uz v rieseni...
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 15:14
Re: jak micra tak aj swift
Stará Micra byla boubelka, tohle je koukatelnější.
14. 7. 2017 14:34
Re: Moose test
V 82 km/h to dávají i SUVčka, tedy pokud nejsou od Nissanu
[odkaz]
ty předvádí podobné rodeo jako Micra
[odkaz]
neregistrovaný "SR20"
14. 7. 2017 14:27
Ako starý nissanista poviem ...
... kúpte si radšej Toho Swifta. Alebo ešte radšej Ibizu.
14. 7. 2017 14:27
Re: Honda Jazz
Jazz je jen nafouklý miniauto (nic proti tomu), kdežto Golf plnohodnotná nižší střední se všim všudy. Ta jízda je úplně jiná..
Avatar - lamal
14. 7. 2017 14:19
Re: Zajímavé
to nech si uz vyriesia vo svojej vydarenej aliancii, ak ma byt nova micra outsider tak budis... asi sa im to oplati minimalne tym blbym zabozrutom
14. 7. 2017 13:59
Re: Problemem Swiftu
holt odtučňovačka. Musím vyskúšať, lebo máš možno len citlivejšie ušká >:D
Avatar - Ozzman
14. 7. 2017 13:53
Re: Zajímavé
Přesně na to narážím, za ty prachy už by to tuplem nikdo nekoupil. Navíc, když Clio s tím motorem startuje na cca 335 tis :-)
Avatar - lamal
14. 7. 2017 13:51
Re: Zajímavé
ceny zakladnych verzi by tym padom asi isli dolu a to sta stane aj bez toho casom... otazka je ci pustia silnejsi motor do zakladnej vybavy aby to nemuselo stat 400-450tisic potom to bude fakt pruser...

no ktovie ako to bude, ja len dufam ze s tym nieco urobia v dohladnej dobe, inak mrhaju potencialom
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 13:48
Re: Honda Jazz
Sice jedinou, ale podle hodně testů ideální ;-).
Avatar - Ozzman
14. 7. 2017 13:39
Re: Zajímavé
Pokud by nasadili třeba Renaultí TCe120 a přitáhli tlumiče, může to být velká změna, ale zase co cena.... Aby to bylo prodejné.
Avatar - peprnik
14. 7. 2017 13:36
Re: Problemem Swiftu
Myslim slavnou betonarku :-) Swift je ale hlucny uz od 50-60 km/h na jakekoliv silnici
14. 7. 2017 13:36
Re: Honda Jazz
Jazz je väčší ako Golf, úplne inak sa tam sedí. A cena je v praxi nižšia, ako katalógová - aj o 1500 eur.
Avatar - lamal
14. 7. 2017 13:24
Micra
No pre mna velka nadej v novej micre ale i iste sklamanie...

- vyzera super vnutri aj dnu, spracovanie, odhlucnenie, celkovy potencial setupu vysoky
- motor z dácie tej vsetkej snahe a investiciam fakt nesvedci, tak ako je ostatok ´´hi-tech´´ alebo aspon na urovni doby tak motor musi byt tiez... asi rendik nechce odfajcit clio a nepusti 1.2t ani za boha do micry...
- podvozok este potrebuje doladit, ocividne moc makke tlmice nerobia tomu dobre, teda hlavne v tom extreme na limite, ale ved je to nissan... ja by som cakal, ze na limite to bude tak ako kedysi...

co dodat? novy silnejsi motor je uz na spadnutie, ale nikto nevie co to bude zac, niekde sa pise 1.0turbo... vyzera to tak, ze rendik zatrhol 1.2tce ktory vyvinuli spolu a nissan si oturbi 1.0 3valec ktory ma priamy vstrek... preco to takto idiotsky musia riesit ? laska v koncerne...

dufam, ze ten podvozok resp jeho setup pojde cestou ako rapid alebo octa, ze sice nie hned ale casom to odladia poriadne... ale na to ako sa nafukovali v reklamach to je bieda co sa tyka setupu 8-s

micra asi az o rok... bude nachystana v plnej forme, tieto prve verzie este na ten TOP nemaju co je skoda, chyba fakt malo a z veci. ktore sa daju relativne lahko napravit, nic konstrukcne zasadne jej nebrzdi dosiahnut viac
Avatar - lamal
14. 7. 2017 13:18
Re: Zajímavé
myslim, ze micra este posledna slovo nepovedala, blbe je ze nissan takto plytva casom a zakaznikmi... casom pride silnejsi motor a snad preladia aj ten podvozok a daju tam tuhsi tlmic...

