Videa
on si koncern s podvodným softwarem vlastně škodil. To je gól. 😄
1,6 TDI je vhodný motor tak do Fabie. Na Octavii je slabý a proto logicky pracuje v nevhodné oblasti výkonu a bez SW úpravy jede špatně a produkuje zbytečně moc sajrajtu. Podobně to je u slabých benzínových motorů, které produkují příliš mnoho CO2, který je pro lidstvo nepoměrně škodlivější. :no:
...je znova v práci a jak mu to jde. :-!
Tohle snad nikdo nemůže sežrat.
Tohle snad nikdo nemůže sežrat.
a tak víš co, pár blbců se vždy najde (typu "hele mámo na auto.cz říkali...) jinak s tebou samo sebou souhlasím :yes:
ani naznak mereni jestli lepsi, horsi, nebo stejny ...
Komu prijde zvlastni, ze namerili takove hodnoty jake namerili a pan Vaculik to jen suse poznamena, jakoze "normalka"?
77kW verze, ktere namerili 99kW? Dobry ulet...
77kW verze, ktere namerili 99kW? Dobry ulet...
Měl jsem v Octavii III motor 1,6 TDI CR 77 kW a že by to auto jelo lépe, než přečipovaná Octavia 1,9 TDI 81 kW říci nemohu a nechci, protože to není pravda. Obě auta měla pětikvalt, III je o něco lehčí, ale s těžšími převody. Údajných 91 kW s PDF nemá ani omylem, na akceleraci a v kopcích to bylo silně poznat v porovnání s Octavii II 1,9 TDI PD 77 kW, která měla skutečných 87 kW (a byla o metrák těžší). Navíc jaksi moc nevěřím údajům z autobrzdy, kdysi jsem postavil tu přečipovanou jedničku na brzdu a naměřila menší výkon a jiný průběh, než měl být před přečipováním. Přitom proti základu po přečipování jelo auto jako z praku... A ještě jedna věc - má tam dvojkovou Octavii, kde ještě nebyla povinnost mít DPF filtr. Proto šel na úpravu softu. Podle Fleischanse auta s DPF mají soft v pořádku a problém s NOx tam není.
... tvorba nox nesouvisi nikterak s dpf filtry. me opakovane vyzyvaji k "oprave" s 2,0 tdi, adblue + dpf.
Jistě, DPF filtr je až za motorem, ale nějak se tam v katalyzátoru NOx redukuje a aby vše správně fungovalo, musí být i soft v pořádku.
ale ne, noxy redukuje pouze tricestny katalyzator u benzinaku. u dieselu je katalyzator pouze dvoucestny, ktery noxy redukovat neumi (tricestny pouzit nejde). noxy se u dieselu primarne resi tim, ze se zamezuje jejich vyrobe (a to formou uprav pracovnich bodu motoru a hlavne rekuperaci spalin - egr). sekundarne pak je resis bud formou zachytavani v lnt a nebo pomoci scr s adblue. filtr pevnych castic (dpf) s nox skutecne nema vubec nic spolecneho. nema nic spolecneho ani s katalyzatorem.
soft pred dieselgate byl "vporadku" emise plnil jen na papire, ale z hlediska chodu motoru byl v poradku. upraveny soft po dieselgate mozna zajisti nizsi emise nox, ale za cenu jinych dopadu, o kterych tu pouze spekulujeme. rozhodne tento upraveny soft neni tim optimem pro motor, potazmo zakaznika.
soft pred dieselgate byl "vporadku" emise plnil jen na papire, ale z hlediska chodu motoru byl v poradku. upraveny soft po dieselgate mozna zajisti nizsi emise nox, ale za cenu jinych dopadu, o kterych tu pouze spekulujeme. rozhodne tento upraveny soft neni tim optimem pro motor, potazmo zakaznika.
tu dvojkovou oktafku bez filtru sjod ze skaly, kdo ma za tebou jezdit ty do*ytku.
jestli neberes radove prekracovani jedovatého NOx v realu za no problem, tak to teda jo ...
jestli neberes radove prekracovani jedovatého NOx v realu za no problem, tak to teda jo ...
Ty tam někde čteš, že si nechal odstranit filtr, že mu nadáváš do dobytků?!
