Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Někteří majitelé Porsche dostanou sluneční brýle zdarma. Může za to kuriózní žaloba

Jste-li majitelem některého z modelů Porsche s béžovým interiérem a kvůli odlesku světla jste si koupili sluneční brýle, stuttgartská automobilka vám je nyní musí proplatit.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
14. 8. 2017 11:32
Ten kdo si koupí světlý interiér a pak si ztěžuje,
že je světlý, tak je na zbavení svéprávnosti. To je doba, namísto aby někteří lidi nosili na hlavě cedulku jsem de bil, tak naopak u soudu vysoudí odškodné.
14. 8. 2017 13:51
Re: Ten kdo si koupí světlý interiér a pak si ztěžuje,
Já mám světlý interiér a nic se mi neodráží, chyba bude jinde. De bil se pozná jinak , třeba podle primitivních a vulgárních prohlášení.
14. 8. 2017 21:11
Re: Ten kdo si koupí světlý interiér a pak si ztěžuje,
Také to může být otázka materiálu (povrchové úpravy). Vím, že kůže se běžně odráží.
14. 8. 2017 21:07
Re: kontradikce
Ano, záleží na orientaci displaye. A ne všechny mají filtry orientované stejně. Nejlepším řešením by mělo být použít takové displaye, které ti dají vertikálně polarizované světlo. Skutečným problémem jsou HUD.
Avatar - Martin911Turbo
14. 8. 2017 14:40
Ilustrační foto
Ilustrační foto je špatně, odlesk dělá kombinace béžové palubovky kdy je horní díl (na foto černý) z béžové kůže, paket exclusive ;-)
Avatar - Emel
14. 8. 2017 13:50
Re: kontradikce
To je spíš o tom, jak je orientovaný ten displej, ne? A u nových aut je to většinou v pohodě co si vybavuju...

Brýle se polarizují podle toho, jaké odlesky převažují.
14. 8. 2017 13:06
Re: kontradikce
Říkal jsem si, jestli nebudou dělat brýle, které budou mít správnou polarizaci, aby pořád bylo vidět na displaye. :-)
Avatar - _Karel_
14. 8. 2017 14:14
Re: Ten kdo si koupí světlý interiér a pak si ztěžuje,
Kankunen ale nepsal, že se de.bil pozná podle světlé palubky, nauč se číst a chápat čtené.
Ten, kdo žaluje automobilku za světlou palubku je podle mě opravdu de bil. Obzvášť, pokud problém vyřeší brýle. Ale amerika je země neomezených možností, zejména u soudu.
14. 8. 2017 13:02
Re: kontradikce
Tak nějak. Je to prostě vlastnost světlých palubních desek. To samé se děje vzadu, když máš světlé čalounění pod oknem. Proto bych si takovou kombinaci jen tak nepořídil. A není to zrovna tajemství. To, co dala redakce jako ilustrační (titulní) obrázek, právě tenhle problém řeší.
Avatar - Emel
14. 8. 2017 11:34
Re: kontradikce
...což je taky v pořádku, že se v Evropě podobné chujoviny neřeší...
Avatar - boost.
14. 8. 2017 11:25
kontradikce
Nadpis říká: "Někteří majitelé Porsche dostanou sluneční brýle zdarma"
V textu se píše: "Pokud jste tedy kvůli interiéru koupili brýle či učinili jiné úpravy, Porsche vám vyplatí odškodné..."

Tak jak teda? Dostanu brejličky, nebo dolarové odškodné?

Přímo zdroj ([odkaz] říká, že: "Class members will be reimbursed up to the following amounts for out-of-pocket expenses incurred to lessen or minimize Windshield Reflection/Glare)

A navíc autor ACZ opoměl říci, že tohle řeší jen a pouze americký importér Porsche. 8-s

P.S.: celobéžové interiéry, tak jak to má 911, jsou stejnak šeredný a nepraktický.
Avatar - holden2
14. 8. 2017 20:40
vsichni
xindlvagnfans maji nasazeny ruzove bryle >:-[]
Avatar - KANKUNEN
14. 8. 2017 14:11
Re: Ten kdo si koupí světlý interiér a pak si ztěžuje,
V článku píšou o palubce, takže o vrchu palubky. Obrázek je samozřejmě špatný.
Nic se ti neodráží, protože máš vrch palubky černý. Stačí si hodit na palubku list papíru a už je špatně, protože se ve skle odráží