Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Za jak dlouho vyprchá jedno pivo? Víme, kdy můžete usednout za volant

Zatímco ve vybraných evropských zemích je možné řídit až s 0,5 promile alkoholu v krvi, u nás je tolerance nulová. Jak však dlouho trvá, než alkohol z těla vyprchá?
Zpět na článek
3. 2. 2018 19:33
3. 2. 2018 20:18
4. 2. 2018 08:15
3. 2. 2018 20:18
3. 2. 2018 20:54
3. 2. 2018 21:14
3. 2. 2018 21:23
4. 2. 2018 09:32
1. 1. 2019 12:44
4. 2. 2018 18:50
3. 2. 2018 20:18
3. 2. 2018 21:32
3. 2. 2018 22:11
4. 2. 2018 18:53
4. 2. 2018 19:57
3. 2. 2018 21:46
4. 2. 2018 17:11
4. 2. 2018 17:15
1. 1. 2019 18:15
4. 2. 2018 23:48
1. 1. 2019 18:18
Avatar - Katikakus
3. 2. 2018 19:13
Jedno pivo...
...k obedu znamena u dospeleho muze do 0,3 promile, coz je take tolerance mericich pristroju pouzivanych Policii CR. A oni to moc dobre vedi, proto take maji pokyn do 0,3 promile to neresit. Takze, i kdyz je v CR de jure nulova tolerance alkoholu v krvi, de facto je hranice bez postihu 0,3 promile. Proto take dobre vychlazenou hladinkou Plzne k obedu nikdy nepohrdnu.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Googlit
3. 2. 2018 19:33
Re: Ženy
Vtip je v tom, že zkušený řidič je i s 1 promile pro provoz bezpečnější než žena za volantem, b*zerant nebo čerstvý absolvent autoškoly.
3. 2. 2018 20:18
Re: Ženy
Když se nic nestane. Pak to platí. :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2018 00:35
Re: Ženy
Znám holky co říděj docela slušně = popravdě daly by asi dost místních žvanilů >:-[]

Nevim jak říděj buzny, ale děsivý řidiči sou rákosníci = a řekněte někdo že ne >:D
4. 2. 2018 08:15
Re: Ženy
To není vtip. To je pouze tvůj primitivní názor.
3. 2. 2018 20:18
Re: Ženy
Nemáš pravdu. Tolerance měřících přístrojů je nula. Od toho jsou kalibrovaný. Jde o fyziologickou hranici, která je stanovena na 0,23 promile.

1 - Pokud nadýcháš do této hodnoty a alkohol nepřiznáš, provádí se opakovaná zkouška po pěti minutách. Pokud pak není čistá nula, jedeš na krev.

2 - Pokud nadýcháš i jen 0,01 a přiznáš se k nějaké skleničce, pak se věc automaticky oznamuje.

3 - Pokud je rozdíl mezi první a druhou dech. zk. větší než 10%, ať je první hodnota jakákoliv), jedeš na krev nebo odběr biomateriálu. Pokud to odmítneš, je to bráno jako odmítnutí.

Takže ta tvoje hranice bez postihu je velká kravina. Nějakej pokyn, jak ty píšeš, je taky volovina. Nehledě na to, že v ČR je nulová tolerance. Tak tady neblbni hlavy. ;-)
Avatar - Katikakus
3. 2. 2018 20:54
Re: Ženy
No, je to info primo od pomerne vysoce postaveneho policisty, s kterym mimochodem chodim pravidelne na pivo... ;-)
3. 2. 2018 21:14
Re: Ženy
Presne, dospely zdravy chlap si moze dat k obedu kludne jednu velku dvanastku a nic sa nestane. Je tam ta tolerancia a treba ratat aj s tym, ze neotocis klucikom v zapalovani v momente ked dopojes.
3. 2. 2018 21:23
Re: Ženy
No vidíš, a já ti píšu, jak to je přesně podle zákona, interních předpisů PČR i správního orgánu.

Vysoce postavený policista nemusí mít nic společnýho s touto problematikou. Tuhý je taky vysoce postavený policista a nenasouká se ani do auta. >:D
4. 2. 2018 09:32
Re: Ženy
Nevim, co si predstavujes pod pojmem "Tolerance měřících přístrojů je nula. Od toho jsou kalibrovaný.", ale presnost mereni Drageru je +-5% ’ toto je udavano primo vyrobcem.

