Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki Jimny: Unikly fotky nástupce malého offroadu. Je retro, ale pouze zvenčí

Jimny série JB je na trhu devatenáct let. Nastal čas na generační obměnu, únik z prezentace produktového plánu značky odhaluje podobu novinky...
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
24. 8. 2017 15:37
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
Ale ten litr ublíží mnoho diskutérum.... >:D
Avatar - Jopino
24. 8. 2017 14:00
Zajímavé
Tak to je fajn zpráva. Jen mě zaráží systém přiřazování pohonu All grip. Ale asi nebylo zbytí, zřejmě emise. Přeci jen poctivý mechanický systém vždy byl a je odolnější. Taky jsem zvědavý, zda to auto bude mít rám, ale ten zřejmě taky vypadne. Snad Suzuki nevyměklo a rád se nechám (mile) překvapit. Jinak, retro design od Jimnyho zpět k Samíkovi se mi líbí.

Jimnyho jsem měl téměř 6 let, najel s ním přes 70.000 km, opravdu spolehlivé autíčko. Poctivý motor M13A, odolné rozvody, žádné úbytky oleje... Trochu dokáže potrápit přední náprava a koroze u neudržovaných kusů, ale jinak dobrý dělník.
Avatar - KANKUNEN
24. 8. 2017 13:11
To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
No ale ten litr do terénu nevím nevím.
Avatar - Jopino
25. 8. 2017 12:01
Re: Suzuki dělá dobrá auta
Otázka na tělo, a co S-Cross? Je delší, s větším kufrem... Já mám u toho auta silný problém s designem přední části.
25. 8. 2017 11:48
Suzuki dělá dobrá auta
Vozy Suzuki jsou v současnosti vždy v hledáčku pokud vybírám nové auto - jednoduchá ale kvalitní a spolehlivá konstrukce, povedené motory, nerezne to, ale bohužel vozy napříč třídami mají jednu podstatnou vadu - nemají kufr. Viz současná Vitara, ve všech ohledech se mi líbí a vyhovovala by jako rodinný i pracovní vůz, být o 15-20 cm delší. Střešní box se mi kupovat ani osazovat na auto nechtělo. :-(
Avatar - Barrichello
25. 8. 2017 10:46
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
Dej si facku, ale pořád a pak skoč z Nuseláku >:D >:D
25. 8. 2017 08:13
Suzuki se jednou trefilo!
Bez infantilností a hloupého designu jako u některých nových crossoverů se podařilo udělat naprostou off-roadovou genialitu! :yes:
Avatar - 3_diamanty
24. 8. 2017 23:29
Re: Zajímavé
pamatam ze niekedy v roku .. hm.. 2010? ( boze to uz je tak davno? ) tu bola aj akasi road look TV.... proste nieco ako taky video magazin s testami.... aj stranka mala vtedy este taky kusok iny zlty vzhlad.. inak ked si si vsimol uz poslednu zimu zmizlo aj to ohlasovanie vitazov za najviac prispevkov za rok .. podla mna by to v predoslom roku vyhral ozzy ( ja uz som tu tolko nebol >:D ) ale tak napriek snahe nedockal sa >:D
Avatar - white label
24. 8. 2017 23:14
Re: Zajímavé
:yes: Jo..., kde jsou ty časy fotosoutěže... ;-)
Avatar - 3_diamanty
24. 8. 2017 22:51
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
ja v tom zacinam vidiet stary dobry samurai... ta hranatost mi tu pristane... navyse takyto sikovny terenak bude s takouto hranatou kasnou pekny aj o dalsich 50 rokov... nie je tu moc co menit.. v podstate sa suzuki vracia k samuai-u a to je fajn... lebo jimny bolo sice fajn ale kusok uz take zaoblenejsie vymaknutejsie a uz menej terenne ako samurai... len sa obavam o motory... offroadovy pracant proste nemoze mat litrovu eko kosacku ... snad su v suzuki natolko mudri ze to vedia a daju tam adekvatne motorizacie ake ma pracant do terenu mat :-)
Avatar - speedfred
24. 8. 2017 22:17
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
>:D >:D :yes:
Avatar - Jopino
24. 8. 2017 22:16
Re: Zajímavé
Dobrá fotka >:D
All grip.... už mě nakopli kluci ze suzuki clubu. Suzuki používá 3 typy All grip systému: Auto u Swiftu a Ignis, Select u S-Cros a Vitara, a Pro u Jimny a poslední Grand Vitary. Teď jen záleží, jaký systém zvolí. Snad ne ten nejlevnější.
Já měl Jima jako auto na vše, pro mnohé nepochopitelné, ale asi nejsem až tak naročný. Dokonce jsem s ním jel pro psa na konec republiky a zpět a přežili jsme to >:D
Avatar - woody-alien
24. 8. 2017 20:48
Re: Zajímavé
Rám zůstane, věřil bych i All gripu, motory jsou otázka. Hlavně aby nedošlo na lepící sadu. >:-[] [odkaz]
PS: Měl jsem ho taky a měl jsem ho rád, ačkoliv jsem ho vlastně nepotřeboval.
Avatar - woody-alien
24. 8. 2017 20:39
Zaďour
"jenže při „zaďouru“ umělec za vámi trefí nejdřív náhradní kolo..."