ked si to tak vezmes tak silnejsi motor ktory nieje z dácie a vyladenejsi podvozkovy setup sa moze rovnat docela dramatickej zmene k lepsiemu... o silnejsom motore sa uz šumí niečo a podvozok snad doladia tiez... to co prezil rapid, octavia atd ze to doladovali pocas chodu asi caka aj micru...
Avatar - lamal
14. 7. 2017 13:14
Re: 25 procent
swift ma este aj nizsiu hmotnost citelne... takze kila + vykon... ale zas chyba nissanu ze dal ten sahnuty motor do micry, fakt za tym musia stat nejake velke problemy, mam dojem ze interny boj v aliancii... rendik nechce pustit 1.2t do micry tym som si takmer isty...
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 13:11
Re: Honda Jazz
Napsal jsem tu odpověď a ono to vyhodnotilo jako spam, to mě po.er >:-[] Taková cenzura

:no:
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 13:08
Re: Honda Jazz
:yes:

Souhlasím. Jazz je stále obecně mylně považován za malé auto a v tomto kontextu je už prostě drahý. Druhým aspektem je, nebo může být skutečnost, že má jen jedinou motorizaci v nabídce.
Avatar - lamal
14. 7. 2017 13:06
Re: Moose test
pri tom slalome bola micra lepsia, ale ten losi test bol dost blby... tie makke tlmice to je asi podivny setup ocividne micre pekne staca zadna naprava, ale ten maky tlmic prepruzuje pusti to do naklonu tam sa to odrazi a skace jak koza potom... cele zle, fakt by to mali preladit...
14. 7. 2017 12:51
Re: Mild-hybrid
Doterajsi yaris hybrid mal o 50 kil viac nez 1,33 automat. Pri 2017ke sa vahu (nepochopitelne) nedocitas ani v oficialnej specifikacii k cenniku, ale velke rozdiely da nedaju ocakavat, tych 5 % hmotnosti je priblizne standard. A to je dost, v dnesnej dobe ked sa z aut vyberaju aj take prkotiny ako cd mechanika pre setrenie vahy. To Suzuki system s 10 kilami je ovela ekologickejsi podla mojho nazoru.
Avatar - Ozzman
14. 7. 2017 12:49
Re: Zajímavé
Hlavně Micra už co si pamatuji bylo spíše takové prapodivné "funny" autíčko, ale tohle působí dospěleji.

Svišť jsem sice nikdy nevlastnil, ale jezdil jsem všemi konfiguracemi a i ty základní byly super :-)