[odkaz]
1. 1. 2019 12:44
Re: Ženy
Koľko je 5% z 1 promile? ;-)
4. 2. 2018 18:50
Re: Ženy
0,23 + 0,03 je tolerance pristroje. Do 0,26 vcetne, pokud se nepriznas, to tedy je v te toleranci. Opakovana zkouska po nekolika minutach se dela a rozdil nema byt vetsi nez 10%, pak muzes jet dal, do nuly se neceka. Aspon v Praze, jinde to muze byt jinak, jinde jsou ze vseho mnohem vic posrani.
3. 2. 2018 20:18
Re: Ženy
Tolerance je 0,04 promile. Plus 0,2 promile může činit přirozená míra alkoholu v krvi. Jsou k tomu i rozhodnutí NSS. Nad hranici 0,24 už máš problém. Ale dospělý chlap se i do této hranice vejde s velkou jedenáctkou nebo malou dvanáctkou.
3. 2. 2018 21:32
Re: Ženy
Taky to není tak jednoduchý... Dechová zk. bere údaje z dechu, takže je dobrý si po pivu ještě probláchnout hubu a krk aspoň vodou. A v případě, ženadejcháš a první dechovka se s opakovanou liší o víc než 10% (pokud druhá není čistá nula), jsi vyzván k odběru biomateriálu. Samozřejmě, než tě odvezou na krev, než se dostaneš k doktorovi, můžeš vystřízlivět. Jenže to je risk, protože tam zas pracuje stres atd. No, raději bych nepil. Já mám svůj řidičák rád. ;-)

Jinak souhlas.
3. 2. 2018 22:11
Re: Ženy
Mám za to, že to mají policajti nějak doporučeno, aby to dále neřešili, když člověk nafouká do 0,24 (samozřejmě pokud se jim dotyčný sám nepřizná a nenarazí na prudiče-policajta). U soudu by to totiž stejně prohráli. Viz třeba tady: [odkaz]

Tady měl smůlu, že nafoukal 0,25. NSS potvrdil, že po odečtu i 0,01 promile je za 2 500,- Kč a půl roku bez papírů :-)
4. 2. 2018 18:53
Re: Ženy
Ano maji. Pokud ale pujdes na krev a na to maji pravo a tam bude i jen 0,1 promile vysledek, tak to uz je problem.
4. 2. 2018 19:57
Re: Ženy
Laboratoř na krvi ale do nějakého množství (tuším 0,25) napíše množství alkoholu XY, množství neprůkazné. Takže za 0,1 promile v krvi ti nikdo řidičák nevezme.
3. 2. 2018 21:46
Hm
A nezáleží to taky na tom kolik je v tom pivu rumů?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - praděda7
3. 2. 2018 23:14
Co mě děsí
je to, že tu 0 toleranci v této zemi lidé berou jako normální a vůbec se neozvou. Při tom i v samotné EU je spousta zemí, které mají toleranci 0.3-05. Bylo by docela jednoduché zjistit, jak na tom jsou v těchto zemích s nehodami pod vlivem alkoholu do 0.5 (a tady pozor, určitě by tu byla snaha "zabalit" do toho všechny nehody pod vlivem alkoholu, což by bylo nefér) a pokud se nezjistí jasný trend, tak alespoň na 2-3 roky zkusit tu 0.3 toleranci a pak nakonci vyhodnotit a udělat finálové rozhodnutí. Já myslím, že by to bylo fér. :-! Proč s tím nikdo nic nedělá? A prosím řeči o tom, že když se povolí 0.3 tak budou všichni chlastat jak zběsilí nechte stranou!
Rozbalit vlákno
23
Avatar - JiRkA997CZ
4. 2. 2018 00:13
Re: Co mě děsí
Je to jako s rychlostí. Kdo chce porušit, tak na 70 pojede 90, na 90 pojede 120. Kdyby se u nás zavedla vyšší tolerance, tak dost stoupnou případy kdy ožrala vlezl za volant (mám na mysli silně ožralého). Ona ta nulová tolerance je asi dobrá věc v našem případě.
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2018 00:33
Re: Co mě děsí
Co to je za nesmysl? Jako že my češi sme dementnější nesvéprávnější = než zbytek Evropy? 8-s

0,5 je normální hodnota = bez problémů funguje vedle v Rakousku = oblasti s kterou sme staletí byli jeden stát. To samý bych zaved tady = už Marie Terezie zaváděla jednotný normy a měnu atd. ve státech který řídila = je nejvyšší čas se k tomu vrátit >:-[]

