Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford pozastaví výrobu v pěti závodech. Auta nejdou na odbyt...

Americká automobilka Ford Motor Co hodlá na deset týdnů uzavřít pět montážních závodů v Severní Americe, aby snížila zásoby modelů, které nejdou na odbyt. Jde o tři podniky v USA a dva v Mexiku, uvádí se v prohlášení společnosti.
Zpět na článek
21. 9. 2017 11:28
21. 9. 2017 14:17
Avatar - žlababa
21. 9. 2017 09:20
a u nás automobilky
nestíhají vyrábět
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Ham.
21. 9. 2017 09:37
Re: a u nás automobilky
To ano, ale rozumní už se připravují na krizi, která sem také přijde, současný boom nebude trvat věčně, počítám tak ještě maximálně rok a je to tady.
Avatar - N6600
21. 9. 2017 10:27
Re: a u nás automobilky
Pre toto obdivujem Toyotu. Vzdy na zaciatku kalendarneho roku vydava svoju "predpoved" vyvoja trhu a podla toho sa cely rok sprava. Je zaujimave, ze ma velmi vysoke percento uspesnosti. Zaroven TPCA ako jedinej fabrike v CR klesol objem vyroby. Asi vedia preco.
Avatar - Ham.
21. 9. 2017 11:04
Re: a u nás automobilky
To dnes dělá každá globální firma, na tom není nic k obdivu.
Avatar - N6600
21. 9. 2017 15:52
Re: a u nás automobilky
To ano, ale ja obdivujem presnost. Nie to, ze vydava svoju predpoved :-)
Avatar - fOE
21. 9. 2017 12:27
Re: a u nás automobilky
Na zaklade ceho soudis (beze srandy, zajima me to, klidne sz)?
Diky.
Avatar - N6600
21. 9. 2017 16:22
Re: a u nás automobilky
Ja osobne problem vidim v tom, ze podla statistiky az 43% dospelych ludi v USA ma pozicku na auto (tj. 107 milionov ludi). A podla poslednych info az 6 milionov uz nevladze splacat a cislo rastie.
Banky totiz umoznili nizkoprijmovemu obyvatelstvu pozicky bez toho, aby si overili schopnost splacat. Ludia zaroven presedlali na vacsie auta, ktore su drahsie. Inak povedane, sli do modnych SUV, ktore maju voci klasickym autam vyssiu cenu.
Trump sa vyhrazal importujucim automobilkam, ze ich zdani. A kedze nahradne diely su importovane, maju problem. Chrysler, GM sa uz chystaju prepustat.
Rovnako tak, aby udrzali predajnost, davaju rozne zlavy a ine stimuly a to lezie do penazi. Dlhodobo sa to ale robit neda a tym padom sa rekordne vyroby a predaje spomaluju.
Avatar - vabis
21. 9. 2017 09:38
Re: a u nás automobilky
...prozatim ;-)
Avatar - fOE
21. 9. 2017 10:05
Re: a u nás automobilky
Nestihaji vyrabet a parkoviste kolem dealerstvi plna. ;-) Vcera jsem mel problem u Opelu vubec zaparkovat a ten taky urcite "nestiha vyrabet".
Avatar - Dinar
21. 9. 2017 10:53
Re: a u nás automobilky
Asi jak kdo a kde, minulý týden mi souzi v seatu nebyli schopni říct, jestli ateca objednaná loni v září bude do konce tohoto roku vyrobená. Spravilo se to posláním odstoupení od kupní smlouvy, během dvou hodin jsem dostal potvrzený termín dodání auta v půlce října. Nejraději bych jim to hodil na hlavu, ale budoucí uživatel auta už se tak těší, že na to kašlu, ale k tematu to znamená, že někde opravdu nestíhají vyrábět objednaná auta. Nakolik je to kombinace špatné organizace a reálného převisu poptávky je věc jiná. ;-)
Avatar - fOE
21. 9. 2017 12:26
Re: a u nás automobilky
No to je prave to. I kamos co se byl poptat by po podpise na auto cekal mesice, pritom neprodanych aster kolem toho dealerstvi stali bez prehaneni desitky. Bylo to az komicke kdyz auta k prodeji stoji i na mistech pro zakazniky a zakaznik co by si treba chtel neco koupit nema kde zaparkovat a musi auto kterym prijede nechat pred kramem pres ulici. >:D
Avatar - O5kar
21. 9. 2017 14:05
Re: a u nás automobilky
Jo, Škoda Rapid slíbeno za 6 až 7 měsíců a nejednou je tady za 2,5 měsíce.
21. 9. 2017 14:17
...
Overeny fakt je, ze co sa deje v USA, bude v Europe cca o rok.
Takze ak je to problem Fordu, nic sa nedeje. Ak je to problem vsetkych automobiliek, pojde to z kopca :-/
Rozbalit vlákno
1
21. 9. 2017 20:25
Re: Ako som vyvolal automobilovú krízu
Za posledných 20 rokov som mal dokopy aj s manželkou presne 20 nových áut, takže je jednoduché si spočítať s akou frekvenciou boli kupované. Ale už som dospel a tak poslednému môjmu autu už ťahá na 4-tý rok a ešte si ho nejaký čas ponechám. To som naozaj nemohol tušiť že toto moje rozhodnutie bude spúšťačom novej krízy v americkom automobilovom priemysle. A keď si pomyslím že podobne urobilo ešte niekoľko ďalších "stálych klientov" dílerstiev a nešťastie je na svete.