Tak tohle jsem viděl na vlastní oči na předmostí v UL tak dva roky zpátky. Jasně že to bylo v městské rychlosti ale byl to opravdu pohled jak z nějaké crazy komedie. Umělec vrazil zezadu do Jimníka a napasoval se kapotou pod tu rezervu, čímž Jimníka lehce přizvedl ale nic mu neudělal. >:D

No, jinak za mě vizuálně moc pěkný. Takový auto z Bedrocku. >:-[] Snad to nezmrvěj po technický stránce. Bylo by trapný stanovat před servisem s autem, který má být především pracant.
Avatar - white label
24. 8. 2017 20:05
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
V jeho věku už je "zasloužené" každé číslo... >:D >:-[]
Avatar - speedfred
24. 8. 2017 18:01
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
kde potom takto skončíme?
skôr asi skončia vyššie výkony v 1-er
děda je starší,vyššie číslo si zaslúži. :-)
Avatar - Jopino
24. 8. 2017 17:52
Re: Zajímavé
To mi uteklo :yes: Tak to je fajn.
Když se znovu dívám na ty fotky, vypadá to, že bude podvozek podobný jak u Jima. Jsou tam skoro stejná podélná ramena, velké diffy vpředu a vzadu... Že by zůstaly tuhé nápravy? Dobrý oldschool.
24. 8. 2017 17:24
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
jimníkovi by sa hodila aj nová 1,2 z mojho svišťa, to turbo je v nízkych prispaté a na ofroud to nie je ideálne, naopak nejaký druhý dych vo vyšších otáčkach moc nepotrebuje. Samo článok netvrdí, že tam nebude.
24. 8. 2017 17:19
Re: Zajímavé
ujo v článku píše, že rám zostane
Avatar - white label
24. 8. 2017 17:16
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
Suzuki Jimny Rubic
Avatar - white label
24. 8. 2017 16:49
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
Vždyť třeba BMW už to má dávno, nebo máš pod kapotou 3,5 litr a děda 4 litr? ;-)
Avatar - vabis
24. 8. 2017 14:31
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
motoru bude vic, otazkou je pro jake trhy.
Avatar - Dinar
24. 8. 2017 14:30
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
Jimny to zvládalo i s vydechlou jednatrojkou, ten litr, pokud se zásadně nezvýší váha, mu neublíží. ;-)
Avatar - Dzakobo
24. 8. 2017 14:15
Ochrana chodců
To nikomu v Suzuki roku 2017 nic neříká? Při rozjezdech bude spojka u 1.0 Boosterjetu dostávat zabrat, ale třeba pomůže těžší setrvačník, který tříválce potřebují.
Avatar - 3_diamanty
24. 8. 2017 13:31
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
pasovala by mi tam viac ta 1,6-tka z vitary ... inak skvela sprava ze jimny dostane nastupcu.... priznavam ze som uz ani nedufal :*)
Avatar - speedfred
24. 8. 2017 16:30
Re: To je správná trefa, drsný vzhled pro drsné auto
>:D >:D
už aby to mali všetci ako OOOO - iba výkonové rozpätie a basta,a bude menej plaču kvôli objemu motora.