Hele = když máš takovej přehled: Jak říděj bisexuálové a bisexuálky? >:D
Avatar - JiRkA997CZ
4. 2. 2018 13:38
Re: Co mě děsí
Nejsme dementnější, jen máme radši alkohol a jsme dost nakloněni porušování pravidel, což ani není vyloženě na škodu. Podívejte se třeba na zkostnatělý němce, těm ty jejich pravidla škoděj.
Neříkám že by lidi měli na každý třicítce jet třicet, nebo na každý devadesátce devadesát, sám to často nedodržuju. Jen jsem to uváděl jako příklad.
Kdyby ty opilci a smažky za volantem vždycky zabili jen sami sebe a nikoho jinýho, tak ať si klidně před jízdou vypijou celýho ruma a daj dvě brka, on se o to Darwin postará. Ale tyhle "řidiči" často s sebou vezmou do hrobu ještě někoho. Vím o pár lidech z blízkosti, kteří někoho ztratili, protože ho smetla nějaká smažka, která to sama přežila a pak u soudu dosala jen směšnej trest.
Nebudu se hádat o tom, že po jednom pivu jseš schopnej řídit, protože jseš. Já jsem říkal to, že když povolíš 0,5 promile, tak exponenciálně naroste případů s 1 promile apod. Tebou požadovanýho efektu by to jen nabralo kdyby skrytě tolerovali 0,5, ale nikdo o tom nevěděl, což nezajistíš :-)
Je to prostě stejnej jev jako když jedeš mimo obec 120 a na sedmdesátce zpomalíš na 90.
No, na ten tvůj sarkastický dotaz můžu říct, že jakýkoliv člověk s duševní poruchou ohledně osobnosti, pohlaví atd je vždy logicky víc rozhozený než duševně zdravý člověk, to je známá věc. Ale je to jen teorie, až pojedu v autě s nějakým bi, nebo těma moderníma věcma jako "male gender fluid female organ bla bla bla", tak ti dám vědět ;-)
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2018 14:14
Re: Co mě děsí
Ostrej nesouhlas = nemáme radši alkohol, nejsme nesvéprávnější = když změnu tak tvrdší trest za bouračku způsobenou pod vlivem = nula promile je jen populistická blbost

Sorry to bi- nepatřilo tobě = to sem chtěl dopsat Googlitovi viz já 0:35

Vlastně to sám píšeš = trapně nízkej trest = to se musí změnit. Absurdní nula = je jen populismus kombinovanej s blbostí
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 14:24
Re: Co mě děsí
Jir..píše....Já jsem říkal to, že když povolíš 0,5 promile, tak exponenciálně naroste případů s 1 promile apod.
Tak přesně na toto chování je 2-3 roční trial zaměřen. Ono to tvoje tvrzení totiž nejde jinak prokázat. To musíš uznat. :-!
Avatar - JohnyRnR
4. 2. 2018 18:39
Re: Co mě děsí
Ono samozřejmě nejde dokázat ani žádným jiným způsobem, protože je to evidentně naprostá kravina >:D
Avatar - JiRkA997CZ
5. 2. 2018 12:39
Re: Co mě děsí
Tak otestovat to můžou, ale říkám že se stane tohle a procenta mrtvol trošku vylezou
Dnes jsme na tom s následky nehod samozřejmě líp než v době, kdy se v 80km/h srazily dvě stodvacítky že nezbylo ani zadní světlo v celku, dnes jsou auta bezpečnější. Ale i ve volvu se můžete zabít a nemusí to vůbec být vaší vinou.
Silnější postihy celkově za zločin když to tak definuju "protože je ten člověk hovado" bych uvítal. Zatímco vražda pro odvrácení smrti více osob (náklaďák a cikán) byla trestaná moc, tak smažky za volantem maj každou druhou věc jako polehčující okolnost.
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 08:54
Re: Co mě děsí
Ty jsi očividně nečetl celý příspěvek. Píšu jasně, že by proběhl 2-3 roky trial a z toho by vzešlo jasně najevo jestli ano nebo ne. Třeba by se ukázalo, že ta nulová tolerance je opravdu potřeba. Ale do té doby operujeme jen s dohady a odhady. Potřeba jsou fakta! A ty by nám 2-3 roční trial dodal. Jasný? Jasný! :-!
4. 2. 2018 09:47
Re: Co mě děsí
Jsem pro 0 toleraci, dle mě na to jedno pivo stačí i ta "skrytá" 0,24. Pokud chce někdo chlastat víc, tak pak ať nesedá za volant. Žádnej trial není potřeba, dle proběhnutých voleb za poslední rok je zcela evidentní, že víc jak polovina plnoletých je permanentně nalitá >:D
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 11:05
Re: Co mě děsí
Ale tady přece nejde o nějakou "skrytou" 0.24. Tady jde o zákon. Proč spoléhat na něco "skrytého", když se to dá ošetřit novelizovaným zákonem?
Přesně to samé platí i o max. povolené rychlosti na dálnicích. Proč spoléhat na nepsanou (+10) toleranci, když by se dala 150ka uzákonit? Podobný 2-3 letý trial, jako v případě 0.3 by potvrdil, zdali na "to máme" anebo ne. Kdo se takového postupu bojí? Kdo se bojí, že by se potvrdilo, že na to náhodou máme? Odpovědět si můžete sami.
Tyto dva diskutované příklady znázorňují proč je třeba, aby měli motoristé svůj hlas v politickém prostoru. Buď prostřednictvím klubu/spolku, který by vyvíjel silný lobbistický tlak na politické strany anebo vlastní politické hnutí motoristů. :-!
4. 2. 2018 12:14
Re: Co mě děsí
To skrytý je schválně v uvozovkách, protože vícero rozhodnutí NSS ve kterém se toleruje 0,24 promile má větší váhu než zákon samotný.
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 12:47
Re: Co mě děsí
Já su ze staré škole...já pořád věřím, že co je psané, to je dané.... :-! Proč by to u nás nemohlo být jako v Rakousku, jak píše Hamuna...?
4. 2. 2018 14:27
Re: Co mě děsí
Tady to máš taky jasně dané: [odkaz]