Myslím si, že testované auto DPF filtr vůbec nemělo, protože dvojkové Octavie ho měly jen na základě dobrovolnosti. Proto možná má i těch 91 kW, jelikož mělo hen ten oný vadný soft. Trojková Octavie je měla už povinně a tento výkon neměla ani omylem.
Zkušenosti s octavii, kde byl nahrán upraveny software (byť se jedná o 2.0 tdi je to asi podobné): super, motor ztratil v otáčkách 1000 až 1800 použitelnost, pouze duněl a velmi neochotně zrychloval ve 2000 ot přišel naopak prudký nárůst výkonu, ve 3500 pak opět jeho prudký pokles. Celkově bych projev motoru po úpravě přirovnal ke starému pd. Zhoršil se i jeho zvuk, v nízkých otáčkách velmi zhrubnul (doslova nýtování). Co se spotřeby týče, pokud nevěříte s prominutím těm sračkám co píše pc, který si stále vesele hlásil 4,6 až 4,8 litru (což byla před úpravou skutečná spotřeba), auto v reálu zvýšilo svou spotřebu asi o litr na nějakých 5,8. Další věcí co se rapidně zhoršila byli regenerace DPF které se opakovaly asi 4x za jednu nádrž (tady bych chtěl podotknout auto využívané spíše na dlouhé vzdálenosti, maximálně 2x do týdne je použit na jízdu 6km tam a 6 km zpět), regenerace se také najednou prováděli i na vzdálenosti 60km ! Po jedné z cest kdy se zase regeneroval přibližně 50km, jsem to již nevydržel a nechal si načíst palivovou mapu, jakým způsobem se rozhodli zvýšit tlak na railu je k neuvěření v 2000 ot došlo k jeho nárůstu ze 150 MPa na 180MPa do již zmíněných 3500 pak opět na standartních 150 MPa. Což odpovídá projevu motoru po úpravě. Další věcí, která tu jaksi není zmíněna je upravení činnosti egr ventilu, která se samozřejmě také zvýšila, co to asi udělá s živosti samotného egr ventilu a dpf si asi každý domyslí sám.
Jak poznáš, že se filtr regeneruje? Za normální jízdy dochází k regeneraci tak po 400 km a maximálně 800 km, kdy to udělá ŘJ bez ohledu na informace z čidel (předpokládá, že jsou vadná, když tak dlouho nepřišel signál). Za 177 000 km s Oct. III 1,6 TDI CR se mi ani jednou nerozsvítila kontrolka, poznal jsem to jen v případě, kdy jsem vypnul motor a rozběhl se větrák a někdy jsem měl pocit, že auto jede chvíli o trochu hůř.
Nevím jak je to u 1.6 ale na 2.0 je to rozpoznatelné naprosto jednoduše otáčky se zvýší k 1000 za min a při zastavení auta se otáčky nesníží přibližně na 750 až 800 (tady si taky nejsem jistý jestli je to 1.6 stejné) a pak samozřejmě podle běžícího ventilátoru ale těch zvýšených volnoběžných otáček si člověk všimne hned.
Ty zvýšené otáčky nejsou jen kvůli DPF, ale kvůli vychlazování turba. Dělalo mi to jak na 1,6, tak na 2,0. Bohužel už nemám ani jednu z nich, tak to nedokáži zkontrolovat.
To s dochlazováním turba jsem nevěděl ale vždy ty regenerace kontroluji i přes diag. Ještě jsem si všiml, že 2.0 začne při regeneraci bíle kouřit což asi souvisí si vstřikováním nafty před filtr.
To dochlazování tam určitě je, protože se řešil případ plného výkonu a pak brzdění motorem - hlavně u benzínových motorů, kde se zavře klapka a turbo nedostává žádné plyny, které by jím točily a tímto dostávaly na zadel kluzná ložiska. Zvýšené otáčky znamenají vyšší tlak oleje, který více proudí přes ložiska a chladí je... proto je u benzínu lepší vyhodit kvalt a nechat motor běžet na volnoběh aspoň nějakou dobu, než brzdit motorem. A všiml jsem si toho na dálnici vždy, když jsem auto rozjel z kopce a vyhodil kvalt, nějaký čas se otáčky motoru držely výš a určitě jsem předtím neujel stovky km... Bílého kouře jsem si nevšiml, ovšem to může být krátkodobá věc, takže se dá snadno přehlédnout. Bílý kouř u dieselů znamená buď vodu nebo studený motor.
