Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Poprvé za volantem Renaultu Alaskan. Může být diamantová Navara vůbec jiná?

Do Slovinska za testováním automobilů skutečně nevyrážíme moc často. Zdejší silnice a hory se však pro jízdu s novým Renaultem Alaskan ukázaly jako naprosto perfektní!
Zpět na článek
Avatar - vabis
28. 9. 2017 23:34
nigerijske dopisy plllne diamantu
Vzhledem k tomu jak "vyborny" byl 3.0 v Y61 predface, jak se celkove kazil Pathfinder a jak se lame Navara vejpul, tak aby to nebyly diamanty jak z nigerijskych dopisu >:D Posledni fungujici pribuzny byl hubeny Terrano II ;-)
28. 9. 2017 22:02
Re: Plusy a mínusy
Tobě nějakej majitel Renaultu přefik starou, to jinak neni možný. Nebo jsi takovej * od narození?
28. 9. 2017 20:14
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Lenže Nissan v aliancii dosť utrpel na kvalite. Toto by s im pred 15 rokmi nestalo [odkaz]
Ak chce človek pracanta, tak už asi len Hilux. V prípade leštenky je výber široký.
29. 9. 2017 10:00
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Protikorózna ochrana je historicky skôr problémom japoncou, takže aliancia s renaultom by im mala skôr v tomto pomôcť ako pohoršiť ;) . Aliancia zároveň neznamená, že to ***i konštruktéry z fr ;)
Avatar - wladyk
28. 9. 2017 22:03
Re: Plusy a mínusy
Alaskan nebo Navara? Vzhledem k tomu, že mají oba motor Renault tak je to jasné. TOYOTA.
Avatar - Ada je zase tady
28. 9. 2017 21:16
Plusy a mínusy
Je plusem, že u rendlíku v tom autě nic nepředělávali. Pokud by něco udělali, bylo by to jistě špatně, jak už to u této značky bývá. To bohužel neplatí o motoru a bude zajímavé sledovat, kolikrát bude nutné do toho agregátu během prvních 300 tis. km na straně majitele investovat a kolik. Jsem spíše skeptický... :no:

Až si u rendlíků koupí licenci na šestiválec 3.0TDI a bytek auta bude japonský, třeba dám opatrně palec trochu nahoru... :-!
Avatar - Ada je zase tady
30. 9. 2017 00:32
Re: Plusy a mínusy
K lepšímu, nebo horšímu? ;-)
Avatar - narona
29. 9. 2017 12:24
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Ani Hilux už není co býval, všechno co trochu šlo je tam z plastu.
29. 9. 2017 08:36
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Kdepak, praxe již mnoha lidem ukázala, že špéra není pro telata, co ji tam šoupnou a jedou. Ono to nemusí lupnout napoprvé, ale ty zuby a poloosy si to pamatujou a pak to najednou umře. Kolikrát stačí i na kamenitém podkladu při výjezdu auto "rozskákat" a když se roztočený kolo potká s pevnym podkladem, typicky velkým šutrem, tak je hotovo. Pročpak by se jinak dávali pevnostní poloosy. Třeba u pajer se při dodatečné montáži přední špery a kolech vetších než 33" dávájí pevnostní poloosy z kardanovýho kloubu z Lakatoše, tedy cca trojnásobný průměr hřídele. Hlavně, zašpérovaný auto na pevném podkladu takřka nezatáčí. ;-)
Avatar - narona
28. 9. 2017 23:03
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Otázka je jak pevná je ta špéra, vzhledem k tomu že obvykle zamyká jednu poloosu s korunovým kolem....
Jinak můj praděda měl jeden čas pragovku alfu s korbou a nosností 750 kg a ta taky neměla diferák a jezdila :-)
30. 9. 2017 08:28
Re: Plusy a mínusy
Si ho pomylíl s tým kosoštvorcom >:D
29. 9. 2017 12:42
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Ono sa skôr zdá, že tých plastov pribudlo, aby to využiteľné aj ako leštenka. Ale zatiaľ sa nezdá, že by niečo z techniky bolo ošidené. Viď napríklad vyššiu nosnosť alebo svetlosť ako väčšina konkurencie. Tiež motor sa nehrá na žiadny vysoký litrový výkon.
29. 9. 2017 12:23
Re: Plusy a mínusy
Jen Ada je stále stejný nerozvážný mladík , který se nikam neposunul a stále zůstává se svou inteligencí na úrovni tykve. :-!
28. 9. 2017 20:19
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Kdepak, to může klidně "zakokrhat" i na takový banalitě. Spera na zadku je ohromná zátěž pro celou soustavu pohonu. Zadní spera se používá jen pro vycuknutí, ne pro jízdu. I rychlost s ní je vyrobcem omezena. Klidně i na absurdních 12km/h. A když je korba naložená, tak nic neproklouzne. Mezinapravová je pak na zpevněném podkladu namáhána "tahově" a to taky zavání paradontozou ve skrini :-) Prostě na špéry opatrně. Ale s dobrýma pneuškama jsou zapotřebí až v hodně zapeklitejch situacích.
Avatar - Ada je zase tady
29. 9. 2017 08:13
Re: Plusy a mínusy
Ne, jenom jsem jednou, v mladické nerozvážnosti, jeden nový rendlík koupil a potom jsem se toho neskutečného křápu nemohl zbavit. Už roky tady proto podobně naivním mladým mužům, jako jsem byl já na počátku 90 let, snažím otvírat oči a píšu o těch nepodařených křápech aby si na ně dali pozor a koupili si raději cokoli jiného, než francouzské zkažené maso. A také upozorňuji, že ve slušné společnosti se rendlíkem nejezdí a kdo to dělá, automaticky klesá v očích ostatních na úroveň hloupé socky.
28. 9. 2017 19:17
roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Není asi pochyb že "zašpérovaný“ podvozek na asfaltu dostává citelně větší sodu, ale pokud by zmíněná otočka opravdu měla skončit takhle dramatickou destrukcí, museli bychom se asi ptát kde výrobce udělal tak hrubou chybu.