Já mám právě opačné zkušenosti. Když argumentuji zákonem, tak to úředník někdy nebere v potaz, protože si zákon vyloží jinak. Ale kdykoliv jsem odkázal na rozhodnutí Nejvššího soudu, tak jsem nikdy neměl problém...
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 14:44
Re: Co mě děsí
Dobrý. Uložil jsem si. ALE. Kdyby jsme měli v platnosti 0.3 toleranci, tak by dotyčný neměl vůbec žádný problém a soudy by se mohly věnovat důležitější práci.
4. 2. 2018 10:54
Re: Co mě děsí
Takto jednoduše to rozhodně nefunguje. Spousta lidí si jede v klidu 90-110 a pak nějakej hňup někde umístí 70 na vzdálenost 50m tak se jim prostě jenom nechce brzdit. Navíc, když spousta lidí nejede 120 ani po dálnici tak proč by tak měli jet na silnici? >:D I kdyby se povolila na silnici neomezená rychlost tak po týdnu, kdy se vysekají ti co jedou do zatáčky 90 a diví se, že jim to klouže do protisměru ikdyž jedou podle předpisů, nehodovost zase klesne někam k původní úrovni...

To samé bude u alkoholu nejdříve se vysekají lopaty co neumí řídit ani bez piva a pak bude opět zase původní stav. Ti co jezdí se 3 promilema tak budou jezdit furt...
Avatar - JiRkA997CZ
4. 2. 2018 13:24
Re: Co mě děsí
Jenže nezapomínej, že ty smažky a opilci taky můžou vzít s sebou do hrobu někoho jinýho. Kdyby se člověk vždycky jen zabil sám, tak ať si pro mě za mě tolerujou třeba dvě promile a 4 vyhulený brka. Už jsem jel za jedním ožralým hovadem, který málem čelně smetlo osobák a málem to napralo do kamionu.
A vím o pár lidech (kámoš kámoše atd), který jsou pod drnem jen kvůli ožralýmu hovadu, který někdy i samo přežilo...
4. 2. 2018 14:47
Re: Co mě děsí
Smažka vypije litr vodky a píchne si do žíly kilo heráku bez ohledu na to jestli je povoleno 0 nebo 0,5. Člověk, který ví, že když si dá jedno pivo tak dostane trest si v případě, že bude povoleno jedno pivo dá maximálně to jedno pivo, protože ví, že když si dá dvě tak opět následuje trest. Jinými slovy ožralci budou jezdit ožralý pořád stejně a ostatní kvůli tomu ožralí fakt jezdit nezačnou...
Avatar - Beefcake
4. 2. 2018 23:51
Re: Co mě děsí
Vyhuleny brka ? Som myslel, ze to je o vodicoch, nie stoparkach :-)
Avatar - white label
5. 2. 2018 00:05
Re: Co mě děsí
Je to i o "4%ných vodičoch"...
Avatar - JiRkA997CZ
5. 2. 2018 12:43
Re: Co mě děsí
Jako brko se označuje ubalena tráva - stačí znát městský slangy
Taky se tak říká pružině na pístu v airsoftu
Nemusí to bejt jenom to, co ty myslíš :-)
Avatar - Beefcake
5. 2. 2018 13:16
Re: Co mě děsí
Neboj, tomu travnatemu vyznamu som rozumel :-)
1. 1. 2019 18:19
Re: Co mě děsí
V dávnej dobe keď ešte žili teta a strýko vo švajčiarsku ( to už bude cca 20 rokov naspäť) sme nechápali keď si dal pohár vína po obede. Vysvetlil nám to rýchlo, môžeš si s tým legálne sadnúť za volant, ale pokiaľ spôsobíš nehodu, tak je to priťažujúca okolnosť, resp pil si. Takže chcelo by to vidieť trochu podrobnejšie úpravu v krajinách s nejakou toleranciou ;-) . Obávam sa , že tu na Slovensku by to bola cesta do pekla, keďže už dnes je prichytených pri námatkových kontrolách vysoké množstvo pripitých a pri veľkej časti nehôd asistuje tiež alkohol ;-\
4. 2. 2018 12:02
„Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat neg
znamena to tedy, ze do pul promile je efekt alkoholu pozitivni?
a nemeli bychom tedy jezdit s jednou chlazenou dvanactkou v brisku??
Rozbalit vlákno
12
4. 2. 2018 12:52
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Je přece obecně známá a prokázaná skutečnost, že alkohol za určitých okolností působí na lidský organizmus v mnoha ohledech pozitivně.