VW údajně při regeneraci při jízdě přidává na tlaku turba, aby se eliminoval vliv poklesu výkonu a lidi kvůli tomu nebrblali.
VW údajně při regeneraci při jízdě přidává na tlaku turba, aby se eliminoval vliv poklesu výkonu a lidi kvůli tomu nebrblali.
Jinými slovy u té 1,6 TDi se tedy vlastně s úpravou "dieselgate" dá do vozu i CHIP zdarma, aby se mohlo říkat, že úprava je vlastně značně zlepšení.Ve finále to tak imho i je, krom častější regenerace a to že dostavá EGR mnohem větší čočku. Strach koncernu, potažmo Škodovky o nezájem o tyto auta v bazarech, je tohle velká služba Fleetu, kde hrozí velké ztráty, a snaha o uklidnění majitelů těchto TDI.My se o Vás postaráme a vy budete spokojeni a místo 77 kW, máte 99 kw a vzduch bude čistý.>😁
Asi opravdu tak nějak o nic nejde, stejně je tu ale jedná velká pachuť...no nic kola se budou točit dál.
Asi opravdu tak nějak o nic nejde, stejně je tu ale jedná velká pachuť...no nic kola se budou točit dál.
kdyby bylo dosažení emisních limitů tak jednoduché, a bez vlivu na spotřebu, výkon a životnost, tak by přece vůbec nemuseli podvádět.
Plzákovo zatloukat zatloukat zatloukat není v této věci dobrou vizitkou.
Nebo to snad měl uzavřít: "Změřili jsme zlepšení, ale stejně si furt myslím že to dynamiku zhorší."?
Takže VW teď platí miliardové pokuty proto, že vlastně chtěl dávat zákazníkům auta s horší dynamikou a navíc horšími emisemi? Proč by to dělal? Proč by předtím šidil emise? Aby auta mohla být méně výkonná než teď s lepšími emisemi?
VW musel mít důvod, proč to dělal jak to dělal. Pokud ne výkon a spotřebu, pak životnost motoru.
Je to o tom, že i když se všude píše, že úprava snižuje výkon, tak když naměří opak, má odvahu to napsat. A můžeš si myslet co chceš, ale odvaha to je. Zvlášť tady v tomto nepřátelském plátku.
Že v tom jedou všichni, to tvrdím hodně dlouho. Ale nemá to nic společnýho s tvrzením Vaculíka, že úprava je vlastně skvělá.
Dokážeš si logicky odpovědět, proč tedy (nejen) VW tolik riskoval s falešným softwarem, když mohl plnit emise a navíc mít o 10% vyšší výkon při stejné spotřebě? A to vše jen za cenu lepšího SW a kousku plastu? Kdyby to bylo tak jednoduchý, neměli by důvod podvádět.
Ne nepřátelský plátek, ale nepřátelské komentáře v tomto plátku, kdykoliv se cokoliv týká koncernu.
Ale samozřejmě vytištění tohoto článku není odvaha, tento test je prací časopisu Svět motorů, Vaculík je pracovníkem Světa motorů. I když se pod to tady trochu zvláštně podepsali "Redakce Auto.cz". Pro mě je to zkrátka rádoby reklama na úpravu.
edit: ve skutecnosti mi jde primarne o to, ze mi nikdo neni schopen vysvetlit, co konkretne ten sw update meni a tudiz s nim samozrejme nesouhlasim, protoze je to zajic v pytli. a jak uz bylo receno vyse, tenhle zajic je prinejmensim velmi podezrely, protoze jak uz tu dnes karel logicky napsal, tak udelat zamerne podvodny sw, kdyz to mohlo byt rovnou se sw nepodvodnym, pricemz vysledek pro uzivatele je az na noxy zcela totozny (vykon, spotreba, zivotnost), tomu snad uveri jenom dementni eurourednik a obcan hlupak.
[odkaz]
Okrem toho jasne ukazal aj vyssi tlak vstrekovania nafty, teda dalsie zvysenie účinnosti.
Fyzikálne uplne logické dôsledky.