Fiesta? Ano, z Bsegmentu bych si vybral právě ji :-)
Avatar - lamal
14. 7. 2017 12:48
Re: Honda Jazz
Jazz je pre uzku skupinu ludi... na jednej strane prakticky, kvalitny, sofistikovany so super podvozkom a na strane druhej predrazeny a jeho praktickost sa bije s nepraktickym Vtecom ktory je uplne mrtvy pod 4tis ot... uz vidim ako taka maminka alebo prakticky zmyslajuci clovek bude mat chut drtit vtec vkuse do podlahy a tocit ho jak blazen... hluk ani nepocitam... mna by to bavilo o tom potom, ale...
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 12:47
Re: Honda Jazz
S Jazzem je na tom Honda stejně jak Škodovky se svými modely - leží prostorem někde mezi segmenty a cenou potom taky.
Pak už se to rozchází - Honda sází na spolehlivost a kvalitu, Škodovka na dostupnou servisní síť a levnější náhradní díly ale hlavně na dobrou reklamu, což je obecnej problém Hondy v Evropě.
Mě nepřijde necelejch 400 k za takový auto zas tak extra. S konkurenčními HB se nedostaneme dnes pod 430 k (stejně vybavené) a taková Corolla je ve městě o dost těžkopádnější. Navíc ten prostor v autě pod 4m délky je opravdu super, sám jsem na to v showroomu čuměl ;-).
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 12:47
Hmmm
Dejte do Micry motor s převodovkou ze Sviště a bude to trhák >:D Kdybych měl volit jedno z těchto aut a v těchto konfiguracích, neváhám a beru Sviště. Design je subjektivní záležitost, ale motor dělá auto autem, a tam jednoznačně Svišť boduje :yes:
Avatar - removed
14. 7. 2017 12:38
Re: Zajímavé
já vidím progress v tom, že Nissan konečně dává do svých aut designově zkousnutelnej volant...
A to je tak všechno, co o Nissanu můžu říct... abych neurazil ty, co se jim nová Micra líbí.
Svišť je mi sympatickej od předchozí generace, kterou jsme krátce měli jako "výukový vůz" pro divokou dceru. Musím říct, že toho snesl fakt hodně :-) Nová generace Sviště na mne působí ještě lépe, změny prospěly a líbí se mi, že je to pořád "starej dobrej Svišť"
Fiesta?
Avatar - Jopino
14. 7. 2017 12:36
Re: Honda Jazz
Jazz je fajn. Svou prostorovou využitelností ale stojí nad Svištěm i Microu, to bez debat, zavazadelník větší, o vnitřním prostoru nemluvě. Problém nastává, když budeš platit. Hondy a její cenová politika, konfigurace, to byl pro Evropana vždy problém, Bohu žel. Základní výbava Trend je teď už pod 350.000 Kč a mnohým by mohla vyhovovat. Pokud bych měl dorovnat výbavově obě testovaná auta, musím zvolit výbavu Comfort, což je dnes cca 385.000 Kč, a to se dnes nechce téměř nikomu za auto B segmentu (i když prostorově excelentnímu autu), dát.
Avatar - fOE
14. 7. 2017 12:02
Re: Moose test
To tve (ani toho pred tebou) zasluhy nesnizuje, pro me je to link novy. ;-)
Avatar - Ozzman
14. 7. 2017 11:47
Zajímavé
Musím říct, jak se mi starší Swift líbil a super jezdil (což mu údajně zůstalo), tak v tomto duelu bych měl velké dilema.

Micra se mi kupodivu líbí, je "sci - fi" jiným způsobem, než Toyoty a Hondy, u malého auta se mi to docela líbí, ale má naprosto podměrečný motor vůči konkurentovi a podvozek také.

Swišť mi příjde jako parodie na Mini.. ale asi to bude lépe jezdící auto...

No, volim si Fiestu >:D
14. 7. 2017 11:29
Re: jak micra tak aj swift
a videl si aj živého nového svišťa? Lebo ja som ich videl aj vedľa seba so starším a nový u mňa lepší, lebo je trochu nižší, dosť širší a celkový dojem je potom viac mini, viac kúl, na fotkách, či bez priameho porovnania to tak nemusí vyzerať.
14. 7. 2017 11:22
Re: Problemem Swiftu
Už som tade dlhšie nešiel, ale praha-brno myslíš normál diaľnica alebo tá vaša slávna betonáreň? Lebo po tej betónke môžeš ísť aj v éčku a máš dosť.
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 11:06
Re: Moose test
Neděkuj, já to mám taky z diskuse na ACZ. :-)
Avatar - Blue Sun
14. 7. 2017 10:56
25 procent
Takový rozdíl ve výkonu a momentu by se mohl projevit o dost lepším zrychlením u Swifta... Pak se vcelku nedá ani divit testovým spotřebám. Ty motory nejsou moc porovnatelné, bohužel. A je dost škoda, že do Micry nejde dát 1.2 TCe, to by byl vhodnější motor.
Avatar - Blue Sun
14. 7. 2017 10:53
Re: jak micra tak aj swift
Předchozí Micra se ti fakt líbila? A jinak to máš v hlavě srovnaný správně?
Avatar - peprnik
14. 7. 2017 10:52
Problemem Swiftu
je fakt mizerne odhlucneni, ridi se dobre, to ano, ale kdyz jsem ji zkousel na dalnici, ten hluk od podvozku byl nesnesitelny. Clovek si da jednou Praha - Brno a vystoupi z auta s hlavou jak strep.
Novou Micru jsem nezkousel.
Avatar - fOE
14. 7. 2017 10:41
Re: Moose test
5er s vysledkem jako Audi TT RS nebo z vlastni staje M2, pripadne aktualni panamera 4S je uctyhodne, me ale zaujala aktualni A5 SB s 82kmph :yes: lip to v jejich testu nezvladl ani 718.