S konzumací alkoholu jsou spojená i některá negativa, která, zejména ve spojitosti s řízením motorových vozidel, mohou způsobit nepřiměřené škody. U léků se tomu říká vedlejší účinky. Zásadní problém je také metodika měření schopností lidí na účinky alkoholu ve spojitosti s jeho požitým množstvím.

I samotný účinek alkoholu na různé jednotlivé konkrétní jedince není stejný a to ani u jednoho a toho samého při oddělených pokusech.

A nakonec je také asi rozdíl 0,3-4 promile u čerstvého vyspalého člověka v kondici po vypití nápoje do "střízlivého" těla oproti 0,3-4 zbytkové alkoholu u člověka, který je ráno špatně vyspalý po "těžkém kožichu" a třeba ze 4 promile to zatím sundal na těch 0,3-4. To si asi každý mohl i vyzkoušet. A testr sice naměří oběma stejnou hodnotu, ale schopnost řídit auto je zcela jiná. Tuto schopnost však nejde zatím ničím přijatelným měřit, proto se volí nejjednodušší řešení. Nepovolit raději nic.
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 14:12
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Souhlas, až na poslední 2 věty. Nejjednodušší řešení se volí, protože jsou pro politiky nejjednodušší a nejméně pracná. V žádném případě ne proto, že by byla nejsprávnější. Ba právě naopak, jednoduchá řešení vedly v historii často k velkým katastrofám, protože jednoduchá řešení bývají většinou populistická.
Dále. Jak se správně rozepisuješ jsme lidé různí a na každého působí alkohol trochu jinak. To nám ale nemůže bránit tomu, abysme pokusem (trial) dospěli k nějaké určité hranici, která bude univerzálně pro společnost akceptovatelná. A ano, může to nakonec být i 0. Ale slepé podřízení se vrchnosti a neozvat se je kapitulace, a to je špatně. :-!
4. 2. 2018 17:18
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
No, já tomu rozumím, ....nějaká minimální přijatelná hranice.... Jistě by i to šlo.

Ale to bohužel neeliminuje některé řidiče, kteří pojedou s povolenou hladinou výrazně hůř a ani o tom neví. Proto, než aby se pak pracně po nehodě zjišťovalo, jestli u konkrétního řidiče s povolenou hranicí byla příčinou snížená schopnost řízení po alkoholu nebo ten povolený alkohol to neovlivnil, tak se to raději nepovolí.

Pominu-li zde tolikrát zmíněný moment neukázněných jedinců, myslím model - smí se 0,3 tak mě za 0.6 nezabijou. A pak jede s 2.8 promile, protože pěšky se moc motal. :-) .

Osobně nelobuji ani za jedno řešení. Povolená hranice by mi nevadila, ale muselo by se kolem tohoto řešení hodně změnit. Jen povolit 0,3 nebo 0,8 nestačí. Od přístupu policie, povinnosti podrobit se zkoušce, .....až třeba po to přezkoumání schopností po případné nehodě a po jiné sestavy trestů. A v případě nehody s povolenou hranicí jak ? Vždy vinen i když není viník nehody ? Nebo zkoumat u každé takové nehody konkrétního řidiče na jeho schopnosti po povoleném chlastu složitými a náročnými klinickými testy, pokud se u něj zjistí povolený limit ? Nebo povolený limit brát jako střízlivého řidiče, žádný postih i při nehodě a)zaviněné b)nezaviněné ?

