Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Toyota Avensis: První fotografie

Rovnocenným soupeřem Mazd6 a Hond Accord se už počátkem roku 2009 stane nová Toyota Avensis. Poprvé se s ní seznámí návštěvníci pařížského autosalonu začátkem října.
Zpět na článek
30. 8. 2008 12:50
30. 8. 2008 13:45
neregistrovaný "Paninaro"
30. 8. 2008 16:49
neregistrovaný "Paninaro"
30. 8. 2008 14:06
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 14:53
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 17:12
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
1. 9. 2008 20:10
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 14:09
30. 8. 2008 15:59
neregistrovaný "tommy.xy"
30. 8. 2008 17:52
31. 8. 2008 00:14
neregistrovaný "tommy.xy"
31. 8. 2008 07:21
30. 8. 2008 19:03
30. 8. 2008 22:43
31. 8. 2008 16:11
31. 8. 2008 17:15
neregistrovaný "tomasjedno"
1. 9. 2008 12:26
1. 9. 2008 15:42
neregistrovaný "tomasjedno"
1. 9. 2008 09:44
1. 9. 2008 09:54
1. 9. 2008 22:50
1. 9. 2008 12:09
1. 9. 2008 07:38
neregistrovaný "Mirro007"
1. 9. 2008 10:57
1. 9. 2008 16:00
neregistrovaný "RayBan"
1. 9. 2008 21:14
Avatar - euro89
30. 8. 2008 12:50
konečně...!!!
podle první fotografie to vypadá, že Toyota bude mít od ukončení prodeje Carina v Evropě zase pěkný auto ve střední třídě i na našem kontinentu... ;-) ptž 1. a 2. generace Avensis byla designově hodně průměrná... tak a teď ještě začít znovu prodávat novou Camry i u nás... :yes:
Rozbalit vlákno
7
Avatar - janoš
30. 8. 2008 14:11
Re: konečně...!!!
pravda zezadu vypadá, že to bude kus pořádnýho auta o kterým bude přemýšlet i člověk, co by si toyotu nekoupil... ale když už ukázali zadek, tak už mohli rovnou předek, zas takový reklamní tahy, to je naprd ;-)
Avatar - peter222
30. 8. 2008 16:21
Re: konečně...!!!
To je vec názoru súčastná Toyota Avensis je velmi pohladné auto. Len dúfam ,že nová T-Avensis sa nebude z predu moc podobať na Lexus ani T-Camry alebo T-Avalon súčastný predok je úplne perfektný. :yes:
30. 8. 2008 16:28
Re: konečně...!!!
Ale tak proti gustu žádný dišputát, obecně není Avensis zrovna vnímán jako pěkné auto. Kvalitní, solidní, řekněme i nestárnoucí, ale pěkné asi ne. Každopádně zezadu nová generace vypadá lákavě.
Avatar - twistedTSD
30. 8. 2008 18:00
Re: konečně...!!!
jo, avensis podle mne neni hnusnej, ale nadhernej zrovna taky ne...ten novej vypada dobre :yes:
Avatar - King
1. 9. 2008 14:01
Re: konečně...!!!
Děláš si srandu? Carina byla naprosto otřesná. 8-s Avensis 1 byl sice obyčejný, ale aspoň koukatelný. A když odpustím Toyotě, že u Ave 2 opajcovala Vectru, taky to není nijak hrozný auto. Ale Carinu, prosím, raději nezmiňovat. :-(
Avatar - euro89
1. 9. 2008 16:03
Re: konečně...!!!
Carina je jedna z vůbec nejhezčích Toyot, který se v Evropě prodávali...!!!!!! :yes:
Avatar - twistedTSD
1. 9. 2008 21:59
Re: konečně...!!!
carina je nahodou celkem hezka...
neregistrovaný "Paninaro"
30. 8. 2008 13:45
Král střední třídy
No konečně!! :-) Tak tu máme nového krále cenově dostupné (ne premiové značky) střední třídy. Moc pěkná zadní část!! :yes: ;-)
Rozbalit vlákno
14
30. 8. 2008 13:53
Re: Král střední třídy
No právě proto že je tady fotka zatím jen zadní části, tak bych s tím králem ještě počkal :-) Počítám, že příští týden Toyota ukáže zbytek a pak se uvidí, ale jinak souhlasím zezadu vypadá pěkně.
