Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženeva 2018: Citroën Berlingo nejde přehlédnout. Jak je na tom s praktičností?

Nejextravagantnější ze tří nových pracantů skupiny PSA se představuje na autosalonu v Ženevě. Jak praktické jsou ve skutečnosti všechny ty úložné prostory?
Zpět na článek
6. 3. 2018 15:17
Veľa odkladacích priestorov...
Ale dva, ktoré v Renaulte Kangoo využívam najviac, tu nevidím. A to sú polica nad čelným sklom a box medzi prednými sedadlami.
Zaráža ma, že 176 cm vysoký človek nemá priestorovú rezervu, keď sa posadí "za seba". A čo ten mohutný predok? Dlhý a vysoký, motor sa tam musí strácať... Ani tá "dvojitá brada" mu nijak nesvedčí, vyzerá dosť ťažkopádne.
Rozbalit vlákno
14
6. 3. 2018 17:04
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Ta informace o tom, že 176 cm si za sebe nesedne je prostě divná. Kromě toho auto je velké a tahle platforma usazuje řidiče opravdu blízko přední nápravy a předsazuje čelní sklo (proto ten vysoký čumák, stejný má i současné Picasso např., motor se tam ztrácí, ale to fakt asi ničemu nevadí). Nevidím důvod, proč by měla být zadní lavice tak blízko té přední.
Sem zvědavý na test. Mě se to auto prostě líbí a kdyby vycházelo na OL dobře, klidně by to mohla být náhrada za současné GP.
Avatar - wakantanka
6. 3. 2018 18:01
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Odkial cerpas informacie o novej platforme? Ja ked na tie fotky pizeram, tak vidim sucasne Berlingo s inym cumakom prisposobenym ostatnym dnesnym Citroenom. A zeby bolo v sucasnom Berlingu miesta na rozdavanie by som nepovedal. Teda nad hlavou ano ale vzadu je ta lavica tiez nejak blizko.
6. 3. 2018 20:20
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Berlingo opravdu stojí na nové platformě. Ona tedy není úplně nová. PSA už ji nějaký čas používá, je poměrně flexibilní, ale přední část zůstává fixní. Používá ji právě např. současné Picasso, které mám doma. I v tom krátkém je místa vzadu hafo, přijde mi divné, že zrovna Berlingo by v tomhle směru vzali na hůl.
Avatar - wakantanka
6. 3. 2018 21:37
Re: Veľa odkladacích priestorov...
No ved prave ze v sucasnom GP som mal pocit ze vzadu je na nohy viac miesta ako v sucasnom Berlingu. :-)
6. 3. 2018 21:52
Re: Veľa odkladacích priestorov...
No jistě, současné Berlingo a Picasso, to jsou dvě různé platformy. Nové Berlingo ale stojí na stejné platformě jako Picasso.
Avatar - wakantanka
7. 3. 2018 19:36
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Aha. Tak tuto informaciu som doteraz nezachytil. Dik.
7. 3. 2018 10:11
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Informácia, že si za seba nesadne, tam nie je. Len konštatovanie, že si sadol s minimálnou rezervou, skrátka čakal viac priestoru. Takže to netreba prekrúcať.
nechápem, prečo píšeš o kabíne blízko prednej nápravy a predsunutom čelnom skle, keď na fotkách vidíme opak. Náhrada za Grand Picasso? Ani náhodou.
Mám Kangoo, a aj keď je to skvelé auto pre rodinu s malými deťmi, na plnohodnotné MPV sa viacerými vlastnosťami nechytá ani náhodou.
Že by fanda, ktorí vidí to, čo nikto iný?
Avatar - woody-alien
7. 3. 2018 17:02
Re: Veľa odkladacích priestorov...
A neměla to být náhrada za Grande Punto ? ;-)
Avatar - Blue Sun
6. 3. 2018 18:04
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Police nad čelním sklem tam je, i když kvůli tomu střešnímu nesmyslu vypadá, že je menší. Chtělo by to vidět i verzi bez něj.
Otázkou je, zda Kolman neměl posunuté zadní sedačky úplně dopředu, nebo zda se tam neválel jak prosté prase. Stávající Berlingo je uvnitř přímo obří. Když porovnám zadní prostor s Cliem, pak Berlingo celkem jasně vede, a to mám za sebou v Cliu ještě pár centimetrů místa, při stejné výšce jako Kolman.
Mimochodem, když už to fotili, mohli vyfoti i kufr, namísto nějakého pofídérního 360° nesmyslu...
Avatar - m.z.
6. 3. 2018 22:01
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Minulá generace měla místa dost., pochybuju, že by nová na tom měla být hůř.
7. 3. 2018 16:53
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Porovnávať priestor Clia a Berlinga... Nie si dnes trošku mimo?
Avatar - wakantanka
7. 3. 2018 19:39
Re: Veľa odkladacích priestorov...
Mne v sucasnom Berlingu pri sedeni vzadu na kraji vadila hlavne ina vec. Oblozenie C stlpika ma tlacilo do ramena a to nie som ziaden nadstandard siroky. :-) Co som pozeral videa z inych zdrojov tak nevidim velku zmenu k lepsiemu.
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2018 22:46
Re: Veľa odkladacích priestorov...
presne tak.. predok tlusty vysoky ako v minibuse a pod kapotou cuduj sa svete kosacka .. kolesa malicke zapadnute.... hlavne ze to ma 3 farby na kasni... ach jo .. proste citron klassa
7. 3. 2018 16:54
Re: Veľa odkladacích priestorov...
KIA a Hyundai pre istotu také auto pre Európu ani nemajú.
6. 3. 2018 15:22
vnitřní prostor?
Design nic moc a vnitřní prostor je ještě horší. Mám Tourana a při stejná výšce mám za sebou nejmíň 30 cm 8-s
Rozbalit vlákno
2
Avatar - KANKUNEN
6. 3. 2018 16:19
Re: vnitřní prostor?
Ale víš jak, vw je nudný. Ale můžeš si oblepit auto oranžovou izolepou, narvat do nárazníku navíc světla z burzy a na dveře nalepit nějakou bublinkovou ipu a máš vyhráno. Ale že by toho prostoru bylo málo se mi moc nezdá
Avatar - pallas
7. 3. 2018 18:18
Re: vnitřní prostor?
Tourana porovnávaj s Picassom, k Berlingu je u VW alternatíva Caddy.