Nevidím to jako snadný úkol to dobře vyřešit.
Avatar - praděda7
4. 2. 2018 18:04
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Jasný, není to jednoduchý úkol. Kdyby byl, tak už to dávno funguje, že? Bohužel v této republice když je potřeba něco udělat, tak se k řešení problému staví lidé většinou negativně. Místo toho, aby se hledaly cesty a cestičky jak problém vyřešit....tak se řeší důvody proč to nebo ono nejde udělat.
Proto znovu opakuji. Bez zkušebního období, nemůžeme vědět jestli by alternativní řešení fungovalo. To je přece jasné, ne?
4. 2. 2018 18:56
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
podle me potiz je v tom, ze spousta lidi neni schopna jednat samostatne a premyslet o svych dusledcich. porad jeste vetsina z nas byla vychovana za komousu a tam clovek prece mel bejt jen nejaky bezvyznamny kolecko v cely ty masinerii a hlavne poslouchat a nevycuhovat. a kdo byl takhle vychovanej, tak podobne vychovava i svoje deti.
a poslednich x let k tomu prispiva i policie, ktera se zamerila jen na represi a zadna prevence neexistuje. takze kdyz to prezenu, kdyz vidim policajta tak se chovam slusne, ale jakmile ho nevidim, tak sem jak utrzenej ze retezu, a k tomuhle obrazu prispiva i chovani mnohych politiku..
ja rozhodne sem byl pro urcitou toleranci alkoholu za volantem, dejme tomu na to jedno pivo k vepru knedlu zelu, coz si cas od casu opravdu dam, ale treba jen kdyz jedu kousek do prace nebo z prace domu. jakmile mam za volantem sedet nekolik hodin, tak ani nahodou a kazdopadne kdyz sem nekdy utahanej, tak sem na silnici rozhodne nebezpecnejsi, nez po tom jednom pivu k obedu
4. 2. 2018 20:25
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Na posouzení u nehody není třeba žádných expertů a složitostí.

zavinil jsi nehodu? 1. ano a byl jsi střízlivý? a) ano, dostaneš standartní trest
b) ne, ale byl jsi v povolené toleranci, dostaneš 2x takovou pokutu a co se týká dalšího případného zvýšení trestu tak záleží jak moc jsi to podělal
c) ne a ještě jsi měl nad povolenou hranici? tak to jsi dost v háji
2. ne a byl jsi střízlivý? a) ano nebo jsi byl v toleranci - žádný trest
b) byl jsi mimo toleranci? Za nehodu žádný trest nedostaneš, protože nemůžeš za to, že ti jouda nedal přednost, ale za to, že jezdíš ožralej si to pěkně schytáš

Jednoduché řešení, ve kterém se každý vyzná a jde ihned rozhodnout bývá nejlepší. Posudek skončí na 10 let u soudu a výsledek bude, že ty 3 promile neměly na pana ředitele žádný vliv >:D
4. 2. 2018 20:36
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Ano, poměrně dost logický návrh.

Jenom opomíjí např. situaci, kdy ač v povolené hranici ( a je otázka jak bude vysoká) řidič bude mít sníženou schopnost k řízení. A to se bez složitého zjištění nedá zjistit. Druhá strana se může - a možná i právem - na takovou situaci odvolávat. A možná by se našly i jiné, jistě však řešitelné, potíže.

(3 promile nejsou k věci, bavíme se pouze o hypoteticky povolené hranici.)
4. 2. 2018 23:43
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Když bude mít po pivu sníženou schopnost řízení tak tu nehodu nejspíš zaviní a dostane ten větší trest nebo by měl dostat ještě nějaký další? No a pokud ji nezaviní tak ať je to střízlivé nemehlo raději zticha, protože má sníženou schopnost k řízení i za střízliva.

Argument, že kdyby si ten co to nezavinil nedal to pivo tak by nehodě zabránil je bez funkční věštecké koule na tenkém rozbitém ledě ;-) Takže hotovo, vyřízeno a už jenom zbývá dořešit ty tresty
5. 2. 2018 02:23
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Asi ti dám za pravdu. Je to jednoduché a i docela spravedlivé a logické řešení. Souhlasím i s tím, aby nevinní účastníci nehody s pivem nebo bez něj byli hozeni do jednoho pytle - tedy nic, bez postihu. Zaviněná nehoda s povoleným chlastem trest x2, a přes hranici smůla.