Podle toho kousku předních světel co tu jde vidět bych to typl na "Lexusácké" světlomety a to by mohlo být OK.
neregistrovaný "Paninaro"
30. 8. 2008 16:49
Re: Král střední třídy
No já nemyslel ani tak vzhled jako spíše technickou, bezpečnostní úroveň a zajisté otázku spolehlivosti, pokud jsem psal o krali střední třídy. Předností Toyoty nikdy nebyl vzhled a rovněž u zákazníků Toyoty byla na prvních místech jiná měřítka než uchvacující design :-)
30. 8. 2008 17:12
Re: Král střední třídy
Jednu dobu jsem uvažoval o koupi Avensisu minulé generace (vlastně ještě nynější generace :-) ),tak jsem pročítal různé debaty majitelů Avensisů a docela mě překvapilo že se jich našlo několik co by Avensise už nechtěli, že se tam dost věcí kazilo. Mě osobně to docela překvapilo, ale možná že jen natrefili na bourané modely, kdo ví. Každopádně se všeobecně tvrdí že Toyoty jsou hodně spolehlivé, to máte pravdu.
Avatar - euro89
30. 8. 2008 17:45
Re: Král střední třídy
to se fakt divim... asi vážně narazili na výjmečně(!) špatný model... za 1. jsem měl možnost mít půl roku praxi u Toyoty a za 2. kromě italů máme v rodině i Corollu 7. generace 1.6 automat a Camry 3.0 V6 automat (1991) a obě jsou maximálně spolehlivý auta... u Camry se po 15 letech měnil akorát zadní díl výfuku, jinak obě Toyoty obsolvují pouze pravidelný prohlídky v oroginálnim servisu Toyota... :yes: takže můžu skutečně potvrdit, že Toyota je nejspolehlivější značka na světě, jak se o ní řiká... :-)
30. 8. 2008 18:41
Re: Král střední třídy
Koukl jsem se na tvé auto snů a docela mě překvapuje že takový mladý kluk má za auto snů Iso Rivoltu S4. Jak jsi na ní přišel? Já jí dodnes neznal a to se o auta zajímám už dost dlouho :-)
Avatar - euro89
30. 8. 2008 20:43
Re: Král střední třídy
o italský auta se zajímám od 3 let...! je to moje vášeň... a hlavně o Lancie... jak jsem na něj přišel...? když jsem byl malej, dostal jsem encyklopedii o autech, kde bylo Iso Rivolta S4 Fidia vyfocený... okamžitě jsem se do tý fotky zamiloval a zjišťoval si o tom autě víc info... kromě něj mám jako auto snů ještě třeba Lancii Flaminii Sport Coupe Zagato, Lancii Deltu S4, Lancii Themu 8.32, Fissore Magnum, Maserati Kyalami, Lamborghini LM 002, Fiat 130 Coupe, Fiat 8V Zagato, Alfa Romeo Giulia GT Junior Zagato, Alfa Romeo SZ/RZ atd. atd.... prostě miluju všechny italský auta, ale hlavně Lancie... taky jsem velký fanoušek Zagatova designérskýho stylu...! ;-)
30. 8. 2008 22:21
Re: Král střední třídy
Koukám, že to jsou vše už veteráni. Měl by jsis sehnat i nějakou novější ecyklopedii :-) Dělám si legraci ;-) Máš můj obdiv, většinu těch názvů aut jsem si musel najít na netu abych věděl o jaké auta se vůbec jedná. V Alfě Romeo SZ/RZ Zagato jsem asi před 15ti lety seděl, ten styl hodně plechu malé okýnka se mi moc líbil. Ale to jsme trošku od te Toyoty Avensis odbočili :-)
Avatar - euro89
31. 8. 2008 13:43
Re: Král střední třídy
jj, trošku jsme odbočili... >:D ale tvoje vysněná Mitsuoka Orochi taky neni zrovna nejčastější auto a to ani na domácim japonskym trhu... Zagato design neni jen o "spoustě plechu a malejch oknech"... strašně se mi třeba líbí typycký dvě "bubliny na střeše", který Zagato dává na hodně svých aut... má je třeba ten Fiat 8V Zagato, nebo letos v březnu v Ženevě představený Bentley Continental Zagato... :yes:
31. 8. 2008 19:31
Re: Král střední třídy
Ty bubliny na střeše mi připadají, jakoby je tam udělala osádka vozu hlavou po přejetí železničního přejezdu :-)
Ale jo, je fajn, když má designér nějaký svůj prvek podle kterého se dá jeho práce poznat.