PS: taky dekuju za odkaz twistedTSD. :yes:
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 10:35
Re: Moose test
A novej Civic vypadá taky skvěle ;-)
Avatar - 3_diamanty
14. 7. 2017 10:22
Re: Moose test
micra ma krasny interier ale to je asi tak vsetko co sa mi na nej paci.... jak motoricky tak aj kasnou uz ale nevidim nic uzasneho.. a zda sa ze ani podvozkovo to etalon segmentu asi nebude... kazdopadne ale uspech tu uz cakam vacsi ako u predoslej micry ktora na mna posobila az hodne lacno aj ked mne bola kasnou sympatickejsia ako ta nova ...
Avatar - Dinar
14. 7. 2017 10:21
Re: Moose test
Hodně zajímavé odkazy. Mrknul jsem na jejich moose testy nové 520d, následně XF a E220d a doporučuju těm, co se tu vypisují o tom, jak bmw už není co bývalo. Naopak, subjektivně jsem takový rozdíl mezi 5er a éčkem necítil, tady v testu je vidět, že pod tlakem je značný.
14. 7. 2017 10:14
Re: Honda Jazz
to je klasické kolečko, chceš plnku za prachy alebo berieš iný model s menšou výbavou - neverending story
Avatar - 3_diamanty
14. 7. 2017 10:13
jak micra tak aj swift
sa mi vizualne viac pacili v tej ich predoslej generaci.... na druhej strane ale niet pochyb ze tieto nove kusky uz budu samozrejme v niektorych veciach dalej ako ich predchodovia... minimalne v bezpecnosti a vybave ked uz nie v dynamike ( predosla micra s kompresorom bola proste zivsia )

z tejto dvojice sa mi viac kasnou paci swift.. ma ten typ kasne ktory mozem... neposobi ako roztecnene megavajce a to si na nom stale cenim ... dokonca miestami na mna posobi ako taky japonsky mini cooper ;-) asi to robi aj ta biela strecha aj jej celkove rovne linie
14. 7. 2017 10:12
Re: Moose test
Hmm, tak tomu se říká podvozkové waterloo - tam kde se Swift suverénně a klidně proplétá jako motokára, tak Micra se doslova zmítá, žvýká a poskakuje. Ale ono je to vlastně jedno, protože Micra je stejně nekoupitelná už kvůli té zoufalé motorizaci.... :-O :'-( 8-s
14. 7. 2017 10:11
svišť je svišť
test super, svištík môj favorit. Ďalší test s trojturbom za blbú cenu a pritom má skvelý lacnejší štvorvalec atmo, ale chápem, že ste porovnávali porovnateľné. Našiel som aj testy štvorvalca, vo švišťovi aj v ignise a balene, ale aj tak by som privítal testíky svišťa so štvorvacom bez hybridu, lebo to bude tvoriť väčšinu predajov. Väčšina dizajnovo vyzdvihuje mikru, ale mne sa nepáči, svišť naopak. Včera som videl v rovnakej tmavočervenej farbe oba naživo a ten pohľad na rozkročeného svišťa spredu je skvelý, fakt nemá ďaleko od mini, vizuálny dojem kazia len menšie kolesá.
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 10:08
Re: Honda Jazz
400 je taky na malé auto pěkná palba a jsou tam prvky, o které ani nestojím. Za ty peníze bych šel o třídu výše. Kdybych hledal alternativu k Micře (která se dá v rozumné verzi pořídit asi do 350 tis.), koukal bych spíše po evropské (a korejské) produkci.
14. 7. 2017 10:07
Re: Mild-hybrid
Když to máš tak nastudované, o kolik je full systém Toyoty těžší?