Takže jen ty tresty ale i povinnost podrobit se zkoušce na chlast (když odmítne, bez řečí automaticky bez papírů na nejdelší lhůtu spojenou s chlastem) a to nejdůležitější - stanovit povolenou hranici. :-) :-! Takhle by to asi šlo zjednodušit.
Avatar - praděda7
5. 2. 2018 09:25
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Mám takový dojem, že se do toho zamotáváš. Když bude zákonem nastavená hranice 0.3, tak řidič s tímto a nižším obsahem alkoholu v krvi je brát jako řízení schopný a nemůže se dál spekulovat jestli je anebo není. To je věc, která by se vyřešila během 2-3 ročního trialu. Kdyby se totiž ukázalo, že i 0.2 - 0.3 level je problematický, tak by k doporučení o změně nedošlo. To je doufám logické. K zajímavé situaci by ovšem došlo, kdyby se zjistilo, že efektovány jsou jen ženy.
5. 2. 2018 14:00
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Nemám pocit zamotání. Je ale otázka, co znamená výraz "schopný řízení" a to nejen ve vztahu k případné povolené hranici alkoholu. ;-)
Avatar - praděda7
5. 2. 2018 17:23
Re: „Po překročení koncentrace půl promile začíná převažovat
Opakuji. Schopnost řízení nebo když už chceš tak bezpečného ovládání vozidla je právě to, co se zjistí a vyhodnotí po ukončení triálu. Nehledej v tom žádný muchy. Žádné tam nejsou.
Avatar - lordlord
4. 2. 2018 17:11
.
alkulačka ukazuje horší časy odbourání
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lordlord
4. 2. 2018 17:15
..
v GB a na Maltě mají limit 0,8. V některých státech USA můžeš jet pod vlivem, nikdy tě nezastaví, pokud nezpácháš přestupek, protože jinak by to bylo omezování osobní svobody.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
1. 1. 2019 18:15
Re: ..
V Británii jezdí po špatné straně vozovky a mají nesmyslně nízkou rychlost na dálnicích. A v USA, když už tě zastaví, v některých státech stačí špatný pohyb rukou a už se střílí... stále.
Radši si nechám naši nulu, než výstřelky anglosaského světa.
4. 2. 2018 17:48
Kalkulačka je na nic
Kalkulačka je opravdu jen orientační. Když jsme zapíjeli syna, tak jsem vypil mezi 18h a 23h celkem 4 piva a 25 (0,04l) zelených... Poté, co jsem dorazil domů, jsem měl 0,77 promile. Ve dvě ráno jsem měl 0,3 a když jsem foukal ve 4 ráno, tak už jsem měl nulu... Podotýkám, že měřeno certifikovaným Drägrem.