30. 8. 2008 22:41
Re: Král střední třídy
ak by si bol tento víkend na Sachsen Classic, Lanciu Flaminiu Sport cope Zagato, Alfu Giuliu a Maserati Kyalami by si videl na vlastné oči, a aj zopár Ferrari a Astonov. Skús budúci rok.
Avatar - euro89
31. 8. 2008 13:33
Re: Král střední třídy
sakra... to mě mrzí... :-( vůbec jsem o tom nevěděl... to bylo v Německu podle názvu akce...? Flaminii od Zagata bych chtěl vidět na vlastní oči... musim si zjistit o tý akci nějaký info a příští si pohlídat...
Avatar - R32
30. 8. 2008 19:03
Re: Král střední třídy
Je to tak... ani Avensis nieje auto bez chýb a zvolávacích akcií. Od kedy je nutnosťou mať v aute "full" elektrickú výbavu na ktorú nestačí jedna riadiaca jednotka má problém aj Toyota. "Kráľom" spoľahlivosti v tejto triede je Mazda 6. Obe moje tvrdenia sú podložené v Auto-tipe... ;-)
30. 8. 2008 23:52
Re: Král střední třídy
Mal som Mazdu 6 3 a pol roka a uplne bez chyb nebola. A v AutoTipe testovali zakladnu vybavu Mazdy 6 s motorom 1.8.
Avatar - euro89
30. 8. 2008 17:49
Re: Král střední třídy
to je věc názoru... třeba u Camry 91" je podle mě design hlavní důvod, proč si jí koupit... možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale já považuju tuhle generaci Camry za krásnou... ;-) :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 14:06
Spekuluji nad přídí...
Jak už tu zaznělo, koncernová spřízněnost s Lexusem je při pohledu na záď více než značná. To ale u někoho nemusí být na škodu. Někdo z toho vypozoruje jistý prémiový charakter, někdo v rámci střední třídy až přehnaně mohutnou záď (V ostrém kontrastu nad designovou lehkostí a čistotou zádě Laguny)...

Dnešní "prémiový" hon na jinak neprémiové vozy střední třídy tedy zcela jistě postihne i Avensis. Uvidíme, jak na tom bude s jízdními vlastnostmi, které se stávají čím dál tím větším aspektem při výběru vozu tohoto segmentu, potažmo umístění ve srovnávacích testech, zejména časopisů britské produkce.

Jsem na Avensis zvědavý. Je načase, aby unilý design Toyoty zvednul kotvy a zamířil jinam...
Rozbalit vlákno
9
30. 8. 2008 14:18
Re: Spekuluji nad přídí...
"V ostrém kontrastu nad designovou lehkostí a čistotou zádě Laguny" promiń, ale to se nedá jinak než >:D ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 14:53
Re: Spekuluji nad přídí...
I ten, komu se Laguna nelíbí, by měl uznat, že je její Záď lehká a designově čistá, bez jakýchkoliv "kudrlinek"...
30. 8. 2008 16:11
Re: Spekuluji nad přídí...
Ze předu jsem si dlouho zvykal, ale nekonec našel určitou pohlednost, ale na zádi nemůžu uznat vůbec nic, protože je bez prominutí zmršená (kromě kombi). Zmuchlaný toaletní papír může být taky lehký ale málo kdy čistý ;-) krom toho já tam teda lehkost nevidim.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
30. 8. 2008 17:12
Re: Spekuluji nad přídí...
Čistá záď, elegantní horizontálně posazené svítilny. Lehkost tam určitě bude. Příď je originální a také čistá. Totéž platí pro profil...