PS: Mimochodem, Swift Hybrid je full. Umí jet jen na elektřinu. Nevím, jestli ho vůbec v EU nabízí. Jinak by to měly být micro hybridy, ne? Používají k výpomoci startér. A je to myslím 12 V systém, kde o tom snad není pochyb (u 48 V se už dá debatovat, jestli nejsou spíš mild). O micro se dnes moc nemluví. Na trhu jsou dost dlouho a jak jsem dříve napsal, kdo ví, kolik jich vlastně je. Až se 48 V tohle téma trochu ožilo.
14. 7. 2017 10:01
Re: Moose test
paráda svišť, mikra ničmoc, test acz to vystihol dobre. Inak mne sa svišť v tejto farebnej kombinácii veľmi páči, oveľa viac ako mikra
Avatar - Ada je zase tady
14. 7. 2017 10:00
Geny
Genetická výbava Hnissanu má co dělat s rendlíkem, je to na vzhledu dobře vidět. Je to dostatečný důvod Hnissan nekupovat. Kdoví co ještě se v tom skrývá ze stejného hnízda. Pokud už se někdo odhodlá koupit auto říznuté rendlíkem, může si koupit Dacii.
14. 7. 2017 09:54
Re: Moose test
Tak Swift je teda kujva někde jinde! >:D
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 09:38
Re: Mild-hybrid
Za mě jednoznačně souhlas!
Už když vyšlo CR-Z, tak jsem si to říkal, že toto je dobrá cesta, tam to ale zabila zaváděcí cena - za to ta po slevě byla velmi výhodná.
Držím palce a snad se touto cestou vydá víc výrobců.
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 09:35
Re: Honda Jazz
To je pravda, ale za těch 400 k je výbava "tak akorát" a právě když jsem si to tam napasoval, tak mi vychází dost líp, než Micra a je výrazně praktičtější, než Swift, ikdyž po prostudování ceníku a parametrů musím uznat, že je dost jinak zaměřen.
S tou Microu ale trvám na svém, že vedle Jazzu nedává moc smysl...
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 09:32
Re: Honda Jazz
Jak jsem řekl, Swift bych si vybral, kdybych chtěl sportovně jezdit.
Pokud bych chtěl auto do města za 400 k, tak ten Jazz mi prostě dává větší smysl, obzvláště proti Nissanu podle mě boduje ve všem.
A po prozkoumání ceníků Ti dávám za pravdu - Jazz je dražší o 56 k, ikdyž je to o třídu prostornější auto a má jeden převod navíc. Swift dával vždy smysl a stál slušné peníze.
Šlo spíš o to, že bych do toho porovnání dal Jazz za těch 400 k a podle mě by vyhrál a to minimálně nad Microu.
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 09:28
Moose test
[odkaz]
[odkaz]
Swift krásně stabilní za všech okolností, chválili si jeho chování při testu i při slalomu (jsou tam titulky). Micra se na limitu chová o dost hůř.
14. 7. 2017 09:22
Mild-hybrid
Toto je vhodne pouzitie hybridu - brzdenie vyuzit na pomoc pri rozjazdoch za cenu zanedbatelnej vahy. Nie tie full alebo plugin nezmysly ktore su tazke, drahe a ich prinos je diskutabilny (vid nedavne testy Yarisu). Suzuki okolo toho nerobi velky humbuk a pritom to robi vyborne.
Avatar - twistedTSD
14. 7. 2017 09:17
Re: Honda Jazz
Jazz je trochu jinak zaměřený než Swift. A taky je pěkně předražený a má divně poskládané výbavy.
14. 7. 2017 09:16
Re: Honda Jazz
Akorát že když si ten Jazz vybavíš na (skoro) stejnou úroveň jako Suzuki, bude o 70k dražší. Takže proč už si nevzít s dalšim malym příplatkem rovnou třeba Golfa, žejo.. atakdále.
Avatar - JuckiCZ
14. 7. 2017 09:03
Honda Jazz
Nenapadá mě jediný důvod, proč si místo toho nekoupit Jazz...
Za podobné peníze dostanu mnohem prostornější auto, které ve městě taky exceluje, pod kapotou budu mít 1,3ku 75 kW, která žere v reálu 5 l (Rasto ukázal, že v ideálu to jde i pod 4 l) a jde o jedno z nejspolehlivějších aut vůbec!
Ano, Suzuki bych zvolil, kdybych chtěl sportovat, ale za všech dalších okolností mi toto vážně nedává smysl... ;-\