Samozřejmě, že soutěž "kdo více nafouká" je populární, takže z mnoha měření u mnoha lidí, je zřejmé, že každý to má jinak a kalkulačka nemůže tyto rozdíly postihnout ;-)
Rozbalit vlákno
4
4. 2. 2018 19:18
Re: Kalkulačka je na nic
litr zeleny?? tos mel v brise peknej brcalnik >:D
zalezi, jak je clovek trenovanej. na skole jsem klidne dal vecer 10 dvanactek a rano bez problem sel do skoly, dnes kdyz jich dam 6, tam je druhej den ztracenej, snad jedine, ze bych vyhrnoval snih nebo prehazoval pisek ..
5. 2. 2018 12:25
Re: Kalkulačka je na nic
K synovi gratuluju, ale dělá se to naopak - sedm piv a jedna zelená :-)
1. 1. 2019 12:49
Re: Kalkulačka je na nic
Tú zelenú fakt nepochopím. A ešte s pivom...
Avatar - Blue Sun
1. 1. 2019 18:16
Re: Kalkulačka je na nic
Zelenou nepochopím ani samotnou. Taky je otázka, o které době mluví, dnes už se zelená snad ani nepije. Za mého mládí už dožívala a v době VŠ už to nepil snad nikdo....
4. 2. 2018 23:24
1 pivo som 10nu dal
a za 1 a pol hodiny mi davali zeleni fukat. Nafukal som 0.0.
195cm 105kg
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Beefcake
4. 2. 2018 23:48
Chlast
Riadne divna matematika: "„Dvojku“ vína tělo odbourá za zhruba dvě a půl hodiny, panák čtyřicetiprocentní lihoviny za tři a čtvrt hodiny." - tie 2 deci vina maju viac alkoholu ako ten panacek (ak sa mysli 40%, pri 50% je to cca rovnake).
Na velmi hruby odhad staci vediet, ze 10st pivo=cca 2h, 12st pivo=2deci vina=1 panak a to je prec v optimistickom pripade cca 2-2.5 hodiny pre chlapa, suchara so 70-80kg. Podla vahy a stravovania treba jemne upravit, my co mame nad 100kg :-)
1 davka cca tie 2 hodiny, 2 davky 4-5h, 3 davky 7-9 hodin a 4 davky, cize cca flasa vina/4 piva = 12 hodin.
To je hruby odhad , ked chcete mat istotu, ze nenafukate.
Rozbalit vlákno
2
1. 1. 2019 12:52
Re: Chlast
Matematicky to presne nespočítaš, nie je alkohol ako alkohol, rovnaké množstvo z piva sa môže odbúrať skôr ako zo slivovice, tiež každý organizmus znáša alkohol inak a v neposlednom rade pol litra vína pre 100 kg alebo 70 kg chlapa je sakra rozdiel.
Avatar - Blue Sun
1. 1. 2019 18:18
Re: Chlast
Řekl bych, že hlavní rozdíl udělá to, jak rychle do sebe ten alkohol vpravíš. Panáka kopneš naráz, víno nebo pivo spíš upíjíš. Pomalé upíjení umožní organismu lépe zpracovávat alkohol na počátku, ale pokud ho rovnou zahltíš panákem, tak to prostě nedává tak snadno.
5. 2. 2018 08:40
Alkohol za volantem
A pivo zvlášť - je podle mého pro řízení špatně. Ad jedna, pivo donutí tělo vyloučit větší množství insulínu - krom alkoholu je to ještě další tlumící faktor - vím, co se mnou udělá jedno pivo třeba na lyžích po půldni, ztuhnou nohy, zhorší se reakce, nechce se. Pozornosti nepřidá.
A nealkoholické pivo zase nechutná o tolik hůř. Radši ani nebudu psát, že mi chutná víc, než alkoholické:)
Rozbalit vlákno
4
5. 2. 2018 12:25
Re: Alkohol za volantem
Myslim, že to kromě lyží bylo vidět posledně v Dřevíči - co pivo to vteřina a něco nahoru :-)
5. 2. 2018 16:13
Re: Alkohol za volantem
Velmi trefné:)
1. 1. 2019 12:59
Re: Alkohol za volantem
To radšej vydržím do večera, zaparkujem auto a dám si dobré pivo. Tie náhražky bez alkoholu zase nemusím.
Avatar - Blue Sun
1. 1. 2019 18:20
Re: Alkohol za volantem
Některá nealko piva už fakt chutnají lépe, než většina normálních. Hlavně proto, že spousta piv stojí za starou bačkoru, a to včetně tolik vychvalované Plzně.
5. 2. 2018 14:04
když už, tak pořádně
přece když už chlastám a vím, že domů pojedu autem, tak se ožeru pořádně. Cokoliv pod 2 promile nemá cenu. Řešit ztáru řidičáku za 0,5 promile je srabárna...
Rozbalit vlákno
0
6. 2. 2018 16:02
Autonomní auta vyřeší ožraly za volantem
Jak v Simpsonech >:D Pokud auto zaznamená, že ste pili (třeba z výparů z pusy, tónu řeči, artikulace apd.) tak vás nenechá nastartovat a odveze samo. Vymizí konečně oběti bezohlednejch ožralů za volantem. :yes:
Rozbalit vlákno
1
1. 1. 2019 12:53
Re: Autonomní auta vyřeší ožraly za volantem
Riadna blbosť.
Avatar - Ja Prvni 123
31. 12. 2018 20:45
No, asi k tomu trochu patří...
že i po probdělé noci, nebo dlouhém večeru, bez alkoholu je člověk "chcíplej" a za volant by lozit neměl...

:-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Jenik3
31. 12. 2018 22:35
Re: No, asi k tomu trochu patří...
To je velmi relevantni argument.
Avatar - Ja Prvni 123
31. 12. 2018 22:49
Re: No, asi k tomu trochu patří...
???
Argument k čemu?
To byla poznámka na okraj... jako analogie, asociace, vědomí souvislosti...
Avatar - Jenik3
1. 1. 2019 10:31
Re: No, asi k tomu trochu patří...
...ze nejde jen o alkohol, ktery je asi nejviditelnejsi pricinou mnoha nehod. Avsak aktualni psychicky stav cloveka - ridice ovlivnuje jeho chovani do stejne a mozna vetsi miry nez chlast (napr. mikrospanek).
1. 1. 2019 12:52
Re: No, asi k tomu trochu patří...
Svätá pravda.
Avatar - Blue Sun
1. 1. 2019 18:21
Re: No, asi k tomu trochu patří...
To už ale vyžaduje soudnost, rozum a ohleduplnost. V populaci ČR posledních pár let dost nedostatkové zboží...
17. 11. 2019 12:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0