S tím toaleťákem to tak jednoznačné nebude: Váhově je sice lehký, tvarové nikoliv... ;-)
1. 9. 2008 18:03
Re: Spekuluji nad přídí...
jestli zad Laguny vypada dobre nebo ne skutecne zavisi na vkusu kazdeho z nas. Ale lehka? To opravdu neni... tim, ze udelas uzka svetla a navic je jeste v mase plechu posadis az na uplny okraj, abys tak tu velkou plochu ani "nerozbil", tim opravdu lehkosti ne, a nedosahnes. :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
1. 9. 2008 20:10
Re: Spekuluji nad přídí...
Design je věc subjektivní, mě ta záď připadne lehká a čistá. Ale to je volba každého z nás.
1. 9. 2008 07:52
Re: Spekuluji nad přídí...
>:D :yes:
Avatar - euro89
30. 8. 2008 17:40
Re: Spekuluji nad přídí...
ty umíš pobavit... >:D nezmám hnusnější auta, než Renaulty... i ty čínský kopie Toyot, Smartů, X pětek atd. vypadaj líp...!!!
30. 8. 2008 22:27
Re: Spekuluji nad přídí...
Veľmi objektívny názor... >:D >:D >:D
Avatar - marek.g
30. 8. 2008 14:09
foto
na tuhle tu fotku daval odkaz uz nekdo vcera v nektere z diskusí...ale jinak v poho :-!
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "tommy.xy"
30. 8. 2008 15:59
Re: foto
A z toho vyplyva co? Melo to tady byt do 3 min od prispevku v one diskuzi, nebo to tady nemelo byt vubec? Rozved onu genialni myslenku.
Avatar - marek.g
30. 8. 2008 17:52
Re: foto
no je tragicke kdyz je ctenar o 24 hodin rychlejsi nez server zamereny na auta >:-[]
neregistrovaný "tommy.xy"
31. 8. 2008 00:14
Re: foto
Ale notak, zas to neni schade, rejze pocka ;-)
Avatar - skejpa
30. 8. 2008 17:55
takové nadšení ?
podle me to teda takovej zazrak neni. accord i M6 jsou podle meho laickeho oka designove na mile vzdaleny oné "zaseklé" zádi noveho avensisu. kdo vi, na zivo bude treba hezka ale podle prvni fotografie me teda spis zklamala. no uvidime jak to bude vypadat "vcelku"...
btw: vcera jsem ve meste vecer zahlidl novou sestku a ackoliv byla v šede barve, vypadala v tom seru nadherne. teprve ted sem si vsiml jak ma krasne vyreseny zadni svetla - hlavne brzdovy. fakt luxusni. moje partnerka me na tu sestku dokonce upozornila, jak je to hezky. a to uz je co rict >:D
Rozbalit vlákno
11
30. 8. 2008 18:51
Re: takové nadšení ?
No právě a vzpomínáš si na první fotku kterou Mazda zveřejnila o nové šestce? Byl to pohled přímo zepředu a tím mě Mazda docela zklamala a přitom naživo vypada nádherně. Takže bacha na první fotky ... :-)
1. 9. 2008 09:38
Re: takové nadšení ?
Lenze az nato, aky nudny bol ten predosly avensis, se celkom dobre predaval, lebo bol kvalitny, a tym svojim designom nikoho neurazil. Tento avensis je v podstate skoro taka ista klasika akurat sa zmenil vekom, trosku sportovnejsi design, ale prehnat to rozhodne nechceli, iba aby to auto bolo trochu atraktivnejsie, a pre toyotu to akurat staci.
Avatar - Pierro
1. 9. 2008 09:59
Re: takové nadšení ?
Veď ani poriadne nevieš ako táto nová generácia má vyzerať a už si si istý klasikou?? A súčasný (resp. predošlý?) Avensis že sa dobre predával? Žijem teda v Prahe a príliš vela ich na ulici nestretnem... Naopak si myslím, že ak tento nový výraznejšie nepodraží a naopak ponúkne extravagantnejší design (vyzerá to, že určite) bude isto úspešnejší a lepšie predajný ako dožívajúca generácia.
1. 9. 2008 22:43
Re: takové nadšení ?