U normálně fungujícího auta by prostě jen podklouzly gumy
Avatar - aproximus
30. 9. 2017 22:57
Re: nigerijske dopisy plllne diamantu
terrano taky nebylo nějaká hitparáda, ale v terénu umělo :-!
30. 9. 2017 09:24
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Ale já přece tu otázku času nijak nerozporuju. Jen je mi divné proč by to mělo okamžitě řachnout hned při prvním vjezdu na asfalt, jak píše autor článku. Důvody už jsem napsal
30. 9. 2017 08:36
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
To nemusí být jen na asfaltu. Jak jsem psal, stačí i jiná řidičská chyba a je to.
Osobně jsem se nesetkal s umrtvenim u všech výše jmenovaných. Staci se však pohybovat v off komunitě a uvidíš, jaký díly kdo a proč shání. Některá auta jsou náchylnější, některá odolnější. Ve výsledku ale mají od výrobce naprosto všechna omezení a na zpevněném podkladu prostě špéry ne. Je to jen otázka času, kdy tam něco loupe.
Není mi jasné, co je na tom těžkého pochopit. Není jediný důvod dimenzovat pohon na použití retardem. Přirovnal bych to k řazení bez spojky, jde to, ale při opakování to špajzka odskáče. Proč by měla být pohoná soustava dimenzovana na zasperování na asfaltu, když tam špéry nejsou zapotřebí? To je jak plakat, že mi auto na redukci nejede 130.
Az mi ukážeš auto, který může bez následků jezdit zasperovaný, tak se rád nechám poučit.
30. 9. 2017 07:52
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Mám tomu rozumět že u všech vyjmenovaných značek ses setkal s roztrhaným pohonem kvůli špéře na asfaltu ?
29. 9. 2017 19:31
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Ok, variantu "nektera" beru, pouze jmenovitě doplnim:Landover, Toyota, Nissan, Mitsubishi, ARO a ostatní, Hummer nevyjímaje. Už tak jsou off auta mastodonti a dimenzovat díly na nesmyslné použití (proč zavírat šperků na pevném podkladů) by bylo kontraproduktivní. Sněhové řetězy také nejsou dimenzovat na jízdu po suché dálnici ;-) Docela se běžně na offech dodělávájí volnoběžky jen pro to, aby se dala použít redukce (automaticky zavřená mezinapravova spera) například pro manipulaci s těžkým vozikem.
Můžete o tom debatovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak vše.
29. 9. 2017 18:49
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Možná máš pravdu, asi to dimenzování v sérii bude u některých aut fakt na hraně
29. 9. 2017 06:34
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
To je pravda, samotná špéra normálně zatížená není

Ale faktem je že na redukovanou jedničku a plný plyn musí motor vyvolat v pohonu tak masívní síly, že by správné dimenzování pak mělo v pohodě přežít i tu špéru na asfaltu
29. 9. 2017 12:27
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Pick-upy boli do teraz domenou JP a US značiek ani jedny nie sú preslávene špičkovou protikoróznou ochranou napriek tomu sa nič nelámalo. Ale v situáciach keď je kúpená automobilka padajúca na hubu väčšinou ako prvý nastupuje cost-cutting. Stačí, že sa ubralo materiálu. Na rámoch je bežne, že ich žerie hrdza, ale takéto problémy nevidieť ani po desaťročiach.
Avatar - speedfred
29. 9. 2017 11:09
Re: Plusy a mínusy
Aďo, od vtedy ubehlo už viac ako 20 rokov a veľa sa toho zmenilo.
28. 9. 2017 21:38
Re: roztrhnete diferenciál nebo ukroutíte poloosy...
Převody a hřídele zašpérované nápravy nejsou v mezním stavu silově zatížené výrazně víc než u nezašpérované, limitem je vždy trakce kol. A hnací síla po zpřevodování je taková, že kola obvykle není při rozjezdu na nízký kvalt problém protočit, byť jen krátkodobě. Pokud poloosy, klouby i diferák snesou tohle přetížení, musí snést krátkodobě i špéru.

Myslím si proto že dimenzování by mělo počítat i plnou korbou. Samozřejmě je otázka jestli si to myslí i výrobci, ti dokážou dělat kopance i ve spoustě jiných věcí
29. 9. 2017 12:20
Re: Plusy a mínusy
Spíš nechtěl přefiknout Adu :-!
29. 9. 2017 10:09
Re: Plusy a mínusy
A u doktora už si s tim byl?