No, mne sa staci pozriet na zadok a viem, ze sad predok nebude vyzerat ako roztopena zmrzlina. Prozte hranate a sportovnejsie tvary ako u predoslej generacii, ale to teraz je in, takze nicim novym neprisli, akurat sa nechali inspirovat dobou, a to im staci, zakaznikov si ziskaju spolahlivostou.
No a vidim ako sa chytaju za hlavu japonsku a Ozakashi san hovori Kubayashi sanovi, ze "vole, v praze se ten avensis vubec neprodava, protoze pierro je tam nevidel..."
1. 9. 2008 10:42
Re: takové nadšení ?
Možno to nechceli prehnať, ale tou hranatosťou to u mňa prehnali... Bohužiaľ mne sa zadok hnusí :no:
Avatar - Pierro
1. 9. 2008 10:52
Re: takové nadšení ?
Počkaj na živo. Uvidíš, ešte sa ti bude páčiť... ;-)
Avatar - euro89
1. 9. 2008 16:10
Re: takové nadšení ?
naopak... čim hranatější, tim hezčí... :yes: nejhezčí byly japonský auta v 70. a 80. letech... ;-)
1. 9. 2008 14:23
Re: takové nadšení ?
No nevím... na živo je 6tka ještě větší "pozlátkový" designový splácanec, než na obrázcích. Z dálky fajn pěkné auto, z blízka se člověk nestačí divit... 8-s >:-[] i když chápu, že zákazníci si to přejí...
Avatar - skejpa
1. 9. 2008 20:01
Re: takové nadšení ?
jak rikam. me se libi fakt hodne a vecer jak se rozsvitili ty svetla a ja videl brzdovky tak sem si rikal to musi bejt nejakej lexus za 6 mega >:D fakt pekna. ale to je OT...
tady se diskutuje o avensis a ten je podle fotky zatim dost nepritazlivej :-)
Avatar - euro89
1. 9. 2008 20:11
Re: takové nadšení ?
asi by jsi si měl prostudovat ceník Lexusu, než sem začneš psát moudra...
Avatar - skejpa
1. 9. 2008 23:21
Re: takové nadšení ?
jee :-) to bylo recnicky ;) za 6 mega koupis mercedes S65 AMG >:D
30. 8. 2008 19:03
hmm
tak podle první fotky musím říct že se mi zatím líbí - ale hlavní bude až budou známy ostatní detaily, resp. interiér a jak bude vypadat kombík .. ty se mi líbí nejvíc .. kdyby to bylo šmrnslý camry a lexusem tak si mylsím že to rozhodně nebude na škodu... dávám :yes:
Rozbalit vlákno
0
30. 8. 2008 22:43
těším se...
Japonci umí auta a umí sedany, tenhle nový Avensis vypadá špičkově, jenom mám malou obavu ze předku, většina Toyot má hezčí zadek než předek. A jinak současný Avensis je designově i ergonomicky minimálně velmi dobrý (když ne perfektní), vývojově asi tak 20 let před škodivkou.
Rozbalit vlákno
0
31. 8. 2008 16:11
:D
škaredá ako všetky toyoty aj s lexusmi...
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "tomasjedno"
31. 8. 2008 17:15
Re: :D
Zajimave, prodavat rocne 9.5M a vyrabet nejskaredejsi auta. Tak nejak si rikam, jak je to mozny. Bud je nejvetsi procento kupcu slepych, nebo lidi touzej po vylozene skaredych autech.
1. 9. 2008 12:26
Re: :D
aj vietnamci predaju viac tovaru ako "diesel"... tak netrep a nepozeraj sa na svoju toyotku jak na spasitela ciest..
neregistrovaný "tomasjedno"
1. 9. 2008 15:42
Re: :D
Tak predne, nevim z ceho usuzujes ze mam toyotu. A i kdyby, tak mi prosim napis tu jedinou vietnamskou znacku ktera prodava pod svojim brandem a drti renomovane znacky? Nebo srovnavas jednoho vyrobce s XYZ vyrobcema? Podle teto rovnice muzeme smele prohlasit, ze nemci jsou na tom lepe nez toyota, protoze vsechny jejich znacky v souhrnu prodaji vice. Nebo ti to jednoduse nejak moc lezi v zaludku.
1. 9. 2008 09:44
Re: :D
no tak tohej, urcite, som zvedavy aku krasu mas Ty v garazi... Lexus, to je priamo krasa, vidis, tak asi sa tie toyoty nepacia iba tebe, no vies, je to uz tak kazdemu sa paci to, naco ma 'love'...
Avatar - Pierro
1. 9. 2008 09:54
Re: :D
No popravde mne sa zo súčasných Toyot páči tak maximálne Camry... A že by bol Lexus krása sama si tiež nemyslím. Ak mám porovnávať japonskú prémiu, Infinity mi príde oveľa zaujímavejšia. :-|
1. 9. 2008 22:50
Re: :D
Infinity je akurat trosku kycove na moj vkus. Objektivne krajsie auto urcit neviem, ani sa neda, ale mne sa teda rozhodne paci viac lexus. Trebars kupe od infinity je dost daleko od skoro 10 rocnej konstrukcie lexus SC..., ale vlajkova lod infinity tiez nema na LS podla mna.
1. 9. 2008 12:09
Re: :D
neivem čo má spoločne to čo mam v garaži stým že toyota design je hnusný... vysvetlíš mi? a ano vačšina ludi vkus nema a to je fakt...
neregistrovaný "Mirro007"
1. 9. 2008 07:38
afensis
ten je ale kvaasnyyy ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pierro
1. 9. 2008 09:10
Avensis na třetí
No sice nám toho redakce na fotkách moc nenabídla, nicméně nutno uznat, že zezadu i z boku bude Avensiska konečně docela pohledné auto. S předními partiemi to bude (dle jiných fotek co jsem měl možnost shlédnout) bojužel o poznání horší... Ze zatím zveřejněného materiálu je zřejmá inspirace "koncernovým" prémiovým sourozencem Lexem IS. O technice a spolehlivosti nepochybuji, ty jsou u Toyoty pověstné. Takže nezbývá, než si počkat na více fotek a hlavně na živé setkání a svezení. Doufám tedy, že po nové (a bohužel u nás nenabízené) Camry tu máme další produkt Toyoty, za kterým se docela rád i ohlédnu. ;-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
1. 9. 2008 10:01
Re: Avensis na třetí
Pierro: mám přístup do určité databáze, která mi říká, že se již spustila (08/2008) výroba dosti inovovaných agragátů 2,0 a 2,2 v dieselu, 2000 bar max. vstřikovací tlak a kompletně piezovstřikování a také rozšíření verze D-CAT ze 130 i na 110 kW. Takže to Toyota myslí smrtelně vážně... Za měsíc budeme vědět více.
Avatar - Pierro
1. 9. 2008 10:14
Re: Avensis na třetí
Diesele, jsem na ní opravdu zvědav. Nemáš někde fotky přídě vozu? Mě to posílal známej a já mamlas jsem to nechtíc smazal... :-|
Avatar - WinDiesel
1. 9. 2008 11:09
Re: Avensis na třetí
V systému skutečně někdy fotky jsou, tentokrát mám ale smůlu, sorry.
1. 9. 2008 10:57
kliky
vyapadá to dobře, ale ty kliky ... fuj fuj :-) ... jinak se mi to vcelku líbí, takový usedlý Toyota design.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "RayBan"
1. 9. 2008 16:00
Kde jsou ty fotky, vy piráti !?
Těšil jsem na galerii a ono prd, jedna fotka několikrát ořezaná ... :'-(
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ondore
1. 9. 2008 21:14
New Age
Svitá na lepšie časy. Vlastne nie, nesvitá, ono sa na ne priam blíska. A ako inak, slnko vychádza na východe. Po tom, čo európania predstavili svoju ponuku (skvelú, samozrejme!) prichádzajú na rad ich východní súperi, technicky špičkoví, patrilo by sa povedať jedným dychom. Dizajn predošlého Accordu mi moc nesedel a Avensis tiež práve netriafal väčšinový vkus. Ďakujem za alternatívu k nemeckej strohosti a tvrdosti! :yes:
Rozbalit vlákno
0